Komplexný sprievodca na rok 2024

Už vás nebaví preberať nekonečné tweety, aby ste našli ten jeden klenot? Je hľadanie tweetu vašej kampane z roku 2012 vyčerpávajúce?

S približne 6 000 tweetov Keď vychádzate každú sekundu, získavanie dôležitých informácií sa stáva výzvou. Zatiaľ čo základné funkcie vyhľadávania na Twitteri vám pomôžu urobiť väčšinu práce, zhromažďovanie veľmi špecifických informácií vyžaduje viac — .

Takže, ak ste obchodník, ktorý sa snaží analyzovať účet svojho konkurenta alebo ak sa pokúšate identifikovať nových zákazníkov, musíte sa naučiť, ako posunúť vyhľadávanie na Twitteri.

V tejto príručke vám pomôžeme zorientovať sa v rozšírenom vyhľadávaní služby Twitter, aby ste sa mohli zmysluplne pripojiť a vyniknúť v búrke tweetov.

Ale najprv-

Čo je to rozšírené vyhľadávanie na Twitteri?

Rozšírené vyhľadávanie Twitteru umožňuje používateľom spresniť vyhľadávanie s maximálnou presnosťou. Umožňuje vám filtrovať tweety na základe konkrétnych kritérií, ako sú kľúčové slová, značky hash, dátumy a používatelia.

Pochopenie funkcií rozšíreného vyhľadávania služby Twitter

Ak chcete začať, potrebujete vedieť:

Ako rozšíriť vyhľadávanie na Twitteri

Táto funkcia poskytuje inú používateľskú skúsenosť v závislosti od zariadenia, ktoré používate. Keď to pochopíte, môžete vykonať rozšírené vyhľadávanie priamo cez vyhľadávací panel.

Twitter pre počítač

 1. Ak chcete začať, vyhľadajte svoju kľúčovú frázu vo vyhľadávacom paneli v pravej hornej časti. Po stlačení klávesu Enter bude vaša obrazovka vyzerať ako na obrázku nižšie.
 1. Kliknite na . Zobrazí sa obrazovka, kde musíte zadať poliach. Podľa vašich požiadaviek môžete zadať jedno alebo všetky polia. V ideálnom prípade by ste mali zadať sekciu „presná fráza“, aby ste dosiahli čo najlepšie výsledky.
 1. Ďalej budete musieť vyplniť poliach. Tu môžete zadať názov účtu, ktorý hľadáte, účet, ktorý bol spomenutý, alebo účet, na ktorý niekto odpovedal.
 1. Po dokončení vyššie uvedených krokov nastavte príslušné – odpovede a odkazy.
Čítať:  7 najlepších alternatív Agorapulse pre rok 2024
 1. V zadajte odpovede, lajky a retweety, aby ste spresnili vyhľadávanie. V tomto príklade som použil pomerne väčšie čísla na získanie výsledkov z veľkých účtov.
 1. Pre zadajte rozsah, ktorý hľadáte. Čím menší rozsah, tým lepšie výsledky vyhľadávania.
 1. Kliknite na vyhľadávanie. Keďže naše vyhľadávanie bolo trochu špecifické, mohli sme ho zúžiť na 3 tweety. Výsledky však môžete filtrovať aj pomocou 5 kariet pod panelom vyhľadávania —

Stále nie ste šťastní? Znova vylaďte vyhľadávanie, aby ste zúžili výsledky.

 1. Nakoniec, je toto žiadosť o vyhľadávanie, ku ktorej sa budete musieť neustále vracať? Kliknite na 3 bodky v pravom hornom rohu. Potom kliknite .

Twitter pre mobil

Pre začiatok, mobilná verzia nemá špeciálnu funkciu rozšíreného vyhľadávania na Twitteri. Keď však viete, ako pracovať s počítačovou verziou, môžete tieto kroky zopakovať tu. Prípadne môžete použiť prehliadač svojho telefónu a napodobniť kroky zdieľané vyššie.

Ak si však chcete zjednodušiť vyhľadávanie na Twitteri, postupujte podľa týchto tipov:

 • Ak chcete zúžiť vyhľadávanie, zadajte presnú frázu do úvodzoviek
 • Ak chcete získať spresnené výsledky, zadajte do vyhľadávacieho panela presnú zhodu alebo kľúčovú frázu
 • Zadajte, ak chcete získať výsledky na X bez zmienky o Y
 • Napíšte „“ alebo „“ konsolidované výsledky
 • Hľadáte overených používateľov? Skúste „“
 • Potrebujete konkrétny účet? Skúste “
 • Hľadáte zmienky o účte? Skúste “

Operátory vyhľadávania a ich význam

Kľúčové slová a frázy

Vyhľadávanie kľúčových slov hľadá zadané slovo alebo frázu kdekoľvek v zázname. Kľúčové slová a frázy sú najlepšie operátory vyhľadávania pre konkrétne témy, značky alebo udalosti.

Presná zhoda vs. voľná zhoda

Presné vyhľadávanie zobrazuje výsledky priamo súvisiace s konkrétnymi kľúčovými slovami alebo frázami v úvodzovkách. Hovorí to vyhľadávač vydolovať obsah s presnou frázou tak, ako bola zadaná, v rovnakom poradí.

Sú užitočné najmä pre presné informácie, ako je konkrétna definícia, cenová ponuka alebo podrobnosti o produkte.

Na druhej strane, voľná zhoda získa širokú škálu výsledkov súvisiacich so zadanými výrazmi. Algoritmus Twitteru interpretuje kľúčové slová rôznymi spôsobmi a poskytuje výsledky voľne týkajúce sa hľadaných výrazov.

Široké vyhľadávanie vám pomôže objaviť nové a neočakávané informácie. Je ideálny pre výskum s otvoreným koncom alebo keď neviete, čo potrebujete.

Hashtagy a zmienky

Hashtagy a zmienky sa bežne používajú ako operátori vyhľadávania na platformách sociálnych médií, ako sú Twitter a Instagram.

Hashtagy zoskupujú podobné konverzácie na platformách sociálnych médií. Po zverejnení hashtagu môžu používatelia naň kliknúť a zobraziť pod ním ďalšie príspevky. Môžete tiež vyhľadať hashtag na paneli vyhľadávania relevantného obsahu.

Čítať:  Ako zistiť, komu sa páčilo video TikTok niekoho iného

An obsahuje užívateľské meno kdekoľvek v tweete alebo popise a upozorní spomínaného užívateľa na príspevok. Značky často sledujú zmienky, aby monitorovali online konverzácie, analyzovali imidž značky, zbierali posudky a zisťovali potreby a sťažnosti zákazníkov.

Filtre

Filtre sú operátory vyhľadávania alebo kritériá na spresnenie a zúženie výsledkov vyhľadávania. Pomáhajú vám určiť určité podmienky, ktoré musia výsledky spĺňať, aby sa zobrazili.

Pokročilí operátori

Operátory rozšíreného vyhľadávania odkazujú na špeciálne príkazy na úpravu vyhľadávania. Tieto sú zvyčajne užitočné na zúženie vyhľadávania a hlbšie prehĺbenie výsledkov. Niektoré dôležité príkazy pokročilých operátorov zahŕňajú:

 • Cache: To pomáha používateľom nájsť najnovšiu vyrovnávaciu pamäť webovej stránky
 • Allintext: Tento príkaz operátora kontroluje, či sa vaše hľadané výrazy zobrazujú v texte danej stránky
 • Inanchor: Tento príkaz vám umožňuje nájsť webové stránky s prichádzajúcimi odkazmi so špecifickým kotviacim textom

Niektoré ďalšie významné pokročilé príkazy operátora zahŕňajú:

Prípady použitia: Ako používať rozšírené vyhľadávanie na Twitteri

Aby sme vám pomohli porozumieť jeho praktickej aplikácii, uvádzame niekoľko praktických prípadov použitia rozšíreného vyhľadávania na Twitteri.

Odhalenie nových a relevantných tém

Pridanie nových a relevantných tém do vašej obsahovej stratégie je nevyhnutné pre konzistentnosť zapojenie zákazníkov. Sledovanie trendových hashtagov však nestačí na to, aby ste sa ponorili do kontextu.

Tu môžete filtrovaním výsledkov pomocou operátorov vyhľadávania Twitteru určiť kontextovú relevantnosť trendových tém.

Napríklad chcete sledovať tweety o najnovšom filme Oppenheimer a o tom, ako Christopher Nolan nakrútil scénu výbuchu bez CGI.

Tu môžete do vyhľadávacieho panela zadať „Oppenheimer“. Potom použite presnú frázovú sekciu rozšíreného vyhľadávania na získanie populárnych tweetov s podrobnosťami špecifickými pre danú tému.

Generovanie potenciálnych zákazníkov pre vašu firmu

Konzistentné generovanie potenciálnych zákazníkov je nevyhnutné na udržanie vášho podnikania. Udržuje škálovateľný tok príjmov a prispieva k rastu spoločnosti.

Twitter je zlatou baňou na získavanie zákazníkov. A s funkciou rozšíreného vyhľadávania môžete tento dosah využiť naplno. Zobrazuje používateľov služby Twitter, ktorí zodpovedajú vašim kritériám, a umožňuje vám nájsť tých najkvalifikovanejších potenciálnych zákazníkov.

Prevádzkujete napríklad kníhkupectvo v Houstone a chcete zacieliť na miestnych čitateľov.

Na tento účel môžete použiť príkazy geografického zacielenia na Twitteri na pokročilé vyhľadávanie, ako je vyššie uvedená snímka obrazovky. Ukáže vám miestnych používateľov Twitteru, ktorí milujú knihy. Potom môžete týchto potenciálnych zákazníkov vychovávať.

Stratégie zapájania zákazníkov

Platformy ako Twitter sú ideálne na identifikáciu a zapojenie cieľového publika. Môžete reagovať na pozitívne tweety, v ktorých sa spomína vaša značka alebo produkt. Spoločnosti môžu tiež sledovať sťažnosti zákazníkov prostredníctvom Twitteru a riešiť ich.

Čítať:  Facebook Marketing pre eCommerce Store – Definitívny sprievodca

Nie každý, kto hovorí o vašej značke, vás však označí. Pre dôkladnejšie monitorovanie si uložte rozšírený dotaz na Twitteri týkajúci sa názvu vašej značky, názvu produktu, bežných preklepov a webovej stránky.

Napríklad Starbucks chce komunikovať so svojimi spokojnými zákazníkmi na Twitteri. Na zúženie vyhľadávania môžu zadať a vo filtroch rozšíreného vyhľadávania.

Výsledky vyhľadávania budú sledovať tweety a umožnia Starbucks zapojiť spokojných zákazníkov.

Jazda na vlne trendov

Značky sa podieľajú na trendoch sociálnych médií, aby zvýšili dosah a zostali relevantné. Nenaskakujte však na každý trend. Identifikujte tie, ktoré vyhovujú imidžu vašej značky a sú obľúbené u vášho publika.

Pokročilé možnosti vyhľadávania na Twitteri vám môžu pomôcť nájsť populárne trendy vo vašej oblasti. Tweety môžete vyhľadávať v konkrétnych zemepisných oblastiach, dátumoch alebo konkrétnom sentimente.

Analýza konkurenčných stratégií

Aby ste si udržali náskok, poznajte silné a slabé stránky svojho konkurenta. Prostredníctvom analýzy konkurencie. Umožňuje vám zlepšiť obchodné stratégie a vyhnúť sa chybám, čím získate konkurenčnú výhodu.

Nastavte rozšírené vyhľadávanie a nájdite tweety, v ktorých sa spomínajú vaši najväčší konkurenti. Potom preskúmajte výsledky, aby ste pochopili, čo ľudia milujú alebo nenávidia na vašich súčasníkoch.

Wendy’s môže napríklad sledovať Taco Bell prostredníctvom rozšíreného vyhľadávania na Twitteri. Na to musia zadať v sekcii účtov.

Vo výsledkoch sa zobrazia zmienky o recenziách, nových ponukách a sťažnostiach zákazníkov. Použite tieto poznatky na vyplnenie strategických medzier a predbehnite konkurentov.

Prilákanie zákazníkov konkurencie

Rozšírené vyhľadávanie na Twitteri je tiež cenné na identifikáciu nespokojných zákazníkov vašich konkurentov a prispôsobenie ponúk, aby ste si ich uchvátili.

Za týmto účelom môžete jednoducho zadať názov konkurenta do poľa „a frázy nespokojnosti do poľa „.

Napríklad konkurenčné značky môžu vyhľadávať atď., po čom nasleduje spomenutie ich najväčšieho konkurenta – v tomto prípade Canon.

Výsledky ukážu nespokojných zákazníkov. Analyzujte ich sťažnosti, aby ste zistili, ako potenciálnym zákazníkom ponúknuť lepšiu skúsenosť. Kontaktujte ich s relevantnými ponukami a informujte o tom, ako sú vaše služby vhodnejšie pre ich špecifické problémy s vašimi konkurentmi.

Vykonávanie hĺbkového prieskumu trhu

Spustením sociálneho monitorovania a analýzy sentimentu prostredníctvom rozšíreného vyhľadávania na Twitteri sa môžete ponoriť hlboko do potrieb zákazníkov a zmien na trhu. Môžete identifikovať často hlásené problémy a rýchlo ich vyriešiť. Jednoduchým sledovaním vašich konverzácií súvisiacich s úzkym segmentom môžete získať prehľad o očakávaniach a preferenciách zákazníkov.

Čítať:  Prečo je WordPress najlepšie pre SEO – sprievodca

Okrem toho pomocou parametrov zapojenia môžete identifikovať myšlienkových lídrov a populárnych ovplyvňovateľov vo vašom odvetví.

Keďže vplyvné ovládače Twitteru získavajú viac označení páči sa mi a retweetov, filtrujte výsledky vyhľadávania, aby ste zúžili tweety s vyšším zapojením. Vykonanie tohto typu rozšíreného vyhľadávania vám pomôže určiť používateľov, ktorí môžu ovplyvniť názory ľudí vo vašom odvetví.

Povedzme, že ste kozmetická značka vykonávanie prieskumu trhu pre váš nový rad rúžov. Typ:

 • v sekcii
 • Potom požadované lajky a retweety v sekcii, aby ste našli používateľov s významným dosahom.

Tvorba kreatívnej obsahovej stratégie

Twitter je centrom trendových konverzácií. Rozšírené vyhľadávanie sa ponorí do hĺbky, aby ste zistili, s čím vaši zákazníci rezonujú, a podnietili nové nápady na obsah.

Vyhľadajte konkrétnu tému v rozšírenom vyhľadávaní a upravte počty interakcií, aby ste našli tweety s vyšším dosahom.

Pokročilé vyhľadávanie na Twitteri môže napríklad ukázať, že vaša cieľová skupina hovorí o organickej káve. Potom o tom môžete tweetovať, aby ste zapojili svoje publikum.

Pokročilé vyhľadávacie nástroje a automatizácia

Zatiaľ čo rozšírené vyhľadávanie na Twitteri je šikovným spôsobom stratégie zapojenia, môže zaostať za vaším rozsahom. Na zabezpečenie presnosti potrebujete automatizáciu a pokročilé vyhľadávacie nástroje.

Môžete preskúmať nástroje tretích strán s vylepšenými možnosťami vyhľadávania prelistovaním tweetov s posudkami. Hľadajte platformy s automatizovaným sociálnym počúvaním a analytikou pre zjednodušený proces.

Uložte si svoje vyhľadávania a povoľte upozornenia, aby ste nikdy nezmeškali zmienku alebo aktualizáciu na Twitteri.

Rozhodnite sa pre analytiku a prehľady Twitteru Sprout Social, aby ste automatizovali vyhľadávanie a získali aktualizácie zmienok, ovplyvňovateľov a trendových tém.

Záver

Cielené kampane sú kľúčom k úspechu podnikania.

Pokročilé vyhľadávanie Twitteru tu pomáha odhaľovaním cenných poznatkov o zákazníkoch, trendových konverzácií, stratégie konkurentov, nápadov na obsah a ďalších.

Manuálne spustenie rozšíreného vyhľadávania však môže byť zdrvujúce. Ak chcete tento proces zjednodušiť, prejdite na nástroje automatizácie sociálnych médií, ako je napríklad Sprout Social.

Ponúkame:

 • Sociálne počúvanie
 • Rýchle hodnotenie trendov
 • Sledovanie influencerov
 • Historické dáta

Dostávate včasné aktualizácie o trendových tweetoch, pravidelné správy o interakcii a podrobné informácie o preferenciách zákazníkov.

Ak chcete obnoviť svoju prítomnosť na Twitteri, zaregistrujte sa na bezplatnú skúšobnú verziu ešte dnes!

A čo je dôležitejšie, nezabudnite inovovať a prispôsobiť sa pokročilému vyhľadávaniu, aby ste si vybudovali kreatívnu, značkovú a pútavú prítomnosť na Twitteri.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE