John Mueller vysvetľuje, prečo sa test bohatých výsledkov nezobrazuje rovnako ako test schémy

Jeden odborník v oblasti SEO sa opýtal Johna počas nedávneho stretnutia o značke Schema. Pracujú s veľkým poskytovateľom zdravotnej starostlivosti v USA – v podstate patria medzi 5 najlepších zdravotníckych spoločností.

Majú tisíce poskytovateľov na stovkách miest. Takže SEO profesionál vytvára schému a robí to presne tak, ako by sa to malo robiť.

Robia symptómy, liečbu, zdravotné poistenie, ktoré je akceptované, všetko podobné. Stavajú ho a testujú v Schema validator.

Keď však prejdú na test rozšírených výsledkov na Googli, neoverí sa, keď prejdú do služby Google Search Console.

Nezobrazuje sa.

Takže sa domnievajú, že je to nesprávne. Ale stavajú to na nástroj, o ktorom si mysleli, že bude správny.

Ich hlavná otázka znie: čo by mali robiť, aby sa táto značka Schema overila?

John vysvetlil, že tu zohrávajú úlohu dve hlavné veci.

Na jednej strane je validátor na Schema.org nastavený na overenie všetkých druhov teoretických schém, ktoré môžete poskytnúť so Schema.org. Je to v podstate „nadmnožina“ všetkých dostupných funkcií a nie niečo, čo by sa nevyhnutne overovalo na Googli.

Validátor v Search Console je založený výlučne na funkcionalite, ktorá má viditeľné zmeny vo Vyhľadávaní Google.

A to je zvyčajne veľmi malá podmnožina väčšieho súboru vecí Schema.org, ktoré si môžete označiť. Ak napríklad označujete veci, ktoré nemajú viditeľný efekt vo výsledkoch vyhľadávania, pokiaľ ide o možno – relácie, hviezdy, ukážky videa alebo niečo podobné – potom by to bolo niečo, čo by Search Console povedala no ja tu nic nevidim..

Čítať:  Ako zmeniť názov domény pre Magento 2

To môže patriť do kategórie, ktorú tam vidí profesionál SEO.
Ďalšia vec, ktorá niekedy hrá rolu v súvislosti s prvkami, ktoré majú viditeľný efekt, je, že na Schema.org niekedy nie sú požiadavky rovnaké ako vo vyhľadávaní Google.

Takže Schema.org bude mať niektoré požadované vlastnosti a niektoré voliteľné vlastnosti.

A na základe nich to tak trochu overuje.

Vo Vyhľadávaní Google má však niekedy prísnejší súbor požiadaviek, ktoré zdokumentovali aj vo svojom centre pomoci.

Povedať: „No, chceli by sme to vo výsledkoch vyhľadávania zobraziť týmto špeciálnym spôsobom. A môžu to urobiť len vtedy, ak majú tento súbor informácií.“

Z tohto pohľadu na jednej strane – ak to Google neukáže vo výsledkoch vyhľadávania, tak to neukáže ani v testovacom nástroji.

Na druhej strane, ak sú požiadavky odlišné a požiadavky spoločnosti Google sú prísnejšie a vy sa neriadite týmito pokynmi, potom by to tiež označili ako chybu alebo varovanie v testovacom nástroji.

To sa deje približne v 48:14 značke vo videu.

John Mueller prepis stretnutia

SEO Professional 8 48:14
Pracujem s veľmi veľkým poskytovateľom zdravotnej starostlivosti v USA, top päť. Hovoríme teda o tisíckach poskytovateľov, stovkách miest. Vytváram schému a robím to presne tak, ako by sa to malo robiť. Robím symptómy, liečby, zdravotné poistenie, ktoré je akceptované, všetko podobné. Vytváram to a potom to testujem v Schema validator.

Ale keď potom prejdem na test bohatých výsledkov pre Google, neoverí sa. Keď prejdem do služby Google Search Console, nezobrazuje sa. Takže predpokladám, že je to nesprávne. Ale staviam to na nástroj, o ktorom som si myslel, že bude správny. Čo by som teda mal urobiť, aby sa to skutočne potvrdilo?

Čítať:  Implementácia Google Knowledge Graph a ako to funguje

Ján 48:59
Takže si myslím, že tu zohrávajú úlohu dve hlavné veci. Na jednej strane je validátor na schema.org nastavený na overenie všetkých druhov teoretických schém, ktoré môžete poskytnúť so schema.org. A to je taká nadmnožina všetkých funkcií. A validátor v Search Console je založený čisto na funkcionalite, ktorá má viditeľné zmeny vo Vyhľadávaní Google.

A to je zvyčajne veľmi malá podmnožina väčšieho súboru vecí schema.org, ktoré môžete označiť. Ak teda napríklad označujete veci, ktoré nemajú viditeľný účinok vo výsledkoch vyhľadávania, napríklad zobrazuje hviezdičky alebo zobrazuje video alebo niečo podobné, potom by to bolo niečo, čo by Search Console povedala , No,.

Nevidím tu nič, čo by mohlo spadať do kategórie, ktorú tam vidíte. Ďalšia vec, ktorá niekedy hrá rolu v súvislosti s prvkami, ktoré majú viditeľný efekt, je, že na schema.org nie sú požiadavky niekedy rovnaké ako pri vyhľadávaní Google. Takže schema.org bude mať niektoré požadované vlastnosti a niektoré voliteľné vlastnosti.

A na základe nich to tak trochu overuje. A vo Vyhľadávaní Google máme niekedy prísnejšie požiadavky, ktoré sme zdokumentovali aj v našom Centre pomoci. Aby sme to povedali, chceli by sme to týmto špeciálnym spôsobom zobraziť vo výsledkoch vyhľadávania. A to môžeme urobiť len vtedy, ak máme tento súbor informácií.

Takže z tohto pohľadu na jednej strane, ak to Google neukáže vo výsledkoch vyhľadávania, tak by sme to neukázali v testovacom nástroji. A na druhej strane, ak sú požiadavky odlišné a požiadavky Google sú prísnejšie a vy tieto pokyny nedodržiavate, potom by sme to tiež označili ako chybu alebo varovanie v testovacom nástroji.

Čítať:  Ako opraviť krvácanie obrazovky na notebooku?

SEO Professional 8 51:00
Existuje nejaký spôsob, ako zistiť, ktoré položky sú nerozpoznané spoločnosťou Google? Alebo je to len, viete, zasiahnutí a míňaní pri pokuse o to. Pretože táto vec je mimoriadne dobre postavená, takže vyhľadávače úplne pochopia všetko, čo je na stránke.

Len mať z toho frustráciu. Mal by som vytvárať dve sady schém, jednu, ktorú Google rozpozná, a potom ďalšie, ktoré nerozpozná? Vidíš čo myslím?

Jána 51:30
Áno, myslím, že by ste to teoreticky mohli urobiť. Myslím, že to závisí od toho, aký je váš cieľ, so štruktúrovanými údajmi, ktoré poskytujete. Ak je vaším cieľom naozaj, chcem, aby to bolo viditeľné vo vyhľadávaní, čo je druh ľudí, ktorí k nám zvyknú chodiť, pretože sa zameriavajú na vyhľadávanie, potom by ste zvyčajne poskytli čokoľvek, čo Google potrebuje, a špecifikovali že. V dokumentácii pre vývojárov vyhľadávania máme rôzne typy funkcií, ktoré podporujeme.

Myslím, že je tam veľká kompilácia. To je niečo, kde zvyčajne moje odporúčanie je, že stránka by mala ísť tam, pozrieť sa na funkcie, ktoré považujú za relevantné, a potom implementovať práve tieto funkcie. Obísť to opačne a povedať: Dobre, všetko implementujem a potom uvidím, či existuje funkcia, ktorá sa tam zhoduje, niekedy je to trochu zložitejšie. Je to ako viac práce, myslím.

Ak existujú konkrétne veci, ktoré sa pokúšate urobiť so štruktúrovanými údajmi pre iných poskytovateľov, pre iné vyhľadávacie nástroje, alebo možno máte interný vyhľadávací nástroj, ktorý beží na vašej stránke, alebo nejaký druh, neviem, iný systém, ktorý extrahuje informácie z vašej stránky, potom tam môžete mať iné požiadavky, o ktoré sa chcete postarať.

Čítať:  Ako vytvoriť skupinu a odosielať hromadné e-maily v Gmaile

A môže sa stať, že máte jednu množinu pre všeobecné štruktúrované údaje a jednu špecifickú pre výsledky vyhľadávania. A z nášho pohľadu je to tiež v poriadku.

SEO Professional 8 52:55
Áno, väčšina mojich obmedzení je na lekárskej webovej stránke, pretože Schema hovorí, že môžete robiť všetky tieto veci. A keď to urobím, potom sa to nepotvrdí.

Takže oh, urobím to, tá posledná vec, o ktorej si spomínal, vieš, pozri sa na to. A to sa nazýva dokumentácia pre vývojárov vyhľadávania.

Ján 53:10
Áno presne.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE