Mal by som prejsť na Magento 2? Skúmanie vašich možností

Magento je webová platforma, ktorá sa špecializuje na webové stránky elektronického obchodu. Jeho používatelia majú prístup k stovkám jedinečných funkcií, ktoré používateľom pomáhajú spojiť sa so zákazníkmi a predávať ich produkty.

Magento dáva tisícom maloobchodníkov a značiek k dispozícii najlepšie platformy elektronického obchodu a flexibilné cloudové riešenia, aby mohli rýchlo inovovať a rozvíjať svoje podnikanie.

S nedávnymi zmenami v komunite Magento sa možno pýtate na prechod na Magento 2. Pokračujte v čítaní, kde nájdete úplný prehľad Magento 2, náklady na migráciu a ďalšie.

Pochopenie Magento 1 a Magento 2

Magento je open source platforma elektronického obchodu napísaná v jazyku PHP. Používa viacero ďalších rámcov PHP, ako napríklad Laminas a Symfony. Zdrojový kód Magento je distribuovaný pod licenciou Open Software License v3.0.

Magento vydalo Magento 2, čo je upgrade na Magento 1. Magento 1 a Magento 2 nie sú jedinečné verzie Magenta. Magento 2 je lepší ako Magento 1 z hľadiska bezpečnosti, výkonu, SEO, rýchlosti a jednoduchosti použitia.

Hlavný rozdiel medzi Magento 1 a Magento 2 je v tom, že Magento 2 je rýchlejší, priaznivejší pre SEO a užívateľsky prívetivejší ako Magento 1. Magento 2 tiež podporuje najnovšie PHP, čo zlepšuje celkovú rýchlosť webovej stránky.

Magento 2 môže prijať viac objednávok za hodinu ako Magento 1. Čas načítania stránky je tiež rýchlejší. Okrem toho má aj čistejšie kódovanie a užívateľsky prívetivú palubnú dosku. Magento 2 tiež ponúka funkcie metaznačiek pre lepšie SEO, čo je kritická funkcia, ktorá v Magento 1 chýbala.

Čítať:  Prvýkrát som skúsil PopSocket a akonáhle som praskol, nemohol som prestať

Teraz poďme diskutovať o niektorých ďalších rozdieloch medzi Magento 1 a Magento 2.

6 kľúčových rozdielov medzi Magento 1 a Magento 2

 1. Architektúra
 2. Rýchlosť a výkon
 3. Rozšírenia
 4. Dashboard
 5. SEO
 6. Bezpečnosť
 1. Architektonické rozdiely

Jedným z kľúčových rozdielov medzi Magento 1 a Magento 2 je, že Magento 2 podporuje najnovšie verzie PHP. Tieto verzie obsahujú vylepšenia zabezpečenia, ktoré ovplyvňujú rýchlosť obchodu.

 1. Rýchlosť a výkon

V porovnaní s Magento 1 ponúka Magento 2 vyššiu rýchlosť načítania stránky. Ak ste používateľom Hostinger Magento, máme možnosť vyrovnávacej pamäte Redis, ktorá vám pomôže zlepšiť výkon vášho webu.

Redis je populárna databáza kľúč-hodnota a Magento 2 obsahuje podporu pre vyrovnávaciu pamäť stránok a relácie hneď po vybalení. Redis sa bežne používa v obchodoch Magento na ukladanie objektov do vyrovnávacej pamäte a stránky. Môžeš pozrite si náš článok tu, kde sa dozviete, ako nakonfigurovať Redis pre Magento 2.

 1. Rozšírenia

Jedným z problémov Magento 1 sú konflikty rozšírení. Ak existujú dve alebo viac rozšírení, pokúsia sa prepísať rovnakú funkčnosť. Tento problém bolo možné predtým vyriešiť iba manuálne, čo bol drahý a časovo náročný proces.

S Magento 2 však zásuvné moduly umožňujú, aby sa kód prekrýval so základným kódom, než aby ho prepisoval.

 1. Dashboard

Ako už bolo spomenuté vyššie, Magento 2 má užívateľsky prívetivý a interaktívny admin panel.

Dashboard vám umožňuje rýchlo nájsť informácie, prechádzať do všetkých častí administračného panela a efektívnejšie spravuje váš obchod, vďaka čomu je rozhranie užívateľsky prívetivé.

Magento 2 má tiež komplexný dashboard, ktorý zobrazuje celoživotné predaje, posledné objednávky, priemerné objednávky, najčastejšie hľadané výrazy, daň z príjmu a ďalšie funkcie.

 1. SEO: Optimalizácia pre vyhľadávače

V porovnaní Magento 1 a Magento 2, Magento 2 neurobilo veľký skok od Magento 1 z hľadiska SEO. Ale je to lepšie ako Magento 1. Magento 2 poskytuje kanonickú značku, takže sa môžete vyhnúť problémom s duplicitným obsahom. Umožňuje tiež metaznačky na optimalizáciu jednotlivých stránok.

 1. Bezpečnosť

Keďže Magento 1 je na konci životnosti, pre Magento už nebudú k dispozícii žiadne aktualizácie, bezpečnostné záplaty ani opravy chýb, čo ponecháva zastaraný softvér zraniteľný voči hrozbám.

Čítať:  Magento Omnichannel riešenie a jeho výhody F...

Magento 1, Koniec života

Magento 1 doslúžilo v júni 2020. Existuje však spôsob, ako ho stále bezpečne používať. M1 je možné použiť na serveroch Hostinger za predpokladu, že využíva doplnok Safe Harbor. Safe Harbor bude k dispozícii do marca 2022.

Ďalší bezpečný prístav

Keď sa vydajú nové verzie softvéru/aplikácií, staršie verzie sa po určitú dobu uchovávajú. Potom už nie sú podporované.

Magento 1 dosiahlo EOL v júni 2020, čo znamená, že ak chcete predĺžiť životnosť svojho obchodu pri rozhodovaní o ďalšom postupe, budete musieť podniknúť kroky, aby ste zostali v bezpečí.

Stále môže byť hosťovaný na serveroch Hostinger za predpokladu, že používa doplnok Safe Harbor.

Safe Harbor je doplnok, ktorý umožňuje firmám, ako je tá vaša, ponechať si svoje stránky na Magento 1 aj po EOL poskytovaním bezpečnostných a technologických aktualizácií na dlhšiu dobu. Či už teda stále hľadáte svoje možnosti alebo už plánujete migráciu, Safe Harbor vám môže ponúknuť flexibilitu, ktorú potrebujete, kým nebudete pripravení odísť z Magento 1.

Migrácia z Magento 1 na Magento 2 môže stáť kdekoľvek od 50 000 do 100 000 USD. Ak vezmeme do úvahy vplyv týchto nákladov na používateľov, je ľahké pochopiť, prečo mnohí váhali s ďalším krokom.

Bezpečný prístav je produkt, ktorý vám poskytne viac času na správne rozhodnutie pre váš web. Bezpečný prístav poskytuje používateľom nákladovo efektívny spôsob, ako zostať na Magento 1, kým budete hodnotiť svoje možnosti. Odhaduje sa, že Safe Harbor pridá 35 % k vašim súčasným celkovým nákladom na hosťovanie.

Čítať:  Dve vysoko výkonné témy pre WooCommerce

Teraz čo?

Od júna 2020 už nebudú podporované stránky používajúce Magento 1. Zostanú aktívne so všetkými funkciami, ale bez podpory a aktualizácií od Magenta.

Po ukončení podpory Magento 1 sa hackeri pokúsia nájsť medzery alebo príležitosti na ukradnutie údajov z nepodporovaných obchodov M1 používateľov.

Existuje mnoho spôsobov, ako môžu hackeri získať informácie z databázy obchodu, ako sú útoky DDoS, hrubá sila, registrácie spamu a injekcie SQL. Nepodporované stránky sú ľahkým cieľom, pretože im chýba bezpečnosť.

Možno sa pýtate, aké sú moje najlepšie možnosti, ako sa vyhnúť takejto situácii?

 1. Prejdite na Magento 2.
 2. Prejdite na rôzne platformy elektronického obchodu.

Prechod na Magento 2

V porovnaní Magento 1 s Magento 2 je Magento 2 nepochybne lepšou platformou elektronického obchodu. Po migrácii teda používatelia nájdu ľahko použiteľné administrátorské rozhranie a vylepšený výkon stránky. Najlepšia zo všetkého je podpora od Magenta.

Upozorňujeme však, že prechod na Magento 2 nie je len inováciou. Magento 2 je úplne nová platforma s iným rámcom a štruktúrou.

Nie je to také jednoduché ako inovácia na ďalšiu verziu jedným kliknutím, ale je to úplný prechod na novú platformu, ktorá si vyžaduje plán, veľa času a zdrojov.

Všetky prispôsobené rozšírenia, kódy a úpravy tém musia byť prerobené a prepísané, aby fungovali s Magento 2 a najnovším PHP.

Prechod na rôzne platformy elektronického obchodu

Na trhu je k dispozícii množstvo platforiem elektronického obchodu. Musíte zistiť, či je váš obchod pripravený prispôsobiť sa novým technológiám a migrovať obsah webovej stránky, aby ste získali konkurenčnú výhodu.

Čítať:  Pomocou súboru Hosts otestujte svoju stránku Magento

Závisí to od faktorov, ako je softvérový balík, štruktúra a architektúra vašej platformy. Proces migrácie by však bol stále komplikovaný, pretože sa presúvate do úplne inej atmosféry.

Môžete buď nahradiť platformu elektronického obchodu s otvoreným zdrojovým kódom inou platformou s otvoreným zdrojom, alebo môžete prejsť na proprietárny softvér.

Môžete tiež presunúť svoju platformu do WooCommerce, ale proces vytvárania webových stránok úplne začnete s WooCommerce. Ako vieme, WooCommerce je bezplatný doplnok s otvoreným zdrojom pre stránky WordPress, ktorý pridáva funkcie elektronického obchodu na akúkoľvek stránku WordPress.

Prečítajte si náš blog o Magento vs. WooCommerce a dozviete sa viac.

Spodná čiara

Keďže Magento 1 je na konci svojej životnosti, Magento nikoho nenúti upgradovať na Magento 2. Váš obchod nezmizne, ak neupgradujete na Magento 2. Keďže však neexistuje žiadna podpora pre Magento 1, je lepšie prejsť na akúkoľvek inú platformu.

Magento 2 má pokročilejšie funkcie ako Magento 1. Magento 2 je bezpečnejšie, rýchlejšie a optimalizovanejšie ako Magento 1. Môžete tiež prejsť s akoukoľvek inou platformou na migráciu vášho obchodu, ako je WooCommerce.

Zvážte hosting s Hostinger

Webhosting je služba, ktorá ukladá vaše webové stránky a ich obsah, takže ich môžete publikovať online. Bez ohľadu na aplikáciu, ktorú používate, váš web bude niekde hostovaný.

Hostinger ponúka výkonnú technológiu hostingu navrhnutú pre to, čo potrebujete. Naše plány hosťovania zahŕňajú zvýšenú rýchlosť, bezpečnosť, škálovateľnosť a podporu pre vašu stránku.

Hádajte tiež, čo… BEZPLATNÉ migrácie stránok sú súčasťou každého plánu – či už pre WooCommerce alebo Magento.

Získajte viac informácií o plne spravovanom hostingu Magento alebo plne spravovanom hostingu WooCommerce s Hostinger.

Pozrite si naše plány, ako začať už dnes.

Súvisiace zdroje

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE