John Mueller z Google hovorí, že zmeny kvality trvajú niekoľko mesiacov, kým sa prepracujú a prehodnotia

John vo svojom tweete vysvetlil, že Google potrebuje čas, kým zachytí a spracuje zmeny kvality pre vyhľadávanie.

@NFG946 napísal v tweete nasledovné:

Dobre, John, ako ste už povedali, uverejňujte jedinečný obsah. Dnes som odstránil 30 príspevkov s obsahom bez hodnoty. Takže teraz môžem očakávať nejaké dobré správy? Pretože veľkou otázkou je, že mám veľa jedinečného obsahu, ktorý predtým žiadny subjekt nemal, namiesto toho, aby ich google stále neindexoval.

John odpovedal:

Uskutočnenie významných zmien kvality na stránke si vyžaduje určitý čas, kým sa zachytia a prejavia sa vo vyhľadávaní. Opätovné spracovanie a prehodnotenie týchto vecí často trvá niekoľko mesiacov.

Toto nie je nič nové

Nie, to, čo hovorí John Mueller, nie je nové. V skutočnosti to isté povedal už predtým, na stretnutí 1. mája 2018. Môžete pozrite si jeho stretnutie tu.

Ak je vaša stránka veľká stránka a použili ste úplne nové zmeny, potom je pravdepodobné, že spoločnosti Google bude trvať niekoľko mesiacov, kým zhodnotí, ako je na tom vaša stránka teraz v porovnaní s tým, aká bola vtedy.

Jedným z príkladov týchto typov zmien sú presmerovania 301. Ak zmeníte fungovanie týchto adries URL, spoločnosť Google musí porozumieť všetkým úplne novým kódom 301. Ide o proces, ktorý prebieha pomaly a hodnotenie neklesá rýchlo – a najmä nie zo dňa na deň.

Čítať:  Google hovorí, že tučný text môže pomôcť vášmu SEO

Ak ste však niečo urobili nesprávne, je pravdepodobné, že vaša návštevnosť bude časom postupne klesať.

Druhou stranou mince je, že môžete vidieť pomerne rýchly pokles návštevnosti, najmä ak sa Google v konkrétny deň rozhodne, že sa mu vaša stránka nepáči tak ako kedysi.

Algoritmy neovplyvňujú stránku zo dňa na deň a v skutočnosti môžu chvíľu trvať, v závislosti od povahy zavedenia uvedeného algoritmu.

Prepis z tohto stretnutia je nasledujúci:

„Najmä ak máte väčšiu webovú stránku, potom to trvá dosť dlho, kým sa algoritmy prispôsobia väčším zmenám na webe.

Takže to je niečo, kde by som neočakával rýchle zmeny.

Je to skôr otázka niekoľkých mesiacov, počas ktorých webovú stránku znova prehľadáme, preindexujeme, spracujeme, aby sme pochopili, ako sa zmenila, ako musíme zmeniť spôsob, akým ju zobrazujeme vo výsledkoch vyhľadávania.

Ak ste teda urobili zmeny v jeden deň a napríklad o týždeň neskôr začnete vidieť zmeny vo výsledkoch vyhľadávania, to bol tiež dátum, ktorý iní ľudia spomenuli ako druh väčších zmien, ktoré videli, potom to pravdepodobne nesúvisí so zmenami, ktoré ste urobili.

Zvyčajne by ste naozaj mali takéto niekoľkomesačné obdobie, v ktorom sa veci v priebehu času jemne menili, než ako túto jednu veľkú zmenu.

Takže by som mal nechať veci tak, ako sú práve teraz, nechať to nejako sa urovnať na pár týždňov a potom alebo niekoľko mesiacov a potom uvidím, čo sa stane vpred a potom sa začnem snažiť riešiť potenciálne problémy?

Čítať:  Neexistujú žiadne pokyny, ako vyvážiť indexové prehľadávanie medzi obnoveným indexovým prehľadávaním a indexovým prehľadávaním na základe objavenia

Áno, vždy si uvedomujem toto porekadlo, že by ste to mali nechať na pár mesiacov, pretože to znie ako oh, už nikdy nič nezmením, kým nezistí, kde chce zobraziť moju webovú stránku. A aj tak musíte byť vždy nad vecou. Takže vždy existuje určité množstvo vecí, na ktorých budete aj tak pracovať. Takže sa trochu vyhýbam tvrdeniu, že sa ničoho nedotknem, kým nebudem vedieť jún alebo júl.“

Ako obvykle, je dôležité dbať na opatrnosť

Pri posudzovaní, či konkrétne zmeny ovplyvnili alebo neovplyvnili vašu stránku, je dôležité postupovať opatrne.

Nerobte vždy unáhlený záver, že okamžitý pokles bol spôsobený technickou zmenou alebo inými včerajšími zmenami obsahu.

Je možné, že zmeny vykonané pred 2 mesiacmi boli vinníkom určitých dopravných zmien.

To je dôvod, prečo musíte vždy sledovať, čo sa deje na vašom webe, na frontende aj na backende.

Iba vy, správca webu, budete môcť presne posúdiť, čo sa pokazilo a kedy, a to tak, že budete sledovať tieto typy zmien.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE