Lokálny prieskum kľúčových slov: Ako nájsť svoje miestne SEO kľúčové slová

Ak máte webovú stránku pre malú firmu, nezanedbávajte prieskum miestnych kľúčových slov!

Chcete dosiahnuť vyššie hodnotenie v miestnych vyhľadávaniach? Ak áno, mali by ste začať premýšľať o kľúčových slovách, ktoré sú relevantné pre vašu oblasť. Problém je v tom, že mnohé firmy si neuvedomujú, že návštevnosť môžu získať z miestnych vyhľadávaní.

Lokálne SEO sa stalo veľmi dôležitým kvôli vzostupu mobilných zariadení. Google teraz v skutočnosti zobrazuje miestne záznamy v hornej časti svojich SERP (stránok s výsledkami vyhľadávacieho nástroja). To znamená, že ak chcete byť vysoko v lokálnom vyhľadávaní, musíte optimalizovať svoju stránku na miestne kľúčové slová.

Existujú dva typy kľúčových slov: široké a úzke. Široké kľúčové slová označujú všeobecné výrazy, ktoré sa vzťahujú na viaceré kategórie. Úzke kľúčové slová popisujú konkrétne témy alebo služby. Ak napríklad prevádzkujete reštauráciu, môžete zacieliť na „reštauráciu“ ako na všeobecné kľúčové slovo. Na druhej strane, ak sa špecializujete na catering, môžete si vybrať „catering“ ako úzke kľúčové slovo.

Vyhľadanie miestnych kľúčových slov je skvelý spôsob, ako dostať svoje webové stránky a obsah pred spotrebiteľov, na ktorých záleží a ktorí si kúpia vaše produkty a služby.

Tablet Obsahu

Čo je to lokálne SEO?

Local Search Engine Optimization (LSEO) je proces zlepšovania viditeľnosti webovej stránky v kontexte konkrétneho miesta. Zjednodušene povedané, miestne SEO je o zabezpečení toho, aby sa firmy zobrazovali na správnom mieste, keď ich niekto hľadá lokálne.

Najbežnejšími typmi lokálneho SEO je optimalizácia stránky pre balíky máp a lokálne/lokalizované organické vyhľadávanie. Balíky máp sú navrhnuté tak, aby pomohli hľadajúcim nájsť firmy v okolí, zatiaľ čo lokalizované organické vyhľadávanie pomáha hľadajúcim nájsť informácie o firmách podľa toho, kde žijú.

Existuje mnoho rôznych aspektov LSEO, vrátane toho, ako zabezpečiť, aby sa vaša adresa zobrazovala správne na mapách, ako zabezpečiť, aby bolo vaše telefónne číslo správne, a ako zabezpečiť, aby boli vaše prevádzkové hodiny optimalizované pre miestnu oblasť.

Ak však chcete dosiahnuť úspech s lokálnym SEO, musíte si najprv urobiť správny lokálny prieskum kľúčových slov SEO, aby ste vedeli, na čo cielite a prečo.

Nasleduje príklad miestneho prvku SEO vo výsledkoch vyhľadávania Google pre dopyt „právnik v oblasti osobných zranení v okrese Orange“.

Ako zistíte, že potrebujete lokálne SEO?

Ak ste vlastníkom malej firmy, je pravdepodobné, že ste už počuli o lokálnom SEO. Viete však, čo to obnáša? Alebo koľko to môže stáť? Možno uvažujete o tom, že začnete s lokálnym SEO, no nie ste si istí, či to naozaj potrebujete. Tu je päť vecí, ktoré treba zvážiť:

Sú vaši zákazníci prevažne miestni?
Je s vašou firmou spojená fyzická adresa?
Má vaša firma fyzický obchod alebo kancelárske priestory?
Hľadali ste konkrétne typy podnikov vo vašom okolí? Napríklad „reštaurácie v okolí“, „bary v okolí“, „hotely v okolí“.
Koľko ľudí hľadá vašu firmu online?

Položenie týchto otázok vám môže pomôcť určiť, či je vaša firma kandidátom na miestne SEO. Je pravdepodobné, že ak máte kamennú predajňu, potrebujete tento typ SEO pre najefektívnejší digitálny marketing.

Aký je rozdiel medzi lokálnym SEO a organickým SEO?

Organické SEO sa vzťahuje na SEO, ktoré sa zameriava na organický algoritmus Google. Toto sú všetky zoznamy pod platenými výsledkami na Googli. Organické SEO cieli na tieto výsledky pomocou vysokokvalitného obsahu, odkazov, videí, sociálnych sietí a iných SEO propagácií, aby sa obsah webovej stránky dostal pred čo najviac očiek.

Naopak, miestne SEO sa stará o lokálne modifikátory kľúčových slov SEO. Existuje však celý rozmer techník, ktoré sa používajú v lokálnom SEO, ktoré sa zameriavajú na miestny aspekt úspešnej stratégie SEO. Od obsahu až po to, kde získate odkazy na platformy, ktoré používate na dosiahnutie výsledkov, môže byť realizácia tejto stratégie nočným a denným rozdielom v porovnaní s organickou stratégiou SEO.

Čítať:  Analýza konkurentov na Twitteri: Ako sledovať konkurentov na Twitteri v roku 2024?

Prečo by ste sa mali starať o lokálne SEO?

Podľa HubSpot viac ako polovica všetkých spotrebiteľov teraz používa mobilné zariadenia na online nakupovanie. To znamená, že ak chcete osloviť týchto kupujúcich, budete musieť optimalizovať svoje stránky pre používateľov mobilných zariadení.

Nedávna štúdia spoločnosti Experian Hitwise navyše zistila, že takmer 40 % majiteľov smartfónov používa svoje zariadenie na vyhľadanie miestnych firiem pred návštevou obchodu. To znamená, že optimalizovaná stránka zvýši vaše šance, že vás títo potenciálni zákazníci nájdu.

Nakoniec sa ukázalo, že miestne SEO zvyšuje mieru konverzie. Podľa Moz jedna štúdia ukázala, že spoločnosti, ktoré mali lokálne SEO, dosahovali lepšie výsledky ako tie bez.

Ak ste teda pripravení začať pracovať na miestnej stratégii SEO, tu je niekoľko tipov, ako začať.

Prečo je miestny prieskum kľúčových slov SEO dôležitý?

Ak chcete dosiahnuť dobré hodnotenie pre miestne kľúčové slová, musíte vykonať prieskum kľúčových slov. Ak neviete, ktoré kľúčové slová sú dôležité, ako viete, či robíte dosť? Na zistenie môžete použiť nástroje ako MozBar, Ahrefs a SEMrush. Tieto nástroje vám poskytujú veľa informácií o konkurencii, vrátane toho, kde sa nachádzajú pre konkrétne výrazy. Tiež vám povedia, ktoré výrazy sú medzi vyhľadávačmi najobľúbenejšie.

Najlepší spôsob, ako zistiť, čo ľudia vyhľadávajú, je opýtať sa ich. Opýtajte sa priateľov, rodiny, spolupracovníkov, susedov a kohokoľvek iného, ​​koho by podľa vás mohlo zaujímať, čo hľadajú. Môže to zahŕňať aj pýtanie sa firiem, ktoré často navštevujete.

Lokálny prieskum kľúčových slov SEO zahŕňa všetko v miestnom spektre: všetko, čo sa týka kamenných obchodov, sa považuje za miestne SEO.

Nasledujúca snímka obrazovky ukazuje, ako by mohli vyzerať miestne výsledky pre miestny dopyt „Právcovia dopravných nehôd Riverside“ v nástroji Semrush’s Keyword Magic Tool spolu s ich objemami vyhľadávania. Toto je príklad dopytu miestneho vyhľadávania:

Ako robíte miestny prieskum kľúčových slov?

Ako príklad použijeme automobilový priemysel, pretože je to jeden z mojich obľúbených odvetví, s ktorým pracujem. Začneme rýchlym prehľadom toho, ako urobiť miestny prieskum kľúčových slov, a potom sa ponoríme hlbšie do každého kroku.

Krok 1 – Vyberte si svoje odvetvie a miesto

V tomto prípade sa chceme pozrieť na automobilový priemysel v Kalifornii, konkrétne na San Francisco Bay Area. Práve tu sídli väčšina veľkých výrobcov automobilov, takže konkurencia bude pravdepodobne dosť. Všimnite si počet výsledkov pre dopyt „opravovňa áut v San Franciscu“. Toto je dopyt, ktorý má viac ako 28 300 000 výsledkov, čo naznačuje veľmi vysokú úroveň konkurencie. Toto je počet stránok, s ktorými musíte súťažiť pre daný dopyt.

Krok 2 – Nájdite výklenok

Existuje mnoho spôsobov, ako zúžiť svoje miesto. Tu sú tri:

1) Vyberte si konkrétny produkt alebo službu. Mohli by sme si napríklad vybrať „opravu auta“.

2) Vyberte si aspekt svojho odvetvia. Napríklad by sme sa mohli rozhodnúť zamerať sa na „značky pneumatík“.

3) Vyberte si geografickú polohu. V našom prípade by sme si vybrali „San Francisco Bay Area“, pretože tam žijeme.

Keď ste si vybrali svoje miesto, mali by ste mať dobrú predstavu o tom, na aké typy kľúčových slov by ste chceli zacieliť. Ďalším krokom je zistiť, aké slová ľudia skutočne používajú, keď hľadajú niečo, čo súvisí s vašou špecializáciou.

Krok 3 – Použite Google Trends na identifikáciu populárnych hľadaných výrazov

Google Trends je skvelý nástroj na vyhľadávanie populárnych hľadaných výrazov. Umožňuje vám zistiť, ako často sa v priebehu času vyhľadávajú určité frázy.

Povedzme napríklad, že ste chceli získať hodnotenie v kategórii „opravovňa áut v San Franciscu“. Túto frázu môžete zadať do služby Google Trends a zistiť, ako často bola vyhľadávaná. Môžete si všimnúť, že vyhľadávanie výrazu „oprava auta“ nie je príliš časté, ale výraz „opravy auta“ áno. To znamená, že ľudia častejšie píšu „opravy áut“ namiesto „opravy áut“.

V našom príklade dopyt „opravovňa áut v San Franciscu“ získa v priemere približne 120 vyhľadávaní za týždeň, v závislosti od týždňa.

Môžete si tiež pozrieť ďalšie mestá zadaním ich názvu do Google Trends. Ak ste sa napríklad pokúšali zaradiť do kategórie „opravovňa áut v blízkosti Sacramenta“, mohli by ste do Trendov Google zadať „opravovňa áut v Sacramente“.

Môžete dokonca porovnať viaceré miesta zadaním rôznych názvov miest do Google Trends. Ak ste napríklad chceli získať hodnotenie za „opravovňa áut neďaleko Sacramenta“ aj „opravovňa áut pri Stocktone“, môžete do vyhľadávacieho panela jednoducho zadať „autoopravovňa Sacramento Stockton“.

Krok 4 – Vytvorte tabuľku Excel

Teraz, keď viete, na ktoré kľúčové slová chcete zacieliť, je čas vytvoriť excelovú tabuľku. Odporúčame vám vytvoriť dve tabuľky: jednu pre kľúčové slová s voľnou zhodou a druhú pre kľúčové slová s dlhou zhodou.

Začíname s miestnym prieskumom kľúčových slov

Pred začatím akéhokoľvek výskumu kľúčových slov pre klienta je potrebné pochopiť, čo chce klient dosiahnuť. To zahŕňa poznanie typu potenciálneho zákazníka, ktorého chce klient prilákať, ako napríklad komerčných inštalatérskych zákazníkov vs. rezidenčných zákazníkov inštalatérskych služieb.

Čítať:  Čas vykreslenia vs. čas načítania: Na ktorom z nich záleží viac?

Ďalším krokom je určiť, ktoré kľúčové slová najlepšie vystihujú každý typ potenciálneho zákazníka. Ak je napríklad cieľom predávať ohrievače vody, kľúčové slová, ktoré najlepšie vystihujú tento typ potenciálneho zákazníka, by boli:

  • Inštalácia ohrievača vody
  • Oprava ohrievača vody
  • Výmena ohrievača vody

Ak je cieľom generovať komerčných inštalatérskych potenciálnych zákazníkov, kľúčové slová, ktoré najlepšie zodpovedajú tomuto popisu, zahŕňajú:

  • Dodávateľ inštalatérskych prác
  • Komerčný inštalatér
  • Komerčné inštalatérske služby
  • Komerčné opravy vodovodných potrubí
  • Komerčná inštalatérska údržba

Po určení kľúčových slov, ktoré najlepšie vystihujú jednotlivé typy zákazníkov, je ďalším krokom zistiť, aká veľká je konkurencia pre tieto kľúčové slová. Pomôže vám to pochopiť, či sa tieto kľúčové slová oplatí zacieliť.

Nasledujúci text ukazuje, ako by vyzeralo hypotetické vyhľadávanie výrazu „inštalatérsky dodávateľ“ v Semrushovom nástroji pre kľúčové slová:

Implicitné vs. Explicitné kľúčové slová

Existujú dva rôzne typy miestnych kľúčových slov SEO: implicitné a explicitné kľúčové slová. Implicitné znamená, že keď hľadáte konkrétne kľúčové slovo, do hľadaného výrazu nezahŕňate modifikátor polohy. Explicitné kľúčové slová explicitne zahŕňajú umiestnenie v rámci vyhľadávacieho dopytu, preto sa používa výraz „explicitné kľúčové slová“.

Existuje mnoho spôsobov, ako vykonať implicitný výskum kľúčových slov. Niektorí ľudia radi vyhľadávajú témy, ktoré ich zaujímajú, a hľadajú vzory. Iní radšej využívajú nástroje ako Google Trends, aby zistili, ako často sa v priebehu času používajú určité výrazy.

Keď používate Google, očakávajte, že môžete získať veľmi podobné výsledky pre implicitné kľúčové slová a explicitné kľúčové slová. Dôvodom je to, že Google automaticky vie, kde sa nachádzate, takže nemusíte vždy explicitne zadávať polohu v rámci dopytu, ktorý hľadáte.

Implicitný výskum kľúčových slov témy

Semrush Keyword Magic Tool je jedným z našich obľúbených nástrojov, pretože vám umožňuje zistiť, aká veľká je konkurencia pre konkrétne kľúčové slovo. Tento nástroj vám poskytuje počet mesačných vyhľadávaní pre daný výraz, priemernú pozíciu, cenu za kliknutie, úroveň konkurencie atď., čo vám pomôže pochopiť, či sa dané výrazy oplatí sledovať alebo nie. Okrem všeobecných trendov sa radi pozrieme aj na najpopulárnejšie long tail termíny. Toto sú výrazy, ktoré ľudia zadávajú do vyhľadávacieho panela, aby našli niečo konkrétne. Ak napríklad hľadáte výraz „nádrže na vodu“, môžete zadať výraz „nádrže na vodu na predaj“. Ak hľadáte výrobcu nádrží na vodu, môžete zadať „výrobcovia nádrží na vodu“.

Na začiatok našej analýzy sa pozrime na najbežnejšie pojmy súvisiace s témou nášho projektu. Za týmto účelom jednoducho napíšeme „beztankové ohrievače vody“ do nástroja Kúzlo kľúčových slov. Všimnete si, že existuje viac ako 37 000 variácií frázy. Je to veľa práce na prečesanie, takže svoj výber zúžime na výrazy, ktoré obsahujú slovo „voda“. Stále existujú tisíce potenciálnych kľúčových slov, ale teraz máme na výber z množstva, ktoré sa dá zvládnuť.

Môžeme pokračovať v zužovaní vecí vylúčením výrazov, ktoré pre nášho klienta nedávajú zmysel. Napríklad nemôžeme zahrnúť „domácu vodáreň“, pretože spotrebiteľ nemusí presne vedieť, čo chce. Mohli by sme však zostaviť kampaň okolo „[brand name] domáci ohrievač vody“, pretože je o niečo špecifickejší a zahŕňa značku ohrievača vody. Mohli by sme vytvoriť stránky s obsahom o špecifikách tohto konkrétneho modelu ohrievača vody, ako ho opraviť, ako ho nainštalovať atď.

Pridajme niekoľko ďalších filtrov, ktoré nám pomôžu zdokonaliť sa v presných frázach, na ktoré sa podľa nás náš klient potrebuje zamerať. Najprv vylúčime výrazy, ktoré nie sú veľmi konkurenčné. Nízky objem vyhľadávania nemusí nevyhnutne znamenať, že daný výraz nie je dôležitý. zvyčajne je to však dobrý indikátor toho, že z hľadiska vyhľadávania zákazníkov tu nemusí byť veľa. Nie všetko je však rovnaké a stále existujú možnosti pre kľúčové slová „diamant v drsnom stave“. Ďalej vyfiltrujeme výrazy, ktoré sú príliš široké. Ak by sme zahrnuli každú variáciu „ohrievača teplej vody“, skončili by sme so stovkami kľúčových slov. Namiesto toho vyberieme tie, ktoré s najväčšou pravdepodobnosťou privedú zákazníkov na našu stránku, a môžeme okolo nich vytvárať udržateľné témy.

Keď ste pripravení pohnúť sa vpred, môžete si stiahnuť tabuľku zo Semrush.

Nasleduje príklad zo Semrush, ktorý zobrazuje vyhľadávací dopyt „beztankové ohrievače vody“ spolu s rôznymi variáciami kľúčových slov. Zahŕňa to aj ich objem vyhľadávania, trendy vyhľadávania, náročnosť kľúčových slov, cenu za kliknutie a ďalšie užitočné metriky:

Explicitný lokálny výskum kľúčových slov pomocou Semrush

Ďalej použijeme Semrush, ktorý nám pomôže nájsť kľúčové slová, ktoré skutočne získavajú návštevnosť. To zahŕňa sledovanie toho, čo ľudia hľadajú, koľkokrát vyhľadávali jednotlivé kľúčové slová a aká veľká je konkurencia. Pozrieme sa aj na to, v ktorých mestách tieto vyhľadávania prebiehajú.

Ak chcete začať, otvorte Semrush a prihláste sa do svojho účtu. Ak ho ešte nemáte, budete si ho musieť vytvoriť. Po prihlásení prejdite na „Kúzelný nástroj pre kľúčové slová“. Tu si môžete vybrať vyhľadávanie alebo zobrazenie kľúčových slov, ktoré chcete preskúmať. Ak prejdete priamo na magický nástroj kľúčových slov, môžete vložiť kľúčové slovo ako „ohrievače vody san diego“.

Čítať:  SEO pre maloobchodníkov: 10 tipov na zvýšenie návštevnosti vášho obchodu

Po zadaní kľúčového slova vyberte stĺpec objemu a zoraďte ho podľa objemu vyhľadávania.

Tým sa zoradia všetky kľúčové slová v tomto stĺpci podľa objemu vyhľadávania, ktorý potom môžete použiť na zúženie vyhľadávania a zameranie sa na iné typy kľúčových slov, ak sa vám táto dávka nepáči. Tiež, ak by ste sa radšej sústredili na KD (obtiažnosť kľúčových slov), je to tiež možné.

Ak sa rozhodnete zacieliť na konkrétne kľúčové slová, môžete zoznam filtrovať aj zahrnutím a vylúčením určitých kľúčových slov. Toto sú výrazy, ktoré nechcete zahrnúť do svojho zoznamu ani hodnotiť, pretože vaša stránka nemusí byť relevantná pre tieto konkrétne dopyty. Ak napríklad niekto zadá „ohrievače vody san diego“, možno nebudete chcieť zobraziť výraz „drahé ohrievače vody san diego“.

Explicitný prieskum znamená, že zahŕňate miestne variácie. Ak teda žijete v Atlante v štáte Georgia, môžete zadať „Ohrievače vody Atlanta“ alebo „Oprava ohrievača vody Atlanta“.

Teraz, keď už máte nejaké nápady, poďme sa ponoriť hlbšie do údajov. Najprv kliknite na tlačidlo exportu. Vyberte možnosti, ako chcete exportovať údaje, vyberte formát (XLSX, CSV alebo CSV bodkočiarka) a stlačte tlačidlo Uložiť. Teraz by ste mali mať tabuľku plnú údajov.

Hľadanie otázok na vylepšenie stránok

Nástroj Semrush Topic Research vám umožňuje nájsť nápady na obsah na základe typov kľúčových slov, ktoré zadáte. Okrem vyhľadávania populárnych tém vám pomôže identifikovať menej bežné témy, ktoré by mohli byť užitočné pri optimalizácii vašej lokality. Môžete vidieť, ako často ľudia vyhľadávajú konkrétne slová a frázy a či sa tieto vyhľadávania časom zvyšujú alebo znižujú. Tieto informácie vám môžu pomôcť rozhodnúť sa, na aké typy obsahu sa zamerať.

V našom prípade hľadáme otázky týkajúce sa ohrievačov vody bez nádrže. Na stránke je už veľa otázok, no chceme sa uistiť, že nám nič dôležité neunikne. Ak sa pozrieme na zoznam otázok, vidíme, že existujú tisíce tém súvisiacich s ohrievačmi vody bez nádrže, vrátane niektorých veľmi podobných.

Keď použijete filter otázok, môžete si vybrať zobrazenie otázok zoradené podľa relevantnosti, frekvencie alebo oboch. Tu môžeme napríklad zoradiť podľa relevantnosti a zistiť, ktoré otázky s najväčšou pravdepodobnosťou zodpovedajú našim potrebám. Môžeme tiež triediť podľa frekvencie a vidieť, ktoré otázky boli nedávno položené.

Našli sme niekoľko dobrých otázok, ktoré chceme pridať na našu stránku. Teraz pre nich musíme napísať skvelé odpovede. Ak vytvárate stránku s často kladenými otázkami, potom sa chcete uistiť, že zahrniete označenie schémy často kladených otázok.

Hľadanie možností kľúčových slov využívaním svojich konkurentov

Tvrdo sme pracovali na hľadaní príležitostí v rámci nášho výklenku. Po vykonaní prieskumu kľúčových slov sme prišli s niekoľkými témami, ktoré sa zdali byť dobrými kandidátmi. Je však dôležité poznamenať, že existujú rôzne typy vyhľadávania kľúčových slov. Niektorí ľudia jednoducho zadajú pár slov do vyhľadávacieho panela a uvidia, čo sa objaví. Iní používajú nástroje ako Google Trends, ktoré im pomáhajú zúžiť možnosti.

V oboch prípadoch je tu niekoľko vecí, ktoré je potrebné zvážiť pri hľadaní kľúčových slov, ktoré vám pomôžu lepšie sa umiestňovať pre vaše cieľové výrazy.

1. Podľa čoho sa umiestnia vaši konkurenti?

Ak sa pozorne pozriete na prvých päť organických výsledkov pre náš hlavný výraz, všimnete si, že štyri z piatich lokalít sú miestne firmy. To nám hovorí, že v našej oblasti pravdepodobne existuje konkurencia. Ak neviete, kde začať, môžete skúsiť vyhľadať podobné frázy vo vašom meste alebo štáte. Môžete to urobiť ručne zadávaním frázy po jednej do vyhľadávacieho poľa. Alebo môžete využiť nástroje ako Google Trends, aby ste zistili, aké populárne sú určité frázy v priebehu času.

2. Nakoľko sú tieto kľúčové slová konkurencieschopné?

Pravdepodobne poznáte PPC reklamy, ktoré sa zobrazujú vedľa organických záznamov. Tieto reklamy zvyčajne stoja peniaze, ale môžu byť veľmi efektívne. Nezľavujte však z kvality leadov, ktoré môže správne SEO priniesť. To môže skutočne priniesť dividendy vašej celkovej online prítomnosti.

3. Existujú nejaké negatívne signály, ktoré naznačujú, že by sa tieto kľúčové slová neoplatilo presadzovať?

Existujú dva spôsoby, ako k tomu pristupovať:

a) Hľadajte negatívne signály v SERP. Negatívne signály môžu byť: príliš vysoká rýchlosť záporných odkazov na určité stránky, spamový obsah a iné typy negatívnych signálov.
b) Pomocou nástrojov skontrolujte, či vaši konkurenti používajú tieto výrazy.

Ak by ste sa napríklad pokúšali ohodnotiť „najlepšie obchody s matracmi v mojom okolí“, chceli by ste sa vyhnúť výrazom ako „recenzie obchodu s matracmi“, pretože by mohli naznačovať, že výsledky vyhľadávania zacieleného kľúčového slova s ​​väčšou pravdepodobnosťou obsahujú recenzie, a nie lokálne – zameraný obsah.

4. Máte dostatok obsahu, aby ste mohli súťažiť o tieto kľúčové slová?

To je ďalší dôvod, prečo by mohlo byť rozumné zamerať sa na kľúčové slová s nízkou konkurenciou. Ak ešte nie ste pripravení vytvárať nový obsah, vždy ho môžete zadať externe. Môžete si najať autorov, ktorí sa špecializujú na písanie článkov pre webové stránky ako HubSpot, Buffer a Copyblogger.

Čítať:  Ako opraviť upozornenie Snapchat, ale bez správy

5. Je vaša webová stránka optimalizovaná pre mobilné zariadenia?

Toto je obzvlášť dôležité, ak zacieľujete na miestne kľúčové slová. Podľa Search Engine Land sa v súčasnosti viac ako polovica všetkých vyhľadávaní uskutočňuje na smartfónoch a tabletoch. To znamená, že ak ste neurobili svoju stránku responzívnou, prichádzate o veľkú návštevnosť.

6. Môžete získať odkazy z dôveryhodných zdrojov?

Posledná vec, ktorú chcete urobiť, je strácať čas vytváraním obsahu, aby ste zistili, že naň nikto nechce odkazovať. Aby ste sa uistili, že získavate kvalitné spätné odkazy, mali by ste sa zamerať na budovanie vzťahov s ostatnými blogermi a influencermi vo vašom odvetví.

7. Potrebuje vaša firma prilákať zákazníkov mimo vašej geografickej polohy?

Ak áno, možno budete chcieť porozmýšľať o rozšírení zoznamu kľúčových slov mimo vašu miestnu oblasť. Ak napríklad predávate produkty online, možno budete chcieť rozšíriť svoj zoznam kľúčových slov o výrazy ako „online nakupovanie“ alebo „elektronický obchod“.

Využitie vašich konkurentov je dôležitým faktorom, ktorý stojí za to sledovať, pretože to môže poskytnúť vašu stratégiu.

Nasleduje príklad štyroch konkurentov v oblasti SEO a ich štatistiky za posledných pár rokov:

Skladanie plánu

Predtým, ako začneme písať obsah a dúfame, že sa umiestnime na základe kľúčových slov na Google, musíme sa pozrieť na stránky s najvyšším hodnotením. Chceme vidieť, čo robia iní, aby získali hodnotenie pre tieto kľúčové slová, a ako to urobili. Poďme sa teda pozrieť na niektoré stránky s vysokou výkonnosťou a uvidíme, čo sa môžeme naučiť.

Už sme sa zamerali na niektoré z najdôležitejších faktorov, ktoré je potrebné zvážiť pri vytváraní obsahu, vrátane osvedčených postupov v oblasti výskumu kľúčových slov, dôležitosti kvality pred kvantitou a rozdielov medzi kľúčovými slovami s dlhou a voľnou zhodou. Teraz sa pozrime hlbšie na špecifiká toho, čo robí dobrú vstupnú stránku.

Najprv musíme identifikovať typy kľúčových slov, ktoré ľudia hľadajú. Existujú tri hlavné typy kľúčových slov:

Hlavné kľúčové slová – Toto sú kľúčové slová, pre ktoré plánujete optimalizáciu. Ak niekto hľadá napríklad „najlepší laptop“, môžete napísať obsah o notebookoch.

Porovnávacie kľúčové slová – to sú otázky, ktoré vedú hľadajúcich na vašu stránku. Ak napríklad niekto hľadá „výdrž batérie notebooku vs. výdrž batérie stolného počítača“, pravdepodobne hľadá informácie o tom, ktorý typ batérie notebooku vydrží dlhšie. Napísali by ste obsah o batériách do notebookov.

Kľúčové slová často kladené otázky – Ľudia si vo všeobecnosti pred kúpou niečoho online položia jednu otázku. Ak napríklad niekto hľadá výraz „ako moje kreditné skóre ovplyvňuje získanie hypotekárneho úveru?“ pravdepodobne chcú vedieť, či majú nárok na hypotéku na základe ich kreditného skóre. Tu si vytvoríte sekciu FAQ.

Keď sme identifikovali rôzne typy kľúčových slov, na ktoré sa chceme zamerať, môžeme začať uvažovať o druhoch stránok, ktoré chceme vytvoriť. Tu je niekoľko vecí, na ktoré nezabúdajte pri plánovaní obsahovej stratégie.

1. Vstupné stránky

Vstupné stránky sú stránky, na ktoré sa návštevníci dostanú po prekliknutí z výsledkov vyhľadávania. Často sa nazývajú konverzné stránky, pretože sú navrhnuté tak, aby premieňali návštevnosť na potenciálnych zákazníkov alebo predaje.

Môžete ich použiť na propagáciu akéhokoľvek produktu alebo služby, ale sú obzvlášť užitočné pre stránky elektronického obchodu. Cieľom vstupnej stránky je presvedčiť potenciálnych kupcov, aby uskutočnili nákup. Mal by byť krátky a sladký, s jasnými výzvami na akciu.

2. Stránky produktov

Produktové stránky sú podobné vstupným stránkam, ibaže sú zamerané na predaj konkrétneho produktu. Stránka produktu zvyčajne obsahuje viac textu ako vstupná stránka, pretože má oveľa viac priestoru na popis funkcií a výhod produktu.

3. Domovské stránky

Domovská stránka je prvá vec, ktorú návštevníci uvidia, keď navštívia váš web. Zvyčajne sú veľmi jednoduché a obsahujú veľké obrázky. Návštevníci majú tendenciu tráviť menej času čítaním domovských stránok ako iných stránok na webe, takže na účely SEO nie sú také efektívne.

4. Blogové príspevky

Blogové príspevky sú skvelé na vytváranie nového obsahu a rozšírenie odbornosti a autority vášho blogu. Tým, že vytvoríte komplexný blog plný príspevkov o vašej téme, môžete zvýšiť svoju odbornosť a autoritu do takej miery, že váš blog by sa nakoniec mohol hodnotiť ako čokoľvek.

Miestny prieskum kľúčových slov je skvelý spôsob, ako spustiť akúkoľvek miestnu SEO kampaň

Zacielením na lokálne špecifické kľúčové slová SEO ako súčasť vašej lokálnej SEO kampane je možné identifikovať, kde a ako sa vaši používatelia pravdepodobne zhromažďujú online.

Keď ich nájdete prostredníctvom svojich kľúčových slov, môžete opláchnuť a zopakovať miestnu kampaň SEO s väčším laserovým zameraním, ako by ste inak dokázali.

Zameranie sa na miestne kľúčové slová SEO v závislosti od oblasti môže znamenať, že objem vyhľadávania bude o niečo nižší v porovnaní so širšími kľúčovými slovami. To však znamená, že pravdepodobne budete mať lepšie konverzie z dôvodu menšej konkurencie pre tieto kľúčové slová.

Je to obojstranne výhodná situácia!

Kedy plánujete spustiť vlastnú miestnu SEO kampaň pre vašu firmu?

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE