Kedy pridať partnerov do svojho obchodu WooCommerce

Získať trakciu v mnohých obchodoch je ťažká vec. Myšlienka „postav to a oni prídu“ jednoducho neobstojí ani pri základnom skúmaní. Mnoho stránok sa zameriava na štandardný marketing, ako sú online reklamy a marketing obsahu. Menší počet sa zameriava na pridávanie pridružených spoločností do svojho obchodu.

Dnes vás prevediem tým, čo je potrebné na to, aby ste mali dobrú affiliate ponuku na prilákanie kvalitných ľudí do vášho obchodu. Poviem vám niekoľko najlepších metód, ktoré môžete použiť, aby ste sa uistili, že máte vysokokvalitné pobočky a aby ste sa vyhli podvodom. Nakoniec sa pozrieme na pomoc vašim pridruženým spoločnostiam k úspechu a poskytneme rýchly prehľad niektorých možností nastavenia pridružených spoločností na vašej stránke.

Kedy je správne pridať pobočky?

Predtým, ako sa pustíte do rozbehnutého vlaku pridružených spoločností, musíte sa dôkladne pozrieť, či sú pobočky vhodné pre váš obchod. Miesto, kde začať tento pohľad, sú vaše ziskové marže. Dokážete si ukrojiť pár percentuálnych bodov a napriek tomu mať ziskový biznis?

Aj keď sa to na prvý pohľad nezdá, zastavte sa a poobzerajte sa po svojich konkurentoch. Ak tri ďalšie obchody ako vy, s rovnakými objednanými objemami ponúkajú pridružené programy, je pravdepodobné, že si to môžete dovoliť tiež. Možno ich pridružené obchody prinášajú vyšší objem predaja, čo vám umožní objednať si viac a získať tak lepšiu zľavu na vaše produkty.

Keď sa pozriete na svojich konkurentov, ďalšou otázkou, ktorú by ste si mali položiť o ich partnerskom programe, je, ako dlho už existuje? Ak sú to 3 mesiace, tak nevedia, či to ešte funguje. Ak majú za sebou 3 roky spustenia pridruženého programu, potom to pravdepodobne zvyšuje predaj ich podnikania.

Čítať:  Ako si kúpiť a zaregistrovať názov svojej domény

A čo podniky, ktoré sú v odvetví len o úroveň vyššie, ponúkajú pridružené programy? Akú veľkosť mali, keď začali? Dokážete prísť na to, ako sa to zmenilo, keď vyrástli?

Uistite sa, že ste sa prihlásili do pridružených programov vašich konkurentov. Pozrite sa, ako ich prevádzkujú. Aké aktíva ponúkajú, aby pomohli pridruženým spoločnostiam dobre predávať? Ponúkajú nejaké školenia, ktoré pomôžu pridruženým spoločnostiam pochopiť produkt a cieľový trh, ktorý zasiahne?

Druhou veľkou otázkou, ktorú si musíte položiť, je, či máte práve teraz extra šírku pásma na nastavenie pridruženého programu. Áno, viem, že vo svojej práci máte vždy toľko vecí na práci. Zoznam dôležitých vecí je míle dlhý a zdá sa, že len rastie.

To znamená, že si musíte položiť otázku, či je affiliate program to, čo vám pomôže dosiahnuť ďalšiu úroveň vášho podnikania? Ak to bude mať za následok len malý percentuálny rast, možno to necháte počkať. Ak to vyzerá, že by to mohla byť oblasť s vysokým rastom, potom možno budete musieť venovať čas potrebný na vybudovanie solídnej pridruženej ponuky.

Pripojte sa k partnerskému programu Hostinger a začnite zarábať dodatočný príjem ešte dnes prostredníctvom pridružených odkazov na vašom blogu, odporúčaní obchodných partnerov, odporúčaní klientov a ďalších!

Preverovanie pridružených spoločností

Keď ste sa rozhodli, že chcete vyskúšať pridružený program, je čas zistiť, aký typ pridružených spoločností chcete. Jeden z mojich klientov má malý zoznam dôveryhodných priateľov a partnerov lokality, ktorí sú na zozname pridružených spoločností. Tento malý zoznam pridružených spoločností prináša vysokú mieru konverzie a nízku údržbu.

Ďalší klient má svoj pridružený program otvorený takmer pre každého, kto má akýkoľvek vzťah k ich podnikaniu. Napíšte náhodný blog raz za mesiac, ktorý by sa mohol hodiť, sú radi, že vás majú ako partnera. To prináša nižšie miery konverzie a o niečo viac údržby, aby sa ľudia nastavili na pridružený program. Samotný objem predaja navyše kompenzuje prácu navyše.

Čítať:  Sprievodca technikami riadenia zásob elektronického obchodu na zvýšenie ziskovosti

Ak chcete otestovať svoj partnerský program, začnite s malým modelom. Oslovte niektorých svojich dôveryhodných klientov a influencerov vo svojom odbore, ktorých už poznáte. Ponúknite im pridružený účet a potom sa ponorte do tohto malého zoznamu, ktorý vám pomôže vytvoriť vašu pridruženú ponuku. Povedzte im, že sú na užšom zozname a že môžu pomôcť formovať program.

Ľudia milujú byť na krátkom zozname ovplyvňovateľov a radi majú slovo pri vývoji nových programov. Ak si nie ste istí, kde začať, pozrite sa na tieto oblasti.

  • Dlhodobí odberatelia zoznamu e-mailov
  • Častí komentátori na vašej stránke alebo na stránkach vašej konkurencie
  • Častí komentátori na YouTube
  • Ľudia, ktorí zanechávajú recenzie na podobné položky na Amazone

Po nastavení základov sa môžete rozhodnúť, či rozšírite počet pridružených spoločností, ktoré povolíte. Zostavte si prihlášku a najprv obmedzte počet. Pomalšie škálovanie bude znamenať vyššiu kvalitu affiliate programu.

Nastavte štandard pre váš program vopred. Pomôže to zastaviť nakupujúcich okien, ktorí chcú všade nalepiť svoj partnerský odkaz. To môže znížiť vnímanie toho, čo ponúkate, takže buďte veľmi opatrní pri prijímaní pridružených spoločností, ktoré praktizujú tento typ pridruženého marketingu.

Zastavenie affiliate podvodu

Jednou z vecí, s ktorou sa musí mnoho pridružených programov vysporiadať, je podvod. Často sa to dá zastaviť dlhším časovým harmonogramom výplat z vašej strany.

Zvyčajne pri týchto podvodoch niekto urobí veľa nákupov prostredníctvom pridruženého odkazu s ukradnutými platobnými informáciami. Odtiaľ dostane partner výplatu za niekoľko dní. Potom dostanete na kartu kompenzáciu, ale vaša pridružená spoločnosť zmizla. To vám umožní vynechať náklady na produkt a pridružený poplatok.

Zaplatením každých 30 dní sa tomu môžete vyhnúť, pretože je väčšia pravdepodobnosť, že zachytíte podvodné poplatky.

Potom, čím viac práce vykonáte pri preverovaní svojich pridružených spoločností, tým je menej pravdepodobné, že sa stretnete s podvodom. Môj jeden klient s 15 pobočkami, o ktorých vie, že sa nikdy nezaoberá podvodmi. Ďalší klient s množstvom pridružených spoločností mal problémy s podvodmi, kým neprešli na dlhšie lehoty platieb. Po vykonaní tejto zmeny len zriedka vidia spriaznený podvod.

Čítať:  Prečo migrovať? Hodnotenie potreby migrácie elektronického obchodu

Tiež sa oplatí pravidelne kontrolovať svoje pobočky. Amazon odstraňuje prvé pobočky, ktoré neuskutočnili predaj počas šiestich mesiacov. Odstránenie pridružených spoločností, ktoré nedodržiavajú vaše vysoké štandardy, udrží celú sieť silnou a dobre konvertuje.

Pomáhame vašim pridruženým spoločnostiam uspieť

Vo svojej skvelej knihe Dosah, Andy Molinsky hovorí o prekážkach, ktoré stoja v ceste nášmu úspechu. Jednou z týchto prekážok je robiť prácu tak zle, že jediným možným výsledkom je zlyhanie.

Pri skúmaní pridružených plánov vašich konkurentov si všimnite, ako pomáhajú svojim pridruženým spoločnostiam uspieť. Potom skopírujte ich úspech a potom urobte lepšie. Hádzanie odkazov na vašich pridružených spoločností je zlá stratégia pre udržateľný pridružený program.

Skvelý spôsob, ako zarámovať túto prácu, je položiť si túto otázku: „Čo by bolo potrebné na to, aby som mal vo svojom výklenku najlepší partnerský program?“. Potom to urobte tak, aby to bola pravda.

Po prvé, uľahčite svojim pridruženým spoločnostiam získavanie odkazov na produkty, na ktoré chcú odkazovať. Poskytnite im ľahko uchopiteľné obrázky, ktoré môžu použiť v sociálnych médiách. Dajte im nejakú odporúčanú kópiu, ktorú môžu použiť, keď píšu o vašich produktoch.

Ak sa rozhodnete zväčšiť, budete sa musieť uistiť, že máte niekoho, kto pracuje na vašom partnerskom programe. Počas škálovania sa objavia otázky. Ľudia zabudnú, ako sa prihlásiť. Budú chcieť vedieť o rýchlejších výplatách alebo vyšších percentách. Venujte niekoho, kto sa tým bude zaoberať, keď sa váš program spustí.

Ak naozaj chcete nakopnúť váš partnerský program na plné obrátky, potom vytvorte nejaký obsah len pre svojich partnerov. Zvýraznite pridružené spoločnosti, ktorým sa darí, a ukážte svojim ostatným pridruženým spoločnostiam, ako využívajú svoje publikum na zvýšenie predaja.

Čítať:  Rozhovory s DreamHost Senior Software Engineer &...

Nakoniec vytvorte pridružený bulletin a zvýraznite produkty, ktoré chcete predávať, tým, že im poskytnete vyššiu percentuálnu výplatu pre svojich pridružených spoločností. Môže to byť skvelý spôsob, ako získať trakciu na trochu novom trhu, ktorý skúšate.

Ktorý pridružený nástroj by som mal použiť?

Pre majiteľov obchodov WooCommerce existujú dva hlavné typy pridružených možností. Po prvé, sú to doplnky, ktoré sú vytvorené špeciálne pre WooCommerce Pridružený WP alebo Affiliates Pro. Obidva sa považujú za vlastné pridružené obchody.

Pri oboch možnostiach s vlastným hosťovaním vlastníte vzťah s vašou pridruženou spoločnosťou od konca do konca. Keďže sú obe hosťované vedľa vášho obchodu WooCommerce, môžete ich tiež upraviť tak, aby robili niečo, čo potrebujete, čo momentálne nie je ponúkané.

Druhou možnosťou je ísť s niečím, čo je hosťované pre vás Tapfiliate alebo iDevAffiliate medzi mnohými inými. Tieto systémy budú znamenať, že nebudete mať rovnaký proces nastavenia. Postarajú sa o výplaty za vás a vy im zaplatíte za používanie ich pridruženého softvéru.

Výhodou hosťovania pre vaše riešenia je, že majú pre vás nastavený proces. Je to skôr systém „vyplňte prázdne“, ktorý nastavíte namiesto možností, ktoré hosťujete a ktoré vyžadujú viac konfigurácie. To tiež znamená, že ak sa vám nepáči, ako zaobchádzajú s aspektom partnerského vzťahu, budete s tým musieť jednoducho žiť.

V súhrne

Pre každú úroveň rastu v podnikaní existujú rôzne veci, ktoré prinesú najväčšiu trakciu a rast. Ak ste uviazli v raste svojho obchodu WooCommerce, potom je čas pozrieť sa na využitie pridruženého programu, aby ste zistili, či je to vec, ktorá vám môže pomôcť dosiahnuť ďalšiu úroveň rastu.

Ste pripravení začať úspešný obchod?

Ak ešte nemáte nastavenú doménu a webovú stránku, spravovaný hosting WordPress a spravovaný hosting WooCommerce od Hostinger vás zbavia starostí s hostingom, takže sa môžete sústrediť na skvelý partnerský program!

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE