Konzistentné informácie NAP prispievajú k entitám a znalostnému grafu Google

Profesionál v oblasti SEO mal obavy o správne informácie o NAP (NAP znamená meno, adresu a telefónne číslo).

Obávajú sa však aj miestnych adresárov. Podľa ich názoru miestne adresáre ľuďom, ktorí hľadajú firmu, nepridávajú až takú hodnotu, pretože na to každý používa vyhľadávače.

Čo sa týka miestneho SEO, mnohí SEO sa snažia udržiavať NAP – meno, adresu a telefónne číslo konzistentné vo všetkých adresároch. A na to automaticky používajú služby.

Takže toto je naozaj dvojdielna otázka.

Po prvé – zaujíma Google skutočne, či ste uvedený v miestnom adresári a či sú informácie, ktoré má, správne?

Po druhé – ak sa rozhodnete pre automatickú správu svojich záznamov v jednej z týchto miestnych spoločností, nevyhadzujete svoje peniaze?

John vysvetlil, že o tomto nevie – ťažko povedať, pretože sa necíti dobre, keď hovorí, že všetky miestne adresáre sú zlé alebo dobré. Predstavuje si, že medzi týmito typmi stránok je veľa rozdielov, takže z tohto hľadiska to nechce považovať za odpoveď typu áno alebo nie.

Na druhej strane, pokiaľ ide o rovnaké meno, adresu a telefónne číslo, nie je si istý, ako to hrá v službe Moja firma na Googli.

Vie však, že správne informácie o NAP na Googli vo všeobecnosti prispievajú k tomu, že Google rozpoznáva entitu za webovou stránkou alebo firmou.

Preto niekedy naozaj pomáha uistiť sa, že majú konzistentné informácie a že dokážu rozpoznať, že tieto informácie sú správne, pretože ich našli na viacerých miestach na webe.

Čítať:  Google hovorí, že nemeňte balík technológií len preto, že to robí váš konkurent

Zvyčajne to hrá viac do súvislosti s Diagramom znalostí a Panelom znalostí, kde ak dokážu pochopiť, že ide o entitu za webom, vrátane všetkých zmienok o týchto informáciách, potom môžu veriť, že informácie sú presné.

To sa deje približne v čase 7:35 vo videu.

John Mueller prepis stretnutia

SEO Professional 3 7:35
Takže mám otázky na dve rôzne témy, ak je to v poriadku. Pokúsim sa to skrátiť. Prvý sa teda zaoberá miestnymi adresármi. A podľa mňa miestne adresáre ľuďom, ktorí hľadajú firmu, až takú pridanú hodnotu nepridávajú. Každý na to používa vyhľadávače.

Takže pokiaľ ide o miestne SEO, podobne ako SEO sa snažia udržiavať meno, adresu a telefónne číslo konzistentné vo všetkých adresároch. A na to automaticky používajú služby. Takže je to naozaj dvojdielna otázka.

Takže ako A – naozaj záleží Googlu na tom, či ste uvedený v miestnom adresári a či sú informácie, ktoré má, správne? A ak potom pôjdete s niektorou z týchto miestnych spoločností, aby automaticky spravovala tieto miestne záznamy, len tak vyhodíte peniaze?

Ján 8:27
Hm, neviem. Ťažko povedať, pretože sa necítim pohodlne povedať, že všetky miestne adresáre sú zlé alebo že všetky miestne adresáre sú dobré. Pretože si myslím, že medzi týmito druhmi stránok je dosť veľa rozdielov, a teda z tohto pohľadu.

Nechcem to formulovať ako áno alebo nie. Druhá časť sa týka presne rovnakého mena, adresy a telefónneho čísla. Ja, neviem, ako veľmi to hrá na Google, na Google Moja firma, čo to je – firemný profil Google je nový názov, druh miestnych záznamov a tá časť veci.

Čítať:  Hreflang nie je na doménu, ale na stránku

Jedno, jedno miesto, kde som videl trochu v tomto smere, čo nemusí byť úplne relevantné pre miestne podniky, ale vo všeobecnosti v nás tak trochu rozpoznávame entitu za webovou stránkou alebo podnikom. A preto niekedy naozaj pomáha uistiť sa, že máme konzistentné informácie, ktoré dokážeme rozpoznať, že sú správne, pretože sme ich našli na viacerých miestach na webe.

Zvyčajne to hrá viac do druhu Knowledge Graph, panel znalostí, kde, ak dokážeme pochopiť, toto je entita za webovou stránkou a na rôznych miestach sú rôzne zmienky o tejto entite a informácie, ktoré existujú konzistentné, potom môžeme týmto informáciám dôverovať.

Zatiaľ čo ak na webe nájdeme nejaké protichodné informácie, je ich veľa [inaudible]. A pamätám si najmä pár rokov dozadu, keď sme začínali s lokálnymi obchodnými štruktúrovanými dátami na stránkach, každú chvíľu sme na to narazili, kde mali ľudia lokálny profil s otváracími hodinami alebo telefónnymi číslami.

A potom na webovej stránke označili niečo, čo je s tým v rozpore. A na našej strane musíme urobiť nejaký úsudok. Ako, my vlastne nevieme, čo je správne. Ako ste na jednej strane v nástroji povedali, toto sú vaše otváracie hodiny. Na svojom webe to uvádzate. To je ako, čo je vlastne správne?

A v takýchto situáciách je pre naše systémy ľahké zmiasť a použiť nesprávne informácie. Zatiaľ čo ak nájdete nejaký spôsob, ako všade dôsledne poskytovať správne informácie, potom je pre nás oveľa jednoduchšie povedať, no, toto je vlastne správna informácia, určite by sme to mali takto ukázať.

Čítať:  Google vysvetľuje, že stránkované stránky sú len prepojenia medzi stránkami

A či na to použijete nástroj alebo nie. Alebo ak máte len niekoľko zmienok na webe, kde ste uvedený ako miestna firma, pravdepodobne nebudete potrebovať nástroj. Pravidelne však chodievajte von a uistite sa, že informácie o vašej firme, o vašej webovej stránke sú správne. Myslím si, že je to relevantné a užitočné.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE