Kindle vs Kindle Paperwhite: Ktorý by ste si mali kúpiť?

Dhruv Bhutani / Android Authority

Náruživí čitatelia môžu skutočne ťažiť z vlastníctva elektronickej čítačky, hoci výber správneho zariadenia, ktoré najlepšie vyhovuje vašim potrebám, môže byť náročné. A pokiaľ ide o najlepšie elektronické čítačky na trhu, obvykle sa vám vybaví Amazon's Kindle. Amazon však predstavil Kindle Paperwhite, aktualizovaný model, ktorý ponúka nové funkcie oproti originálu. Dnes si prejdeme všetky hlavné rozdiely medzi najnovšími modelmi Kindle Paperwhite a Kindle, ich výhody a prípadné problémy.

Kindle vs Kindle Paperwhite: Na prvý pohľad

  • Kindle aj Kindle Paperwhite majú podobné obrazovky, aj keď Paperwhite je o niečo väčšia a obsahuje viac LED svetiel, ktoré mu poskytujú širší rozsah úrovní jasu.
  • Kindle Paperwhite je vodeodolný, zatiaľ čo Kindle 2022 nie je.
  • Kindle Paperwhite má dve rôzne možnosti úložiska, buď 8 GB alebo 32 GB, zatiaľ čo Kindle 2022 má iba 16 GB model.
  • Oba modely sa vyznačujú vynikajúcou výdržou batérie, aj keď batéria Paperwhite je stále lepšia (Kindle 2022 vydrží asi 30 hodín na jednu nabíjačku oproti 35 hodinám Paperwhite).
  • Kindle Paperwhite stojí 140$ (8GB model) a 180$ (32 GB Signature Edition), zatiaľ čo Kindle 2022 je len 100$.

Kindle vs Kindle Paperwhite: Rozdelenie funkcií

Kindle a Kindle Paperwhite zdieľajú mnoho podobností, aj keď existuje niekoľko rozdielov.

Zobraziť

Rita El Khoury / Android Authority

Najviditeľnejší rozdiel medzi týmito zariadeniami je vo veľkosti displeja. Kindle je vybavený 6palcovým 300 ppi obrazovkou so štyrmi LED diódami. V porovnaní s tým má Paperwhite o niečo väčší displej, 6,8 palca, 300 ppi so 17 LED. Predné svetlá Paperwhite možno tiež zmeniť z jasných na teplejšie farby, čo používateľovi umožňuje lepšie čítať v noci.

Rozmery a hmotnosť

Okrem toho, že je Kindle Paperwhite sám o sebe väčší ako displej, má aj väčšie rozmery ako Kindle. Presné rozmery Kindle Paperwhite sú 6,9 x 4,9 x 0,32 palca (174 x 125 x 8,1 mm), o niečo väčší ako Kindle 2022, ktorý meria 6,2 x 4,3 x 0,32 palca ( 157,8 x 108,6 x 8 mm).

Okrem toho je Kindle Paperwhite tiež o niečo ťažší – štandardná edícia váži 7,23 uncí (205 g), zatiaľ čo Paperwhite Signature Edition je o niečo ťažšia, 7,34 uncí (208 g). Medzitým Kindle váži iba 5,56 unca (158 g).

Životnosť batérie

Rita El Khoury / Android Authority

Tí, ktorí chcú zo svojho Kindle získať čo najviac času na čítanie, budú pravdepodobne chcieť používať zariadenia s batériou s najdlhšou výdržou. Našťastie majú Kindle aj Kindle Paperwhite skvelú výdrž batérie – ale Kindle Paperwhite má stále najlepšiu batériu z týchto dvoch.

Čítať:  10 najlepších doplnkov na zjednodušenie ovládania WordPress na rok 2024

Odhaduje sa, že štandardná Kindle vydrží používateľom asi 30 hodín na jedno nabitie, zatiaľ čo Kindle Paperwhite asi 35 hodín. Pre tých, ktorí čítajú približne 30 minút denne, by malo každé zariadenie vydržať asi dva mesiace na jedno nabitie – nie príliš ošuntělé!

Kvalita zostavenia a vodeodolnosť

Jedným z prvkov e-čítačiek Amazon, ktorý nie je vychovávaný tak často ako ostatní, je rozdiel v kvalite zostavenia medzi nimi. Zatiaľ čo obaja sú vyrobené z veľmi podobného plastu, Kindle Paperwhite je odolný voči vode, zatiaľ čo Kindle nie je. To je celkom veľký problém, ak ste typ človeka, ktorý si rád číta vo vani alebo pri bazéne.

Ďalším malým rozdielom medzi zariadeniami je to, že Kindle má odsadenú obrazovku, zatiaľ čo obrazovka Paperwhite je zarovnaná so zvyškom jednotky. Na tomto rozdiele vám môže záležať, ak neznášate usadzovanie prachu, pretože vďaka vrúbkovanej obrazovke Kindle 2022 je náchylnejší na usadzovanie prachu a čistenie môže byť náročnejšie.

Úložný priestor

Kaitlyn Cimino / Android Authority

Ďalším rozdielom medzi týmito zariadeniami je ich úložná kapacita. Kindle ponúka 16 GB úložiska, zatiaľ čo Kindle Paperwhite ponúka dve rôzne možnosti úložiska – 8 GB alebo 32 GB. To zaujímavo váži v prospech Kindle, ktorý ponúka lepšiu ranu za vaše peniaze pre tých, ktorí sa pozerajú iba na štandardné edície oboch modelov.

Čítať:  9 vecí, ktoré potrebujete vedieť, aby ste mohli rozvíjať svoj blog

Cena

Jedným z väčších rozdielov medzi týmito zariadeniami je ich cenovka, pretože Kindle je oveľa lacnejšie ako Kindle Paperwhite. Nový Kindle stojí 100 USD, zatiaľ čo Kindle Paperwhite stojí 140 USD (8GB model) a 180 USD (32GB Signature Edition).

Kindle je takmer polovica ceny Kindle Paperwhite's Signature Edition, čo je celkom významné. A zatiaľ čo používatelia môžu ušetriť slušnú čiastku tým, že sa rozhodnú pre lacnejší model Paperwhite, získajú by aj model s najhoršou úložnou kapacitou z troch možností.

Kindle vs Kindle Paperwhite: Ktorý by ste si mali kúpiť?

Kaitlyn Cimino / Android Authority

Celkovo sú Kindle aj Kindle Paperwhite vynikajúce zariadenia. Pre niekoho, kto hľadá jednoduchší spôsob, ako čítať e-knihy, či už na cestách, alebo leňošiť doma, sú obe možnosti skvelé.

Kindle Paperwhite ťaží z toho, že má väčšiu obrazovku, viac možností osvetlenia, vodeodolnosť a prémiovejší pocit, ale nie je to dokonalé. Výhodou menšej veľkosti Kindle 2022 je, že je prenosnejší a ľahšie sa drží jednou rukou.

Kindle 2022 je navyše o niečo lacnejší ako Kindle Paperwhite – takže ak hľadáte len lacný spôsob, ako čítať e-knihy a hodnotu prenositeľnosti nadovšetko ostatné, potom je pre vás Kindle 2022 tou správnou voľbou. Inak Kindle Paperwhite ponúka dostatok pozitív, ktoré z neho robia špičkový produkt. Bez ohľadu na to sú obe zariadenia skvelé elektronické čítačky a za svoju cenu stoja.

Čítať:  Laravel vs WordPress: Ktorý z nich je ideálne použiť v roku 2024?

FAQ

Sú Kindle a Kindle Paperwhite vodotesné?

Kindle nie je vodotesný. Kindle Paperwhite má však krytie IPX8 a vydrží ponorenie až do dvoch metrov sladkej vody počas jednej hodiny.

Majú Kindle a Kindle Paperwhite modré svetlo?

Áno, Kindle a Kindle Paperwhite majú modré svetlo, ale vyžarované modré svetlo je minimálna. Je podsvietený spredu, čo smeruje svetlo k obrazovke a vydáva menej modrého svetla ako väčšina ostatných zariadení. Kindle Paperwhite má tiež tmavý režim, ktorý ďalej znižuje množstvo svetla, ktoré sa odráža do očí.

Môžete písať poznámky na Kindle alebo Kindle Paperwhite?

Áno, používatelia môžu písať poznámky do Kindle aj Kindle Paperwhite výberom možnosti „Vytvoriť poznámku“.

Dodávajú sa Kindle a Kindle Paperwhite s nabíjačkou?

Áno, Kindle aj Kindle Paperwhite používajú pripojenie USB-C a sú dodávané s nabíjačkami USB-C.

Komentáre

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE