Ktoré odkazy by ste mali na svojom webe WordPress nesledovať?

Google používa prichádzajúce odkazy ako signál kvality webovej stránky. Google vychádzajúci z predpokladu, že odkazy na stránku sú hlasovaním v jej prospech, používa odkazy na určenie toho, kde by sa stránky mali objaviť vo výsledkoch vyhľadávacieho nástroja. Odkazy sú len jedným zo signálov, ktoré Google používa na hodnotenie, no sú dôležitým signálom.

Ideálnym odkazom na určenie kvality webovej stránky je odkaz voľne poskytnutý autorom alebo vydavateľom, pretože v obsahu, na ktorý odkazujú, našli niečo užitočné.

V skutočnosti mnohé odkazy na webe nie sú takého druhu. Ľudia odkazujú na stránky z mnohých rôznych dôvodov – pretože chcú propagovať firmu, pretože dostali zaplatené, alebo pretože sa odkaz zobrazuje v reklame.

Google nechce brať do úvahy tento typ odkazu, keď sa rozhoduje, kde by sa stránka mala objaviť vo výsledkoch vyhľadávacieho nástroja, a preto žiada vlastníkov stránok, aby ich „nofollow“. Odkazy nofollow zahŕňajú v odkaze HTML vlastnosť, ktorá hovorí indexovým prehľadávačom Google, aby nesledovali odkazy na svoj cieľ.

Nesledované odkazy vyzerajú takto:

Nesledujte ma!

Google žiada vlastníkov stránok, aby nofollow rôznych kategórií odkazov.

  • Všetky odkazy, za ktoré sa zaplatilo. Nemusí ísť o priame odovzdanie hotovosti. Ak linker získa nejakú konkrétnu výhodu – najmä finančnú – odkaz by nemal byť sledovaný.
  • Odkazy v tlačových správach. Tlačové správy sú propagačným obsahom; často sú distribuované špeciálne na generovanie odkazov v publikáciách, ktoré ich združujú.
  • Advertorials a natívna reklama. Toto by malo byť pomerne jednoduché: obe sú propagačným obsahom zverejneným len preto, že za ne zaplatili.
  • Pridružené odkazy. Opäť platí, že pridružené odkazy predstavujú finančný prospech pre linker, čo znamená, že je nepravdepodobné, že by boli slobodne daným znakom schválenia prepojenej stránky.
Čítať:  Profesionálne spôsoby, ako optimalizovať váš web WordPress na rok 2024

Odkazy nemusíte označovať ako nofollow. Google nevlastní web a jednotliví vlastníci stránok si môžu robiť, čo chcú. Google však vlastní najväčší vyhľadávací nástroj na svete a môže hodnotiť stránky podľa vlastných štandardov. Ak predávate odkazy, Google pravdepodobne vyjadrí svoju nespokojnosť uložením pokuty, ktorá obmedzí potenciál vašej stránky na dobré hodnotenie.

Nofollowing vo WordPresse

Existuje ľubovoľný počet doplnkov WordPress, ktoré vám pomôžu s nofollow odkazmi, ktoré spadajú do kategórie, o ktorej sme diskutovali nižšie. nájdem Ultimate Nofollow byť medzi najlepšími.

Nofollowed Links sú bezcenné

Nofollowed odkazy na vašu stránku nebudú mať pozitívny vplyv na jej hodnotenie vo vyhľadávaní, ale to nie je jediná výhoda, ktorú odkazy majú. Odkaz na prominentnej stránke privedie veľkú návštevnosť, aj keď nebude nasledovať. A je viac ako pravdepodobné, že časť tejto návštevnosti vytvorí skutočné redakčné odkazy, ak to obsah odôvodňuje.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE