Komentáre od odborníkov v oblasti SEO k aktualizácii užitočného obsahu spoločnosti Google

Odborníci na SEO na celom webe hovoria o najnovšej aktualizácii užitočného obsahu od spoločnosti Google.

Diskusia zúri od úzkosti, cez úzkosť až po hnev. Ako môže Google veci opäť otriasť? Páči sa im, že nás uvádzajú do nepokoja?

Je tiež príliš skoro na to, aby sme presne povedali, ako aktualizácia ovplyvní profesionálov v oblasti SEO z hľadiska čistých výsledkov.

Dôvodom je, že to povedal sám John Mueller. Že si to bude vyžadovať trochu viac času, kým sa spustí, kým niekto urobí unáhlené závery (alebo posúdi, ako ho to ovplyvní):

Dal by som tomu trochu viac času.

— 🍟 johnmu (osobné) aktualizované na rok 2022 🍟 (@JohnMu) 1. septembra 2022

Okrem toho Danny Sullivan z Google uviedol, že aktualizácia ešte nie je dokončená:

Aktualizácia nie je dokončená. Je to tiež súčasť pokračujúceho úsilia, ako sme vysvetlili. Ako to funguje, budeme ďalej zdokonaľovať. Usmernenie, ktoré sme poskytli, je to, čo by SEO a tvorcovia mali zvážiť.

— Danny Sullivan (@dannysullivan) 31. augusta 2022

Bruce Clay má niekoľko jedinečných poznatkov o aktualizácii a o tom, ako bude fungovať:

doktorka Marie Haynesová vysvetlila vo svojom príspevku na túto tému, že má pocit, že táto aktualizácia spôsobí veľa zmätku.

V skutočnosti je užitočná aktualizácia obsahu navrhnutá tak, aby zobrazovala „užitočný obsah“. Existujú však otázky, ako spoločnosť Google plánuje riešiť to, čo je skutočne užitočné v porovnaní s tým, čo nie je užitočné v ich algoritmoch v reálnom čase.

Čítať:  John Mueller hovorí o kvalite stránok a jej úlohe pri indexovom prehľadávaní a indexovaní

„Keď toto píšem, trpezlivo čakáme, kým užitočná aktualizácia obsahu niečo urobí. Počuli sme niekoľko správ o možnom zásahu veľmi veľkých a spamových stránok, ale celkovo sme nič nevideli. To sa môže zmeniť. S najnovšou aktualizáciou recenzií produktov sme až do posledného dňa uvedenia nezaznamenali veľký pohyb. Zostáva vidieť, aký silný účinok bude mať užitočná aktualizácia obsahu. Stále si myslím, že to bude obrovské.

Google si na tejto aktualizácii poriadne zarobil. Je pravda, že v minulosti sa vyskytli aktualizácie, ktoré nás skutočne nadchli a ktoré boli relatívne pôsobivé – Core Web Vitals, mobilná prívetivosť a webové stránky https, ktoré získavajú podporu, sú niektoré z nich, ktoré prichádzajú na myseľ.

Nemyslím si, že sa to stane s užitočnou aktualizáciou obsahu. Naozaj si myslím, že to bude veľké.

Môžeme zaznamenať náhly nával stránok, ktoré budú ovplyvnené v posledný deň zavedenia, ako sa to stalo pri najnovšej aktualizácii recenzií produktov. V takom prípade sa zavádzanie začalo 27. júla 2022, ale divoké turbulencie SERP sme nezaznamenali až do spustenia zavádzania 2. augusta.“

Cyrus Shepard poznamenal, že táto aktualizácia sa skutočne zdá byť neuveriteľne pomalá a že neužitočný obsah sa naďalej hodnotí:

Kapitánsky denník: Aktualizácia užitočného obsahu Google, 5. deň

Neužitočný obsah sa naďalej hodnotí. Obávam sa o morálku posádky, ak čoskoro nezbadáme užitočný obsah

Medzi nižšími SERPS, viagrou a pokerom došlo k boju o náš posledný nevyzdvihnutý vedomostný panel

Čítať:  Aké sú priemerné náklady na SEO v roku 2024? Váš kompletný globálny sprievodca

Pátranie pokračuje

— Cyrus Ξ SEO (@CyrusShepard) 1. septembra 2022

V nasledujúcej diskusii Danny Sullivan zo spoločnosti Google zopakoval toto z blogového príspevku pre vývojárov spoločnosti Google o užitočnej aktualizácii obsahu: „Je to signál pre celú lokalitu, ako je uvedené v časti „Táto aktualizácia predstavuje nový celowebový signál, ktorý okrem mnohých iných signálov považujeme za hodnotenie webových stránok.““

Ide o signál pre celú lokalitu, ako je uvedené v časti „Táto aktualizácia zavádza nový signál pre celú lokalitu, ktorý berieme do úvahy medzi mnohými inými signálmi na hodnotenie webových stránok.“ https://t.co/G6g7hvVaR2

— Danny Sullivan (@dannysullivan) 1. septembra 2022

Glenn Gabe mal tiež niekoľko zaujímavých komentárov k užitočnej aktualizácii obsahu:

V tejto chvíli môžem povedať len toľko, že dúfam, že v priebehu budúceho týždňa uvidíme s HCU väčší pohyb. Čoskoro bude tiež k dispozícii aktualizácia recenzií produktov … takže predpokladám, že sa spustí čoskoro po dokončení uvedenia HCU. Čas ukáže.

— Glenn Gabe (@glenngabe) 1. septembra 2022

Rýchla aktualizácia: Na fronte aktualizácie užitočného obsahu je zatiaľ všetko tiché. Nie je to šokujúce vzhľadom na to, že sme len pol dňa. Hodinové trendy sú na mnohých stránkach, ku ktorým mám prístup, veľmi stabilné. Som si istý, že v najbližších 24 hodinách začneme vidieť vplyv. Zverejním, čo vidím: pic.twitter.com/aHv32sRT7Z

— Glenn Gabe (@glenngabe) 25. augusta 2022

Čítať:  13+ produktívnych rozšírení Google Chrome pre bloggerov

Je zrejmé, že zatiaľ sa užitočná aktualizácia obsahu nezdá byť taká výrazná, pokiaľ ide o „uhryznutie“ a vplyv na stránky spolu s výsledkami vyhľadávania.

To sa však v najbližších dňoch pravdepodobne zmení, pretože aktualizácia bude stmelená a bude sa realizovať.

V každom prípade sa oplatí sledovať a uistiť sa, že všetko, čo sa týka užitočného obsahu, je stále na vzostupe.

Prieskum od Aleydy skutočne ukázal, že väčšina odborníkov v oblasti SEO verí, že majú užitočný obsah, a táto aktualizácia ich neznepokojuje.

Znepokojuje vás výsledok ohlásenej aktualizácie užitočného obsahu spoločnosti Google na vašich stránkach?

— Aleyda Solis 🇺🇦 (@aleyda) 18. augusta 2022

Nie je to prekvapenie, pretože si pamätáme, že väčšina SEO profesionálov si myslela, že majú skvelé odkazy ešte pred prvým spustením Penguin. 😉

Budeme musieť počkať a uvidíme, čo sa stane, keď užitočná aktualizácia obsahu nakoniec zdvihne svoju škaredú hlavu.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE