John Mueller vysvetľuje najlepší spôsob, ako sa vysporiadať s mnohými mikrostránkami

Jeden odborník na SEO sa počas stretnutia spýtal Johna Muellera, že má príliš veľa mikrostránok.

Vysvetlili teda scenár: povedzme, že máte franšízu so sto franšízantmi. Každý nadobúdateľ franšízy má mikrostránku domény – napríklad doména/pobočka1 a ich zodpovedajúce adresy URL.

Ich otázka znie: aké sú najlepšie postupy na zabezpečenie správneho zobrazenia celého obsahu?

Je naozaj ťažké mať sto pobočiek s mnohými stovkami stránok s rôznym obsahom. Väčšina z nich zostane rovnaká, pretože sú súčasťou rovnakej franšízy.

Ponúkajú však dve rovnaké služby. Dodržiavajú rovnaké pravidlá a postupy ako na týchto stránkach.

Je to problém z pohľadu Google, ako z pohľadu používateľa? Nezáleží na tom, či používateľ hľadá riešenie problému v danej lokalite.

Pre používateľa je teda jedno, či ten istý alebo takmer rovnaký obsah je viditeľný na stovke ďalších stránok. Čo si myslí Google?

John verí, že existuje niekoľko aspektov, ktoré by tu preskúmal.

Na jednej strane by dával pozor na vytváranie portálových stránok a portálových stránok. Toto je niečo, čo spoločnosť Google uviedla vo svojich pokynoch pre správcov webu.

Stránky typu doorway sú zvyčajne skôr o výmene jedného slova na stránke, pričom zvyšok obsahu je rovnaký.

Ak máte špecifickú službu, vytvoríte stránky pre každé mesto v okolí alebo pre každú ulicu či región v okolí a vytvoríte stovky týchto stránok, ktoré privádzajú návštevnosť do tej istej firmy.

Čítať:  Ako reštartovať Fire TV Stick

Toto je jedna vec, na ktorú by si John dal pozor.

V prípade franšíz si však John myslí, že je to pravdepodobne menší problém, pretože ide v podstate o samostatné podniky.

Ďalšia vec, o ktorej sa domnieva, je skôr strategická otázka: ktorá sa týka toho, ako chcete, aby bol váš obsah nájdený, a čo považujete v súvislosti s vaším obsahom za dôležité.

To sa deje približne o 04:30 vo videu.

John Mueller prepis stretnutia

SEO Professional 2 4:30
Ahoj, John, mám otázku. Predstavte si franšízu so 100 franšízantmi. Každý nadobúdateľ franšízy má mikrostránku domény ako doména/pobočka1 a ich zodpovedajúce adresy URL. Teraz, aký by bol najlepší postup, aby sa obsah dobre zobrazoval? Je naozaj ťažké mať sto pobočiek so stovkami rôznych obsahov.

Do značnej miery to bude hovoriť to isté, pretože sú súčasťou rovnakej franšízy. Ponúkajú dve rovnaké služby. Dodržiavajú rovnaké pravidlá a postupy. A je to problém z pohľadu Google, napríklad z pohľadu používateľa, nezáleží na tom, či používateľ hľadá riešenie problému na danom mieste. Pre používateľa teda nezáleží na tom, či je rovnaký obsah alebo takmer rovnaký obsah viditeľný na 100 ďalších stránkach. Čo si o tom myslí Google?

Ján 5:33
Myslím, že sú tu dva aspekty, na ktoré by som sa tu pozrel. Na jednej strane by som si dal pozor na vytváranie portálových stránok, portálových stránok. A to je niečo, čo sme spomenuli v pokynoch pre správcov webu. Stránky typu doorway sú zvyčajne skôr o niečom ako o výmene jedného slova na stránke, v podstate tam, kde je zvyšok obsahu rovnaký.

Čítať:  Ako optimalizovať svoj profil LinkedIn & Prítomnosť

Ak teda máte špecifickú službu, vytvoríte stránky pre každé mesto v okolí alebo pre každú ulicu alebo každý región v okolí a vytvoríte stovky týchto stránok, ktoré v podstate len privádzajú návštevnosť do toho istého podniku. To je jedna vec, na ktorú by som si dal pozor. Myslím, že v prípade franšíz je to pravdepodobne menší problém, pretože ide v podstate o samostatné podniky. Nie je to tá istá firma, ktorá má stovky rôznych stránok s miestami. Je to skutočne, v podstate oddelené podnikanie, aspoň z toho, čo som pochopil z vášho prípadu.

SEO Professional 2 6:32
Áno, áno, presne, presne.

Ján 6:35
A ďalšia vec je, myslím, skôr strategická otázka, ktorá sa týka toho, ako chcete, aby sa váš obsah dal nájsť vo vyhľadávaní a čo považujete za dôležité vzhľadom na váš obsah. Najmä, ak vezmete kritický obsah a duplikujete ho na týchto stovkách stránok, potom trochu oslabujete hodnotu tohto obsahu na týchto stovkách stránok.

A tak trochu musíte vyvážiť aspekt ľudí, ktorí sa snažia nájsť jednotlivé miesta, s konkurencieschopnosťou vášho primárneho obsahu. Takže napríklad, ak máte, neviem, informácie o tom, ako urobiť nejaký konkrétny, neviem, servis na vašom aute alebo niečo podobné, potom je to niečo, kde je možno veľká konkurencia vo vyhľadávaní výsledky a chcete mať skutočne silnú stránku.

A ak chcete mať skutočne silnú stránku, potom zvyčajne nechcete túto stránku rozriediť na všetky tieto stovky iných druhov samostatných stránok umiestnení. Takže to je niečo, o čom si myslím, že zo strategického hľadiska bude určitý obsah, ktorý by ste chceli mať na jednom mieste, a iný obsah bude mať zmysel oddeliť na týchto jednotlivých stránkach.

Čítať:  Google odhaľuje cestovné aktualizácie pre bezpečnejšie pandemické výlety

SEO Professional 2 7:53
Nie je to tak, nie je to ako byť 100 percent duplicitný, pravdepodobne 70-80 percent, pretože tam bude určitá jedinečnosť kvôli rôznym špecifikám každej vetvy miery úspešnosti pri uzatváraní obchodov a tak ďalej, pretože sú v nehnuteľnosti. Takže áno, ale v podstate to bude takmer rovnaké. Predávajú, prenajímajú. A tak sa nemôžete veľmi pohybovať, najmä ak máte toľko miest.

Ján 8:20
Áno. Stále si však myslím, že rovnako ako vy, musíte zistiť, ktoré z týchto druhov obsahu sú veľmi konkurencieschopné, pričom pre vás má zmysel mať jednu centrálnu verziu, ktorá je niečo ako vysoko konkurencieschopná. A ktoré z týchto stránok sa v podstate pokúšajú zacieliť na veľmi špecifický druh otázky od používateľa, kde povedia: Oh, chcel by som si napríklad prenajať dom v tomto meste, potom je v poriadku prejsť na stránku s miestom. Zatiaľ čo ak je to otázka typu, neviem, ako mám vypočítať poplatky za prenájom, potom to môže byť niečo, kde máte jeden druh centrálnej stránky naprieč všetkými týmito rôznymi…

SEO Professional 2 9:02
Áno, to dáva zmysel. Ďakujem.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE