Kedy je najlepší čas uverejňovať kotúče na Instagrame

Nemožno poprieť dôležitosť Instagram Reels pre pritiahnutie publika.

20-sekundový videoklip môže byť len vstupenkou na zaujatie vašich sledovateľov. Ale jednoduchým uverejňovaním príspevkov a dúfaním v to najlepšie sa ďaleko nedostanete. Ak chcete prilákať najväčší počet ľudí, musíte si vybrať.

Kedy je však najlepší čas na uverejnenie kotúčov? Na túto a ďalšie otázky odpovieme v tomto článku.

Dôležitosť načasovania príspevkov Instagram Reel

V konečnom dôsledku je cieľom pri používaní Instagramu, podobne ako na iných platformách sociálnych médií, upokojiť algoritmus. A algoritmus má rád príspevky, ktoré získavajú veľkú pozornosť. Ak chcete prilákať nové publikum, musíte sa najskôr uistiť, že oslovujete svoje existujúce publikum.

Instagram má približne 1,35 miliardy používateľov po celom svete. A, samozrejme, títo používatelia budú v rôznych časových pásmach. Zatiaľ čo ste uverejnili o 15:00, pre niektorých používateľov bude 5:00. Možno vám budú chýbať zobrazenia na vašej cievke, nie preto, že by váš príspevok nebol dostatočne zaujímavý, ale preto, že používatelia neboli nablízku, aby si ho pozreli.

Cieľom by malo byť zabezpečiť, aby ste si vybrali správny čas na oslovenie publika. Ak sa vám to podarí, objavíte sa na stránke Preskúmať (pozri obrázok nižšie) a rozšírite svoj zoznam sledovateľov.

Faktory, ktoré určujú optimálny čas na uverejnenie kotúčov Instagramu

Rovnako ako je dôležité poznať ten správny čas odchádzajúce hovory Ak chcete maximalizovať svoje šance na uzavretie obchodu, poznanie najvhodnejšieho času na uverejnenie kotúčov na Instagrame môže pomôcť vášmu podnikaniu.

Poďme teda zistiť, na čo by ste sa mali zamerať, ak chcete zavesiť to sladké miesto, kde môže vaša instagramová cievka získať viditeľnosť a zapojenie, ktoré hľadáte.

Čítať:  Opravte chybu „Niečo sa pokazilo“ fondu TikTok Creator Fund

1. Cieľové preferencie publika a demografické údaje

O spôsobe uverejňovania by mali rozhodovať demografické údaje a individuálne preferencie vášho publika. Je váš obsah určený pre staršiu demografickú skupinu, ktorá je na dôchodku? Ak áno, pravdepodobne budú online v inom čase v porovnaní s mladšou demografickou skupinou, ktorá funguje. Ďalšie demografické faktory, ako napríklad národnosť, by mali zohrávať veľkú úlohu pri určovaní času odoslania.

Nachádza sa vaše cieľové publikum v rovnakej krajine ako vy? Ak nie, budete musieť zohľadniť rozdiely v časových pásmach a kultúre. Napríklad v Španielsku majú zamestnanci „siestu“ – ľudia z nej pracujú od 9:00 do 14:00 a od 17:00 do 20:00 hod. Ak sa tu nachádza veľká časť vášho publika, budete musieť zvážiť túto medzeru.

Najlepší spôsob, ako spoznať svoje publikum, je dôkladný prieskum. Prečo nespraviť cieľovú skupinu a neporozprávať sa priamo s nasledovníkmi?

2. Frekvencia odosielania a časy špičky

Zverejňovanie kotúčov môže byť krehkou rovnováhou. Na jednej strane chcete zaujať svoje publikum. Naopak, chcete, aby si zachovali záujem tým, že budú uverejňovať príspevky menej často. Dobrým pravidlom je uverejňovať príspevky nie viac ako dvakrát denne.

Keď uverejňujete príspevky, snažte sa vyhnúť „špičkovým časom“. Môže to znieť neintuitívne – najvyšší čas je vtedy, keď je väčšina ľudí online. Ale najvyšší čas je aj vtedy, keď väčšina ľudí bude uverejňovať príspevky. Ak si nedáte pozor, vaša cievka sa stratí v mori obsahu.

Ak sa tomu chcete vyhnúť, vyberte čas so strednou premávkou. Váš obsah má väčšiu šancu vyniknúť bez toho, aby bol pochovaný. Uverejňovanie príspevkov medzi 10:00 a 15:00 sa zvyčajne považuje za najlepší čas (hoci, ako už bolo spomenuté, pre vaše publikum to môže byť iné).

3. Využívanie štatistík Instagramu na zapojenie a dosah

Uverejňovanie príspevkov bez údajov je ako cestovanie bez mapy. Nebudete presne vedieť, ako sa dostať do cieľa. Údaje budú kľúčové pre nájdenie najlepšieho času na uverejnenie vašich instagramových kotúčov. Tu sa hodí funkcia Instagramu s názvom „Insights“.

Štatistiky sú nástroj, ktorý vám umožní preniknúť hlboko do vašich príspevkov a zistiť, ako na ne reagujú publikum. Ak budete pozorne sledovať štatistiky, môžete vytvárať lepšie a pútavejšie príspevky. Štatistiky môžu byť vynikajúcim nástrojom na nájdenie najvhodnejšieho času na uverejňovanie príspevkov. Pomocou Insights si môžete všimnúť príspevky, ktoré generujú najväčšiu angažovanosť.

Čítať:  17 najlepších nástrojov Facebook Analytics na meranie výkonnosti stránky v roku 2024

4. Experimentovanie s rôznymi rozvrhmi odosielania

Neexistuje žiadna správna odpoveď, ktorú by ste mali uverejniť. Ako už bolo spomenuté, riešenie zahŕňa pochopenie vzorcov vášho publika. Jedným zo spôsobov pochopenia vzorcov je experimentovanie s uverejňovaním. Mnoho firiem si zvykne neustále uverejňovať príspevky súčasne – tento prístup však funguje iba vtedy, ak sa vaše príspevky stávajú pútavými.

Skúste uverejňovať príspevky v rôznych časoch počas dňa. Nie každý príspevok bude fungovať, ale všimnete si, že niektoré sú populárnejšie ako iné. Pokračujte v experimentovaní, kým nenájdete čas, ktorý prinesie najväčšiu pozornosť.

Osvedčené postupy pri uverejňovaní kotúčov Instagramu

Nájdenie najlepšieho času na uverejnenie kotúčov je skvelým prvým krokom. Ale to samo o sebe nestačí na zaručenie úspechu. Poďme preskúmať niektoré osvedčené postupy na vytváranie vašich cievok.

1. Vyberajte kvalitu pred kvantitou

Ľahká chyba je pumpovanie príspevkov. Chcete získať čo najviac angažovanosti. Prečo nedať svojmu publiku veľa obsahu, ktorý si užijú? Hoci tento prístup môže byť lákavý, je to chyba. Pri príliš veľkom obsahu môže byť vaše publikum unavené a menej sa zaujímať.

Nielen to, ale neustálym zverejňovaním obsahu, ako môžete zaručiť kvalitu? Ak chcete držať krok s dopytom po neustálom nahrávaní, pravdepodobne sa budete ponáhľať. Na konci dňa vyrobíte produkt, s ktorým nie ste spokojní ani vy, ani vaše publikum.

Namiesto toho uprednostnite kvalitu pred kvantitou. Preskúmajte najnovšie trendy a spoznajte druhy obsahu, na ktorý vaše publikum reaguje.

Vytváranie kvalitnejších príspevkov namiesto unáhlenia s väčšou pravdepodobnosťou zaujme vaše publikum.

2. Uverejňujte pravidelne a dôsledne

Dôležitá je kvalita pred kvantitou, ale zásadná je aj konzistentnosť. Samozrejme, uvoľnenie pravidelnej a kvalitnej práce sa ľahšie povie, ako urobí. Ak chcete zabezpečiť konzistentnosť, snažte sa mať na pamäti niektoré z nasledujúcich bodov:

 • Zostaňte relevantní – vytváranie kotúčov, ktoré pokrývajú zastarané témy, sa pravdepodobne nedostane príliš ďaleko. Snažte sa byť vždy v obraze a pokrývajte najrelevantnejšie témy.
 • Plánujte dopredu – Vytváranie pravidelného obsahu môže byť náročné. Bez vopred naplánovaného plánu budete mať problém držať krok s dopytom po obsahu. Vždy plánujte dopredu – nezabudnite, že na Instagrame si môžete naplánovať príbehy, aby ste nezmeškali nahrávanie.
 • Používajte značky hash – uistite sa, že vždy oslovujete tých správnych ľudí. Hashtagy vám pomôžu nájsť ľudí, ktorí sa pravdepodobne budú zaujímať o vaše kotúče.
 • Buďte pripojení – Ak prevádzkujete svoj účet na Instagrame spolu s tímom, uistite sa, že sú všetci na rovnakej stránke. Zdieľajte nápady na obsah a zabezpečte, aby boli plány zosúladené.
Čítať:  Ako skryť, aký filter ste použili na Snapchat

3. Pravidelne monitorujte analýzy

Ako už bolo spomenuté, dáta sú kráľom sociálnych médií. Ale Instagram Insights vám môže povedať len toľko. Ak chcete získať čo najlepšie štatistiky, potrebujete správny analytický nástroj.

Sprout Social je komplexný nástroj na analýzu sociálnych médií. S Sprout Social môžete okamžite analyzovať viaceré profily, zmienky o značke, kampane a influencerov. Môžete robiť viac rozhodnutí na základe údajov a zaistiť, aby ste vytvárali príspevky, ktoré pristanú vášmu publiku.

Nižšie sú uvedené len niektoré funkcie zahrnuté v Sprout Social:

 • Zistite, čo si o vás vaše publikum myslí – Môžete objaviť sentiment za každou zmienkou o značke. Nielen to, ale môžete vidieť, ako sa mení v priebehu času a prečo.
 • Analyzujte rast a zapojenie svojho profilu – Pozrite si kľúčové štatistiky sociálnych médií a sledujte rast, a to všetko z pohodlia vášho hlavného panela.
 • Optimalizujte svoju stratégiu sociálnych médií – Získajte prispôsobené štatistiky v reálnom čase.

4. Držte krok s aktuálnymi trendmi

Sociálne médiá sú súťažou popularity – udržať si prehľad o trendoch je kľúčové, ak chcete vyniknúť. Vždy sa snažte byť zapojený do toho, o čom ľudia hovoria na sociálnych sieťach. Zvážte, ako môžu populárne témy podporiť vašu tvorbu obsahu.

Ak predávate riešenia VoIP, môže to byť pre vás ideálna príležitosť zverejniť kotúč, aby ste predviedli svoje najnovšie online telefónny systém a ukážte, ako funguje udržiavanie vzdialených tímov v spojení a dosahovanie najlepších výkonov.

Zároveň však to, že je niečo trendy, automaticky neznamená, že by ste o tom mali písať. Vaše publikum chce obsah, ktorý je relevantný pre jeho záujmy. Skok na najnovší trend sa môže zdať oportunistický.

Čítať:  Prečo nemôžem znova uverejniť príspevok v mojom príbehu na Instagrame

Záver

Instagramové kotúče sú fantastickým nástrojom na budovanie publika. Ale nemá zmysel venovať čas a úsilie svojim príspevkom, ak ich nikto nevidí. Preto je také dôležité, aby ste uverejňovali príspevky v správnom čase.

Dnes sme sa vám pokúsili pomôcť odpovedať na otázku, „kedy je najlepší čas uverejniť kotúče?“. Zopakujme si niektoré kľúčové body:

 • Vždy majte na pamäti demografické údaje a preferencie vášho publika.
 • Vyhnite sa uverejňovaniu príspevkov počas špičky a namiesto toho choďte na obdobia so strednou premávkou.
 • Využite čo najlepšie analytické nástroje, ako je Sprout Social, aby ste získali tie najlepšie štatistiky.
 • Experimentujte s časmi uverejňovania, aby ste našli optimálny čas na uverejňovanie.

Majte na pamäti tieto body a určite prilákate publikum. Tak prečo sa nepustiť do práce?

Súvisiace články

Instagram Reels vs. Príbehy: čo je lepšie na upútanie pozornosti

2024 Instagram SEO: 7 rýchlych opráv na zvýšenie vašej viditeľnosti

často kladené otázky

1. Môžete použiť hashtagy vo svojej cievke?

Áno! Vo svojich kotúčoch môžete a mali by ste používať značky hash. Týmto spôsobom sa môžete uistiť, že rýchlejšie oslovíte svoje publikum. Hashtagy sú skvelým spôsobom, ako si váš obsah všimnúť viac ľudí, a tiež kategorizujú váš obsah, aby pomohli používateľom hľadať relevantné témy. Najlepšie je použiť kombináciu hashtagov s vysokou a nízkou konkurenciou.

2. Koľko kotúčov je príliš veľa?

Je dôležité uverejňovať príspevky pravidelne, ale mali by ste sa snažiť vyhnúť tomu, aby ste uverejňovali príspevky viac ako dvakrát denne. Myslite na kvalitu pred kvantitou – ak svoje publikum bombardujete obsahom, stratí svoj význam a čoskoro budú mať dosť. Bude pre vás tiež ťažšie prísť so zaujímavým obsahom.

3. Môžete naplánovať navijak?

Áno! Ak tak urobíte, nikdy nezmeškáte ten najlepší čas na uverejňovanie príspevkov. Keď určíte optimálny čas na uverejňovanie svojich kotúčov, môžete si vytvoriť plán, aby ste zabezpečili konzistentné uverejňovanie. Automatizáciou tejto úlohy môžete stráviť viac času vytváraním obsahu – namiesto toho, aby ste sa museli báť, kedy ho uverejniť.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE