Kompletný zoznam prechodných slov pre SEO

Keď hovoríme o SEO optimalizácii, často spomíname rýchlosť načítania, kvalitný obsah a samozrejme kľúčové slová. Ale nezamyslí sa niekto prosím nad prechodnými slovami?

To je správne! Súčasťou písania článku optimalizovaného pre SEO je písanie pre ľudí. Doplnok Yoast pre WordPress sa napríklad stará o to, aby ste mali v písaní dostatok prechodových slov. Môže sa vám to zdať skôr ako skúška z angličtiny, ale hádajte čo? Hodina angličtiny bola napokon skutočne užitočná!

Čitateľnosť je kľúčovým aspektom vášho príspevku a jedným z osvedčených postupov SEO. Aby bolo písanie dobre čitateľné, musí mať:

  • Nadpisy a podnadpisy.
  • Zoznamy a odrážky.
  • Prechodové slová.
  • Snímky.

Ale ak ste predtým nevenovali pozornosť svojmu profesorovi alebo ste potrebovali trochu pomôcť so zapamätaním si prechodových slov, nebojte sa! Tu je zoznam prechodných slov pre SEO na zvýšenie hodnotenia vašich príspevkov. A pre každý prípad rýchle vysvetlenie toho, čo je prechodové slovo:

Čo je to prechodové slovo?

Lingvistický hovorí, že prechodné alebo spojovacie slovo je slovo alebo fráza, ktorá funguje ako most medzi časťami textu alebo reči. To znamená, že prechody poskytujú lepšiu súdržnosť a pomáhajú druhej osobe ľahšie pochopiť, čo hovoríte.

Niektoré veľmi jasné príklady prechodných slov sú „avšak“ a „pretože“. Pozrime sa na ne v nejakom kontexte: „Julia vždy chodí na pláž pretože miluje more. Avšak jej priateľ to nenávidí.”

Ako vidíte, prechodové slová sú v strede iných sekcií. „Pretože“ ukazuje jasný vzťah príčiny a následku medzi „vždy chodí na pláž“ a „miluje more“, zatiaľ čo „avšak“ jasne poukazuje na kontrast s jej priateľom.

Čítať:  Ako vytvoriť mikrostránky WordPress s doménou ...

V tomto príklade boli prechodové slová, ako som povedal, uprostred vetných členov. Môžu sa však použiť aj na začiatku alebo na konci. Pozri sa:

  • Hoci Bola som sýta, pokračovala som v jedení koláča.
  • Nenávidia sa navzájom. Nedávajú to najavo, predsa.

Známy citát hovorí: „Celok je väčší ako súčet jeho častí“. No, používanie prechodových slov umožňuje čitateľovi vnímať vaše myšlienky ako celok a nie len ako rôzne časti dohromady.

Zoznam prechodných slov pre SEO

Nižšie je uvedený zoznam prechodových slov rozdelených do kategórií. Majte však na pamäti, že slová majú zvyčajne viacero významov v závislosti od kontextu, takže jedno slovo možno považovať aj za iné kategórie. Nájdete tu aj slová, ktoré sú formálnejšie ako iné, takže opäť je dôležitý kontext.

Väčšina prechodových slov v tomto zozname je súčasťou Yoastovho zoznamu prechodových slov. V prípade, že potrebujete zoznam prechodných slov pre SEO v inom jazyku, môžete pozrite si tento príspevok kde zahŕňajú 15 jazykov!

Predstavujeme nápady

Niekedy sa hovorí, že v prvom rade, v prvom rade, v tomto odseku/príspevku, s týmto cieľom.

Príklad: V tomto príspevku budem diskutovať o niektorých dôvodoch, prečo je trpezlivosť dôležitá pri učení sa nového jazyka.

Doplnenie

Opäť, tiež, a potom, ďalší kľúčový bod, ako v skutočnosti, okrem toho, za, spojený s, rovnako dôležitým, ďalším, navyše, navyše podrobne, podobným spôsobom, rovnakým spôsobom, podobným spôsobom, nakoniec, ďalej, nehovoriac, navyše, skutočne, takže spolu s, po pravde, nehovoriac, čo viac.

Príklad: Nevedela som, čo povedať, tak som len mlčala.

Uvádzanie príkladov

Na ilustráciu, v konečnom dôsledku, rovnakým spôsobom, napríklad, napr., tj v tejto situácii, ako je, napríklad, ako, najmä, vziať prípad, demonštrovať, vysvetliť, ilustrovať.

Čítať:  Skutočné náklady na cloud hosting: čo potrebujete vedieť

Príklad: Tento týždeň môžete urobiť veľa vecí, napríklad ísť do divadla alebo vidieť film.

Čas, poradie a postupnosť

Potom, potom, vždy, a nakoniec, naraz, v tomto čase, predtým, súčasne, počas, nakoniec, nakoniec, (prvý, druhý, tretí…), nasledujúci, predtým, odteraz, hneď, o chvíľu, v dlhý beh, medzitým, neskôr, nikdy, nabudúce, raz, teraz, predtým, pred, krátko, odvtedy, stále, doteraz, skoro, hneď, potom, potom, kým, kým, kedy, kedykoľvek.

Príklad: Po jej odchode zavrel dvere.

Prepojenie príčiny a následku

V súlade s tým, v dôsledku, teda v dôsledku toho, zodpovedajúcim spôsobom, zo strachu, že teda vzhľadom na to, že vzhľadom na tieto body to v dôsledku tohto prostriedku vedie k, aby nedošlo k , následne, ďalej, teda, potom, takto.

Príklad: Let bol zrušený pre zlé počasie.

Podmienka

V prípade, že vzhľadom na, za predpokladu, že iba vtedy, ak nie, ak nie za podmienky, že, vidieť, že tak dlho, ako za týchto okolností.

Príklad: Jeho dieťa sa učí do školy, len ak mu dá 20 dolárov.

Robiť porovnania

Analogicky k obom, ani, na rozdiel, podobne, podobne, porovnateľne, v porovnaní s, v rovnakom čase, rovnako, identicky, inak ako na jednej strane… na druhej strane na pozitívnej strane, na negatívnej strane, okrem, s výnimkou, vis a vis, pokiaľ, než, v rovnakom duchu.

Príklad: Obe spoločnosti sú veľmi úspešné, majú za sebou skvelý rok.

Opakovanie

Opäť, ako som poznamenal, ako som poznamenal, ako som povedal, ako som ukázal, opakujem.

Príklad: Ako som už povedal, prechodné slová sú mimoriadne dôležité.

Objasnenie

Teda vlastne, inými slovami, v podstate objasniť, v skratke, preformulovať, inak povedané, skrátka v podstate.

Príklad: Myslím, že potrebujeme nejaký čas. V zásade sa so mnou chvíľu nerozprávaj.

Kontrastné predstavy

Napokon, aj keď, akokoľvek, hoci, naopak, aj keď, aj keď, napriek, napriek, kým, zatiaľ čo, je ešte lepší ako, bez ohľadu, ale zase naopak, predsa predsa , ani, napriek tomu, ešte skôr, hoci, okrem toho, proti, pričom, kým, kým to môže byť pravda.

Čítať:  Čo je Magento Commerce Cloud?

Príklad: Kým je plávanie zábava, najradšej mám beh.

Zdôrazňovanie

absolútne, nadovšetko, akokoľvek, tak či tak, akokoľvek, všetkými prostriedkami, určite, hlavne, rozhodne, dôrazne, evidentne, výslovne, v každom prípade, v skutočnosti, naozaj, najmä, samozrejme, bod často prehliadaný, výrazne, najzávažnejší dôkazy, určite, prekvapivo, nepochybne, nepopierateľne, nepochybne, nepochybne, bez výhrad, treba pamätať.

Príklad: Tá farba na tebe určite nevyzerá dobre.

Na záver

Celkovo vzaté, na záver, po bilancovaní, zhrnutie, zhrnutie, zhrnutie, celkovo teda.

Príklad: Na záver by ste mali vo svojich príspevkoch používať prechodové slová.

Koniec vášho príspevku si však vyžaduje viac ako len prechodné slovo. Pozrite si náš príspevok o tom, ako ukončiť blogový príspevok, aby ste sa naučili úžasné spôsoby, ako optimalizovať svoje konce a zvýšiť angažovanosť.

Ako zlepšiť používanie prechodových slov pre SEO?

Teraz, keď viete, ktoré sú prechodové slová, možno by vás zaujímalo, ako ich používate vo svojom príspevku na optimalizáciu SEO? Po prvé, mať tento zoznam po ruke je naozaj užitočné. Najmä prvých párkrát, keď si sadnete k písaniu. Nakoniec sa slová naučíte a budete ich používať bez toho, aby ste na ne mysleli.

Ďalšia vec, ktorá je potrebná na úspešné používanie prechodových slov, je štruktúrovanie. Môžete sa cítiť v pokušení začať písať a vymýšľať veci za pochodu, improvizovať. Aj keď je to skvelé pre spontánnosť, môže vás to viesť k tomu, že sa stratíte a nebudete mať jasné pochopenie toho, ako spolu nápady súvisia.

Namiesto toho, aby ste sa tomu vyhli, rozdeľte text do rôznych sekcií a uistite sa, že viete, na aký účel každý odsek slúži. Potom budete môcť ľahko nájsť príležitosti na uskutočnenie prechodov, ktoré dávajú zmysel.

Čítať:  11 najlepších doplnkov WordPress pre firmy v roku 2024

Pomocou pluginu

Keď sa naučíte zoznam prechodových slov a kedy ich použiť, skúste použiť SEO plugin, aby ste si boli 100% istí, že ste na správnej ceste.

Častejšie máme tendenciu robiť príliš veľa alebo príliš málo. Je ťažké nájsť rovnováhu medzi nedostatkom prechodových slov a príliš veľkým množstvom prechodových slov. Navyše, keď píšete, tak sa ponoríte do svojho písania, že stratíte perspektívu a nedokážete povedať, či je myšlienka jasná alebo nie.

Preto sú pluginy ako Yoast veľmi užitočné. Tu v BforBloggers to vždy používame a veľmi nám to pomáha.

Takto to vyzerá:

Červenú odrážku dostanete, ak menej ako 20 % viet vášho textu obsahuje prechodové slovo (to je menej ako 1 z 5 viet). Ak ich použijete na viac ako 20 %, ale menej ako 30 %, dostanete oranžovú guľku. A nakoniec, ak aspoň 30 % viet vo vašom texte obsahuje prechodné slovo, odrážka bude zelená, čo znamená, že váš text je dobre čitateľný.

Urobte všetko pre to, aby ste si zachovali dobrú čitateľnosť a ľudia budú na vašu stránku naďalej chodiť. A vďaka tomu si vás všimnú vyhľadávače.

Záver

Kvalitné písanie je pre SEO rovnako dôležité ako kvalitný obsah. Ľudia chcú ľahko čitateľný obsah, a to znamená príspevky, ktoré obsahujú prechodné slová.

Áno, prechodových slov je veľa a môžete ich zabudnúť, ale k tomuto zoznamu sa môžete kedykoľvek vrátiť!

Vždy tu budeme, aby sme vám pomohli zlepšiť vaše písacie schopnosti a popri tom, samozrejme, vaše stratégie digitálneho marketingu.

Príjemné písanie!

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE