Mali by vydavatelia WordPress investovať do manuálneho vytvárania odkazov?

Napriek mnohým pokrokom, ktoré spoločnosť Google urobila vo svojich algoritmoch vyhľadávacích nástrojov v rokoch, odkedy Larry Page vynašiel PageRank, prichádzajúce odkazy sú stále kľúčové pre spôsob, akým vyhľadávací gigant rozhoduje o hodnotení stránok. Všetky odkazy však nie sú rovnaké a najľahšie dostupné odkazy sú zároveň najmenej hodnotné – odkazy na komentáre, odkazy na fóra a iné prepájacie stránky, na ktorých je len malá redakčná kontrola nad obsahom.

Google sa tiež stal oveľa inteligentnejším pri zisťovaní, či sú odkazy skutočným článkom: úprimné vyjadrenie redakčného súhlasu s obsahom, na ktorý sa odkazuje, alebo jednoducho súčasťou schémy na manipuláciu hodnotenia PageRank.

Schémy s odkazmi a spam s odkazmi sú čoraz menej efektívne. A v nepravdepodobnom prípade, že konkrétna schéma prepojenia bude účinná, je len otázkou času, kedy Google to zisťuje. Keď sa tak stane, všetky peniaze investované do budovania prepojení sa stratia; stránka držaná hore v SERP na základe schémy odkazov bude prepadnutá.

Pridajte túto skutočnosť k množstvu ďalších signálov, ktoré Google používa na hodnotenie, a mohlo by sa zdať, že manuálne vytváranie odkazov je mŕtve. V skutočnosti, ak venujete pozornosť niektorým častiam médií SEO – nikdy tým, aby ste sa vyhli divokým špekuláciám a hyperbole – odpustili by ste si vieru, že vytváranie odkazov je strata času.

V skutočnosti to nie je pravda. Na modernom webe je stále miesto pre linkbuilding. Ale tu je vec: ak chcete vybudovať udržateľný profil odkazov, budete to musieť urobiť náročne.

Čítať:  Základy WordPress: Čo je to krátky kód?

Budovanie odkazov ešte dnes

Prvá vec, ktorú potrebujete, je skvelý obsah. Automatizované vytváranie objemových odkazov je v podstate, ak nie úplne, mŕtve a najlepší spôsob, ako vybudovať udržateľné odkazy, je vytvoriť úžasný obsah – tj obsah, na ktorý chcú ľudia odkazovať. Samozrejme, skvelý obsah sám o sebe nestačí. Neobhajujem prístup „ak to postavíte, prídu“, pretože neprídu, ak o tom nevedia.

Druhým faktorom efektívneho linkbuildingu je propagácia a dosah. Sociálne médiá v tom zohrávajú veľkú úlohu: čím viac ľudí uvidí váš obsah, tým viac naň bude odkazovať. Nie je to tak, že odkazy na sociálne siete majú veľký význam; oni nie. Sociálne médiá sú však najlepší spôsob, ako dostať obsah k čo najväčšiemu počtu ľudí.

V tomto sú sociálne médiá jednoducho veľmi efektívnym propagačným nástrojom, ale zďaleka to nie je jediný propagačný nástroj, ktorý majú tvorcovia odkazov k dispozícii. Povedzme, že ste napísali najlepší zdroj na webe na konkrétnu tému, ale nemáte žiadne prichádzajúce odkazy. Keď hľadáte predmet svojho obsahu na Googli, vaša práca je zatienená množstvom podradných článkov. Je to preto, že majú viac prichádzajúcich odkazov (okrem iných faktorov, ale my sa zameriame na odkazy).

Ak je váš obsah najlepší, prečo by tieto odkazy nemali smerovať na váš web namiesto podradného obsahu? Tu je miesto, kde prichádza tvrdá práca ručného vytvárania odkazov. Môžete použiť nástroj ako Majestic.com zistiť, kto odkazuje na stránky, ktoré prevyšujú hodnotenie vášho obsahu.

Čítať:  Príručka pre začiatočníkov k Bootstrap WordPress

Potom preskúmajte tieto stránky a zistite, prečo odkazujú na podradný obsah. Niekedy sa odkazy budú nachádzať v roky starých článkoch alebo v adresároch spamu, ale niekedy budú odkazujúce stránky smerodajné a užitočné zdroje.

Teraz chcú správcovia týchto stránok odkazovať na najlepší obsah, však? A napísali ste najlepší obsah. Nájdite spôsob, ako ich kontaktovať a dať im vedieť, že máte lepší obsah. Vaša miera konverzie pre tento prístup bude nízka, ale získané odkazy budú pravdepodobne skutočným a úprimným vyjadrením redakčného súhlasu s vaším obsahom.

Tento proces môžete posunúť o krok ďalej tým, že nájdete obľúbené články o relevantných témach pre vašu oblasť, napíšete lepšie články a potom vykonáte proces, o ktorom sme diskutovali.

Budovanie odkazov ani zďaleka nie je mŕtve. Automatizované vytváranie odkazov sa uberá smerom k dodo, ale starý dobrý proces písania a propagácie skvelého obsahu je veľmi živý a nakopáva.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE