Lietajúce stránky je bezplatný doplnok javascript WordPress, vďaka ktorému sa vaše stránky načítajú rýchlo.
Vyvíja sa tiež podľa Gijo Varghese ktorý sa vyvinul Lietajúce obrázky.
Najprv pochopte fungovanie Flying Pages:
Využíva predpätie podobné ako Quicklink Javascript. Keď implementujete Flying Pages a hneď ako umiestnite kurzor na akékoľvek interné odkazy, zdroje stránky vrátane CSS a obrázkov sa stiahnu na pozadí.
Vaše prehliadače ich potom uložia do dočasných súborov a akonáhle kliknete na odkaz, webové stránky sa načítajú super rýchlo. Stáva sa to preto, že všetky ťažké zdroje pre stránku už boli stiahnuté.
To znamená, že Flying Pages načíta webovú stránku ešte predtým, ako používateľ klikne na odkaz. Stránky sa načítajú takmer okamžite.
Nefunguje však na viacerých doménach. To znamená, že po umiestnení kurzora myši sa načítajú iba interné webové stránky.
Upozorňujeme tiež, že ak chcete používať Flying Pages, váš web by mal byť na HTTPS. Doplnok nie je kompatibilný s nezabezpečenými doménami HTTP.
Väčšina vývojárov WordPress používa doplnky ako Autooptimalizovať na skrátenie času načítania webovej stránky. Ostatné pluginy na optimalizáciu rýchlosti odstraňovať nemusíte, Flying Pages je možné použiť aj s nimi.
Je to zriedkavý prípad, kedy uvidíte akýkoľvek konflikt medzi Flying Pages a iným doplnkom.
Dobrá časť javascriptu Flying Pages je, že robí stránky superrýchlymi, vďaka čomu sú spokojní používatelia s pomalou rýchlosťou internetu. Našťastie na implementáciu na webových stránkach WordPress existuje viacero doplnkov.
Doplnky Quicklink sú však známe tým, že požierajú zdroje servera a spôsobujú prestoje, väčšinou na zdieľanom hostingu.
Čo sa stane s inými zásuvnými modulmi Quicklink je, že nemajú obmedzenie počtu odkazov, ktoré sú vopred načítané naraz.
Povedzme, že ak 100 ľudí kontroluje stránku s 10 odkazmi, servery by museli spracovať 1 000 požiadaviek naraz. Vytvorilo by to absurdné zaťaženie servera pre webové stránky s vysokou návštevnosťou a webhostingové služby.
Flying Pages má teda možnosť konfigurovať nastavenia predbežného načítania.
V závislosti od možností a požiadaviek vášho servera môžete zmeniť počet predinštalovaných stránok a čas, kedy sa pred spustením predbežného načítania spustíte.
Existuje niekoľko dôvodov, prečo je Flying Pages lepší ako jeho konkurenti, ako napr Instant.Page ktoré som používal predtým.
- Detekcia zlyhania servera – Flying Pages prevyšuje predbežné načítanie, ak je server preplnený alebo je veľmi zaťažený.
- Oneskorené predbežné načítanie – môžete upraviť konkrétny čas prechodu, ktorý spustí predbežné načítanie.
- Predbežné načítanie nastane iba pri umiestnení kurzora myši, ale počet predpätí za sekundu je obmedzený. (Maximálne zaťaženie za sekundu)
- Je to jediný doplnok, ktorý má konfiguračnú ponuku na hlavnom paneli WordPress.
- Podporuje prehliadače Safari, Chrome a Mozilla.
Flying Pages tiež podporuje CDN predbežné ukladanie do vyrovnávacej pamäte. Testoval som to na Cloudflare, WPX cloud a Kinsta CDN a funguje to dobre na všetkých.
Existuje ďalšia zaujímavá funkcia, ktorá zisťuje sieťové pripojenie používateľov. Ak má niekto pomalé pripojenie alebo používa šetrič dát (chrome lite), Flying Pages v takom prípade nenačíta žiadnu stránku.
Potom je tu možnosť ignorovať toľko kľúčových slov, koľko chcete. Kľúčové slová tu znamenajú URL slimáky ako napr /Prihlásiť sa. Tu je obrázok pre referenciu:
Môžete tiež nastaviť, či je predbežné načítanie pre prihlásených správcov webu. Pomáha to znížiť zaťaženie servera, pretože doplnky WordPress zvyčajne neposkytujú správcom súbory vyrovnávacej pamäte.
Spolu s Flying Pages by ste mali používať doplnok vyrovnávacej pamäte. Na chvíľu to zvyšuje zaťaženie servera a vtedy oceníte predbežné ukladanie do vyrovnávacej pamäte a dobrý webhosting.
Jednoducho nainštalujte Plugin Flying Pages a môžete ísť, pretože funguje hneď, ako ho aktivujete. Bez akýchkoľvek dodatočných konfigurácií.
Teraz, keď viete, Flying Pages je pre začiatočníkov vhodný spôsob, ako skrátiť čas načítania medzi internými webovými stránkami. Mali by ste to skúsiť. Určite vám pomôže poskytnúť návštevníkom vášho webu a blogu lepšiu používateľskú skúsenosť.