Vo vydaní Magento 1.4 sa konfigurácia backendu memcached zmenila. Teraz je uvedených viac možností ako v predchádzajúcich verziách Magento. Určitý zmätok viedol k tomu, ako nakonfigurovať memcached v tejto novej verzii, pretože predchádzajúca konfigurácia pre memcached už nefunguje, čo má za následok, že sa stránka Magento nenačíta, ak sa používa. Dokumentácia o tejto novej konfigurácii je vzácna, takže na pochopenie jej implementácie je potrebné vykonať určitý výskum.
Nová časť local.xml.additional memcached, ktorá je štandardnou súčasťou Magento, teraz vyzerá takto:
[code language=”xml”]
[/code]
Magento teraz používa na konfiguráciu dvojúrovňový systém ukladania do vyrovnávacej pamäte. Pri pohľade na online dokumentáciu Zend je možné pochopiť dvojúrovňový mechanizmus ukladania do vyrovnávacej pamäte. Je to vysvetlené tu pod Zend_Cache_Backend_TwoLevels sekcia:
„Tento (rozšírený) backend je hybridný. Ukladá záznamy vyrovnávacej pamäte v dvoch ďalších backendoch: rýchlom (ale obmedzenom) ako Apc, Memcache… a „pomalom“ ako File, Sqlite…“
Ak chcete, aby sa pamäť memcachovala a fungovala, môžete použiť túto konfiguráciu:
[code language=”xml”]
Súbor
memcached
[ip_of_memcache_server]112111
memcached
[ip_of_memcache_server]112111
[/code]
Táto nová konfigurácia je podobná starej s niektorými zmenami. Vyššie uvedená možnosť je nastavená na používanie súborov. Funguje to ako záložný mechanizmus v prípade, že primárna inštancia uložená v pamäti memcach zlyhá. V predchádzajúcich verziách Magento neexistoval mechanizmus núdzového prepnutia. Ak by memcached zomrel alebo prestal reagovať, malo by to za následok spadnutie celého webu Magento.
Stojí za zmienku, že vyrovnávacia pamäť môže byť nastavená aj na používanie konfigurácie memcached. Ak by toto bola rovnaká adresa IP a port konfigurácie, konfigurácia bude fungovať, ale akékoľvek zlyhanie pri zlyhaní by bolo negované, pretože zlyhanie pamäte memcach by stále viedlo k tomu, že stránka bude fungovať. dole. Ako možnosť by bola nastavená druhá inštancia memcached na počúvanie na inom porte ako je predvolený port 11211 (alebo použite lokálny soket Unix). To by stále umožňovalo vykonávať „rýchle“, pretože nezávisí od prístupu k súborovému systému. Alternatívne môžete tiež použiť súborový systém založený na pamäti /dev/shm pre nastavenie na „súbor“, takže ak zlyhá rýchly backend uložený v pamäti memcach, budete mať stále rýchlejšie prepnutie do pamäte namiesto disku.
Na ďalšie zníženie pravdepodobnosti, že Magento zlyhá v dôsledku zlyhania memcached, Magento podporuje viacero distribučných serverov memcached. Môžete spustiť viacero inštancií memcached na rovnakom serveri na rôznych portoch (alebo unixových soketoch), alebo ak váš obchod beží na viacerých serveroch v prostredí klastra, môžete spustiť samostatnú inštanciu memcached na každom serveri. V oboch týchto prípadoch nebude mať jediné zlyhanie memcach za následok výpadok stránky. Distributívna konfigurácia môže byť umiestnená v sekcii a vyzerá takto:
[code language=”xml”]
[ip_of_memcache_server1]112111
[ip_of_memcache_server2]112111
[ip_of_memcache_server3]112111
[/code]
Nezabudnite vždy dodržiavať dobré bezpečnostné postupy a nikdy nespúšťať memcached na externej verejnej IP adrese. Vždy spustite memcached na lokálnom unixovom sockete alebo localhoste. Ak existuje klastrované prostredie so súkromnou internou sieťou, ktorá nie je v žiadnom prípade prístupná z internetu, memcached môže byť nastavený na počúvanie na týchto súkromných rozhraniach.