LearnDash vs Sensei: Ktorý z nich je lepší?

Aký je najlepší softvér na predaj kurzov online?

Ako môžete jednoducho vytvárať zložité kurzy a speňažiť ich?

Dnes sa ponoríme do dvoch veľkých populárnych systémov WordPress Learning Management (LMS), aby sme odpovedali na tieto otázky: LearnDash a Sensei. Porovnáme ich hlavné funkcie, ceny, zdroje a ďalšie.

LearnDash a Sensei

LearnDash

LearnDash je WordPress LMS spustený v roku 2013 a poháňaný systémom Nexcess.

Jednoduchým pohľadom na spoločnosti, ktoré dôverujú LearnDash, môžete povedať, že je to špeciálne. Niektoré veľké online školiace kurzy, ktoré používajú LearnDash, nie sú nikto iný ako University of Michigan a Yoast Academy.

Takže ak sa pripojíte k LearnDash, budete v dobrej spoločnosti.

Ak chcete mať hĺbkovú analýzu LearnDash, pozrite si našu recenziu a návod LearnDash.

Sensei

Sensei je doplnok WordPress vytvorený spoločnosťou Automattic, spoločnosťou zodpovednou za WooCommerce a Jetpack.

Má veľmi moderný prístup k budovaniu kurzov až do tej miery, že nedávno spustil Tutor AI, inteligentného asistenta poháňaného AI, ktorý pomáha študentom na ich vzdelávacej ceste.

Ak vás zaujíma, ako ľudia používajú Sensei, pozrite sa na tieto kurzy vytvorené pomocou Sensei Pro.

Kľúčové vlastnosti

Staviteľ

LearnDash má jednoduchý a ľahko použiteľný tvorca drag-and-drop na vizualizáciu toho, ako sa všetko spája. Môžete tiež použiť nástroje na tvorbu stránok ako BeaverBuilder a Divi.

LearnDash počíta so stovkami kompatibilných doplnkov a tém na prezentáciu vášho obsahu. Na úpravu dynamického obsahu môžete dokonca použiť ich integráciu s kompatibilitou Elementor.

Sensei pracuje s blokmi. Ponúkajú viacero funkcií, ako sú interaktívne videá a obrazové hotspoty. K obrázkom môžete pridať aktívne body, takže keď naň používateľ umiestni kurzor myši, zobrazí sa mu kontextové okno s obsahom.

Čítať:  40 najlepších príkladov webových stránok elektronického obchodu & tipy na rok 2024

Na vytvorenie lekcií môžete použiť aj iných staviteľov ako Elementor alebo Divi.

Krátke kódy

Ako doplnky WordPress majú LearnDash aj Sensei krátke kódy, ako aj bloky, ktoré ponúkajú viacero možností prispôsobenia.

Skrátené kódy vám umožňujú vkladať obsah do vytváračov stránok, takže nebudete musieť používať doplnky tretích strán. Okrem toho sú 100% kompatibilné s každou témou alebo doplnkom, vrátane tém vizuálneho editora WordPress.

Bloky na druhej strane poskytujú jednoduchšie rozhranie na vkladanie obsahu a prispôsobenie možností.

Gamifikácia

Ako vieme, gamifikácia je kľúčovým aspektom každého online kurzu. Byť online je rušivé, takže pridanie funkcií gamifikácia je dôležité, aby sa vaši študenti zapájali.

LearnDash počíta so súpravou nástrojov, aby ste mohli rýchlo začať s gamifikáciou. Majú kvízy, certifikáty, úlohy, ocenenia a odznaky.

Ich kvízy sú celkom kompletné, zahŕňajú širokú škálu otázok, od viacerých možností až po nahrávanie esejí a hodnotenie.

Sensei má základné kvízy a automaticky hodnotené kvízy priamo vo svojom bezplatnom pláne. Na ich prémiových plánoch nájdete AI, ktorá automaticky generuje 3 otázky s možnosťou výberu z viacerých odpovedí. Budete tiež môcť pridať časovač kvízu.

Nakoniec, ako v každom dobrom LMS, študenti po absolvovaní kurzu získajú certifikáty.

automatizácia

Obe platformy sa integrujú s automatizačnými nástrojmi. Môžete nastaviť rôzne spúšťače, napríklad spúšťače zapojenia, ktoré vám umožňujú automatizovať reakcie na konkrétnu akciu študenta.

Po nastavení môžu LearnDash alebo Sensei otvoriť živý chat zakaždým, keď niekto neuspeje v kvíze. Alebo môžete automaticky odoslať konkrétny e-mail, len čo niekto dokončí lekciu.

Ide o to, že zatiaľ čo LearnDash sa integruje so Zapierom, Sensei sa integruje s AutomatorWP, menej populárnou možnosťou.

Čítať:  Loomly vs Buffer: Ktorý nástroj na správu sociálnych médií by ste si mali vybrať?

Súkromné ​​sedenia

LearnDash vám umožňuje ponúkať súkromné ​​školenia alebo doučovanie s prémiovým doplnkom.

V súčasnosti sa to isté nedá povedať o Senseiovi: neexistujú žiadne súkromné ​​hodiny.

Analytics

LearnDash má doplnok ProPannel, ktorý výrazne zlepšuje vašu administrátorskú skúsenosť, vrátane prístupu k pokročilej analytike. Uvidíte aktivitu vášho študenta v reálnom čase, nespracované úlohy, počet kurzov a ďalšie.

Na druhej strane Senseiho analytika sa od plánu k plánu až tak veľa nemenia. Vo všetkých z nich môžete exportovať správy o pokroku študentov, ukončení lekcie a dosiahnutom výsledku kurzu.

Funkcie bez rozptyľovania

LearnDash má režim zaostrenia, ktorý sa aplikuje na všetky obrazovky vždy, keď sa vaši študenti chcú vyhnúť rozptyľovaniu. Keď povolia tento režim, zo stránky sa odstránia hlavné prvky navigácie a päty

Sensei nemá režim zaostrenia, ktorý môžu študenti povoliť a zakázať, ale sériu šablón bez rozptyľovania. Téma sa aplikuje iba na vaše hodiny; zvyšok vašich stránok alebo príspevkov bude naďalej používať tému, ktorú si vyberiete pri nastavovaní lokality.

integrácií

LearnDash sa okrem iného integruje s Mailchimp, WooCommerce a GamiPress. Má tiež viacero zásuvných modulov, ako napríklad Some WISDM Instructor Role for LearnDash, Uncanny Owl Toolkit a LearnDash Essential Add-Ons Pack.

Sensei nemá toľko integrácií, ale stále nájdete celkom skvelé veci: MailPoet, VideoPress, WooCommerce a ďalšie.

Členovia tímu

Niekedy môže byť vyučovanie trochu zdrvujúce, najmä ak sa vykonáva sám. LearnDash a Sensei vám pomôžu vyriešiť tento problém tým, že vám umožnia pridať ďalších učiteľov alebo tútorov.

Sensei vám umožňuje pridať do kurzu ďalších učiteľov, ktorí vám pomôžu s obsahom a hodnotením.

LearnDash má doplnok Groups Plus, ktorý vám umožňuje nastaviť organizácie a priradiť vedúcich tímov v rámci skupiny. Vedúci tímu budú pridávať nových členov, hodnotiť úlohy, zobrazovať správy a ďalšie.

Čítať:  Google Fi vs Verizon: Ktorý operátor stojí za vaše peniaze?

Ďalšie funkcie

Ako už bolo spomenuté, Sensei má novú funkciu s názvom Tutor AI. Čo je na ňom skvelé, je to, že je to blok WordPress, ktorý možno použiť v kurze Sensei LMS alebo iných nástrojoch LMS poháňaných WordPress, ako sú LearnDash, Lifter LMS a Tutor LMS.

Učenie je lepšie, keď je dynamické, a práve to tu ponúka AI Tutor. Keď sa študent v rámci kurzu stretne s otázkou, napíše svoju odpoveď a tútor AI sa s ním zapojí do rozhovoru, ktorý mu ponúka rady, motiváciu a vedenie.

Jazyky

LearnDash je k dispozícii iba v angličtine. Majú však preklady pre viacero jazykov, od arabčiny po švédčinu, ktoré im darovali používatelia. Pre záujemcov o iné jazyky odporúčajú využiť bezplatné prekladateľské nástroje ako poEdit alebo Loco Translate.

Na druhej strane Sensei je k dispozícii v mnohých jazykoch. Jeho profesionálna verzia bola profesionálne preložená do 16 jazykov a jeho bezplatný doplnok je preložený členmi komunity do 18 jazykov.

Ani LearnDash, ani Sensei neponúkajú vstavané funkcie na vytvorenie viacjazyčnej stránky. Ak teda chcete ponúkať svoj kurz vo viacerých jazykoch, budete musieť použiť doplnok tretej strany. Sensei má návody na bezplatné a platené doplnky.

Podpora a zdroje

Systémy riadenia vzdelávania majú zvyčajne najkompletnejšie a najrozmanitejšie zdroje, ktoré vám pomôžu začať.

LearnDash má sprievodcov, videonávody, živé webináre a prehľadnú dokumentáciu. Ak navštívite ich demo stránku a vytvoríte si bezplatný účet, získate prístup k viacerým videám, ktoré vás prevedú LearnDash.

Majú dokonca aj komunitu na Facebooku, kde môžete diskutovať o nápadoch s ostatnými a uverejňovať otázky.

Podobne má Sensei blog, demo a dokumenty o najdôležitejších funkciách. Poskytujú vám tiež dva typy podpory: bezplatné fórum podpory a platenú podporu.

Nenahrávajú však videonávody a to je škoda.

Stanovenie cien

LearnDash nemá bezplatné skúšobné verzie, ale ich bezplatná 48-hodinová ukážka vám umožní pochopiť, čo všetko môžete so LMS robiť.

Čítať:  Ktorý programovací jazyk WordPress by ste mali použiť?

Okrem kreditných kariet akceptujú aj PayPal a majú 15-dňovú záruku vrátenia peňazí. Teraz sa pozrime, prečo vyhrali Capterra #1 najdostupnejší LMS:

 • Jedna stránka: 199 dolárov ročne. Zahŕňa aktualizácie a podporu pre jednu stránku.
 • Desať lokalít: 399 dolárov ročne.
 • Neobmedzene: 799 dolárov ročne.

Ak namiesto doplnku WordPress uprednostňujete plne hosťovanú webovú stránku kurzu, budete musieť zaplatiť 29 dolárov mesačne. A za hodnotu 50 dolárov získate aj ProPannel.

Na druhej strane Sensei má bezplatný plán a 14-dňovú záruku vrátenia peňazí na svoje prémiové plány:

 • Sensei Free: publikujte neobmedzené bezplatné kurzy a vytvárajte certifikáty a kvízy.
 • Sensei Pro: 15 dolárov mesačne. Vytvorte interaktívne lekcie a videá a získajte prístup k AI Tutor.
 • Sensei Bundle: 34 dolárov mesačne. Hosťujte na novom webe, získajte prístup k vstavanej správe videí a získajte marketingové nástroje.

LearnDash Klady a zápory

Pros

 • Má režim zaostrenia.
 • Umožňuje vám ponúkať súkromné ​​hodiny.
 • Veľa učebných zdrojov a podpory.

Zápory

 • Ak chcete získať prístup k mnohým pokročilým funkciám, musíte si zakúpiť doplnky.

Sensei klady a zápory

Pros

 • Má tútor AI.
 • Dostupné vo viacerých jazykoch.
 • Zahŕňa bezplatný plán.

Zápory

Verdikt

LearnDash a Sensei sú úžasné systémy na riadenie výučby, ktoré majú čo ponúknuť za nízku cenu. Takže na konci dňa výber medzi týmito dvoma závisí od toho, čo hľadáte.

Ak uvažujete nad myšlienkou mať okrem skupinových lekcií aj individuálne tréningy, LearnDash je tou najlepšou voľbou.

Ak to však nie je váš prípad, mali by ste na 100 % ísť so Senseiom. Nielenže majú kompletný bezplatný plán, ale vďaka umelej technológii a viacjazyčným funkciám vám tiež výrazne uľahčia život.

Co si myslis?

Je Sensei lepší ako LearnDash?

Povedzte nám to v komentároch!

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE