Koľko stojí výmena displeja iPhone?

Edgar Cervantes / Android Authority

Je to najhorší pocit; vidieť, ako váš drahý iPhone padá, a zdvíhať ho, aby ste našli prasknutý displej. Akokoľvek je tento scenár žalúdočný, nie je to koniec sveta. Obrazovku môžete vymeniť, aj keď vás to môže stáť nemalé peniaze. Koľko ale stojí výmena displeja iPhonu? Záleží na tom, kde si necháte zariadenie opraviť.

RÝCHLA ODPOVEĎ

Cena výmeny obrazovky iPhone sa bude líšiť v závislosti od modelu vášho iPhone a od toho, kde službu získate. Pokiaľ idete priamo k Applu a máte zariadenie radu iPhone 13, iPhone 14 alebo iPhone 15, ceny sa pohybujú medzi 229 a 379 dolármi. Ak však máte plán Apple Care Plus, musíte zaplatiť iba 29 $.

PRESKOČTE NA KĽÚČOVÉ SEKCIE

Musím si nechať opraviť iPhone od spoločnosti Apple?

Robert Triggs / Android Authority

Nie ste nútení nechať Apple vymeniť obrazovku vášho iPhonu. Máme predsa právo na opravu. Existujú aj autorizovaní poskytovatelia služieb Apple. Nie je ich veľa a sú to obvykle veľkí maloobchodníci ako Best Buy, ale niektorí menší účastníci existujú. Apple má navyše program nezávislých poskytovateľov opráv pre obchody, ktoré chcú poskytovať opravy, ktoré sú mimo záruky.

Čítať:  Ako opraviť nenačítanie stránky nahrávania TikTok na iPhone, Android alebo PC

Samozrejmosťou je tiež nadbytok technikov a obchodov tretích strán, ktoré vám výmeny obrazovky urobia. Spoločnosť Apple tieto podniky viac akceptuje a bude rešpektovať vašu záruku, ak akékoľvek budúce poškodenie nesúvisí s opravou tretej strany (v tomto prípade s obrazovkou) alebo ju spôsobí. To znamená, že by sme boli veľmi opatrní, pokiaľ ide o prevzatie iPhonov do opravárenských podnikov tretích strán.

Aj keď môžu byť informovaní a schopní, existuje aj možnosť, že niektorí nie. Počuli sme aj veľa hororových príbehov o takých podnikoch, ktoré nepoužívajú originálne obrazovky a diely. A aj keď áno, niektorí používatelia zaznamenali problémy s Face ID a ďalšie problémy. Nebudeme vám hovoriť, aby ste do nich nechodili, ale tiež vám nebudeme radiť, aby ste to urobili. Pokiaľ sa tak rozhodnete, urobte si prieskum, prečítajte si recenzie a urobte všetko pre to, aby ste sa uistili, že pracujete s dobrou firmou.

Ak chcete ušetriť nejaké peniaze, máte tiež možnosť vykonať opravu sami. Áno, Apple to umožňuje a podporuje! Viac o tom neskôr v článku.

Koľko stojí výmena obrazovky od spoločnosti Apple?

Edgar Cervantes / Android Authority

Cena výmeny obrazovky závisí od modelu vášho telefónu. Poďme sa pozrieť na niektoré ceny z najnovších verzií iPhone.

model iPhone Cena výmeny obrazovky

iPhone 15

279 dolárov

iPhone 15 Plus

329 dolárov

iPhone 15 Pro

329 dolárov

iPhone 15 Pre Max

379 dolárov

iPhone 14

279 dolárov

iPhone 14 Plus

329 dolárov

iPhone 14 Pro

329 dolárov

iPhone 14 Pre Max

379 dolárov

iPhone 13 Mini

229 dolárov

iPhone 13

279 dolárov

iPhone 13 Pro

279 dolárov

iPhone 13 Pre Max

329 dolárov

iPhone SE (2. generácia)

129 dolárov

iPhone SE (3. generácia)

129 dolárov

Čítať:  Podiel WordPress na trhu: Koľko webových stránok používa WordPress v roku 2024?

Čo ak mám Apple Care Plus?

Užívatelia s plánom Apple Care Plus zaplatia iba paušálny poplatok 29 USD za výmenu obrazovky. Pokiaľ chcete nájsť dobrú alternatívu Apple Care, máme pre vás zoznam najlepších dostupných možností poistenia telefónu.

Tí s plánom Apple Care Plus zaplatia iba 29 $ za výmenu obrazovky iPhone.

Koľko stojí výmena obrazovky u autorizovaných poskytovateľov služieb Apple?

Edgar Cervantes / Android Authority

A čo autorizovaní poskytovatelia služieb Apple? Určite si účtujú viac, však? Náklady na prevádzku nie sú pre Apple rovnaké v porovnaní s niektorými z týchto menších autorizovaných obchodov. To znamená, že často musí účtovať viac. Nejde však o stanovené pravidlo, ktoré platí pre všetkých poskytovateľov služieb. Best Buy je jedným z najväčších autorizovaných poskytovateľov služieb Apple a jeho ceny sú v skutočnosti totožné s cenami spoločnosti Apple. Rovnako tak tí s Apple Care Plus zaplatia za iPhone iba 29 dolárov výmeny obrazovky v Best Buy.

Krátka odpoveď znie: očakávajte, že budete platiť veľmi podobné ceny, ale niektoré autorizované obchody môžu účtovať o niečo viac.

Máte niečo lacnejšie?

Ako je uvedené v prvej časti tejto príručky, môžete sa rozhodnúť pre techniky a opravovne tretích strán. Tie budú často lacnejšie. Napríklad ten, ktorý je najbližšie môjmu domu, bude účtovať 145 USD za výmenu obrazovky iPhone 13. To je oveľa menej ako 279 dolárov od Applu. Ako už bolo spomenuté, tieto služby by sme neodporúčali. Sme si ale istí, že existujú nejaké dobré. Najprv si urobte prieskum.

Čítať:  9 najlepších alternatív OptinMonster

Obrazovku môžete vymeniť aj sami!

Dhruv Bhutani / Android Authority

Apple oznámil svoj program Self Service Repair v koniec roku 2021. To v zásade umožňuje používateľom, ako ste vy a ja, vykonať výmenu obrazovky iPhone sami. Tí, ktorí sú ochotní vziať veci do svojich rúk, dostanú príručku s pokynmi krok za krokom, vyhradenými nástrojmi a súčasťami. Môžete si ich kúpiť priamo od selfservicerepair.com/order. Prejdite tiež do spoločnosti Apple Stránka samoobslužných opráv Viac podrobností.

Len majte na pamäti, že to nie je práve lacné, aj keď to bude stáť menej, než keď to vezmete spoločnosti Apple alebo autorizovanému poskytovateľovi služieb. Povedzme, že chcete opraviť obrazovku iPhone 13 Pro Max. Za sadu na opravu budete musieť zaplatiť 315,77 $. Apple vám potom vráti 33,60 $, ak vrátite rozbitú obrazovku. To je 282,26 $. Je to stále lacnejšie ako 379 dolárov, ktoré by ste zaplatili Applu, aby to urobil, ale nie je to presne vec vášho života.

Najčastejšie otázky

Musím vymeniť obrazovku iPhonu za Apple?

Nie nutne, ale mali by ste sa pokúsiť získať akékoľvek opravy priamo od spoločnosti Apple alebo niektorého z jej autorizovaných poskytovateľov služieb. To vám zaistí najlepší servis a originálne diely.

Zruší výmena obrazovky iPhonu v opravovni tretej strany záruku?

Apple si veľmi dobre rozumie s opravami tretích strán. Vaša záruka nemusí byť nutne neplatná, pokiaľ opravíte iPhone v obchode tretej strany. Napriek tomu Apple pravdepodobne nepokryje žiadne budúce opravy, ak oprava tretej strany spôsobí poškodenie. Pokiaľ áno, bude si často účtovať štandardný mimozáručný poplatok. To platí najmä v prípade, že technik používa neoriginálne diely.

Čítať:  Čo je to spravovaný hosting? Ako to funguje

Môžem si vymeniť obrazovku iPhonu sám?

Áno! Apple spustil na niektorých trhoch svoj program samoobslužných opráv. Poskytne vám manuály, nástroje a originálne diely, aby ste mohli vziať veci do svojich rúk. Apple bude skutočne rešpektovať záruku na obrazovku, ak máte všetko autorizované vybavenie a robíte veci správne.

Koľko stojí výmena obrazovky iPhonu, pokiaľ mám Apple Care Plus?

Užívatelia s plánom Apple Care Plus budú musieť zaplatiť iba paušálny poplatok 29 $ za výmenu obrazovky. To je bez ohľadu na model iPhone.

Komentáre

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE