Má PS5 kábel HDMI 2.1?

Ak plánujete nákup PS5, znalosť správneho kábla HDMI vám môže pomôcť spárovať ho s kompatibilným televízorom alebo monitorom. Kábel by mal byť tiež dostatočne dlhý na pripojenie k televízii alebo monitoru v blízkosti. Pretože popularita PS5 zostáva vysoká, človek vždy chce objaviť všetky hardvérové ​​špecifikácie súvisiace s PS5.

V tomto článku zistíme, či je PS5 dodávaný s káblom HDMI a či existujú nejaké ďalšie káble, ktoré PS5 podporuje.

Kábel PS5 sa pripája k HDMI

HDMI port a kábel obvykle sprevádzajú konzolu PS5, ktorá prenáša zvuk a video z konzoly na televíznu obrazovku alebo monitor. Kábel High Definition Multimedia Interface (HDMI) v PS5 je dlhý 1,5 metra alebo 5 stôp.

Dobrý a najnovší kábel HDMI je dôležitý, pretože vám môže zaistiť plynulý a plynulý herný zážitok vďaka rýchlemu prenosu a vysokým obnovovacím frekvenciám, ktoré by profesionálny hráč nikdy neohrozil. To isté platí pre rozlíšenie.

Vzhľadom k tomu, že PS5 je najlepšia herná konzola na súčasnom trhu, použitý HDMI kábel je tiež špičkovej kvality, HDMI2.1. Niektoré špecifikácie HDMI 2.1 sú uvedené nasledovne:

okuliare HDMI 2.1
Maximálna prenosová rýchlosť (šírka pásma) 48 Gbps
Maximálna prenosová rýchlosť 42,6 Gbps
Vysoký dynamický rozsah (HDR) Áno
Obnovovacia frekvencia Rozlíšenie 4K pri 60Hz
Rozlíšenie 8K pri 120Hz
Rozlíšenie 10K pri 120hz
Farebná hĺbka 16 bitov

Za zmienku stojí, že PS5 umožňuje voliť medzi rôznymi obnovovacími alebo snímkovacími frekvenciami. S vyššou obnovovacou frekvenciou uvidíte každý pohyb jasne a nie tak rozmazane. Môžete teda upraviť snímkovú frekvenciu podľa každej jednotlivej hry.

Čítať:  Prečo má Alexa červený prsteň? Rýchla oprava

Ak už máte 4K televízor alebo monitor s obnovovacou frekvenciou 60 Hz alebo vyššou, môžete ho pripojiť k PS5 a hrať hry. S HDMI 2.0 môžete získať ultra HD rozlíšenie s vyššou snímkovou frekvenciou. Na PS5 môžete tiež použiť kábel HDMI 2.0, ktorý podporuje 4K pri 60 Hz fps.

Nižšie sú uvedené niektoré často kladené otázky, ktoré napádajú používateľa pri kábloch HDMI:

Existujú ďalšie kompatibilné porty HDMI 2.1?

Môžete použiť káble HDMI 2.1 s portami HDMI 2.0 a PS5 a hrať na obrazovke, ale nebude to fungovať na maximum. Pre plynulejší herný zážitok je vyžadovaný kábel HDMI 2.1 pre podporu VRR alebo Variable Refresh Rate.

Je možné použiť staršie HDMI káble?

Ak si nechcete kupovať nový televízor alebo monitor špeciálne pre váš PS5, môžete použiť svoje staré káble HDMI. Nedostanete však optimálnu grafiku. Snímková frekvencia nebude najvyššia, akú bude schopné ponúknuť HDMI 2.1, ktoré je dokonale kompatibilné s PS5. Ak používate HDMI 2.0, budete môcť vidieť 4K HD videa pri 60 snímkach za sekundu.

Môžete vynahradiť vyššiu snímkovú frekvenciu pri nižšom rozlíšení a vaše hry nebudú toľko oneskorovať, ak použijete HDMI 2.0. Akékoľvek nižšie a všetky špičkové špecifikácie HDMI 2.1 budú degradované a nebudete môcť získať špičkový herný výkon, ktorý prichádza s PS5.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE