Ktoré témy sú lepšie pre váš nadchádzajúci projekt WordPress?

Otázka, ktorú často dostávame od našich tvorcov stránok, sa týka tém WordPress. Konkrétne, kde ich získať, ako vedia, či sú dobré a podobne. Trh s témami WordPress je silne nasýtený, takže nájsť dobrú tému môže byť trochu ťažké. Keď nájdete tému, vyvstáva otázka, ako viete, či je dobrá alebo nie?

Všetci máme rôzne programy, takže pri výbere témy budeme mať rôzne požiadavky. A nechcem, aby bol tento príspevok celý o mojich názoroch na to, akú tému by ste mali použiť. Namiesto toho vám chcem poskytnúť moju rubriku o tom, čo hľadám v téme.

Ako to bude fungovať?

Môj postup pri hľadaní dobrej témy je o tom, ako dobre funguje. Keď vytváram projekt WordPress pre priateľa, člena rodiny alebo dokonca príležitostného klienta, používam túto rubriku na nájdenie tém, ktoré budú vyhovovať ich potrebám, ale zároveň fungujú veľmi dobre.

  • Malé veľkosti súborov s mojimi témami, aby sa stránka zakaždým načítala rýchlo.
  • Minimálne zvončeky a píšťalky zahrnuté v mojej téme. Zvyčajne mám pluginy, ktoré už poznám a rád ich používam. Nechcem extra nadutosť, aj keď ich stránka nepoužíva.
  • Možnosť pozrieť si demo. Chcem sa naučiť tému predtým, ako ju použijem.
Čítať:  Agentúra Spotlight: Azuro's Journey From So...

Som si istý, že v rubrike je potrebné zvážiť aj iné veci. Tieto vám však poskytnú skvelú tému, ktorá vám nezničí deň.

Témy s vysokým výkonom začínajú veľkosťou súboru

Dúfam, že už chápete, že čím menšia je veľkosť súboru, tým rýchlejšie sa načíta do vášho zariadenia. Keď začnete hľadať tému WordPress, veľkosť súboru témy bude hrať dôležitú úlohu. Tieto súbory prispievajú k celkovému času načítania vášho webu.

Začnem tým, že sa pozriem na súbory CSS a JS témy. Zvyčajne ide o statické súbory, ktoré sa zriedka menia. Takže najlepším postupom by bolo umiestniť ich na nejaký druh CDN alebo ich aspoň uložiť do vyrovnávacej pamäte, stále však chcete získať pocit, v akej veľkosti hrajú. A v tomto prípade by ste mali zvážiť, koľko súborov CSS a JS téma načítava.

Ak sa pozeráte na prémiovú tému, je pravdepodobné, že jediným spôsobom, ako budete môcť získať údaje o veľkosti súboru, je pozrieť si ukážku a potom zobraziť inšpektora prehliadača, aby ste získali údaje.

Ďalšia vec, ktorú hľadám, keď sa pozerám na tému, je to, aké písmo a obrázky používajú. Ak používajú písmo a načítavajú samotné súbory, zvýši sa tým celkový čas načítania stránky. Ak téma obsahuje nejaké obrázky ako súčasť vizuálnej zložky lokality, musíte tiež skontrolovať veľkosť ich súborov.

Preskočte extra nafúknutie

V závislosti od témy, na ktorú sa pozeráte, a niekedy dokonca aj od trhu, na ktorý sa pozeráte, budú mať v téme to, čo nazývam extra nafúknuté. Toto ďalšie nafúknutie môže vyzerať tak, že vyžaduje inštaláciu doplnkov. Videl som, že množstvo doplnkov vyžaduje napríklad nainštalovanie RevSlider alebo Visual Composer.

Čítať:  5 spôsobov, ako prinútiť iPhone čítať nahlas text a webové stránky pre vás

V prípadoch objednávok som videl, že motívy majú posuvníky, tvorcov stránok, tlačidlá, formuláre atď. Toto je často veľa kódu navyše, pretože buď nepotrebujete všetky ich funkcie, alebo máte sériu pluginy, ktoré radi používate na stránkach, ktoré vytvárate.

Napríklad, keď vytváram stránku, ktorá bude vyžadovať formuláre, použijem buď Ninja Forms alebo Gravity Forms. Obe sú skvelé možnosti. Ak by som si vybral tému, ktorá mala v sebe zabudovaný aj tvorca formulárov, predstavte si, že by som mal v téme dvoch tvorcov formulárov.

Potreboval by som buď napísať viac kódu, alebo nájsť niekoho, kto by mohol písať kód, odstrániť tvorcu formulárov témy alebo nepoužiť jeden z mojich preferovaných tvorcov formulárov. Ak nie som vývojár, bude to trochu ťažké. A ak by som nepoužíval jeden z mojich preferovaných tvorcov formulárov, musel by som sa naučiť nového tvorcu formulárov a potom ho dodať svojmu klientovi. To je drsný tvar.

Takže sa vždy uistím, že keď si vyberám tému, nebude mať niečo navyše. Ak potrebujem form builder, alebo page builder, či dokonca slider, použijem plugin. Jeden, ktorý som už preveril prostredníctvom rubriky podobnej tejto.

Pozrite si ukážku

Keď si vyberáte tému, najmä prémiovú tému, niekedy nemáte ten luxus, aby ste si tému skutočne prešli. Namiesto toho sa musíte uistiť, že téma, o ktorej uvažujete, má demo. Môžete získať odpovede na mnohé z vašich otázok, či ide o vysoko výkonnú tému alebo nie, ako aj o tom, ako bude WP-ADMIN vyzerať s nainštalovanou témou.

Čítať:  Stratí rýchlosť vášho webu zákazníkov? Ako rýchlosť načítania stránky ovplyvňuje CRO

Dostanete solídne informácie o tom, či vaša téma bude alebo nebude vyžadovať ďalšie doplnky, aby fungovala, ako rýchlo sa načítava vaša stránka a či sú súčasťou vzhľadu témy nejaké fonty alebo obrázky.

Nakoniec vám demo povie veľa o tom, ako dobre táto téma funguje. Načítavajú sa stránky rýchlo? Je stránka responzívna a svižná? To všetko sú dobré indikátory toho, že téma bude dobrou voľbou.

Zabaliť sa

Trhoviská tém a tvorcovia tém majú ťažkú ​​úlohu vybudovať tému, ktorá dokáže maximalizovať ich zisky a zároveň uspokojiť dopyt po veľkom počte zákazníkov. Nie je teda divu, že môžete nájsť témy, ktoré spájajú doplnky s ich témou. Témy by však v konečnom dôsledku mali vyzerať, zatiaľ čo doplnkom umožňujú mať funkcie.

Bez ohľadu na úroveň vašich zručností môže byť hľadanie témy náročnou výzvou. A s každým projektom, do ktorého sa pustíte, je táto výzva len ťažšia. Bez ohľadu na problém by vám táto rubrika mala pomôcť aspoň pri práci na správnom rozhodnutí, keď začínate s ďalším projektom WordPress.

Keď sa vám nabudúce bude pozerať do tváre nový projekt WordPress a budete mať problém s výberom témy, vyskúšajte túto rubriku vo svojom rozhodovacom procese.

Veľa štastia!

14 stratégií pre váš ďalší plán po spustení WordPress

Nezabudnite si pozrieť aj náš ebook, 14 stratégií pre váš ďalší plán po spustení WordPress. Dostanete celý rad nápadov, ako zvýšiť návštevnosť a zisky.

Čítať:  Anatómia reklám TikTok

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE