John Mueller vysvetľuje, prečo dotaz na lokalitu nevracia všetky adresy URL

Jeden odborník na SEO sa na YouTube spýtal Johna Muellera, aby skontroloval svoju stránku v službe Google pomocou operátora vyhľadávania dopytu na stránke. Keď skontrolovali svoju stránku, zobrazila iba 28 namiesto 180 adries URL.

Chceli vedieť – prečo je to tak? Prečo sa nezobrazujú všetky adresy URL?

John vysvetlil, že krátka odpoveď na túto otázku znie – dotaz na lokalitu nemá byť úplný alebo použitý na diagnostické účely.

Dotaz na lokalitu je špecifický druh vyhľadávania, ktorý obmedzuje výsledky na určitú webovú stránku.

Je to naozaj len slovo web, dvojbodka a potom doména webu.

Aj keď použitie tohto dopytu obmedzuje výsledky na konkrétnu webovú lokalitu, nie je to myslené ako komplexná zbierka všetkých stránok z tejto lokality.

Ak chcete zistiť, koľko stránok Google indexoval z vášho webu, mali by ste namiesto toho použiť Google Search Console.

V službe Google Search Console môžete vidieť, ako sa vaše stránky zobrazujú vo vyhľadávaní, ako aj počet stránok, ktoré sú momentálne indexované.

Stručne povedané, nerobte si starosti s počtom zobrazeným v dotaze site:query. Namiesto toho použite Google Search Console.

Celé video si môžete pozrieť tu:

John Mueller AskGooglebot Transscript

Jána 0:03
Dnešná otázka pochádza zo služby YouTube a znie: keď som skontroloval svoju webovú stránku v službe Google, zobrazilo sa mi iba 28 namiesto 180 adries URL. prečo je to tak?

Čítať:  Aktualizácia algoritmu Google: piatok 9. apríla 2024

Krátka odpoveď na túto otázku je, že dotaz na lokalitu nemá byť úplný ani sa nepoužíva na diagnostické účely. Dotaz na lokalitu je špecifický druh vyhľadávania, ktorý obmedzuje výsledky na určitú webovú stránku. Je to v podstate len slovo web, dvojbodka a potom doména webu.

Aj keď používanie tohto dopytu obmedzuje výsledky na konkrétnu webovú lokalitu, nie je to myslené ako komplexná zbierka všetkých stránok z tejto webovej lokality. Ak chcete zistiť, koľko stránok Google indexoval z vášho webu, použite namiesto toho službu Search Console.

Google Search Console je bezplatný nástroj, ktorý môžu vlastníci stránok použiť na získanie ďalších informácií o tom, ako vyhľadávanie Google vidí ich web. V službe Search Console môžete vidieť, ako sa vaše stránky zobrazujú vo vyhľadávaní, ako aj počet stránok, ktoré sú momentálne indexované.

Takže v skratke, netrápte sa počtami zobrazenými v dopyte lokality. Namiesto toho použite službu Search Console. A to je pre tentokrát všetko. Dúfam, že to bolo pre vás užitočné a poučné. Uvidíme sa v ďalšej epizóde Ask Googlebot a nezabudnite sa prihlásiť na odber všetkých.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE