Kontrola nefunkčných odkazov

LinkCheck

Akokoľvek ste opatrní, aby ste svoje webové stránky alebo blog udržiavali aktuálne a bez obávaných 404 stránok a odkazov, ktoré nikam nevedú, je celkom bezpečné povedať, že takmer všetky webové stránky majú nefunkčné alebo nefunkčné odkazy niekde.

Stávajú sa chyby, menia sa názvy súborov, mení sa obsah – nehovoriac o mínovom poli, ktorým sú externé odkazy, nad ktorými nemáte kontrolu. Môžete byť veľmi opatrní, aby ste nezmenili nič, čo by mohlo ohroziť existujúce odkazy na vašej lokalite, ale ak prepojíte externú webovú stránku, kde čitatelia nájdu viac informácií – a táto webová stránka bude potom z akéhokoľvek dôvodu zrušená – skončiť s nefunkčným odkazom na vašom webe.

Kontroly odkazov sú veľmi podobné pavúkom vyhľadávačov v tom, že „prechádzajú“ vaše webové stránky a hľadajú interné a externé odkazy, ktoré sú nefunkčné alebo nefungujú tak, ako by mali. Jednoduchý spôsob, ako tomu porozumieť, je, ak si svoju stránku alebo blog predstavíte ako pavučinu, pričom všetky rôzne vlákna v tejto sieti predstavujú všetky prepojenia na vašej webovej lokalite.

Ak pavúk na kontrolu odkazov počas svojej prehľadávacej úlohy narazí na prerušené vlákno – alebo odkaz – uvedie to vo svojej správe, aby ste to mohli opraviť alebo úplne odstrániť.

Samozrejme, ak je váš web malý, môžete ho vždy prejsť a skontrolovať manuálne, ale tento starostlivý proces nie je realizovateľný pre väčšinu blogerov a majiteľov firiem. Ak by ste radšej zautomatizovali proces alebo použili rýchly online nástroj na pravidelné webové kontroly, toto sú niektoré z najpopulárnejších možností.

Nástroje správcu webu Google

Vedeli ste, že pavúk Google často prehľadáva vaše webové stránky, pričom indexuje všetok obsah na webe, aby určil hodnotenie? Nuž, robí – a pritom Nástroje správcu webu Google tiež hlási chyby odkazov, ktoré nájde na vašom webe, pod chyby prehľadávania webu časť prehľadnájdený v prístrojová doska. Jednoduché.

Online kontrola nefunkčných odkazov

Bezplatná verzia Online kontrola nefunkčných odkazov je v súčasnosti obmedzená na kontrolu 3 000 odkazov, ale stále je to skvelá voľba pre malé webové stránky a blogy a jednoducho sa používa – pred pokračovaním vyžaduje iba kontrolu názvu domény.

Skontrolujte moje odkazy

Skontrolujte moje odkazy je bezplatný doplnok na kontrolu stránok prehliadača Google Chrome je nástroj na kontrolu odkazov, ktorý prehľadáva vašu webovú stránku a hľadá nefunkčné odkazy. Tento nástroj je mierne odlišný, pretože kontroluje iba odkazy na stránke, ktorú si práve prezeráte. Ak ho chcete používať, musíte si stiahnuť prehliadač Google Chrome, ale je to obľúbený nástroj pre bežných používateľov iných online nástrojov spoločnosti Google, ako je napríklad Google Analytics.

WordPress pluginy

Samozrejme, existuje množstvo doplnkov WordPress navrhnutých na automatizáciu procesu kontroly odkazov. Niektoré z najpopulárnejších podľa recenzií používateľov zahŕňajú:

  • Automatická kontrola odkazovktorá má 5/5-hviezdičkové hodnotenie od používateľov a je určená na vyhľadávanie odkazov na vašej stránke a na odstránenie všetkých odkazov, ktoré už nie sú indexované v službe Google.
  • Kontrola nefunkčných odkazovktorá má 4,1/5-hviezdičkové hodnotenie od používateľov a monitoruje odkazy vo vašich príspevkoch, stránkach, komentároch, blogrolloch a vlastných poliach a upozorní vás, keď sa zistia odkazy a chýbajúce obrázky (okrem iných skvelých funkcií).
Čítať:  Sprievodca SEO pre zosilnenie influencerov pre vytváranie odkazov

Desktopové nástroje

Na konci mesta sú pre serióznych webmasterov a/alebo profesionálnych SEO nástroje ako Analyzátor webových stránok A1. Ide o veľmi komplexný nástroj, ktorý dokáže oveľa viac, než len kontrolovať nefunkčné odkazy. V dôsledku jeho funkčnosti je s ním spojená krivka učenia. Ak môžete stráviť čas učením sa aplikácie, potom je skutočne veľmi výkonná.

Ďalším populárnym nástrojom pre stolné počítače je Screaming Frog ktorý nerobí rozsah vecí ako A1 a je napodiv drahší. Pozitívom však je, že sa o niečo jednoduchšie používa hneď po vybalení.

Aké online nástroje alebo nástroje založené na sťahovaní používate na kontrolu odkazov na svojich webových stránkach alebo blogu?

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE