Koľko stojí začatie podnikania online?

Za založenie online podnikania zaplatíte oveľa menej ako za otvorenie klasického kamenného obchodu. Pozrime sa, prečo viac ľudí zakladá nové firmy online, keď odpovieme na otázku: „Koľko stojí začatie podnikania online?“

Zavedenie užívateľsky prívetivejších tvorcov internetových obchodov a spravovaného webhostingu zjednodušuje a zlacňuje začatie online podnikania ako kedykoľvek predtým. V tomto príspevku sa pozrieme na priemerné náklady na začatie podnikania online v porovnaní s otvorením fyzického miesta a na to, ako môžete rýchlo a lacno spustiť svoj vlastný elektronický obchod.

Koľko stojí začatie podnikania online?

Online podniky môžu byť spustené s malým predstihom – už od 300 USD a viac ako 1 000 USD. To je oveľa menej ako typický obchod, ktorý sa môže pohybovať od niekoľkých tisíc do niekoľko stoviek tisíc dolárov.

Zatiaľ čo iné podniky s tradičnými kamennými prevádzkami musia investovať veľké sumy do nákupu a prenájmu priestorov, vybavenia a inventára, to, koľko miniete na začatie podnikania, závisí od toho, aký typ podnikania chcete.

Bežné počiatočné náklady pre tradičné podniky zahŕňajú:

 • Obchodné alebo kancelárske priestory
 • Vybavenie a príslušenstvo
 • Zásoby
 • Telefón, internet a iné spôsoby komunikácie
 • Elektrina, voda, plyn a iné inžinierske siete
 • Profesionálne služby, ako sú účtovníci alebo právnici
 • Poistenie
 • Obchodné a stavebné povolenia a povolenia
 • Inventár
 • Platy zamestnancov
 • Reklama a marketing
 • Web a email hosting
Čítať:  Ako využiť marketingové automatizované riešenia na rast vášho podnikania

Použi toto šablónu od US Small Business Administration na výpočet počiatočných nákladov.

Založenie online podnikania je oveľa lacnejšie ako začatie podnikania s fyzickým umiestnením, pretože si priestor nemusíte prenajímať ani kupovať. Vysoké náklady ale nie sú spôsobené len nehnuteľnosťou. Musíte tiež nakúpiť zariadenie a police do priestoru, inventár, ktorý umiestnite na police, a najať zamestnancov, ktorí budú skladovať police a prevádzkovať pokladňu.

Výhody začatia online podnikania

Online obchod eliminuje mnohé nákladné aspekty prevádzkovania fyzického obchodu. Nižšie počiatočné náklady, nižšie režijné náklady, lepšia správa zásob a jednoduché nastavenie sú hlavné výhody začatia podnikania online.

Lacnejšie počiatočné náklady

Firmy, ktoré fungujú výlučne online, majú nižšie počiatočné náklady. Webovú stránku môžete spustiť z akéhokoľvek miesta, kde máte počítač. Nemusíte nastavovať fyzické umiestnenie. Mnoho ľudí začína a pokračuje v prevádzkovaní elektronického obchodu mimo svojich domovov. Prevádzka online podnikania si tiež vyžaduje menej licencií a povolení. Prečítajte si nášho podrobného sprievodcu získaním obchodnej licencie pre elektronický obchod, kde nájdete ďalšie podrobnosti.

Nižšia réžia

Online podniky majú nižšie počiatočné náklady a priebežné prevádzkové náklady sú oveľa nižšie ako tradičné podniky. Webová stránka elektronického obchodu je otvorená 24 hodín denne, 7 dní v týždni a akceptuje predaj. Na otvorenie kamenného podniku je potrebný priestor, personál a inžinierske siete. Musíte zaplatiť účet za elektrinu a svojim zamestnancom, aj keď celý deň nepredáte.

Lepšia správa zásob

Jednou z výziev pri prevádzkovaní kamennej predajne je určiť, ktoré položky sa majú skladovať. Objednajte si príliš veľa nesprávnych vecí a mohli by ste to skončiť predajom so stratou pri výpredaji na konci sezóny.

Čítať:  Päť kľúčových krokov na začatie podnikania online

S elektronickým obchodom môžete investovať do menšieho množstva položiek a potom nakúpiť viac, keď sa predaj rozbehne. Môžete tiež využiť dropshipping, keď nemáte po ruke žiadny inventár. Produkt uvediete na svojej webovej lokalite a informácie o objednávke odošlete prepravnej spoločnosti, ktorá objednávku zabalí a odošle. Platíte len za to, čo predávate, namiesto toho, aby ste kupovali zásoby vopred.

Začnite svoje online podnikanie

Vytvorenie internetového obchodu s WooCommerce je jednoduché

Jednoduché nastavenie

Založenie e-shopu nebolo vždy jednoduché ani lacné. V začiatkoch elektronického obchodu ste možno strávili nespočetné množstvo hodín alebo tisíce dolárov pokusmi o integráciu platieb kreditnou kartou do svojich webových stránok. Našťastie, tie časy sú už dávno preč. Založenie elektronického obchodu je väčšinou plug-and-play s modernými platformami elektronického obchodu.

Náklady na spustenie elektronického obchodu

Čo teda potrebujete na začatie podnikania na internete? Väčšina podnikov elektronického obchodu bude potrebovať platformu elektronického obchodu, registráciu domény a webhosting. Ak používate plnenie drop ship, nebudete musieť ani kupovať zásoby. Môžete ľahko vybudovať internetový obchod za menej ako 300 dolárov v prvom roku.

Ale majte na pamäti, že sú to len vaše tvrdé náklady na web. To nezahŕňa platbu za váš čas. Vďaka nízkym vstupným nákladom je spustenie elektronického obchodu skvelou voľbou pre ľudí, ktorí už majú inú prácu. Mnohí podnikatelia zakladajú svoje podnikanie na vedľajšej koľaji predtým, ako odídu zo svojej každodennej práce.

Čítať:  Najlepšie múdre motocyklové prilby, ktoré spestria vašu jazdu

Najdostupnejší spôsob, ako spustiť internetový obchod

Ste pripravení začať s online podnikaním?

WooCommerce je cenovo najdostupnejší a užívateľsky prívetivý spôsob, ako začať.

Je to najobľúbenejšia a najvýkonnejšia platforma elektronického obchodu s otvoreným zdrojom – a jej používanie je bezplatné. Stačí zaplatiť za hosting.

Tu prichádza na rad Hostinger.

Postaráme sa o technické záležitosti, aby bol váš web rýchly, bezpečný a aktuálny, aby ste svoj čas mohli venovať svojej novej firme – nie časovo náročnou údržbou webu.

Ceny začínajú už na 19 dolároch mesačne. Pozrite si naše spravované plány hostenia WooCommerce a začnite ešte dnes.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE