Kompletný sprievodca nastavením domáceho fotografického štúdia

Ste pripravení založiť si domáce fotografické štúdio?

Ak ste niekedy:

 1. Snažil som sa koordinovať plány s fotografom
 2. Sklamali ma nevýrazné fotografie od výrobcu

Je čas zvážiť založenie domáceho fotografického štúdia.

Vybudovanie domáceho fotografického štúdia šetrí peniaze a zároveň vám umožňuje robiť vysokokvalitné fotografie, keď je to vhodné.

Domáce štúdio vám tiež dáva kreatívnu slobodu pri výbere pozadia, úprave umiestnenia produktu a pohrávaní sa s úpravami.

Predtým, ako sa prekliknete na Amazon alebo zamierite do obchodu s fotoaparátmi, pozrime sa na niekoľko vecí, ktoré musíte zvážiť pri budovaní vlastného domáceho fotografického štúdia.

Všeobecné vybavenie fotografického štúdia:

 • Fotoaparát a statív
 • Svetlá, stojany na svetlá, modifikátory svetla či reflektory
 • Kulisa a držiak na pozadie
 • Softvér na úpravu fotografií (a počítač, na ktorom je možné softvér spustiť)
 • Externý pevný disk na ukladanie fotografií
 • Ostatné počítačové periférie a príslušenstvo
 • Čistiace prostriedky pre vaše vybavenie

Pri zostavovaní vášho fotografického štúdia je potrebné zvážiť aj niekoľko ďalších vecí:

 • Potrebujete rezervovať modely?
 • Aké rekvizity na fotenie budete potrebovať?
 • Budete mať nejaké výdavky na mieste?
 • Budete musieť investovať do nejakého vzdelania o tom, ako používať fotoaparát, vybavenie, softvér na úpravu?

Cena týchto položiek sa líši, čo vám dáva flexibilitu pri vytváraní domáceho fotografického štúdia, ktoré vyhovuje vašim potrebám, vízii a rozpočtu.

Poďme sa pozrieť na to, čo budete potrebovať na vytvorenie fungujúceho, DIY fotografického štúdia na fotenie produktov.

Rozpočet pre vašu víziu

Pri plánovaní rozpočtu v súvislosti s nastavením fotografického štúdia je dôležité definovať, ako očakávate, že vaše produktové fotografie budú podporovať predaj vášho elektronického obchodu. Jasná vízia vám môže pomôcť určiť, aké vybavenie budete potrebovať, aby sa táto vízia stala skutočnosťou.

Keď si urobíte prieskum a zistíte, čo budete potrebovať na nasnímanie požadovaných fotografií, ďalším krokom je zostaviť rozpočet. Takto môžete získať predstavu o tom, koľko hotovosti na prevádzku potrebujete hneď a koľko veci skutočne stoja, čo vám pomôže naplánovať si výdavky a uprednostniť investície do vybavenia.

Spravidla je dobré urobiť si zoznam základných vecí (ako je fotoaparát, priestor v štúdiu, osvetľovacie zariadenie atď.), do ktorých môžete investovať teraz, a potom si ďalšie príslušenstvo odložiť na neskôr.

Vyberte si svoj priestor

Zistenie, akú oblasť použijete na umiestnenie svojho fotografického štúdia, ovplyvní vybavenie, ktoré potrebujete. Aby ste sa uistili, že máte ten správny priestor, vráťte sa k vízii, ktorú máte pre svoje produktové fotografie.

Niekoľko otázok, ktoré vám môžu pomôcť nasmerovať vás správnym smerom:

 1. Akú veľkosť musí mať váš priestor?
 2. Fotíte svoje produkty na modelkách alebo používate stolík, vešiak, niečo iné?
 3. Je osvetlenie vo vašom priestore prijateľné?
 4. Aký štýl fotiek chcete?

Buďte realistickí vo svojich možnostiach a zvážte viacero možností (napríklad voľnú miestnosť vo vašom dome, pivnici alebo garáži). Alebo ak na to máte finančné prostriedky, možno to má zmysel investovať do samostatnej štruktúry vyslovene postavený na to, aby slúžil ako domáce fotografické štúdio. Ak chcete experimentovať s fotením produktov v exteriéri, možno bude najlepšie postaviť si prenosné štúdio, ktoré ľahko rozložíte a vezmete so sebou.

Čítať:  Zlepšenie vašich zručností v oblasti SEO: Komplexný sprievodca získavaním skúseností

Výber priestoru fotografického štúdia je základným počiatočným krokom, pretože vám pomôže pochopiť, čo je možné a aké typy vybavenia potrebujete na optimalizáciu svojich záberov.

Vyberte si svoje osvetlenie

Výber správneho osvetlenia závisí od správneho nastavenia fotoaparátu a softvéru na úpravu. Osvetlenie robí rozdiel medzi štýlovými a nudnými fotografiami. Požadovaný svetelný efekt ovplyvní zariadení potrebuješ.

Ak si nie ste istí, aký typ osvetlenia hľadáte alebo čo je praktické vo vašom priestore, urobte si prieskum, aby ste pochopili rozdiel medzi typmi osvetlenia. Prirodzené svetlo vytvára oveľa odlišný fotografický efekt ako štúdiové osvetlenie. Oba typy majú svoje pre a proti a bude len na vás, čo od svojej práce chcete.

Fotografovanie v prirodzenom svetle môže byť náročné, pretože sa neustále mení, čo môže viesť k tomu, že vaše fotografie budú vyzerať trochu inak. Štúdiové osvetlenie na druhej strane uľahčuje ovládanie efektu bez nutnosti nastavovania expozície a ďalších nastavení.

Produkt, ktorý predávate, môže tiež ovplyvniť typ osvetlenia, ktoré chcete alebo potrebujete. Ak je to možné, otestujte na svojom produkte rôzne typy osvetlenia v rôznych scenároch – napríklad produkt s modelom v prirodzenom svetle alebo produkt s jednoduchým pozadím v štúdiovom svetle.

Testovanie rôznych uhlov, osvetlenia a kompozícií obrazu vám pomôže určiť, aké nastavenie osvetlenia bude najlepšie fungovať pre to, čo sa snažíte dosiahnuť.

Vyberte položku Vaše kulisy

Rôzne pozadia ovplyvnia vzhľad a dojem z vašich fotografií, rovnako ako osvetlenie.

Aký štýl fotenia si predstavuješ? Vyžaduje si váš produkt jednoduchšie pozadie s neutrálnymi farbami, alebo by váš produkt vynikol zvýraznenou farbou alebo rušným pozadím?

Čítať:  Spustenie WordPress lokálne s Vagrant a VVV

Buďte kreatívni so svojimi kulisami a skúste fotografovať s rôznymi kombináciami produktov, pozadia a kompozície. Typy pozadí z ktorých si môžete vybrať, nie je nedostatok. Môžete si vybrať z bezšvíkových papierových pozadí až po látkové pozadia, ako je mušelín a vinyl. Podlahové kvapky sú tiež možnosťou, ak sa chcete trochu viac pohrať s uhlami.

Kulisy sa líšia v cene, ale ak sa snažíte minimalizovať náklady, ideálnym riešením môže byť vytvorenie vlastných kulís. Ak napríklad hľadáte výrazné biele pozadie, môže vám stačiť jednoduchá biela posteľná bielizeň alebo veľká rolka bieleho papiera.

Produkt určuje vaše pozadie a pocit, ktorý sa snažíte vytvoriť pre zákazníka.

Zhromaždite svoje vybavenie

Keď máte predstavu o tom, čo budete potrebovať na základe typov fotografií, ktoré chcete, môžete začať nakupovať vybavenie.

Odporúčame, aby ste si pred investíciou do akéhokoľvek konkrétneho kúsku urobili rozsiahly prieskum o všetkom, čo budete potrebovať, aby ste vedeli, že sa držíte v rámci svojho rozpočtu a kúpite presne to, čo potrebujete. Od fotoaparátu až po osvetľovacie telesá je dôležité porozumieť účelu každého kusu vybavenia a tomu, ako zapadá do vašej vízie, skôr než vytiahnete svoju kreditnú kartu.

Sú ich tony bezplatné zdroje online ktoré vám môžu pomôcť presne určiť, aké produkty budete potrebovať na vytvorenie požadovaných fotografií. Začnite s jednou položkou po druhej a zistite, čo môžete, o tom, čo bude najlepšie pre vás a vašu víziu.

Môže byť užitočné pozrieť si viacero zdrojov alebo sa opýtať kolegov vlastníkov firiem, ktorí si robia vlastné fotografie, čo urobili a čo by si pôvodne kúpili (alebo nekúpili).

Čítať:  Čo je to webhosting? Sprievodca hostingom pre začiatočníkov

Ak si nie ste istí, kde začať s hľadaním vybavenia, miestne, nezávislé obchody s fotoaparátmi sú skvelým zdrojom. Ich zamestnanci sú veľmi dobre informovaní a mnohí sú sami fotografi. Môžu vám pomôcť viesť vás a vysvetliť nuansy medzi modelmi fotoaparátov, funkciami blesku a softvérom na úpravu. Miestne obchody často požičiavajú aj vybavenie, takže vzhľad, ktorý chcete, môžete získať oveľa, oveľa menej.

Majte svoj kontrolný zoznam poruke, no pamätajte, že možno nebudete potrebovať všetko, čo je v zozname – najmä na začiatku. Postupom času, keď sa viac zoznámite s fotografovaním produktov a budovaním domáceho fotografického štúdia, môžete pridať vybavenie. Jednou z výhod vlastného fotografického štúdia je možnosť byť flexibilný s vašimi fotografiami na základe toho, čo si v danom čase môžete dovoliť.

Robte to, čo je pre vašu firmu najlepšie

Pamätajte si, že domáce fotografické štúdio je investícia, ktorú robíte v podniku, ktorý vám umožňuje kreatívnu slobodu a pohotovosť pri rýchlom uvádzaní nových produktov na trh. Bude si to vyžadovať určitú počiatočnú prácu a trochu investícií, ale pomôže vám to zostať flexibilné a zavádzať nové produkty s rastom podnikania.

Hostite svoj online obchod s Hostinger

Veľa ide o produktovú fotografiu a prevádzkovanie internetového obchodu. Jedna vec, o ktorú by ste sa nemali báť, je váš web. S hostingom elektronického obchodu WordPress sa spoločnosť Hostinger postará o monitorovanie webových stránok a nechá vás viesť svoje podnikanie.

Pozrite si naše plne spravované plány hostenia WooCommerce, aby ste získali pokoj, ktorý si zaslúžite.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE