Magento predstavuje Magento DevBox

Lokálny vývoj akejkoľvek webovej aplikácie môže byť zložitý, najmä ak vývojár pracuje na viacerých projektoch súčasne. Aby sa vývojárom uľahčilo spustenie štandardizovanej inštalácie Magento na ich lokálnom počítači, Magento vydalo Magento DevBox Betanástroj založený na Docker pre lokálny vývoj Magento.

Ak nie ste oboznámení s Docker, je to ľahká alternatíva k virtuálnym strojom. Každý kontajner Docker je kompletné izolované serverové prostredie s vlastným súborovým systémom, knižnicami a aplikáciami, ktoré však zdieľa jadro hostiteľského operačného systému (alebo v prípade počítačov bez Linuxu odľahčený virtuálny stroj bežiaci na hostiteľovi).

Kontajnery sa veľmi rýchlo spúšťajú a spotrebúvajú menej zdrojov hostiteľského počítača, čo z nich robí dokonalú voľbu na vytváranie replikovateľných, izolovaných vývojových prostredí, ktoré možno zdieľať.

Výhody použitia nástroja ako Magento DevBox namiesto inštalácie Magento do vývojárskeho notebooku zahŕňajú:

  • Rýchle vytvorenie vývojového prostredia, ktoré nezasahuje do lokálneho prostredia vývojára, čo môže byť skutočným problémom, keď potrebujete nainštalovať iné verzie knižníc, než na ktoré sa hostiteľský systém spolieha.
  • Konzistentné a ľahko replikovateľné vývojové prostredie, ktoré môže zdieľať každý, kto pracuje na projekte. Je to veľká výhra pre tímy pracujúce na stránke Magento. Každý vývojár môže mať presne rovnaké vývojové prostredie, čím sa vyhne všetkým „ale na mojom notebooku to funguje!“ problémy.
  • Všetko, čo vývojár potrebuje, nainštalované za pár sekúnd. To zahŕňa samotné Magento, webový server, databázu, Redis, Varnish, Elastic search, RabbitMQ a všetko ostatné, čo môže projekt potrebovať. Keďže kontajnery sú úplne samostatné, vývojári si môžu slobodne vybrať, ktoré verzie nainštalujú.
Čítať:  Najlepšie obaly na Apple iPhone 15, ktoré si môžete kúpiť

Konfigurácia DevBox je riešená cez a webové rozhranie. Vývojári si vyberú požadovanú kombináciu nastavení a výsledkom je komprimovaný súbor, ktorý možno použiť na spustenie miestneho prostredia Magento. Zdrojové súbory projektu – všetko potrebné na opätovné vytvorenie lokality pri testovaní a produkcii – sa uchovávajú mimo kontajnera v lokálnom súborovom systéme.

Hoci už existuje veľa nástrojov, ktoré dosahujú viac-menej to isté ako Magento DevBox, jeho zavedenie je pozitívnym krokom pre komunitu vývojárov Magento. Ako sa Magento stáva komplexnejším, značné množstvo času vývojárov sa stráca na vytváranie a udržiavanie miestnych vývojových prostredí. DevBox je vytvorený ľuďmi, ktorí poznajú Magento najlepšie, a bude okamžite aktualizovaný, keď vývoj Magento pokračuje.

Je potrebné zdôrazniť, že Magento DevBox je stále v beta verzii, aj keď som s ním nezaznamenal žiadne problémy. Ak ste vývojár Magento alebo ktokoľvek, kto má záujem o inštaláciu Magento na hranie na vašom lokálnom počítači, Magento DevBox určite stojí za to sa pozrieť.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE