Majte jasné, samostatné stránky pre rôzne zámery používateľov

Na hangoute Johna Muellera dňa 17.09.2021 sa správca webu pýtal na súťaž s inými stránkami elektronického obchodu. Chcel vedieť, ako robiť SEO takým spôsobom, ktorý zaručí výsledky.

John vysvetlil, že nič nie je zaručené. Ale tiež povedal, že mať nejaké informácie na stránke kategórie je dobré.

Myslí si, že najefektívnejšie je mať jasné, oddelené stránky pre rôzne zámery používateľov.

Ich systémom to uľahčuje dešifrovanie toho, čo je na webovej stránke, a uľahčuje to aj používateľom.

V opačnom prípade môže byť pre systémy Google zložité zistiť, aký je zámer používateľa stránky.

Táto diskusia sa odohráva približne o 6:12 vo videu:

John Mueller Hangout 17. 9. 2021 Prepis

Správca webu 2 6:12
Ahoj, mal som podobnú otázku ako Christian, čítal som prípadovú štúdiu o popisoch na stránkach kategórií internetových obchodov. Ako ste navrhli, nemali by sme manipulovať so systémom ohľadom zámeru stránky. Ale jeden z konkurentov na trhu používa túto, túto, rovnakú stratégiu s kľúčovými slovami. A indexové stránky sú rovnaké, obsahujú rovnaké produkty, ale odlišný text, ale všetky sú vo výsledkoch vyhľadávania. A ako by sme im v tomto prípade mali konkurovať? Ako im môžeme konkurovať? Na tieto stránky sme napríklad napísali 500 slov. Ale keď som si prečítal tieto prípadové štúdie, rozhodol som sa, že by sme ich mali použiť v blogových príspevkoch a vytvoriť odkaz na stránky kategórií. Ale zaručuje výsledok? V tom prípade?

Čítať:  Zraniteľnosť PHP Object Injection odhalená v dobre známom zásuvnom module – mohla by ovplyvniť 60 000 webových stránok

Ján 7:12
Nič nie je zaručené. Takže si myslím, že to je niečo ako základ, je to niečo, kde, ako som spomenul s Christianom, je niekedy pre naše systémy zložité zistiť, aký je zámer stránky. A v niektorých prípadoch je to oveľa jednoduchšie. V niektorých prípadoch je to trochu ťažšie. Mať nejaké množstvo informácií na stránke kategórie je teda dobré. Ale mať to tak, že máte jasné, oddelené stránky pre rôzne zámery, myslím si, že je to oveľa jednoduchšie pre naše systémy a tiež to oveľa jednoduchšie pre používateľov. Ak chcú informácie, dostanú sa na informačnú stránku. A nemusia si myslieť: „Ach, toto je obchod? Alebo je to, neviem, niečo iné.” A ak po prejdení informačného obsahu cítia, že by si chceli niečo kúpiť, mali by mať jednoduchý spôsob, ako sa tam dostať. Takže niečo ako jasná a viditeľná výzva na akciu na konci alebo medzi tým alebo kdekoľvek to chcete umiestniť.

Správca webu 2 8:17
Čo ak Google rozpozná informácie o stránke, ale ľudia budú stále interagovať s produktmi?

Ján 8:25
Ako to myslíš?

Správca webu 2 8:27
Napríklad vidím, že stránka je informačná. Stále sa však zaoberám produktmi a niečo si kupujem a Google má údaje o tom, ako ľudia interagujú s týmito stránkami. V takom prípade si myslím, že stránka si zaslúži prvé hodnotenie, však?

Čítať:  Sprievodca SEO pre HTTPS: Čo to je a ako to funguje?

Ján 8:46
Neviem, či by to tak bolo vždy. Vedel by som si predstaviť, že existujú situácie, kedy má zmysel mať na stránke takýto zmiešaný zámer. Ale nepovedal by som, že je to ideálny stav.

Správca webu 2 9:05
Aký je limit pre slová, ktoré musíme na tejto stránke použiť?

Ján 9:11
Nemáme žiadne limity.

Správca webu 2 9:15
Dobre. Sladké.

Ján 9:16
Neexistuje žiadny limit. Takže nepoviem áno alebo nie. Myslím si, že je to niečo, kde najmä pri stránkach kategórií potrebujete mať na stránke nejaké informácie, aby sme pochopili, o akú tému ide. Ale to je vo všeobecnosti veľmi málo informácií. A v mnohých prípadoch to pochopíme z produktov, ktoré ste aj tak uviedli. Ak sú názvy produktov dostatočne jasné na to, aby sme im rozumeli, tak toto sú, ja neviem, bežecké topánky alebo niečo ako bežecké topánky Nike, bežecké topánky Adidas, rôzne značky, čokoľvek. Potom je jasné, že toto je zoznam bežeckých topánok. Nemusíte tam vkladať ďalší text. Názvy produktov sú však niekedy trochu ťažko pochopiteľné a potom môže mať zmysel pridať ďalší text, ktorý nám poskytne kontext. Ale zvyčajne ide o dodatočný kontext vo veľkosti neviem, možno jednej, dvoch alebo troch viet.

Správca webu 2 10:19
Môžeme použiť rovnaký text v blogových príspevkoch a na stránkach kategórií?

Čítať:  Čo je názov značky? Osvedčené postupy & Príklady

Ján 10:23
Iste iste. Áno. Chcem tým povedať, že ak hovoríte o veľmi malom množstve textu, potom s duplikovaním nie je absolútne žiadny problém. Zvyčajne by ste na blogu mali oveľa viac. A ak existuje niekoľko viet, ktoré sú rovnaké, ale je to úplne v poriadku.

Správca webu 2 10:44
Môžem teda použiť jeden alebo dva odseky z blogových príspevkov na stránkach kategórií? To nie je problém?

Ján 10:49
Áno.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE