Koľko kľúčových slov SEO by ste mali zacieliť na stránku?

Bežná otázka, ktorá sa objaví v mysli každého SEO, je „koľko kľúčových slov SEO by ste mali zacieliť na stránku?“ Mali by ste zacieliť iba na jedno kľúčové slovo SEO alebo sa zamerať na použitie viacerých kľúčových slov na stránku?

Ďalšou častou otázkou týkajúcou sa tejto témy je: „mali by ste vytvoriť úplne nové webové stránky pre každú jednotlivú variáciu kľúčového slova?“

V tomto článku odpovieme na tieto často kladené otázky týkajúce sa najlepšieho použitia kľúčových slov na stránku a dozviete sa aj to, prečo je menej viac, pokiaľ ide o túto tému.

Skôr ako začneme, poďme si najprv jasne definovať, čo je SEO kľúčové slovo.

SEO kľúčové slovo je slovo alebo fráza, ktorú ľudia zadávajú do Google a iných vyhľadávačov, aby našli informácie, ktoré hľadajú.

Prečo sú kľúčové slová dôležité pre SEO?

Výber správnych kľúčových slov je základom úspechu každej SEO kampane. V skutočnosti by SEO bez kľúčových slov nebolo možné.

Dôvodom je to, že kľúčové slová hovoria vyhľadávačom o tom, o čom sú vaše webové stránky a webové stránky.

Bez kľúčových slov na vašej stránke nebudú vyhľadávacie nástroje schopné porozumieť kontextu vašej webovej stránky (stránok), a preto nebudú vedieť, pre ktoré vyhľadávacie dopyty majú vašu webovú stránku zoradiť.

Čítať:  Ultimate Guide to SSL – Čo to je, prečo je to dôležité a ako ho získať

Kľúčové slová vytvorili nadácie algoritmov hodnotenia vyhľadávačov od počiatku moderného vyhľadávača a odvtedy sa používajú pri určovaní, ktoré webové stránky sa majú hodnotiť.

Teraz, keď už lepšie rozumiete tomu, prečo sú kľúčové slová pre SEO také dôležité, poďme diskutovať o tom, koľko kľúčových slov SEO by ste mali zacieliť na stránku.

Na koľko kľúčových slov by ste sa mali zamerať na stránke?

Obchodníci vo vyhľadávačoch by sa mali zamerať na zacielenie na jedno hlavné kľúčové slovo alebo frázu a dve až tri variácie kľúčových slov na jednotlivú stránku.

Možno sa však pýtate, ktoré kľúčové slovo by ste mali použiť ako hlavné kľúčové slovo, ak existuje viacero variácií rovnakých výrazov.

Napríklad hľadaný výraz „reklamy na auto“má viacero variácií, ako napríklad “reklamy na auto“, “reklama na aute“, “reklama na aute“, atď.

Ak chcete určiť hlavné kľúčové slovo stránky, budete musieť urobiť prieskum kľúčových slov pomocou nástroja, ako je nástroj pre návrh kľúčových slov Ahrefs alebo Google Plánovač kľúčových slov.

Základom je nájsť kľúčové slová, ktoré majú vysoký objem vyhľadávania, ale nízku konkurenciu.

Keď máte hlavnú tému a kľúčové slovo, na ktoré chcete zacieliť, môžete nájsť dve až tri blízke variácie príslušného kľúčového slova.

Pamätajte, že nechcete zacieliť príliš veľa kľúčových slov na jednu stránku, pretože to zníži pravdepodobnosť hodnotenia vašej webovej stránky pre vaše hlavné kľúčové slovo.

Okrem toho, aj keď zacieľujete iba na jedno hlavné kľúčové slovo, prirodzene skončíte v hodnotení pre niekoľko rôznych kľúčových slov. (viac o tejto téme neskôr)

Čítať:  Google vysvetľuje, prečo je možné získať globálnu domovskú stránku, ale nie miestnu

Prečo je lepšie zamerať sa na menej kľúčových slov na stránku

Pokiaľ ide o počet kľúčových slov na zacielenie na stránku, menej je viac. Tu sú dôvody, prečo by ste sa mali zamerať na jedno hlavné SEO kľúčové slovo na stránku.

Viac cielené

Tým, že sa zameriate iba na jedno kľúčové slovo na stránku, môžete sa laserovo zamerať na danú tému.

Predstavte si, že zacielite na 4 až 5 kľúčových slov na stránku, ako štruktúrujete obsah bez toho, aby ste zmiatli čitateľov a vyhľadávače? Okrem toho, ako napíšete značky názvu a meta popisy, ak sa snažíte zacieliť na viac ako jedno kľúčové slovo na stránku?

Zacielením iba na jedno kľúčové slovo na stránku môžu SEO optimalizovať meta popisy a značky názvu pre každú konkrétnu stránku.

Znížte riziko riedenia kľúčových slov

Zameranie sa na jedno kľúčové slovo na stránku tiež znižuje riziko riedenie kľúčových slov.

Zacielením na viac ako jedno hlavné kľúčové slovo na stránku znížite silu každého jednotlivého kľúčového slova.

Predstavme si napríklad, že máte obchod s elektronickým obchodom, v ktorom sa predáva dámska móda.

Ak by ste zacielili na 2 hlavné kľúčové slová, ako napríklad „dámske topánky“ a „dámske čiapky” na jednej stránke, potom sú šance na hodnotenie stránky pre oba výrazy skutočne nízke. Tým sa teda „riedi“ sila jednotlivých kľúčových slov.

Efekt odkvapkávania

V SEO možno efekt znižovania hladiny definovať, ako keď sa stránka hodnotí podľa kľúčových slov, pre ktoré nie je optimalizovaná.

Tu je príklad efektu klesania v SEO:

Keď má stránka vysoké hodnotenie v Google, znamená to, že Google si myslí, že stránka je najlepším zdrojom pre kľúčové slovo, ktoré ľudia hľadajú.

Čítať:  Bezpečný webhosting: Ako udržať svoju webovú stránku v bezpečí a chránenú

Ak sa teda stránka umiestni na „pánske slnečné okuliare“, potom je Google dosť chytrý na to, aby vedel, že táto stránka je tiež najlepším zdrojom pre kľúčové slovo „slnečné okuliare pre mužov“.

Aj keď sú obe kľúčové slová odlišné, v podstate znamenajú to isté.

Koľko kľúčových slov môže realisticky hodnotiť stránka?

Jednoducho povedané, jedna stránka môže hodnotiť stovky rôznych kľúčových slov. Vzhľadom na to by ste nemali úmyselne skúšať hodnotenie pre stovky kľúčových slov.

Zoberme si napríklad článok Ahrefs o návrhoch SEO, podľa Ahrefsa je v súčasnosti v Spojených štátoch hodnotený pre 44 kľúčových slov.

Myslíte si, že sme sa pôvodne rozhodli ohodnotiť túto stránku pre 44 rôznych kľúčových slov?

Dôvodom, prečo k tomu dochádza, je to, že jedna stránka môže byť hodnotená pre viacero longtailových kľúčových slov a iných kľúčových slov, ktoré úzko súvisia s hlavnou témou.

Tento jav sa prirodzene vyskytuje, keď má stránka kvalitný obsah zameraný len na jednu konkrétnu tému.

Môžem mať na stránke príliš veľa kľúčových slov?

Odpoveď na túto otázku je absolútne áno!

Proces pridávania príliš veľkého množstva rovnakých kľúčových slov na stránku s nádejou manipulovať s hodnotením stránky je známy ako prepĺňanie kľúčových slov a Google nepáči to.

Keď vyhľadávače neboli také sofistikované ako dnes, často sa využívalo plnenie kľúčových slov na zlepšenie potenciálu hodnotenia stránky.

Ale v súčasnosti môžu vyhľadávače ľahko rozpoznať preplňovanie kľúčovými slovami a penalizovať web za jeho praktizovanie.

Predstavte si, že by ste natrafili na stránku, ktorá praktizuje nadpĺňanie kľúčovými slovami:

Čítať:  Sprievodca vkladaním pre WPBakery Page Builder (Wordpress)

Kúpte si pánske slnečné okuliare v našej predajni pánskych slnečných okuliarov. Predávame tie najlepšie pánske slnečné okuliare pre všetkých mužov. Všetky naše pánske slnečné okuliare dovážame z Talianska – hlavného mesta módy sveta. Pánske slnečné okuliare si môžete kúpiť už dnes!

Nielenže to môže poškodiť hodnotenie vašej stránky, ale prepĺňanie kľúčových slov má za následok aj otrasné skúsenosti používateľov a sťažuje čítanie vášho obsahu.

Na koľko kľúčových slov by ste mali zacieliť na domovskej stránke?

Ak ste vlastníkom alebo marketingovým špecialistom firmy, ktorá predáva viacero produktov v širokej škále kategórií, možno sa pýtate: „Na koľko kľúčových slov by som mal zacieliť na domovskej stránke?“

Určite budete chcieť vyskúšať a zacieliť na všetky kľúčové slová súvisiace s vašimi produktmi alebo službami na domovskej stránke?

Nie tak celkom, svoju domovskú stránku by ste mali považovať za akúkoľvek inú stránku na vašom webe.

To znamená, že by ste sa nemali pokúšať zacieliť na kľúčové slová pre každý z vašich 10 rôznych produktov alebo služieb.

Namiesto toho by ste mali myslieť na hlavný produkt alebo službu, ktorú vaša firma ponúka, a optimalizovať svoju domovskú stránku tak, aby zacielila na tieto kľúčové slová.

Napríklad domovská stránka SEOptimeru je primárne zameraná na zacielenie na kľúčové slovo “SEO audit“, aj keď máme viacero nástrojov, ako napríklad náš nástroj pre kľúčové slová a vstavaný nástroj na audit SEO.

Záver

Dúfame, že po prečítaní tohto článku už lepšie rozumiete tomu, na koľko SEO kľúčových slov by ste mali zacieliť na stránku.

Hlavným cieľom je zacieliť na jedno konkrétne kľúčové slovo s 2 až 3 súvisiacimi variáciami kľúčového slova.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE