Ktorý programovací jazyk WordPress by ste mali použiť?

27. máj 2003 — to bol dôležitý deň v histórii WordPress. Označilo to prvé vydanie WordPress, keď bolo sprístupnené verejnosti. O šestnásť rokov neskôr, WordPress stále rastie na popularite a v závislosti od zdroja, 34 percent alebo viac zo všetkých webových stránok na internete používa WordPress. Rovnako ako pri všetkom inom, vek a zvýšená popularita prinášajú potrebu prispôsobiť sa, aby ste zostali aktuálne.

Agentúry a vývojári WordPress sú stále múdrejší v tom, čo použiť pre konkrétne scenáre a potreby. WordPress stále dobre slúži svojim klasickým prípadom použitia, ako platforma na blogovanie alebo systém na správu obsahu (CMS), no je tu niekoľko nových trendov, ktorým treba venovať pozornosť. Napríklad môžete jednoducho vytvoriť online obchod WordPress pomocou WordPress s WooCommerce.

Poďme sa pozrieť na tieto trendy WordPress, aby sme získali prehľad o tom, ktorý programovací jazyk WordPress by ste mali použiť na rozšírenie svojich najnovších stránok WordPress. Pokračujte v čítaní, aby ste sa dozvedeli o niekoľkých rôznych kódovacích jazykoch WordPress.

Programovací jazyk WordPress č. 1: JavaScript

Jedným z najzaujímavejších spôsobov, ako sa WordPress používa, je systém na správu obsahu bez hlavy (Headless CMS) využívajúci WordPress REST API predstavený pred niekoľkými rokmi.

Bezhlavý WordPress je možné vykonať pomocou programovacieho jazyka WordPress JavaScript spolu s rozhraním API a architektúrou značiek (známy ako „JAMstack“) alebo na strane servera pomocou špecifického rámca JavaScriptu, ako je React.js alebo Vue.js. Stránka číta obsah z WP REST API a potom na jeho vykreslenie používa rámec ako Next.js alebo Nuxt.js. Pre menej často aktualizované stránky je Gatsby.js tiež obľúbeným riešením na obsluhu staticky generovaných stránok.

Čítať:  Vidíte na iPhone zablokované správy?

Bezhlavé obchádzanie potreby tradičných tém WordPress a umožňuje vývojárom využívať WordPress na správu obsahu a zároveň zachovať vzhľad a dojem z webovej stránky riadený obľúbeným rámcom.

Aj keď stále potrebujete zásuvné moduly pre konkrétne časti vášho webu, funkčnosť je stále k dispozícii, zatiaľ čo klienti môžu spravovať svoj obsah v známom rozhraní WordPress.

Gutenberg

Od vydania verzie WordPress 5.0 dodáva WordPress alternatívny editor ako doplnok s názvom „Gutenberg“. Ak stále nie ste presvedčení o tom, že idete bezhlavo, môžem s istotou odporučiť kódovací jazyk WordPress JavaScript len ​​pre tento editor.

WordPress Gutenberg Blocks sú vytvorené pomocou knižnice React JavaScript. Kým je ešte v plienkach, môžete rozširovať a upravovať to, čo vám Gutenberg ponúka práve teraz. Pochopenie jadra JavaScriptu ide dlhou cestou pri získavaní React.js alebo akéhokoľvek rámca JavaScriptu.

Aj keď môžete stále používať „klasický editor“ do (aspoň) 31. decembra 2021 pomocou Klasický doplnok Editorbolo by skvelým nápadom začať sa učiť Gutenberga už teraz, ak plánujete v budúcnosti používať WordPress.

Tu je niekoľko spoľahlivých zdrojov, ktoré vám pomôžu začať vašu cestu JavaScriptu:

Programovací jazyk WordPress #2: PHP

Ak ste v poriadku s tým, ako pre vás WordPress momentálne pracuje, a nie ste pripravení používať WordPress mimo jeho klasického nastavenia, je to tiež v poriadku! S ohľadom na to, ak ste sa ešte nenaučili kódovací jazyk WordPress PHP, potom je nevyhnutné sa naučiť teraz, aby ste mohli vyvinúť čokoľvek v ekosystéme WordPress, pretože všetko je napísané v PHP a JavaScript.

Čítať:  Zálohovanie stránky elektronického obchodu Magento

Rámce PHP ako Laravel možno použiť aj na vytvorenie oddelenej stránky WordPress. To by zhromažďovalo a odosielalo údaje z rovnakého REST API, ktoré by používal JavaScript. Keďže PHP beží na serveri a JavaScript je vo všeobecnosti v prehliadači, môžete použiť oboje na skutočne skvelé výsledky.

Nájdite si čas na naučenie sa štandardov PHP, ktoré sa vzťahujú na verzie PHP 7.1 a ďalšie. Dôvodom je, že PHP5.x až do 7.0 je už koniec životnosti. Učenie sa starších štandardov by platilo iba vtedy, ak by ste pracovali v starom prostredí. V súčasnosti môžete stále používať staršie verzie PHP na serveroch Hostinger so servermi cPanel, Managed WordPress a Managed WooCommerce.

Pochopte, že učenie sa rámca PHP je o niečo zložitejšie ako učenie sa napríklad vytvárať tému pre WordPress. Učenie sa princípov programovania povedie dlhú cestu k pochopeniu konceptov mimo ekosystému WordPress.

Tu je niekoľko spoľahlivých zdrojov, ktoré vám pomôžu začať sa učiť PHP:

Záverečné myšlienky

Navrhovanie stránok pomocou WordPress je určite užitočná zručnosť. Učenie sa programovacích jazykov WordPress PHP, JavaScript a ako vytvoriť web WordPress môže tiež viesť k viacerým pracovným príležitostiam. JavaScript je v prvej trojke vyhľadávané zručnosti v roku 2019, takže stráviť čas zo svojho života na učenie sa týchto zručností môže byť mimoriadne cenné. Majte na pamäti, že je vždy dobré zostať vpredu s novými technológiami okolo WordPress.

Čítať:  Nasaďte WordPress s Github Actions

Ak už máte pracovný postup, ktorý vám umožňuje produkovať kvalitnú prácu pre veľké množstvo klientov, potom je to skvelé. Pravdepodobne nebudete musieť veľa meniť.

Ak si želáte, aby ste svojim klientom mohli poskytnúť o niečo viac alebo máte pocit, že ste stagnovali, možno by ste mali zvážiť zmenu vecí učením sa nového rámca alebo nového jazyka.

Spravovaný WordPress môže pomôcť

Fully Managed WordPress Hosting Hostinger sa stará o kompresiu obrázkov, automatické aktualizácie zásuvných modulov a platformy, automatické denné zálohovanie, automatické SSL a pracovné prostredia.

Zahŕňa tiež prístup k nástrojom pre vývojárov, vďaka čomu máte viac času na učenie sa nového programovacieho jazyka WordPress.

Pozrite si naše plány hostenia WordPress a začnite ešte dnes.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE