John Mueller vysvetľuje, čo sa stane, ak máte iný obsah na počítači ako na mobile

Jeden odborník na SEO sa opýtal Johna Muellera počas segmentu otázok a odpovedí nedávneho stretnutia o rôznom obsahu vo verziách ich webových stránok pre mobilné zariadenia a počítače.

Ich otázka znie: ak existuje rozdiel medzi obsahom na mobilnej a počítačovej verzii, znamená to, že Google potrestá webovú stránku a negatívne ovplyvní hodnotenie stránky?

Alebo to znamená, že Googlebot ho môže nájsť v mobilnej verzii, ale nebude môcť hodnotiť?

John vysvetlil, že z väčšej časti presunuli svoje indexovanie na indexovanie na prvom mieste pre mobilné zariadenia, čo znamená, že sa v každom prípade takto budú pozerať len na mobilnú verziu webu.

Ak sa teda na pracovnej ploche alebo na inej webovej stránke nachádza niečo, čo sa mierne líši, väčšinou by sme to na vyhľadávanie ani nepoužili.

Nie je to teda tak, že by potrestali stránku kvôli odlišnosti, ale skôr by sa len pozreli na jednu verziu stránky a Google ani nebude vedieť, čo je na druhej verzii, takže by s ňou v skutočnosti mohli zaobchádzať inak.

Pre hŕstku stránok, ktoré sú stále na indexovaní na pracovnej ploche, to platí naopak.

Samozrejme, ak je niečo na mobilnej verzii a indexový prehľadávač pre počítače vás indexuje, potom to v skutočnosti neuvidia. Z času na čas prehľadávajú alternatívnu verziu.

Neprechádzali by ju však, aby získali viac informácií, ale len aby potvrdili, že existuje toto spojenie medzi webovou adresou pre počítače a mobilnou webovou adresou.

Čítať:  Google hovorí o tom, prečo neukladajú stránky JavaScript do vyrovnávacej pamäte

To sa deje približne v čase 34:20 vo videu.

John Mueller prepis stretnutia

Ján (Predložená otázka) 34:20
Ak je rozdiel medzi obsahom v mobilnej a desktopovej verzii, znamená to, že Google bude web trestať a ovplyvní hodnotenie webu? Alebo to jednoducho znamená, že Googlebot ho môže nájsť v mobilnej verzii, ale nebude môcť hodnotiť?

Ján (odpoveď) 34:35
Väčšinu nášho indexovania sme teda väčšinou presunuli na indexovanie na prvom mieste pre mobilné zariadenia, čo znamená, že by sme sa v každom prípade pozreli len na mobilnú verziu webu. Takže v podstate, ak je niečo, čo sa mierne líši na desktopovej verzii webovej stránky, väčšinou by sme to ani nepoužili na vyhľadávanie.

Nie je to teda tak, že by sme webovú stránku trestali kvôli odlišnosti, ale skôr tak, že sa pozrieme na jednu verziu webovej stránky a ani nevieme, čo je na druhej verzii, aby sme s ňou zaobchádzali inak. A pre hŕstku stránok, ktoré sú stále v indexovaní desktopov, to platí naopak.

Samozrejme, ak je vo verzii pre počítače niečo, čo nie je v mobilnej verzii – alebo počkajte – niečo v mobilnej verzii, čo nie je vo verzii pre počítače, a indexový prehľadávač pre počítače vás indexuje, potom by sme to v skutočnosti nevideli že. Alternatívnu verziu z času na čas prehľadávame, ale neprehľadávame ju preto, aby sme získali ďalšie informácie, ale len preto, aby sme si overili, že existuje spojenie medzi webovou adresou pre počítače a mobilnou webovou adresou.

Čítať:  Čo robí tému SEO priateľskou?

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE