John Mueller vysvetľuje, čo sa stane, keď je počas migrácie stránok príliš veľa externých odkazov

V časti Otázky a odpovede počas jedného zo svojich hangoutov dostal John Mueller otázku o externých odkazoch počas migrácie stránok.

Jeden odborník na SEO vysvetlil Johnovi, že obnovujú webovú stránku zákazníka a presúvajú ju z domény A do domény B a prekonfigurujú presmerovania, ktoré smerujú na doménu A pre doménu B.

Ich otázka v tomto bode znie: bude autorita stránky a hodnotenie stránky negatívne ovplyvnené, ak existuje veľa spätných odkazov na doménu A? Budú ovplyvnené aj budúce spätné odkazy, ktoré smerujú na doménu A?

Bude oprávnenie domény zo starej domény automaticky zdedené novou doménou, aj keď je tam veľa odkazov?

John vysvetlil, že tu sú dva aspekty. Na jednej strane, ak sa presúvate z jedného webu na druhý a používate presmerovania na presun vecí pomocou rôznych nástrojov (ako je nástroj na zmenu adresy v Search Console), potom nám to pomáha pochopiť, že všetko od stará doména by mala byť presmerovaná na novú.

To je situácia, keď Google v maximálnej možnej miere vezme všetko zo starej domény a použije to na novú.

Ďalším aspektom je, že Google sa pozerá na veci, ako je kanonizácia na základe jednotlivých stránok. Pri kanonizácii skúmajú mnohé faktory, ktoré prichádzajú. Napríklad, všetky môžu zohrávať úlohu:

  • Presmerovania
  • Vnútorné prepojenie
  • Rel=canonical na stránkach
  • vonkajšie odkazy

Čo by sa mohlo stať v okrajových prípadoch, je to, že ak Google uvidí veľa externých odkazov smerujúcich na starú URL a možno aj niektoré interné odkazy smerujúce na starú URL, Google môže v skutočnosti indexovať starú URL namiesto novej.

Čítať:  Google hovorí, že subdomény vs. podpriečinky nezáleží

Pretože z pohľadu Google to začína vyzerať tak, že stará URL je tá správna na zobrazenie a nová je možno skôr dočasnou záležitosťou.

Z tohto dôvodu John odporúča, aby ste pri migrácii stránok z jednej domény na druhú nielen nastavili presmerovanie a nepoužili len nástroj na zmenu adresy, ale tiež šli a pokúsili sa nájsť väčšie webové stránky, ktoré boli prepojené. na vašu predchádzajúcu doménu a zistite, či môžu aktualizovať tieto odkazy na vašu novú doménu.

V podstate sa len uistite, že všetko, čo robíte, je v súlade so zabezpečením toho, aby sa Google mohol sústrediť na novú doménu a nie na starú.

To sa deje približne v čase 42:03 vo videu.

John Mueller prepis stretnutia

John (Predložená otázka) 42:03
Opätovne spúšťame webovú stránku zákazníka a presúvame ju z domény A do domény B. Prekonfigurujeme presmerovania z domény A na doménu B. Otázkou teraz je, či bude autorita stránky a hodnotenie stránky negatívne ovplyvnené, ak bude veľa spätných odkazov na doménu A.

A tiež budúce spätné odkazy, ktoré budú smerovať späť na doménu A. Dedí sa doménové oprávnenie zo starej domény automaticky novou doménou, aj keď je tam veľa odkazov?

Ján (odpoveď) 42:42
Takže si myslím, že tu sú dva aspekty. Na jednej strane, ak sa presúvate z jedného webu na druhý a používate presmerovania, čo je druh na presun vecí a používanie rôznych nástrojov, ktoré máme, ako je nástroj na zmenu adresy alebo nástroj na zmenu adresy v Search Console, potom nám to pomôže naozaj pochopiť, že všetko zo starej domény by sa malo preposlať na novú.

Čítať:  Všetko, čo potrebujete vedieť o monitorovaní sociálnych médií

Takže to je v podstate situácia, keď v rámci možností zoberieme všetko zo starej domény a aplikujeme to na novú. Ďalším aspektom je na stránke, snažíme sa tiež pozrieť na kanonizáciu.

A pri kanonizácii sa pozeráme na množstvo rôznych faktorov, ktoré prichádzajú. Na jednej strane zohrávajú úlohu presmerovania, úlohu zohrávajú veci ako interné prepojenie, kanonický vzťah na stránkach. Svoju úlohu však zohrávajú aj externé odkazy.

Čo by sa teda mohlo stať v pravdepodobne okrajových prípadoch, myslím, je to, že ak vidíme veľa externých odkazov smerujúcich na starú adresu URL a možno aj niektoré interné odkazy smerujúce na starú adresu URL, v skutočnosti indexujeme starú adresu URL. namiesto novej, pretože z nášho pohľadu to začína vyzerať tak, že vlastne stará URL je tá správna na zobrazenie a nová je možno skôr dočasná vec.

A z tohto dôvodu odporúčame, keď pri migrácii z jednej domény na inú doménu nielen nastavíte presmerovanie a nepoužívate ho len ako nástroj na zmenu adresy, ale tiež sa pokúsite nájsť väčšie webové stránky. ktoré odkazovali na vašu predchádzajúcu doménu a zistite, či môžu aktualizovať tieto odkazy na vašu novú doménu.

Len sa uistite, že všetko, čo robíte, je v súlade s tým, že sa môžeme sústrediť na novú doménu a nie na starú – ako na starú.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE