Konečný sprievodca pre každú verziu WordPress

WordPress je najpopulárnejší nástroj na tvorbu webových stránok na svete. Viac ako 40 percent webových stránok na internete používa WordPress. Za posledných 19 rokov od jeho uvedenia na trh bolo vydaných viac ako 100 verzií WordPress.

Ak sa o nich chcete dozvedieť viac, pokračujte v čítaní.

V tomto blogu sa budeme venovať:

Tak začnime.

Aká je aktuálna verzia WordPress?

Aktuálna verzia WordPressu je 6.4. Bol vydaný 7. novembra 2024. WordPress verzia 6.4 predstavuje novú, všestrannú tému a množstvo „malých, ale mohutných“ vylepšení.

Táto aktualizácia WordPress sa zameriava na vývojárov stránok aj na tvorcov obsahu s funkciami, ako sú:

 • Inovovaný editor stránok
 • Lepší systém vzorov
 • Vylepšenia pracovného toku
 • Nové dizajnové nástroje
 • Blokové háčiky
 • Vylepšenia výkonu pre rýchlosť webu a UX
 • Téma dvadsaťštyri

Získajte spravovaný WordPress od Hostinger

Posilnite svoje stránky pomocou najlepšie optimalizovaného hostingu WordPress v tomto odvetví

Čo je nové v aktuálnej verzii WordPressu?

Najnovšia verzia WordPress je 6.4. Táto aktuálna verzia WordPress poskytuje rozsiahle upgrady dizajnových nástrojov, vylepšenia výkonu a vylepšené možnosti písania/úpravy.

Nové bloky a zjednodušený editor stránok uľahčujú úpravu vašej WordPress témy bez toho, aby ste museli písať vlastný kód.

ZÁBAVNÝ FAKT: Vývojári Core WordPress sú veľkými fanúšikmi jazzovej hudby. Všetky hlavné vydania od verzie 1.0 sú pomenované po hudobníkoch, ktorých vývojári obdivujú. Napríklad WordPress verzia 6.4 bola pomenovaná po Shirley Horn.

Bližší pohľad na aktuálnu verziu WordPress

Nižšie si urobíme krátky prehľad verzie WordPress 6.4, aktuálnej verzie WordPress.

 • Aktualizovaný editor stránok, ktorý vám umožňuje prispôsobiť navigáciu vašim potrebám, vrátane pridávania tlačidiel.
 • Vylepšený zážitok z písania so zobrazením zoznamu, inteligentnejším zlučovaním zoznamov, lepšou kontrolou nad odkazmi a vylepšeným panelom nástrojov.
 • Vlastné kategórie a globálne zdieľanie vzorov.
 • Aktualizovaná paleta príkazov, ktorá umožňuje rozšírenú funkčnosť a rýchlejšie pracovné postupy.
 • Nové a vylepšené funkcie, ako sú revízie štýlu, svetelný box, náhľad obrázka a možnosť premenovať skupiny.
 • Do bloku poznámok pod čiarou je možné pridať poznámky k príspevkom a stránkam.
 • Blokové háčiky, ktoré vám umožňujú vybrať, či chcete pridať, odstrániť alebo prispôsobiť automaticky vložené bloky.
 • Rýchlejší výkon a plynulejší používateľský zážitok.
 • Flexibilná téma Twenty Twenty Four, ktorá sa môže pochváliť 35 šablónami a vzormi.
Čítať:  Ako strategicky uverejňovať príspevky do skupín na Facebooku pomocou Buffer

Aby som to zhrnul, WordPress vo verzii 6.4 výrazne uľahčil vytváranie webových stránok.

Je dôležité používať najnovšiu verziu WordPress

Keď začnete s vytváraním stránok, všimnete si, že môžete vytvoriť nespočetné množstvo typov webových stránok WordPress. Bez ohľadu na to, aký typ stránky prevádzkujete, je veľmi dôležité, aby ste vždy používali najnovšiu verziu WordPress.

prečo?

Odpoveď je celkom jednoduchá. WordPress je voľne použiteľný a skutočnosť, že je taký populárny, z neho robí cieľ pre hackerov. Môžu študovať zdrojový kód a nájsť v ňom exploity, ktoré im umožnia pokračovať v ich zlomyseľnom úmysle.

Častou aktualizáciou inštalácie na aktuálnu verziu WordPress zaistíte, že celková bezpečnosť vašej stránky bude aktuálna, že všetky chyby budú opravené a že vám neuniknú žiadne nové funkcie, ktoré vývojári presadia.

Prečo WordPress vydáva pravidelne

Rovnako ako sme spomenuli vyššie, hackeri hľadajú diery v kóde WordPress. Vývojári preto musia byť neustále nad vecou. Stručne povedané, vydanie menšej verzie WordPress znamená, že chyba alebo závada, ktorú bolo možné zneužiť, bola opravená.

Okrem toho má WordPress silnú komunitu a vývojári ju počúvajú. Vydania nových verzií často obsahujú funkciu, ktorú požadovali používatelia WordPress.

Ak sa ubezpečíte, že používate aktuálnu verziu WordPress, zaistíte, že budete mať aktuálne informácie o zabezpečení svojej stránky a budete mať prístup ku všetkým aktuálnym funkciám.

Akú verziu WordPress mám? Ako skontrolovať verziu WordPress

Možno sa pýtate,

Je to jednoduché a existuje niekoľko rôznych spôsobov, ako to dosiahnuť, ktoré uvádzame nižšie.

Pokračujte v čítaní a zistite, ako skontrolovať verziu WordPress.

Ako skontrolovať svoju verziu WordPress prostredníctvom hlavného panela WordPress

Zďaleka najjednoduchší a najbežnejšie používaný spôsob na kontrolu verzie WordPress je cez informačný panel WordPress. Celkovo na túto metódu potrebujete iba niekoľko kliknutí.

Čítať:  Význam zabezpečenia webu pre elektronický obchod...

Jednoducho sa prihláste na svoj informačný panel pomocou poverení správcu WordPress a prejdite na svoj hlavný panel a kliknite na aktualizácie.

Keď tam budete, uvidíte obrazovku, ktorá bude vyzerať rovnako ako tá nižšie.

Ako vidíte, verzia WordPress bude podľa toho napísaná tučným písmom. Ak vaša inštalácia nie je aktuálna, budete mať možnosť ju aktualizovať.

Ako skontrolovať svoju verziu WordPress prostredníctvom rozhrania vášho webu

Druhým spôsobom, ako zistiť, ktorú verziu používate, je otvoriť svoju stránku v prehliadači a potom kliknúť pravým tlačidlom myši a vybrať Zobraziť zdroj stránky. Potom, čo to urobíte, sa zobrazí ďalšia karta a uvidíte kód vašej stránky, podobne ako na obrázku nižšie.

Keď ste na tejto obrazovke, stlačte Ctrl+f na klávesnici a otvorte panel vyhľadávania. Napíšte slovo „generátor“ vo vyhľadávacom paneli a uvidíte toto.

Vaša verzia WordPress bude zvýraznená a budete ju môcť ľahko nájsť.

Ako skontrolovať svoju verziu WordPress prostredníctvom terminálu

Toto je trochu pokročilé, ale ak váš web beží na spravovanom WordPress, spravovanom WooCommerce, cloude alebo na dedikovanom serveri, budete mať prístup k svojmu terminálu. Na prístup k vášmu serveru budete musieť použiť poverenia SSH. Ak je toto prostredie, ktoré používate a môžete sa prihlásiť na svoj server, použite tento príkaz. Ukáže vám, ktorá verzia jadra WordPress sa na stránke používa.

Ak ju chcete použiť, musíte byť v inštalačnom adresári WordPress WP-CLI;

cd public_html

Po prihlásení spustite nasledujúci príkaz WP-CLI:

jadrová verzia wp

V dôsledku toho bude výstup vyzerať takto:

6.4

V nádeji, že teraz budete môcť ľahšie zistiť svoju verziu WordPress, skontrolujeme históriu verzií najnovších vydaní.

Pohľad späť na históriu verzií WordPress

WordPress je populárny, pretože jeho jadro je celkom jednoduché na prácu. Okrem toho ponúka obrovské množstvo tém a doplnkov na rozšírenie možností vášho webu.

Nižšie nájdete krátky rozpis histórie verzií WordPress a kľúčové funkcie v týchto verziách WordPress.

Porovnanie verzií WordPress

Verzia WordPress Dátum vydania Kľúčové vlastnosti
WordPress 6.4.2 6. decembra 2024 Vydanie údržby a zabezpečenia
WordPress 6.4.1 9. novembra 2024 Uvoľnenie údržby
WordPress 6.4 7. novembra 2024 Vylepšený editor stránok, blokové háčiky, schopnosť kategorizovať vzory, vylepšený dizajn a písanie, vylepšená paleta príkazov, Lightbox, téma Twenty Twenty Four
WordPress 6.3 8. augusta 2024 Zjednodušený editor stránok, ukážky tém blokov, jednoduchšie vytváranie a synchronizácia vzorov, nová paleta príkazov, vylepšené nástroje na návrh, revízie štýlu, nový blok poznámok pod čiarou, nový blok podrobností a vylepšený výkon
WordPress 6.2 29. marca 2024 Nový, stabilný editor stránok, škálované nastavenia blokov, farebne označené štítky pre šablóny a opakovane použiteľné bloky, vylepšená navigácia, nová kniha štýlov, vlastná podpora CSS pre konkrétne bloky alebo celú stránku, integrácia Openverse, widgety sa teraz stávajú súčasťou šablón pri prechode z klasickej na bloková téma
WordPress 6.1.1 15. novembra 2022 Uvoľnenie údržby
WordPress 6.1 (najnovšia verzia WordPress) 1. novembra 2022 Úplná úprava stránok, rozšírené šablóny a vzory rozšírené na všetky typy príspevkov, blok obsahu, vylepšené existujúce bloky, téma Twenty Twenty Three, vylepšenia výkonu, lepšia dostupnosť, nové funkcie a háčiky na zlepšenie zážitku z vývoja
WordPress 6.0.3 17. október 2022 Bezpečnostné vydanie
WordPress 6.0.2 30. augusta 2022 Vydanie zabezpečenia a údržby, 12 opráv pre jadro, 5 opráv chýb v editore blokov
WordPress 6.0.1 12. júla 2022 Vydanie údržby, vylepšené prostredie editora, 11 opráv pre jadro, 18 opráv chýb pre editor blokov
WordPress 6.0 (hlavné vydanie) 24. mája 2022 Nové API Webfonts, vylepšený výkon editora, rozsiahle opravy chýb, nové nástroje na návrh, rozšírená funkčnosť editora blokov
WordPress 5.9.5 17. október 2022 Bezpečnostné vydanie
WordPress 5.9 25. januára 2022 Úplná úprava stránok, bloky na celom webe, navigačné bloky, vylepšené pomalé načítanie, téma Twenty Twenty-Two, vylepšenia výkonu
WordPress 5.8.6 17. október 2022 Bezpečnostné vydanie
WordPress 5.8 (hlavné vydanie) 20. júla 2021 Vylepšená funkčnosť, výkon a podpora pre bloky, nové bloky a vzory, vylepšené úpravy šablón, vylepšené zobrazenie zoznamu, vylepšené funkcie dizajnu, ako sú navrhované vzory a duotónové filtre, rozhrania API pre globálne štýly a globálne nastavenia, podpora IE11 bola zrušená
WordPress 5.7.8 17. október 2022 Bezpečnostné vydanie
WordPress 5.7.2 12. mája 2021 Aktualizácia zabezpečenia, ktorá opravila zraniteľnosť v PHP maileri
WordPress 5.7.1 14. apríla 2021 Aktualizácia zabezpečenia, ktorá opravila celkovo 26 chýb, bola opravená zraniteľnosť vystavenia údajov v rámci REST API, opravená zraniteľnosť PHP 8 v knižnici médií
WordPress 5.7 (hlavné vydanie WordPress) 9. marca 2021 Úprava veľkosti písma, opakovane použiteľné bloky, blokovanie tlačidiel, vkladač drag-and-drop, prepínanie medzi HTTP a HTTPS jedným kliknutím, pomalé načítavanie pre iFrame, jednoduchšia paleta farieb, blok sociálnych ikon, New Robots API
WordPress 5.6.4 12. mája 2021 Rovnaký dátum a rovnaké funkcie ako vo verzii 5.7.2
WordPress 5.6.3 14. apríla 2021 Rovnaký dátum a rovnaké funkcie ako vo verzii 5.7.1
WordPress 5.6.2 22. februára 2021 Malá aktualizácia údržby, ktorá opravila používateľom hlásené problémy zistené vo verzii 5.6.1
WordPress 5.6.1 3. februára 2021 Uvoľnenie údržby
WordPress 5.6 (hlavné vydanie WordPress) 8. decembra 2020 Vylepšené titulky videa, lepšia flexibilita rozloženia, lepšia kontrola nad automatickými aktualizáciami, vstavané vzory na vytváranie blokov, dodatočná podpora pre PHP 8, aktualizácie pre jQuery, ktoré ovplyvnili aj inštalácie 5.5
Čítať:  Vytvorte sociálnu stratégiu založenú na údajoch pomocou sociálnych trendov

Hostinger robí WordPress lepším

WordPress je skvelý, ale potrebujete aj skvelého hostiteľa.

Plne spravovaný hosting WordPress od Hostinger prináša to najlepšie na vašom webe. S niekoľkými prémiovými nástrojmi, ktoré máte k dispozícii, ako sú Qubely Pro alebo TinyPNG, bude vaša stránka vizuálne ohromujúca.

Solid Security Pro sa zároveň postará o bezpečnosť vašej stránky.

Automatická kompresia obrázkov, vstavaná sieť na doručovanie obsahu (CDN) a pokročilé funkcie ukladania do vyrovnávacej pamäte WordPress spôsobujú, že sa vaše stránky načítavajú vysokou rýchlosťou.

A pre prípad, že by sa niečo pokazilo, odborníci na WordPress z Hostinger sú tu pre vás 24 hodín denne, 7 dní v týždni.

Časté otázky o verzii WordPress

Aká je aktuálna verzia WordPress?

The aktuálna verzia WordPress je 6.4 a bol vydaný 7. novembra 2024.

Ako zistím svoju verziu WordPress?

Verziu WordPressu nájdete na svojom informačnom paneli WordPress. Nájdete ho aj na prednej strane vášho webu WordPress. Verzie WordPress sa neustále aktualizujú. Mali by ste pravidelne kontrolovať, či používate najnovšiu verziu WordPress.

Aká je najnovšia verzia WordPress 2024?

Verzia 6.4 je najnovšia hlavná verzia WordPress. Bola vydaná 7. novembra 2024. Táto aktualizácia zaviedla inovovaný editor stránok, vylepšenia pracovného postupu a nové nástroje pre návrh.

Aké verzie WordPress existujú?

Existujú stovky verzií WordPress ak spočítate každú verziu údržby alebo zabezpečenia. Hlavné vydania však siahajú od 1.0, 1.2, 1.5, 2.0 až po najnovšiu hlavnú verziu WordPress, 6.4.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE