Magento vs. WooCommerce: Ako si vybrať najlepšiu platformu

Výber správneho systému na správu obsahu elektronického obchodu (CMS) pre váš obchod je zásadný. Nielenže to ovplyvňuje to, čo dokážete robiť, ale umožňuje vám to nastaviť očakávania z hľadiska nákladov na vývoj a časových rámcov. Ale keďže sú teraz možnosti CMS rozmanitejšie ako kedykoľvek predtým, výber správneho riešenia môže byť zložitý.

Dve aplikácie, s ktorými sa zoznámite na začiatku, sú Magento (teraz označované ako Adobe Commerce) a WooCommerce (elektronický obchod pre WordPress). Impozantný počet obchodov používa oboje. Podľa BuiltWith používa WooCommerce viac ako 5 miliónov obchodovzatiaľ čo Magento používa viac ako 182 000. Rozhodovanie medzi WooCommerce a Magento môže byť zložitý proces. Obe ponúkajú flexibilné sady funkcií, ktoré možno ľahko rozšíriť pomocou rozšírení, a podporujúce komunity podporujú obe.

Čo je teda lepšie: WooCommerce alebo Magento?

Keď si prejdeme výhody a možnosti jednotlivých platforiem, majte na pamäti, že obe sú skvelé pre množstvo rôznych obchodov. Premýšľanie o tom, kde sa momentálne nachádzate na svojej podnikateľskej ceste a vaše ďalšie kroky vám pomôžu vybrať si tú správnu platformu pre vás a vaše potreby.

Keď sa snažíte zvýšiť výnosy a odlíšiť svoj obchod, je dôležité venovať pozornosť skúsenostiam zákazníkov, ktoré môžete poskytnúť. Teraz je čas podnietiť zmeny vo vašej organizácii a optimalizovať zážitok z elektronického obchodu pre vašich zákazníkov. Výberom správneho riešenia pre vašu predajňu budete môcť maximalizovať rýchlosť uvedenia na trh a rýchlo zvyšovať výnosy.

Poďme porovnať WooCommerce vs. Magento a zistiť, ktorá platforma elektronického obchodu je pre váš obchod najlepšia. Ak ste obchodník, ktorý si stále potrebuje vybrať medzi týmito dvoma, pokračujte v čítaní a zistite:

  • Čo je WooCommerce?
  • Čo je Magento?
  • Je Magento to pravé pre vás?
    • Čo získate s Magento
  • Je WooCommerce to pravé pre vás?
    • Čo získate s WooCommerce
  • Kľúčové rozdiely medzi WooCommerce a Magento
    • Výkon
    • Funkčnosť
    • Bezpečnosť
    • Dizajn a šablóny
    • Rozšírenia a doplnky
    • Manažment produktu
    • Stanovenie cien
    • Optimalizácia pre vyhľadávače (SEO)
  • WooCommerce vs. Magento: Zhrnutie

Čo je WooCommerce?

WooCommerce je bezplatný doplnok s otvoreným zdrojom pre stránky WordPress, ktorý pridáva funkcie elektronického obchodu. WordPress začal ako jednoduchá blogovacia platforma, ale čoskoro sa rozrástol na expanzívny CMS, ktorý je dnes. Doplnky ako WooCommerce umožňujú používateľom, ktorí predtým nemali online obchody, pridať na svoje stránky funkcie elektronického obchodu. WooCommerce, ktorý WordPress získal v roku 2015, sa stal jedným z najpopulárnejších riešení pre internetové obchody všetkých veľkostí.

Čo je Magento?

Magento je populárny CMS s robustnými vstavanými funkciami elektronického obchodu, dostupný v bezplatnej verzii (Magento Open Source) aj v prémiovej verzii (Magento Commerce a Magento Commerce Cloud). Podobne ako WooCommerce, aj obchodníci môžu používať Magento na predaj fyzického a digitálneho tovaru. Zatiaľ čo Magento sa často účtuje skôr ako podnikový CMS, udržiava si silnú komunitu podnikateľov.

Teraz, keď máte základné znalosti o WooCommerce vs. Magento, pozrime sa na niektoré rozdiely medzi týmito dvoma platformami CMS.

Je Magento to pravé pre vás?

Magento je výkonný nástroj elektronického obchodu, ktorý umožňuje obchodníkom vytvárať výklady na rozdiel od iných. Pôvodne vydaný v marci 2008, odvtedy sa rozrástol a inšpiroval k vydaniu Magento 2 v roku 2015. V Magento 2 je možné vidieť niekoľko vylepšení v porovnaní s Magento 1. Táto inovovaná verzia Magenta sa stala ideálnou platformou elektronického obchodu pre výklady s globálnym dosahom.

Čo získate s Magento

  • Výkonná platforma elektronického obchodu schopná vytvárať jedinečné, prispôsobené používateľské skúsenosti.
  • Viac možností prispôsobenia ako WooCommerce.
  • Neuveriteľná komunita vývojárov, ktorá sa dokáže ľahko udržať, aj keď je menšia ako komunita WooCommerce.
  • Skutočná optimalizácia hostingu prostredníctvom optimalizovaného poskytovateľa hostingu Magento.

Je WooCommerce to pravé pre vás?

Ako doplnok pre WordPress je WooCommerce vybavený funkciami, vďaka ktorým je skvelý na správu obsahu a elektronického obchodu. WooCommerce, ktorý bol pôvodne uvedený na trh v roku 2011, sa stal najpoužívanejšou a najuniverzálnejšou platformou elektronického obchodu, ktorá je dostupná obchodníkom aj agentúram, s viac ako 5,1 miliónmi aktívnych inštalácií po celom svete. Teraz, s Managed WooCommerce hostingom od Hostinger, sa všestrannosť a jednoduchosť používania tejto platformy len zlepšila. Naše hostingové riešenie poskytuje dostupné integrácie až do výšky 6 000 USD na optimalizáciu rýchlosti webu, zabezpečenia, škálovateľnosti a služieb.

Čítať:  Ako začať žiť na TikTok (a tiež čomu sa vyhnúť)

Čo získate s WooCommerce

  • Jednoduché začatie a používanie.
  • Široká škála šablón a tém dostupných pre obchodníkov bez znalosti kódovania.
  • Balíkové integrácie, ktoré poskytujú pokročilé funkcie pre analýzy, aktualizácie, optimalizáciu stránok a poskytovanie elektronického obchodu.
  • Veľká komunita vývojárov.
  • Nižšie náklady.

Poznámka: Zaujímate sa o ďalšie možnosti elektronického obchodu mimo Magento alebo WooCommerce? Pozrite si naše porovnanie najlepších platforiem elektronického obchodu alebo si pozrite naše porovnanie medzi Magento a Shopify.

Kľúčové rozdiely medzi WooCommerce a Magento

Výkon

Otázky týkajúce sa rýchlosti a výkonu sú zvyčajne medzi prvými, ktoré kladú obchodníci. Obchodníci musia väčšinou uprednostniť jedno alebo druhé. Platí to najmä pri pohľade na WooCommerce vs. Magento.

Zatiaľ čo Magento môže byť výkonnejšie ako WooCommerce, vyžaduje si aj viac zdrojov na poskytovanie rovnakej zákazníckej skúsenosti. Na druhej strane, pretože WooCommerce je ľahká a rýchla platforma, chýba mu veľa funkcií, ktoré nájdete v Magento.

WooCommerce je ľahký

Ako ľahká platforma ponúka WooCommerce rovnaký hardvér a zdroje, ale môže slúžiť viacerým zákazníkom ako Magento. Pozrite sa na naše plány Managed Magento a Managed WooCommerce a zistite, čo to znamená z hľadiska absolútnych čísel.

Denná návštevnosť Magento/WooCommerce: 5 000 – 10 000*

*Na základe zostavy servera SIP 400.

Aj keď nízka hmotnosť znamená vyššiu dennú kapacitu návštevníkov, WooCommerce má pomerne obmedzenú funkčnosť hneď po vybalení. Bez vykonania úprav nemôže WooCommerce sledovať aktivitu používateľov prostredníctvom iných kanálov a poskytovať prispôsobenú zákaznícku skúsenosť. Magento ponúka tieto funkcie štandardne, ale stále vyžadujú pokročilú konfiguráciu, aby ste z nich dostali maximum.

Majte na pamäti, že hoci WooCommerce vyžaduje ďalšie doplnky na pridanie pokročilých funkcií, takmer vždy bude fungovať lepšie, pokiaľ ide o rýchlosť. Pridajte k tomu možnosti spravovaného hostingu WooCommerce a máte platformu elektronického obchodu, ktorá poskytuje to najlepšie z oboch svetov.

Od Magento a WooCommerce získate solídny výkon. Množstvo, v ktorom je váš výkon optimalizovaný, závisí od vašej hostiteľskej služby.

Magento vyžaduje správneho hostiteľa

Pre Magento je nevyhnutné spolupracovať s poskytovateľom hostingu, ktorý ponúka optimalizovanú infraštruktúru. Zatiaľ čo viacerí poskytovatelia uvádzajú, že ponúkajú optimalizovaný hosting, realita je taká, že iba hŕstka skutočne optimalizuje svoju infraštruktúru pre Magento. Je známe, že Hostinger poskytuje optimalizovanú hostingovú základňu Magento.

Okrem nájdenia správneho poskytovateľa hostingu môže mať významný vplyv aj kvalita kódu použitého na vytvorenie obchodu Magento. Zle upravený kód a neoptimalizované rozšírenia môžu spôsobiť, že optimalizácie na strane servera stratia svoj význam. Ak ste implementovali viacero optimalizácií rýchlosti a váš obchod stále prehľadáva, môže byť dobré začať s auditom kódu.

WooCommerce vs. Magento: Dve rôzne výkonnostné kapely

Keď porovnávame WooCommerce vs. Magento, naša analýza ich rozdeľuje do dvoch rôznych výkonnostných pásiem. WooCommerce je ľahká platforma, vďaka čomu je rýchla, ale porovnateľne menej výkonná. Takáto rýchla a agilná platforma však znamená, že WooCommerce vyžaduje menší hostingový plán na podporu rovnakého počtu zákazníkov – aj keď je funkčnosť rozšírená o ďalšie integrácie. Zatiaľ čo Magento má oveľa väčšiu silu, pokiaľ ide o funkčnosť akcií, môže sa výrazne spomaliť, keď je na vašej stránke aktívnych príliš veľa zákazníkov súčasne.

Ak chcete otestovať nový obchod a chcete agilné riešenie, WooCommerce je skvelá voľba. Ak hľadáte robustnejšie riešenie, Magento je vašou voľbou.

Funkčnosť

Magento je už dlho známe ako kráľ funkčnosti elektronického obchodu. Nielenže umožňuje vytvárať jedinečné a personalizované cesty používateľov, ale jeho integračné schopnosti sú na špičkovej úrovni.

Vďaka tomu môže šikovný vývojár stále získať veľa funkcií z WooCommerce. Čiastočným dôvodom je, že obe aplikácie sa dodávajú s rozhraním REST na programovanie aplikácií (API). To znamená, že obe platformy môžu podporovať rozšírenú funkcionalitu počas vývoja lokality. Preskúmajte Dokumentácia k REST API WooCommerce (vrátane hákov, koncových bodov, filtrov a ďalších) alebo Magento REST API dokumentácia.

WooCommerce vyžaduje WordPress

Častým mýtom je, že WooCommerce ponúka iba obmedzené funkcie. Pravda je oveľa zložitejšia pri pohľade na WooCommerce vs. Magento. V kombinácii s ďalšími doplnkami sa možnosti WooCommerce výrazne rozšíria. Existujú viac ako 59 000 unikátnych pluginov dostupné pre WordPress, ktoré ponúkajú funkcie pre elektronický obchod aj obsahovú stránku vášho webu.

Okrem doplnkov a integrácií, REST API znamená, že WooCommerce môže byť tiež rozšírený tak, aby vyhovoval pokročilejším požiadavkám na funkčnosť prostredníctvom vývoja. To znamená vytváranie jedinečných ciest zákazníkov, ktoré súperia s Magento a sú škálovateľné ako váš obchod.

Čítať:  21 spôsobov, ako dostať zaplatené za ničnerobenie

Napríklad, Coffeebros.comspoločnosť zaoberajúca sa pražením kávy, vytvorila obchod s WooCommerce, ktorý zahŕňa zľavy, výzvy na akciu (CTA) a čistý a ľahko pochopiteľný nákupný zážitok. Weber.co.za, poskytovateľ grilov, tiež vytvoril ľahko použiteľný obchod, ktorý hladko integruje sekcie produktov elektronického obchodu a obsahových receptov. Tieto dva príklady ukazujú rozsah funkcií, ktoré majitelia obchodov WooCommerce môžu očakávať od svojho CMS.

Schopnosť bezproblémovo integrovať obchod aj obsah je jednou zo silných stránok WooCommerce. Magento to neponúka.

Magento Powers Global Commerce

Jednou z najznámejších súčastí diskusie WooCommerce vs. Magento je, že Magento je často vnímané ako riešenie pre podnikové weby. Magento poháňa niektoré z najväčších obchodov elektronického obchodu na svete. Má to svoj dôvod: obrovská funkčnosť, ktorú ponúka globálnym maloobchodníkom. Magento umožňuje obchodníkom založiť medzinárodné výklady s regionálnymi rozdielmi.

Napríklad, Spoločnosť HP zmenila svoje skúsenosti s predajom v ázijskom Pacifiku s Magento. Spustili päť obchodov na jednej platforme s regionálnymi rozdielmi a globálnymi podobnosťami. To im umožnilo splniť miestne požiadavky na platby, plnenie, jazyk a technické aspekty objednávok a zároveň optimalizovať správu lokality s globálnou konzistentnosťou.

Rubik’s, výrobca hračiek Rubikovych kociek, tiež použil Magento na celosvetovú expanziu. Funkcionalita Magenta im uľahčila vytváranie nových regionálnych výkladov a vstupných stránok, čo by bolo s inými platformami komplikovanejšie.

Magento nielenže umožňuje ľahší prístup na medzinárodné trhy, ale umožňuje aj hlbšie prispôsobenie skúseností kupujúceho.

WooCommerce vs. Magento: Čo ponúka viac funkcií?

Nemalo by byť prekvapením, že majitelia obchodov, ktorí hľadajú maximálnu funkčnosť, by mali ísť s Magentom. Jeho schopnosť prispôsobiť skúsenosti kupujúceho a vytvoriť jedinečné medzinárodné výklady je niečo, čo jednoducho nemôžete urobiť rovnakým spôsobom s WooCommerce, pokiaľ neinvestujete do vývoja. Navyše, s integráciou Adobe do ekosystému Magento sa jeho funkčnosť len zlepší.

WooCommerce je vo funkčnosti na druhom mieste, takže majitelia menších obchodov o jeho schopnosti neprídu. V mnohých prípadoch môžu pluginy a vývojová práca viesť k zákazníckym skúsenostiam, ktoré sú rovnako jedinečné a cielené ako Magento. S Magentom je ich implementácia o niečo jednoduchšia.

Spravované hostingové riešenia WooCommerce prinášajú niektoré z najdôležitejších funkcií elektronického obchodu, vďaka čomu sú dostupné hneď po vybalení. Vďaka tomu je WooCommerce lepšou voľbou na vyváženie funkčnosti s jednoduchým používaním.

Bezpečnosť

Bezpečnosť pre e-shop je životne dôležitá. Nielenže pomáha predchádzať strate osobných údajov zákazníka (PII), ale tiež zaisťuje, že obchodníci budú dodržiavať Odvetvie platobných kariet (PCI) štandardy potrebné na efektívny predaj online.

Zatiaľ čo Magento a WooCommerce ponúkajú prostredia podporované bezpečnostnými tímami a ostražitými komunitami, WooCommerce trpí jednou veľkou nevýhodou: WordPress. Je zraniteľný voči rovnakým exploitom ako jeho nadradená aplikácia ako doplnok. Existujú viac ako 26 000 zistených zraniteľností v rámci platformy WordPress a doplnky WordPress vytvárajú 90 % týchto zraniteľností. To neznamená, že Magento nemá vlastné problémy. Vo výskume spoločnosti Astra 62 % obchodov Magento mať aspoň jeden bezpečnostný problém.

Prečo teda majú obe platformy toľko bezpečnostných problémov? Po prvé, veľa stránok na oboch platformách nie je aktuálnych. Neohrabané bezpečnostné aktualizácie alebo jednoducho zabudnutie na vykonanie aktualizácií sú dva z najväčších dôvodov bezpečnostných zraniteľností v moderných CMS.

Z tohto dôvodu je jednou z najlepších ponúkaných bezpečnostných funkcií možnosť jednoduchej aktualizácie. V porovnaní s procesom aktualizácie zabezpečenia WooCommerce nie je jednoduché použiť bezpečnostné záplaty Magento. Vďaka spravovanému riešeniu WooCommerce sa aktualizácie nielen uskutočňujú automaticky, ale sú nastavené tak, aby otestovali všetky zmeny v prípade, že narušia váš web skôr, ako sa zverejnia. Vďaka tomu je udržiavanie aktuálnej stránky jednoduché a efektívne.

Napriek tomu má Magento veľa pozitívnych bezpečnostných funkcií, vrátane:

  • Vylepšená správa hesiel
  • Prevencia útokov cross-site scripting (XSS).
  • Flexibilné vlastníctvo súborov a povolenia
  • Nepredvolená adresa URL správcu Magento
  • Dvojstupňové overenie

Vplyv konca životnosti Magento 1 na bezpečnosť

Je dôležité si uvedomiť, že Magento je rozdelené do dvoch verzií: Magento 1 a Magento 2. Od júna 2020 bola oficiálna bezpečnostná podpora pre platformu Magento 1 ukončená. Ak ste stále obchodníkom v Magento 1 a snažíte sa udržať svoju stránku v bezpečí, odporúčame vám Hostinger Safe Harbor a stiahnuť si náš Po Magento 1 sprievodca.

WooCommerce vs. Magento: Čo je bezpečnejšie?

Bezpečnosť nie je nikdy jednoduchá. Povaha zraniteľností webových stránok znamená, že komunita každej platformy elektronického obchodu musí zostať ostražitá. WooCommerce ponúka niekoľko skvelých bezpečnostných funkcií na automatizáciu procesu aktualizácie. Má však na začiatku aj oveľa viac zraniteľností, pretože beží na WordPress.

Magento má lepšie bezpečnostné nástroje a funkcie, napriek tomu, že je ťažké implementovať a plne využiť opravy. Spravované riešenia WooCommerce však priniesli vybraný výber bezpečnostných nástrojov a funkcií. Od automatických aktualizácií až po celý bezpečnostný balík schopný zvládnuť pokročilé konfigurácie, WooCommerce prichádza so všetkými bezpečnostnými funkciami Magento a pridáva jednoduché použitie.

Dizajn a šablóny

Pred spustením stránky sa obchodník musí rozhodnúť pre dizajn. Bez dizajnu neexistuje stránka (aspoň nie atraktívna).

Čítať:  Ako pridať video do CapCut

S WooCommerce je to jednoduchý proces vďaka veľkému výberu šablón a vopred navrhnutých tém. Prevzatie týchto tém a ich prispôsobenie vašim požiadavkám je rýchly proces, vďaka ktorému je čas od nápadu po vytvorenie oveľa rýchlejší ako v prípade Magento.

Magento má obmedzený počet šablón. Tieto sú však relatívne jednoduché v porovnaní s tým, čo dokáže Magento. Väčšina obchodníkov si bude musieť najať vývojára, ktorý navrhne a nakóduje svoje stránky, aby čo najlepšie využili platformu.

Bezhlavé možnosti

Dizajn sa stáva oveľa komplikovanejším, keď sa uvažuje o bezhlavých implementáciách. Stručne povedané, „bezhlavý“ znamená, že môžete oddeliť back-end a front-end funkcie CMS, aby ste mohli vytvárať, spravovať a poskytovať jedinečnejšie používateľské skúsenosti viacerým zariadeniam. Pre obchodníkov Magento je implementácia pomocou API aplikácie relatívne jednoduchým procesom. Niekoľko stránok Magento už používa bezhlavé architektúry na poskytovanie jedinečných používateľských skúseností.

Príkladom bezhlavej implementácie Magento je Téma Magento 2 PWA Tigren. Bezhlavá architektúra umožňuje obchodom využívať optimalizované rozhranie API pre elektronický obchod a flexibilný dizajn front-endu. Príklady živých stránok Magento, ktoré v súčasnosti používajú PWA, si môžete pozrieť na Adidas.com alebo shopeddies.com. Obe stránky efektívne využívajú rozhranie Magento API na vytváranie jedinečných používateľských rozhraní JavaScriptu.

Keďže WooCommerce je už plugin, nemá veľký zmysel používať ho v bezhlavej implementácii. Namiesto toho môže byť pre obchodníkov, ktorí hľadajú bezhlavý WordPress, väčší zmysel, aby sa rozhodli pre niečo ako BigCommerce.

WooCommerce vs. Magento: Vzhľad a dojem

WooCommerce so svojou rozsiahlou knižnicou tém ponúka väčší počet šablón ako Magento. A mnohé z najlepších tém WooCommerce nevyžadujú žiadne ďalšie doplnky. Napriek tomu je to ťahák, pokiaľ ide o dizajn. Obe platformy ponúkajú rozsiahle API, poskytujú vám možnosť navrhnúť jedinečný výklad a poskytujú rozsiahle sady funkcií, ktoré sa dajú integrovať s vašimi návrhmi.

Ak začínate s prvým obchodom alebo hľadáte jednoduché používanie, odporúčame vám použiť WooCommerce a využiť jeho motívy a šablóny. Ak ste stredne veľký obchod, rozhodovanie sa medzi WooCommerce a Magento bude viac ako len dizajn.

Rozšírenia a doplnky

Aj keď aplikácia potrebuje skvelú funkčnosť hneď po vybalení, je tiež nevyhnutné ju rozšíriť a prispôsobiť pomocou doplnkov alebo rozšírení. Dnes takmer všetky CMS ponúkajú pluginy alebo rozšírenia v tej či onej forme. WooCommerce a Magento nie sú výnimkou.

Pokiaľ ide o čísla, WooCommerce vyhráva vďaka prístupu ku knižnici doplnkov WordPress 50 000+ vrátane doplnkov na predaj WooCommerce, analytických rozšírení a oveľa viac. Vďaka širokej škále typov doplnkov môžu používatelia bez námahy vylepšiť možnosti svojho obchodu.

Príklady zahŕňajú zľavové pluginy ktoré umožňujú majiteľom obchodov nastaviť rôzne pravidlá zliav a propagačné akcie; expedičné doplnky na konfiguráciu a správu možností doručenia; a zásuvné moduly platobných brán, ktoré umožňujú rôzne možnosti spracovania platieb a zabezpečujú hladký a bezpečný proces transakcií pre vlastníkov aj zákazníkov.

Pamätajte však, že WooCommerce a WordPress sú rôzne aplikácie a nie všetky doplnky WordPress budú optimalizované na prevádzku vo vašom obchode WooCommerce. Na druhej strane má Magento viac ako 3 000 doplnkov optimalizovaných špeciálne pre platformu elektronického obchodu. Nielen to, ale rozšírenia Magento poskytujú veľa hĺbkových prispôsobení.

Rozšírenia Magento umožňujú obchodníkom:

  • Inovujte funkciu interného vyhľadávania
  • Vytvorte si vlastné prostredie platby
  • Zlepšite funkčnosť triedenia a kategorizácie
  • Vytvorte up-sell a cross-sell kampane
  • Prispôsobte možnosti dopravy a plnenia

Vyhradené rozšírenia WooCommerce sú relatívne ľahké. Poskytujú užitočné sociálne a platobné integrácie, niektoré základné vylepšenia a niekoľko užitočných rozšírení dopravy a plnenia. Celkovo možno povedať, že možnosti WooCommerce nie sú také silné alebo rozmanité ako možnosti Magento.

Spravované balíky WooCommerce až 6 000 USD doplnkov

S plne spravovaným hostingom WooCommerce od Hostinger sa nemusíte starať o doplnky a rozšírenia pre váš elektronický obchod. So všetkými našimi spravovanými hostingovými riešeniami WooCommerce sme spojili integrácie v hodnote až 6 000 USD. Tieto pokrývajú všetko od optimalizácie obrázkov cez vytváranie stránok a e-maily o opustení košíka WooCommerce až po obchodné analýzy.

S Hostinger je začatie s obchodom WooCommerce rýchlejšie a jednoduchšie. Schopnosť rýchlej implementácie správnych technologických riešení pre každý obchod znamená odstránenie dohadov pri výbere platformy. Obchodníkom, ktorí chcú rozšíriť svoj obchod, odporúčame spravovaný hosting WooCommerce. Nielenže je to nákladovo efektívnejšie ako Magento, ale budete mať aj prístup k tímu odborníkov, ktorí vám pomôžu udržať výkon vášho obchodu na plnej kapacite.

Manažment produktu

Spravovať e-shop znamená spravovať produkty. To zahŕňa to, ako, kedy a kde sú doručené vašim zákazníkom. Mnoho obchodov s elektronickým obchodom dnes poskytuje personalizované cesty kupujúcich a nastavuje latku vysoko.

Pokročilá funkčnosť Magenta tu žiari. Okrem toho, že obchodníkom ponúka možnosť poskytovať regionálne odchýlky v dodávke produktov, umožňuje aj vytváranie jedinečných ciest v rámci konkrétneho miesta. To zahŕňa upsells a cross-sells. Aj keď môžete pridať k základnej funkcii Magento pomocou rozšírení, jeho predvolená funkcia je výkonná.

Čítať:  Čo je liek Letterboxd? Zoznámte sa s platformou sociálnych médií pre filmových nadšencov

WooCommerce neponúka rovnakú flexibilitu. V predvolenom nastavení však poskytuje:

  • Kategórie
  • Atribúty
  • Typy
  • Taxonómie

Rozšírenia môžu byť pridané, aby poskytli viac funkcií, ale rovnakú úroveň prispôsobenia nemožno dosiahnuť v obchode WooCommerce, pokiaľ ide o cesty používateľov. Pre menšie obchody s obmedzeným počtom SKU je to v poriadku. Pre väčšie obchody s mnohými SKU to môže výrazne znížiť mieru konverzie.

Stanovenie cien

Pri porovnávaní WooCommerce vs. Magento je dôležité zvážiť cenu každej platformy. Zatiaľ čo obe platformy ponúkajú bezplatné možnosti s otvoreným zdrojom, obchodníci budú pravdepodobne musieť zaplatiť dodatočné náklady na sprevádzkovanie svojho elektronického obchodu. Napríklad obchodníci na oboch platformách budú musieť od začiatku platiť za veci, ako je hostingové riešenie, názov domény a certifikát SSL.

WooCommerce ponúka stovky bezplatných tém a doplnkov, ktoré môžu úplne dobre fungovať pre nových majiteľov podnikov elektronického obchodu. Obchodníci však majú obmedzený prístup k bezplatným témam s Magento Open Source.

Ak obchodník nemá skúsenosti s kódovaním, pravdepodobne si bude musieť kúpiť tému alebo najať vývojára, aby navrhol vlastnú tému, aby vyčnieval z davu. Platforma Magento poskytuje obchodníkom prístup k niekoľkým bezplatným rozšíreniam, ale mnohé z nich sa môžu stať zastaranými, keď online obchod rastie.

Najať vývojára stránok a platiť za prémiové rozšírenia na Magento môže byť nákladné. A čo viac, Magento je náročné na zdroje, zatiaľ čo WooCommerce je ľahší. To znamená, že obchodníci Magento budú musieť nájsť pokročilejšie hostingové riešenia, aby zvládli svoj vrstvený softvér.

Zatiaľ čo bezplatné témy a doplnky na WooCommerce môžu byť vhodné pre obchodníkov, ktorí začínajú s elektronickým obchodom, majú aj svoje obmedzenia. Ako online obchod využívajúci WooCommerce rastie, obchodníci budú pravdepodobne musieť upgradovať na prémiovejšie doplnky a pokročilé témy, aby udržali krok.

WooCommerce vs. Magento: Ktorá je lacnejšia možnosť?

Na základnej úrovni, WooCommerce môže byť lacnejšou možnosťou pre obchodníkov s nízkym rozpočtom, pretože ponúka široký výber bezplatných tém a doplnkov. V mnohých prípadoch, Magento Open Source obchodníci si budú musieť najať vývojára, aby navrhol unikátny elektronický obchod, a zaplatiť za pokročilejšie hostingové riešenie, ktoré zvládne požiadavky platformy.

Pre väčšie podniky elektronického obchodu ponúka Magento aj dve možnosti platformy vyššej úrovne: Magento Commerce a Magento Commerce Cloud. Obe možnosti prichádzajú s vyššími cenovými značkami, ktoré pozostávajú najmä z licenčných poplatkov na základe ročného hrubého príjmu online obchodu.

Optimalizácia pre vyhľadávače (SEO)

Magento aj WooCommerce poskytujú silné SEO základy. Pretože WooCommerce je súčasťou ekosystému WordPress, platforma zdedí SEO schopnosti WordPress. Napríklad WooCommerce poskytuje predpripravenú funkciu blogovania, ktorá pomáha obchodníkom s marketingovými iniciatívami obsahu a longtailovým zacielením na kľúčové slová. Platforma tiež ponúka niekoľko prémiových možností doplnkov SEO, ako je Yoast SEO alebo All In One SEO Pack.

Magento tiež prichádza s výkonnou sadou nástrojov SEO zabudovanou do svojej platformy. Obchodníci s väčšími znalosťami SEO môžu pravdepodobne získať viac z platformy Magento. Ponúka pokročilé rozšírenia SEO a umožňuje vývojárom rýchlo splniť osvedčené postupy kódovania SEO. Magento vo svojom jadre ponúka obchodníkom niekoľko príležitostí na manuálne ovládanie SEO, ako je vytváranie máp stránok, prepisovanie adries URL a riadenie metainformácií pre produkty, kategórie a stránky s obsahom.

WooCommerce vs. Magento: Zhrnutie

O týchto dvoch platformách sa toho popísalo veľa a pri rozhodovaní sa k tejto príručke nepochybne môžete vrátiť. Teraz si však zrekapitulujme niekoľko hlavných poznatkov, ktoré by ste mali zvážiť pri rozhodovaní medzi Magento alebo WordPress s WooCommerce.

Magento je skvelé pre väčšie obchody, ktoré potrebujú viac funkcií

Magento zažiari, keď obchodník chce vlastnú implementáciu. Umožňuje neprekonateľné skúmanie cesty kupujúceho a vytvára personalizované predajné lieviky šité na mieru jednotlivcom.

Žiaľ, táto úroveň prispôsobenia a funkčnosti znamená, že si vyžaduje, aby vývojový tím podporoval celú škálu jeho schopností. Implementácia jeho najlepších funkcií musí byť naplánovaná podľa špecifík. Takže aj keď to pravdepodobne zvýši váš konečný výsledok a povedie k prudkému nárastu predaja, vyžaduje si to investíciu, aby ste sa tam dostali.

V dôsledku toho odporúčame Magento, ak máte väčší výklad a chcete investovať do rastu. Ak máte záujem začať, pozrite si naše cloudové hostingové riešenia Magento.

WooCommerce je skvelý pre menšie obchody, ktoré vyžadujú jednoduché používanie

Prípadne, ak prevádzkujete malú alebo strednú firmu (SMB) a stále ste sa nerozhodli medzi Magento alebo WordPress s WooCommerce, odporúčame WooCommerce. Nielenže ponúka oveľa rýchlejší čas uvedenia na trh ako Magento, ale tiež zjednodušuje správu obchodu a umožňuje obchodníkom využívať nástroje na správu obsahu WordPress.

Neposkytuje však rovnakú úroveň prispôsobenia obchodu ako Magento, a preto odporúčame WooCommerce do menších obchodov. Ak je to to, čo potrebujete, preskúmajte naše cloudové hostingové riešenia WooCommerce ešte dnes.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE