LearnDash VS MemberPress LMS porovnanie

WordPress je jedným z najznámejších, trendových a užitočných systémov na správu obsahu. Umožňuje vám vytvoriť si vlastné blogové stránky zadarmo a tiež poskytuje webové stránky s vlastnou doménou za symbolický poplatok.

Má robustnú architektúru doplnkov s tisíckami tém a šablón WordPress, z ktorých si môžete vybrať. WordPress je najjednoduchší a najpopulárnejší open source CMS, ktorý používa viac ako 75 miliónov webových stránok na internete.

Vďaka flexibilnému, výkonnému a jednoduchému rozhraniu znižuje náklady na vývoj a čas nasadenia.

A ak je vaším cieľom vytvoriť členskú webovú stránku pre vaše publikum, WordPress to dokáže tiež.

Pomocou doplnku LMS WordPress môžete ľahko vytvoriť efektívnu členskú webovú stránku.

Dva z najpopulárnejších, najužitočnejších a najfunkčnejších doplnkov LMS WordPress sú Memberpress a LearnDash. V tomto článku ich porovnáme, aby sme pochopili, ktorý doplnok je pre vás ten pravý.

Obe platformy majú jedinečné funkcie a výhody, ktoré sú užitočné pri uspokojovaní rôznych cieľov jednotlivcov a firiem. Pozrime sa podrobne na každý z nich –

LearnDash

LearnDash, vydaný v roku 2013, je WordPress Learning Management System vytvorený odborníkmi na e-learning, ktorý vám umožňuje vytvárať a predávať vaše vzdelávacie kurzy online.

Ako jedna z najpopulárnejších platforiem LMS na trhu ju používajú po celom svete významné univerzity, organizácie odborného vzdelávania a spoločnosti z rebríčka Fortune 500.

Prostredníctvom LearnDash môžete ľahko previesť užitočné, akademické a profesionálne informácie na e-learningové kurzy. Zákazníci, ktorí chcú absolvovať tieto e-learningové kurzy, tak urobia zaplatením poplatku za kurz, prostredníctvom ktorého zarábate.

Dôverujú jej veľké mená vrátane Yoast, Keep, University of Michigan, University of Florida a mnohých ďalších. LearnDash je tiež jediným WordPress LMS na zozname ‘Capterra Top 20 Training Software Winner’.

4 hlavné funkcie LearnDash sú:

Štruktúrovaný obsah maximalizujúci zobrazovanie:

LearnDash využíva popredné princípy online vzdelávania na vývoj štruktúrovaného obsahu kurzov, ktorý maximalizuje doručenie a zvyšuje mieru dokončenia kurzu.

Špičkový testovací motor:

Má komplexný a vynikajúci systém kvízov, ktorý zapája študentov do 8 rôznych typov kvízov. Podporuje všetky formy médií, promócie a automatizačné sekvencie, aby boli kvízy zábavnejšie a vzrušujúcejšie.

Čítať:  Recenzia doplnku MasterStudy LMS: Najvýkonnejší...

Pohlcujúci zážitok z učenia:

LearnDash ponúka vašim študentom nielen kurz, ale aj plnohodnotnú vzdelávaciu skúsenosť tým, že vaše znalosti premení na zaujímavý balík plný informácií a pohltí. To tiež pomáha pri udržaní a opakovaných zákazníkov.

Cesta rastu:

LearnDash rastie s vami, pre vás. Pomáha vám vytvárať ďalšie vrstvy obsahu, umožňuje vám spájať obrovské informácie do mikrokurzov, pridáva gamifikáciu, automatizuje upozornenia a ešte oveľa viac, aby bol proces bezproblémový a interaktívny.

Keďže LearnDash vám dáva úplnú kontrolu nad predajom vašich kurzov tak, ako chcete, s cenou, ktorú si želáte – poskytuje vám viacero cenových modelov, up-selling ponuky, upozornenia na pripomienky na zvýšenie predaja.

Tieto kľúčové vlastnosti odlišujú LearnDash od ostatných na trhu –

 • Ponúka niekoľko cenových modelov, z ktorých si môžete vybrať, aby ste ich mohli poskytnúť svojim zákazníkom, vrátane jednorazových predajov, balíkov predplatného, ​​členstiev a balíkov.
 • Viac ako 300 platobných brán vrátane Paypal, Stripe, 2Checkout a ďalších.
 • Poskytuje automatické upozornenia na obnovenie a zrušenie.
 • Poskytuje vám ochranu vrátenia peňazí a zvyšuje výnosy prostredníctvom plánovaného obsahu.
 • Nastavenie a inštalácia v priebehu niekoľkých minút.
 • Poskytujte obsah s vopred definovaným harmonogramom.
 • Spúšťače zapájania, ktoré vám pomáhajú nadviazať kontakt so študentmi a interakciu s cieľom zlepšiť komunikáciu.
 • Robustná správa používateľov so skupinami študentov, hromadná registrácia, automatické odstraňovanie kurzov a ďalšie.
 • Pomáha vám odmeňovať študentov poskytovaním certifikátov, bodov a odznakov študentom za účasť na kvízoch a absolvovanie kurzov.

Ďalšie funkcie:

 • Komplexná integrácia so Zapier, BuddyPress, Gravity a mnohými ďalšími.
 • Majú skupinu odborníkov na e-learning z celého sveta.
 • Vďaka niekoľkým doplnkom, videám, návodom a funkciám je učenie bohaté a inovatívne.
 • Pomáha vám vytvárať kurzy ako bežný blog.
 • Vytvára kvízy a skúšky pre kurzy.
 • Existencia prispôsobiteľných certifikácií podporujúcich dynamické dáta.
 • Množstvo úvodných sprievodcov a tutoriálov, ktoré vám pomôžu začať.
 • Stručné videonávody kľúčových funkcií LearnDash.
 • Responzívny help desk a zákaznícka podpora.
 • Pravidelné webináre pokrývajúce a vysvetľujúce najnovšie funkcie.
 • Prehľadná dokumentácia pre konfiguráciu vašich kurzov.
 • Diskusné fórum na diskusiu o nápadoch a otázkach s ostatnými používateľmi LearnDash.

Ocenenia LearnDash:

 • G2: 20 najlepších podnikových LMS s najvyššími sadzbami
 • Capterra: #1 najdostupnejší LMS
 • G2: Top 20 najjednoduchšie použiteľných firemných LMS
 • eLearning Industry: Top 20 LMA na základe používateľskej skúsenosti
 • G2: Top 20 najjednoduchšie použiteľných všeobecných LMS

Cena:

Ich základný balík začína na 199 USD (teraz zľavnený na 159 USD), čím získate licenciu na stránku pre 1 stránku.

Čítať:  MariaDB vs MySQL: Podrobné porovnanie

Balík plus stojí 229 USD (zľavnená cena 189 USD) a ponúka až 10 licencií lokality.

A balík pro stojí 369 USD (zľavnený na 329 USD) a ponúka až 25 licencií na stránky.

LearnDash tiež ponúka 30-dňovú záruku vrátenia peňazí v prípade, že nie ste spokojní s ich službami.

MemberPress

MemberPress je doplnok WordPress, ktorý je výkonným nástrojom na vytváranie množstva členských programov. Umožňuje vám predávať digitálny obsah, sťahovanie a kurzy. Okrem toho vám umožňuje poskytnúť členom skorý prístup a zľavy na podujatia a výpredaje.

Pomôže vám začať účtovať všetkým vašim používateľom okamžitý prístup k vášmu obsahu. Tiež vám pomáha pri dôvernom vytváraní, správe a sledovaní všetkých členských odberov.

Je to jednoduchý, užívateľsky prívetivý a efektívny doplnok na vytváranie členských stránok a oblekov bs tig chcete vytvoriť jednoduchú a jednoduchú členskú stránku s murovanými kurzami pripojenia a spustenia.

Tento nástroj, známy ako jeden z najlepších doplnkov pre členstvo na trhu v súčasnosti, je intuitívny a organizovaný. Vlastníkovi webových stránok ponúka úplnú kontrolu nad tým, kto má prístup k členstvu.

Umožňuje vám obmedziť štítky alebo obmedziť prístup ku konkrétnemu príspevku alebo stránke na členov, ktorí nie sú zvlášť prihlásení na odber obsahu.

Existujú rôzne webové stránky, na ktorých môžete použiť tento doplnok, vrátane komunitných stránok pre kluby, webových stránok časopisov s obmedzeným obsahom, webových stránok kurzov s plateným obsahom, stránok na digitálne sťahovanie a ďalších.

Ak chcete vytvoriť výkonné a presvedčivé stránky WordPress s využitím robustných funkcií a riešení, ktoré ponúka MemberPress a ďalšie doplnky WordPress, toto je to správne miesto, kde sa s tým môžete podrobne oboznámiť.

4 hlavné funkcie MemberPress sú:

Plne rozvinutý systém správy predplatného:

Prostredníctvom MemberPress môžu vaši členovia, ktorí sa prihlásili na odber vášho obsahu, vytvárať, aktualizovať, inovovať a rušiť odbery priamo zo samotnej webovej stránky.

Využíva automatizované fakturačné systémy na platobnej bráne, čím eliminuje zložité nastavenia. Platby prichádzajú pravidelne systematickým spôsobom a MemberPress automaticky udeľuje alebo ruší prístup členom na základe platieb.

Jasné a relevantné prehľady:

MemberPress zaisťuje, že máte vždy krištáľovo jasnú predstavu o tom, čo sa deje na vašej webovej stránke WordPress. Poskytuje vám všetky informácie, ktoré potrebujete, a preskakuje informácie, ktoré nepotrebujete.

Správy MemberPress vás informujú o tom, koľko peňazí prinášate, o vysoko predávaných produktoch, kurzoch, ktoré fungujú lepšie ako iné, a oveľa viac prostredníctvom správnej analýzy a vyšetrenia.

Dynamické stránky s cenami:

Memberpress vám umožňuje vytvárať dynamické ceny pre vaše členské produkty.

Čítať:  Najlepšie porovnanie platformy digitálneho publikovania za rok 2024

To znamená, že môžete triediť objednávku, meniť kópie, meniť vzhľad a dojem pomocou niekoľkých cien pre vaše produkty, aby vyhovovali zákazníkovi. Obsahuje mnoho tém cenovej stránky, ktoré sú jedinečné a atraktívne.

Pravidlo silného prístupu:

MemberPress vám poskytuje dokonalú jemnú kontrolu nad obsahom, ktorý vaši používatelia môžu vidieť podľa svojho členstva alebo produktov, ktoré si zakúpili.

Ak si teda váš zákazník zakúpil kurz X, nikdy nebude môcť získať prístup ku kurzu Y, pokiaľ a kým zaň nezaplatí. Umožňuje vám obmedziť prístup k stránkam, podriadeným stránkam, príspevkom, vlastným typom príspevkov, kategóriám, značkám a všetkým ostatným súborom vo vašej inštalácii WordPress.

Tieto kľúčové vlastnosti odlišujú MemberPress od ostatných na trhu –

 • Nevyžaduje žiadne CSS ani HTML kódovanie. Umožňuje vám však vytvárať si vlastné štýly CSS, ak ste pokročilý používateľ.
 • Úplne prispôsobte svoju stránku vytvorením šablóny stránky.
 • Ponúka vlastné typy príspevkov, ktoré sú ľahko prispôsobiteľné a majú stránky so skupinovými cenami.
 • Neuveriteľne ľahké spustenie. Všetko, čo musíte urobiť, je nainštalovať doplnok, zadať podrobnosti o platobnej bráne, nastaviť produkty a môžete začať!
 • Doplnok LMS vám umožňuje jednoduché vytváranie online kurzov s nekomplikovaným doplnkom. Je to jednoduchý proces klikni a choď a kurzy sú zabudované bez potreby samostatného sťahovania.
 • MemberPress generuje kupóny, aby boli propagácie a darčeky jednoduché. Umožňuje vám tiež kontrolovať, kedy vyprší ich platnosť, počet použití a prispôsobiteľné kódy kupónov.
 • Môžete si vytvoriť svoje vlastné heslom chránené komunitné fórum pomocou MemberPress, integrovaného s BBPress a niekoľkými ďalšími zásuvnými modulmi formulárov.
 • Funguje so všetkými témami WordPress. Aj keď používate vlastnú tému, Memberpress funguje ako zázraky.
 • Zahŕňa aj funkciu odkvapkávania obsahu, čo znamená vopred naplánované/načasované uvoľnenie obsahu spolu s vypršaním platnosti prístupu k obsahu.

Ďalšie funkcie:

 • Členstvo funguje súčasne s ďalším výkonným doplnkom, Affiliate Royale. Je to doplnok pridruženého programu pre WordPress, ktorý vám umožňuje vytvárať vlastné pridružené programy a monitorovať predaj, kliknutia a platby.
 • MemberPress ponúka jednoduché integrácie platobných brán, kde všetko, čo musíte urobiť, je zadať kľúče API brány a nastaviť všetky potrebné upozornenia.
 • Tím podpory MemberPress ponúka svojim klientom neochvejnú zákaznícku podporu.
 • Majú vynikajúcu používateľskú príručku, ktorá podrobne pokrýva každú stránku správcu a všetky funkcie.
 • Majú rozsiahlu sadu integrácií, ktorá vám tiež umožňuje integrovať svoje vlastné kódy ako vývojár. To vám umožní prispôsobiť všetko na vašom webe pomocou MemberPress.
 • Integrácia so Zapierom vám umožňuje pripojiť MemberPress k tisíckam softvérových produktov a služieb pre bezproblémovú prevádzku.
 • MemberPress je postavený s ultra tesnou integráciou WordPress, v súlade s najlepšími postupmi kódovania PHP a WordPress, ktoré zaisťujú stabilitu a maximálnu bezpečnosť.
 • Užívateľsky prívetivá palubná doska.
 • Umožňuje vám vytvoriť viacero úrovní členstva a podľa toho spravovať.
 • Konfiguruje jednorazové ceny, opakované odbery a plány.
 • Účinne kontroluje trvanie členstiev a skúšobné obdobia.
Čítať:  Ako integrovať aplikáciu Laravel Shopify na DreamHost

Cena:

Ich základný plán začína od 249 USD (zľavnené na 149 USD) ročne, čo umožňuje použitie na 1 mieste.

Najpopulárnejší plán, plán plus, stojí 399 USD ročne (zľavnený na 249 USD), čo umožňuje použitie na 2 stránkach.

Profesionálny plán stojí 549 USD (zľavnené 349 USD) ročne pri použití až 5 stránok.

Neexistujú žiadne skryté náklady a ponúkajú tiež 100% bezrizikovú záruku vrátenia peňazí do 14 dní bez akýchkoľvek otázok.

LearnDash VS MemberPress: Finálny súboj

UČITE SA

MEMBERPRESS

Špeciálny doplnok na vytváranie online kurzov. Slúži na širší účel, ktorý zahŕňa tvorbu kurzov. Primárne vytvára možnosti členstva.
Nie sú potrebné žiadne technické znalosti ani kódovanie. Nie sú potrebné žiadne technické znalosti ani kódovanie.
Zabudovaný ochranca obsahu na ochranu kurzov a udelenie prístupu tým, ktorí ich odoberajú. Nepovoľuje viacero úrovní členstva. Umožňuje viacero úrovní členstva – strieborné zlato a platina. Podľa toho sú nastavené povolenia.
Learndash má viac integrácií ako MemberPress. Integruje sa s približne 40 ďalšími službami a softvérom tretích strán.
Možnosť svojpomoci dostupná na stránke vám umožní nájsť odpovede na vaše otázky bez toho, aby ste museli kontaktovať pracovníkov podpory. Funguje iba na podpornom lístkovom systéme. Doručenie odpovede od ich tímu trvá 1-2 pracovné dni.

Náš verdikt: LearnDash alebo MemberPress?

Oba nástroje sú výkonné a neuveriteľne vybavené na vylepšenie vašej webovej stránky WordPress. Ak však hľadáte iba bezproblémové vytváranie kurzov, LearnDash je lepšie riešenie.

Získate prístup ku všetkému, čo potrebujete, aby ste mohli vytvárať a publikovať kurzy a kvízy online a zvyšovať svoje príjmy z predaja.

Ale ak chcete ponúkať členstvo spolu s týmito kurzami, MemberPress je pre vás tou správnou voľbou! Umožňuje vám vytvoriť viacero úrovní členstva a podľa toho udeliť prístup k lekciám.

Je vybavený funkciami na vytvorenie ihriska od začiatku. To v podstate znamená, že MemberPress je rozšírením programu LearnDash, pretože ponúka to, čo ponúka LearnDash spolu s členským systémom.

Nakoniec MemberPress slúži ako all-in-one riešenie na vytvorenie akéhokoľvek členstva s cieľom predávať naše služby/produkty vo forme kurzov, individuálnych videí, kvízov, balíčkov skúšok a oveľa viac.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE