Kontrolný zoznam Ultimate Magento 2 pre výkon

V Hostinger trávime značné množstvo času optimalizáciou našej infraštruktúry, aby bol váš obchod Magento 2 rýchlejší. Po rokoch výskumu a vývoja sme zostavili konečný kontrolný zoznam Magento 2 pre výkon.

Pokračujte v čítaní ôsmich použiteľných techník uvedených v tomto kontrolnom zozname Magento 2 na optimalizáciu vašej stránky.

Kontrolný zoznam Magento 2 pre výkon

1. Odstráňte nepoužité moduly

Magento 2 sa dodáva s mnohými predinštalovanými modulmi, ktoré nie sú vždy potrebné. Yireo vytvorilo skvelý modul na deaktiváciu voliteľných modulov, ktoré nepotrebujete prostredníctvom skladateľa.

Myšlienka modulu je celkom jednoduchá: akýkoľvek nepoužívaný modul nahradíte ničím, aby ste sa vyhli načítaniu nepoužívaných modulov a tried. Tento modul a kompletný návod nájdete tu.

2. Povoľte minimalizáciu a zlúčenie CSS/JS

Minifikáciou a zlúčením súborov CSS môžete výrazne zlepšiť časy načítania a celkový výkon vášho obchodu znížením počtu žiadostí, ktoré váš web odošle pri načítaní stránky.

Súbory CSS a JS môžete minifikovať a zlúčiť z panela správcu tak, že prejdete na kartu Vývojár v časti Obchody > Konfigurácia > Rozšírené (nezabudnite, že táto karta sa zobrazí iba vtedy, ak používate režim vývojára).

Čítať:  Young Sheldon sezóna 7: Dátum vydania a najnovšie zvesti

Magento odporúča použiť doplnok tretej strany, napr Balíkovač alebo MagePack pre viazanie JS vzhľadom na to, že mechanizmy viazania Magento nie sú optimálne a mali by sa používať iba ako náhradné alternatívy.

3. Aktivujte produkčný režim

Aj keď sa to môže zdať jednoduché, počet stránok, ktoré vidíme v inom režime v Magento, je ohromujúci. Nikto by nemal spúšťať Magento 2 vo výrobe v inom režime, ale stále vidíme príliš veľa obchodov, ktoré bežia v predvolenom alebo vývojárskom režime.

Najlepší spôsob prepínania režimov je cez CLI:

php bin/magento:deploy:mode:show

aby ste videli, ktorý režim váš obchod používa, a

php bin/magento deploy:mode:set production

na nastavenie výrobného režimu.

4. Použite Redis pre Session/Default a Full Page Cache

Redis je jedným z najpoužívanejších databázových motorov kľúč/hodnota a Magento 2 prichádza s integrovanou podporou na jeho použitie ako úložiska relácie aj ako predvolená/úplná stránka. Ak chcete nakonfigurovať svoj obchod na používanie Redis, spustite nasledujúce príkazy z koreňového priečinka:

bin/magento setup:config:set –cache-backend=redis –cache-backend-redis-=…

bin/magento setup:config:set –session-save=redis –session-save-redis-=…

Môžete nájsť úplný zoznam konfiguračných parametrov Redis a hodnôt pre relácie tu a pre celú vyrovnávaciu pamäť stránky tu.

Od Magento 2.4 bol MySql zastaraný (a odstránený) a Elasticsearch bol predstavený ako katalógový vyhľadávač, čím sa výrazne zlepšila rýchlosť a výsledky vyhľadávania.

Ak chcete povoliť Elasticsearch, prejdite na panel správcu a v časti Obchody > Nastavenia > Konfigurácia > Katalóg > Katalóg > Vyhľadávanie v katalógu, kde nájdete kartu s názvom Vyhľadávač.

Čítať:  13 spôsobov, ako dostať zaplatené za sledovanie reklám

Nakonfigurujte svoj obchod tak, aby používal váš koncový bod Elasticsearch, kliknite na Otestovať pripojenie a ak všetko fungovalo, všetko je nastavené. Môžete nájsť úplný zoznam parametrov na konfiguráciu Elasticsearch tu.

6. Použite lak na zrýchlenie doby odozvy/TTFB

Varnish buď milujete alebo nenávidíte, ale na konci dňa výrazne zlepšuje TTFB, a ak nakonfigurovaný správne, môže to urobiť zázraky pre všeobecnú použiteľnosť a používateľskú skúsenosť vašej stránky. Magento 2 ponúka integráciu hneď po vybalení, vďaka čomu je konfigurácia laku skutočne jednoduchá.

Ak chcete nakonfigurovať Lak, prejdite na Obchody > Nastavenia > Konfigurácia > Rozšírené > Systém > Vyrovnávacia pamäť celej stránky, vyberte Lak z Aplikácia ukladania do vyrovnávacej pamäte zoznam a nakonfigurujte ostatné možnosti. Nájdete tu úplný zoznam všetkých parametrov, ktoré môžete použiť na konfiguráciu laku tu.

Lak môžete nakonfigurovať aj z CLI spustením:

php bin/magento config:set –scope=default –scope-code=0 system/full_page_cache/caching_application 2

7. Použite CDN

A sieť na doručovanie obsahu sa bežne používa na ukladanie médií a statických aktív na okrajových serveroch v blízkosti vašich zákazníkov na rýchlejšie doručenie. To znamená, že vaše aktíva sú fyzicky bližšie k zákazníkovi, čo vedie k rýchlejšej odozve. Konfigurácia CDN pre Magento nie je taká jednoduchá, ako by mala byť, ale dá sa dosiahnuť pomocou správcu a prechodom na Obchody > Nastavenia > Konfigurácia.

V časti kliknite na Web a rozbaľte sekcie Základná adresa URL. Keď tam budete, aktualizujte súbor Základná adresa URL pre súbory statického zobrazenia a Základná adresa URL pre súbory používateľských médií s adresou URL vášho koncového bodu CDN, kde sú uložené statické zobrazenie a súbory javascript.

Čítať:  Podpořte svou značku pomocí těchto 10 inovativních strategií uvádění produktů na trh

Urobte to isté pre základné adresy URL (zabezpečené) a po dokončení kliknite na položku Uložiť konfiguráciu. Možno budete musieť vyprázdniť/vyčistiť vyrovnávaciu pamäť, aby sa táto zmena prejavila. Ak všetko fungovalo podľa očakávania, mali by ste vidieť, že vaša adresa URL CDN sa používa na poskytovanie väčšiny statických súborov vašej lokality.

8. Povoľte asynchrónne e-mailové upozornenia a spracovanie údajov objednávok

V časoch vysokej súbežnosti možno budete chcieť presunúť procesy, ktoré sa zaoberajú pokladňou, e-mailovými upozorneniami na spracovanie objednávok a aktualizáciami akcií, na pozadie.

Ak chcete povoliť asynchrónne e-mailové upozornenia, prejdite na Obchody > Nastavenia > Konfigurácia > Predaj > E-maily o predaji > Všeobecné nastavenia > Asynchrónne odosielanie

Asynchrónne spracovanie údajov objednávok môžete aktivovať z Obchody > Nastavenia > Konfigurácia > Rozšírené > Vývojár > Nastavenia mriežky > Asynchrónne indexovanie

Keď je táto možnosť povolená, objednávky sa uložia do dočasného úložiska a v dávkach sa presunú do mriežky objednávok bez akýchkoľvek kolízií.

Teraz viete

Dúfame, že vám tento kontrolný zoznam Magento 2 pomôže! Aj keď neexistujú žiadne skutočné magické triky, vyskúšali sme túto príručku na našich cloudhostingoch a skončili sme s A a načítaním stránky pod 2 sekundy na GTMetrix 🥳

Ak by ste potrebovali pomoc pri vykonávaní zmien uvedených v tomto kontrolnom zozname Magento 2 alebo máte záujem o našu ponuku spravovaného Magento, kontaktujte náš ocenený tím podpory 24/7/365 na adrese [email protected].

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE