Marketingové nástroje, obsah a stratégia

Predpovedať budúcnosť trendov sociálnych médií nie je ľahké, ale práve to robí to tak zábavným!

V Sprout Social sú sociálne médiá naším chlebíkom a náš tím tu tvrdo pracuje na tom, aby zostal informovaný o všetkých kľúčových trendoch sociálnych médií.

Máme prehľad o tom, kam smerujú trendy sociálnych médií v roku 2024. A čo je najlepšie…

… nám nevadí zdieľať naše tajomstvá.

Tu sú trendy, na ktoré si v roku 2024 treba dať pozor, a niektoré relevantné tipy a triky pre sociálne médiá, ktoré vám pomôžu lepšie sa orientovať na vašej digitálnej ceste.

1. Obsah je (stále) kráľ

Platformy sociálnych médií naďalej aktualizujú svoje algoritmy, aby ukázali čo najviac relevantný obsah pre používateľov sociálnych médií.

Iste, môžete zaplatiť za nejaké ďalšie vystavenie, ale reklamy môžu urobiť len toľko pre vás. Jediný spôsob, ako si udržať návštevníkov a premeniť ľudí, ktorí narazili na váš obsah, na potenciálnych zákazníkov, je poskytnúť im dostatočnú hodnotu.

V roku 2020 by ste mali pamätať na tri veci:

1. Vyberte si svoju platformu strategicky

Výber správnej platformy sociálnych médií je ťažší, než sa zdá, a dôležitejší, než by ste si na začiatku mysleli.

Je nevyhnutné, aby ste rozumeli funkciám každej platformy, aby ste vedeli, ktorá z nich vám najviac vyhovuje.

Povedzme, že prevádzkujete blog o jedle a váš obsah sa točí okolo uverejňovania receptov a obrázkov jedál.

Teraz by ste si za svoju hlavnú platformu nevybrali Twitter, však?

Pravdepodobne by ste sa rozhodli pre Instagram, pretože poskytuje úhľadnú rovnováhu medzi zameraním obrázka a kratšími textovými popismi (napr. môžete zverejniť obrázok svojho vareného jedla a poskytnúť recept nižšie).

Odporúča sa prečítať: Písanie titulkov Instagramu, ktoré sa konvertujú: Obsah, formátovanie a hashtagy

2. Repurpose Content… Správna cesta

Okrem pochopenia jednotlivých platforiem a výberu tej správnej pre vašu značku preskočte zdieľanie rovnakého obsahu, ako len môžete.

Áno, čítate správne!

Uverejňovanie rovnakého obsahu na všetkých platformách, ktoré používate, spôsobuje, že vyzeráte leniví, nekreatívni a opakujúci sa.

Nehovoríme, že nemôžete prerobiť obsah (v skutočnosti vy ), ale každá platforma sociálnych médií má svoje vlastné publikum, obsahovú stratégiu, ako aj rôzne oblasti zamerania a špecifické štýly písania.

Niečo, čo dobre funguje na Facebooku, sa môže ukázať ako úplná katastrofa alebo sa môže zdať neprofesionálne, ak to zverejníte na Linkedine.

Tu je niekoľko skvelých kúskov o zmene účelu obsahu, ktoré vám môžu pomôcť začať: Jemnosti a nedostatky prepracovania obsahu pre príspevky na sociálnych sieťach a Tipy, ako premeniť svoje blogy na príspevky na sociálnych sieťach.

Čítať:  13 opráv pre TikTok Like Count Wrong

Ak si nie ste istí, ako k tomu pristupovať, vždy si môžete najať odborníka na sociálne siete, ktorý vás prevedie.

3. Zostaňte konzistentní

Nezabúdajme na konzistenciu.

Predstavte si, že denne uverejňujete príbehy na Instagrame, pravidelne komunikujete so svojimi sledovateľmi a zrazu na mesiac bez upozornenia pre svojich sledovateľov, len preto, že by ste chceli propagovať svoj novovydaný ebook s receptami.

Novinky: nedostávate uznanie, ktoré chcete, ani nezintenzívňujete svoju hru s marketingovými trendmi.

Ľudia oceňujú neustále úsilie – vtedy dostávate nepretržité overovanie.

2. Vizuálny obsah naďalej dominuje

Zameranie na vizuálny obsah je teraz potrebné viac ako kedykoľvek predtým.

Používanie vizuálneho obsahu zlepšuje celkové marketingové trendy a môže urobiť zázraky pre vašu angažovanosť v sociálnych médiách.

Neberte nás za slovo – venujte chvíľu a zvážte nasledujúci vizuálny obsah štatistiky:

 • 90 % informácie prenášané do mozgu sú vizuálne a vizuálne sa spracúvajú 60 000X rýchlejšie v mozgu ako text.
 • 40 % ľudí bude lepšie reagovať na vizuálne informácie ako na obyčajný text.
 • Vydavatelia, ktorí používajú infografiku, rastú v návštevnosti v priemere o 12 % viac ako tí, ktorí nie.
 • Pinterest generuje firmám väčšiu návštevnosť zo sprostredkovania ako Google+, YouTube a LinkedIn dohromady.

Už si presvedčený?

Vizuálny obsah je v inak monotónnej a kvantitatívnej tvorbe obsahu.

Začlenenie vizuálov do vašej každodennej stratégie sociálnych médií môže skutočne zmeniť spôsob, akým zákazníci vnímajú vás a vašu značku.

A s dostupnosťou vizuálnych nástrojov dnes je to jednoduchšie ako kedykoľvek predtým!

Nevýhodou je, že pri takom veľkom množstve vizuálnych nástrojov na výber môže byť zložité vybrať ten správny.

Najlepšou možnosťou je použiť niekoľko vizuálnych stratégií, ktoré zodpovedajú potrebám vašej značky a s ktorými sa cítite pohodlne.

Ak používate Instagram, nevynechajte IGTV; ak často uverejňujete príspevky na Facebooku, nezverejňujte iba obrázky alebo dlhšie texty, uverejňujte aj infografiku, ako aj citáty obrázkov. Ak ste na YouTube, vysielajte vždy naživo!

Odporúča sa prečítať: Začlenenie mémov, emodži a gifov do vašej sociálnej stratégie pre vyššiu angažovanosť

Áno, používatelia oceňujú dôslednosť a nepretržitú prácu a úsilie, ale tiež si cenia spontánnosť!

Vizuály, ktoré môžete použiť na svojich platformách sociálnych médií

 • Obrázky (prispôsobené aj skladové)
 • Videá (naživo aj nahrané)
 • Snímky obrazovky
 • GIF
 • Memy
 • Koláčové grafy
 • Citácie (umiestnené na prispôsobených obrázkoch)

Vizuálny obsah pridáva hodnotu vášmu písanému obsahu, pomáha zvyšovať zapojenie a poskytuje zmysluplnejšiu používateľskú skúsenosť.

Odporúča sa prečítať: 10 chýb vo vašej stratégii vizuálneho obsahu [+ Tools to Fix Them!]

Začlenenie vizuálov do vašej stratégie môže byť náročné, ale vizuály rezonujú so súčasnými marketingovými trendmi a jednoducho sú to, čo užívatelia

Len sa na chvíľu vžite do topánok – páčila by sa vám akákoľvek platforma sociálnych médií bez vizuálnej rozmanitosti alebo originality obrázkov?

Čítať:  407 nápadov na popis nehnuteľností pre Instagram pre jednoduché zápisy v roku 2024

Ľudia chcú to, čo je príjemné pre oči. Vašou úlohou je dať im to, čo chcú.

3. Influencer Marketing je stále silný

Na rozdiel od všeobecného presvedčenia, influencer marketing nie je mŕtvy. V skutočnosti, Očakáva sa, že influencer marketing sa do roku 2020 stane odvetvím v hodnote 5 až 10 miliárd dolárov. Hádajte čo? Už je rok 2020!

Celý zmysel influencer marketingu je nájsť influencerov vhodných pre vašu značku, aby vám ju mohli propagovať. A to je kľúčová vec, keď začínate svoju vplyvnú marketingovú kampaň – nájsť tých správnych influencerov.

Nenechajte sa uniesť počtom sledovateľov, ktoré má influencer, alebo tým, čo bude požadovať ako kompenzáciu (niektorí platia influencerom alebo im dajú bezplatný produkt, iní môžu robiť oboje).

Nejde o to, že by tieto veci boli irelevantné, len je toho oveľa viac.

Odporúča sa prečítať: Používanie hashtagov na hľadanie influencerov na Instagrame, Twitteri a Facebooku

Čo ak napríklad influencer, ktorému zvažujete navrhnúť spoluprácu, je známy tým, že spolupracuje s konkurenciou alebo má tendenciu propagovať a akceptovať VŠETKO, čo sa im ponúka?

Myslíte si, že vďaka tomu bude vaša značka uznávaná, oceňovaná alebo oceňovaná?

Alebo si predstavte, že by ste kontaktovali známeho foodblogera – je to zrejme niekto, kto často zverejňuje obrázky jedla, navštevuje rôzne reštaurácie a píše recenzie na rôzne jedlá.

Ale predávate športové oblečenie a chcete propagovať zdravý životný štýl a správnu a vyváženú stravu. Myslíte si, že tento influencer je tou správnou voľbou pre vašu značku?

Odporúča sa prečítať: Ako nájsť mikro influencerov na Instagrame na zvýšenie predaja

Pamätajte, že influenceri by vám mali pomáhať budovať dôveru vo vašu značku, nie ju ničiť.

V dobe, keď používatelia veľmi oceňujú vplyvné odporúčania, je dôležitejšie ako kedykoľvek predtým nájsť tých správnych ovplyvňovateľov.

Okrem toho sa uistite, že vy aj váš influencer ste spokojní a spokojní s vašou spoluprácou. Úspešná influencerská kampaň je vtedy, keď sú obe strany so spoluprácou spokojné.

Marketingové trendy sa z nejakého dôvodu nazývajú trendy – zameriavajú sa na aktuálnu popularitu a môžu získať okamžitý úspech.

Starostlivo vypracovaná vplyvná stratégia vám však môže z dlhodobého hľadiska priniesť uspokojivejšie výsledky, než len vyhovieť prebiehajúcim marketingovým trendom.

Odporúča sa prečítať: Instagram Influencer Marketing: Sprievodca od začiatku do konca

4. Zákaznícky servis je dôležitejší ako kedykoľvek predtým

Platformy sociálnych médií sú skutočne miestom, kde môžete propagovať svoj obsah a svoju značku. Sú tiež miestom, kde môžete komunikovať so svojimi zákazníkmi a vernými sledovateľmi.

A tento aspekt sa postupom času stáva oveľa dôležitejším. Navyše, nadviazanie komunikácie s ľuďmi, ktorí vás sledujú, nebolo nikdy jednoduchšie.

Nezabudnite si prečítať recenzie a referencie – zistite, čo si ľudia o vás/vašej značke myslia; čo by chceli vidieť viac, čo sa im nepáči alebo čo by od vás očakávali v budúcnosti.

Pokúste sa tiež odpovedať na všetky správy, ktoré by ste mohli dostávať, ako aj na komentáre – zniete profesionálne, no zároveň priateľsky; prístupný a neutrálny.

Čítať:  Ako zvýšiť obsah WordPress pomocou asistenta na písanie SEO Semrush

Ak komunikujete jeden na jedného s nasledovníkom, vždy pri oslovovaní použite ich meno. Ľudia radi počujú svoje meno alebo čítajú ich meno.

Vyjadruje osobnejší tón a pôsobí, akoby ste im venovali zvýšenú pozornosť.

Na druhej strane si uvedomujeme, že nemôžete robiť všetko sami. Aj keď za vami stojí celý tím, stále by ste potrebovali ďalšiu pomoc, ak sa vaša firma rozrastá.

našťastie chatboty sú tu, aby vám pomohli.

Vedeli ste, že 40 % spotrebiteľov je jedno, či im pomáha chatbot alebo skutočný človek, pokiaľ dostanú pomoc, ktorú potrebujú?

Očakáva sa, že inteligencia a algoritmy chatbotov budú rásť a zlepšovať sa nad rámec toho, čo považujeme za predstaviteľné.

Dokážu komunikovať s viacerými ľuďmi naraz a ak máme byť realisti, toto neprekoná ani celý tím zákazníckej podpory.

Navyše mať schopnosť trénovať ChatGPT na vlastných údajoch môže poskytnúť personalizovanejšie odpovede a zosúladiť schopnosti robota s jedinečnými potrebami podniku.

Odporúča sa prečítať: Správy na Instagrame: Ako môžu firmy zapojiť svoje publikum a nástroje na správu vašej doručenej pošty

5. Veci sa menia

Ak sme sa niečo naučili, tak to, že sa veci menia.

Rýchlo.

A samozrejme, v roku 2020 budeme naďalej svedkami rýchlych zmien.

Takže, aby ste zostali relevantní, musíte prijať neznáme.

Platformy sociálnych médií majú širokú škálu algoritmov a neustále sa inovujú, vyvíjajú a skúšajú nové veci.

Jedným z takýchto príkladov je Instagram sa rozhodol odstrániť „páči sa mi“ zo svojej platformy (zostanú viditeľné pre vás, ale ostatní ich nebudú môcť vidieť).

Zmena „viditeľnosti lajkov na Instagrame“ mení celkové vnímanie Instagramu ako platformy sociálnych médií. To tiež mení spôsob, akým sa na tejto platforme obnovia nadchádzajúce marketingové trendy a stratégie.

Doteraz sa napríklad relevantnosť príspevkov, titulkov alebo celých účtov vo všeobecnosti počítala na základe počtu sledovateľov a hodnotení Páči sa mi.

Čím väčší počet lajkov, tým vyššia úroveň overenia a uznania.

Táto úprava teraz mení hru – bez lajkov sa používatelia Instagramu budú musieť sústrediť na poskytovanie lepšieho obsahu, kvalitných fotografií a tiež vymýšľať rôzne stratégie k svojmu statusu na Instagrame.

A potom je tu vzostup TikTok, aplikácia na zdieľanie videa, ktorá sa rýchlo stáva jednou z najpopulárnejších aplikácií medzi používateľmi sociálnych médií na celom svete.

V súčasnosti sú používateľmi TikTok najmä tínedžeri a generácia Z. Avšak vzhľadom na algoritmus aplikácie, ktorý nevyžaduje, aby tvorcovia mali veľa sledovateľov, aby získali veľa pozornosti, sa každý deň pripája stále viac ľudí z rôznych vekových skupín.

S rastúcou popularitou aplikácie je len otázkou času, kedy značky začnú objavovať TikTok, ako sa to stalo Facebook a Instagram.

To vám len ukazuje, že nikdy nemôžete úplne zvládnuť konkrétnu platformu sociálnych médií, pretože sa neustále vyvíjajú.

Najväčším tipom pre sociálne médiá by bolo nikdy nestratiť zmysel pre prispôsobenie sa tomu, čo ešte len príde. To je konečný marketingový trend, ktorý sa nikdy nemení.

Čítať:  Ako používať obsah na vytváranie rýchlych ciest k hotovosti na vašom webe

Teraz si pohovorme o…

Najlepšie nástroje sociálnych médií, ktoré je potrebné zvážiť v roku 2020

Všimli ste si niekedy, ako výskyt nových nástrojov sociálnych médií ovplyvňuje, ktoré platformy naďalej používame, ktoré nástroje si ponechávame a ktoré úplne ignorujeme?

Ako sa mení svet sociálnych médií, menia sa aj nástroje sociálnych médií. To následne modifikuje to, ako vo všeobecnosti vnímame určité marketingové trendy.

Bez ďalších okolkov tu je krátky zoznam niektorých najefektívnejších nástrojov sociálnych médií, ktoré odporúčame vyskúšať:

1. Kľúčová dierka

Postavili sme taký komplexný nástroj na sociálne počúvanie a analýzu, že si budete priať, aby ste ho objavili skôr. Sprout Social sleduje konverzácie na všetkých sociálnych kanáloch a analyzuje ich. Môže vám pomôcť preskúmať váš trh, pochopiť vplyv vašich kampaní a nájsť najlepších influencerov. Najlepšia vec? Bezplatná skúšobná verzia.

2. Kicksta

Jeden z najlepších marketingové nástroje pre značky zamerané na Instagram. Pomáha vám to rýchlejšie budovať spôsob sledovania zacielením na sledovateľov podobných účtov. Pomáha vám tiež nájsť lepšie príležitosti na partnerstvo, ako aj spôsoby, ako zvýšiť predaj.

3. Audiense

Skvelý nástroj na segmentáciu publika. Analyzuje a pomáha vám porozumieť vášmu publiku a umožňuje vám vytvárať veľmi špecifické segmenty publika, prispôsobovať zacielenie a poskytovať personalizované správy, čo je skvelé.

4. AgoraPulse

Veľký prínos pre vaše už existujúce nástroje sociálnych médií. AgoraPulse vám pomáha spravovať vašu prítomnosť na sociálnych sieťach. Zhromažďuje všetky vaše konverzácie na jednom mieste a pomáha vám naplánovať vaše príspevky a vytvoriť víťazný kalendár obsahu. Umožňuje vám vytvárať segmenty publika a spravovať aj svoj tím.

5. Zoznámte sa s Edgarom

Nástroj na plánovanie sociálnych médií, ktorý vám pomáha uverejňovať staršie príspevky. Recyklácia vašich starých zabijáckych príspevkov zvyšuje vašu návštevnosť a prináša vám väčšiu expozíciu.

To je ešte relevantnejšie, ak ste pred chvíľou napísali skvelý článok a vaša značka sa medzitým rozrástla – je samozrejmé, že svoj obsah sprístupníte viacerým čitateľom.

Majte na pamäti, že toto v žiadnom prípade nie je úplný zoznam. Napriek tomu je to základný návod, ako začať.

Posledné myšlienky o trendoch v sociálnych médiách, tipy a triky

Ľudia trávia veľa času na rôznych sociálnych sieťach a nie je to nič nové.

Niektoré z nich sú produktívne a s konečným cieľom a inokedy sú to len bezcieľne rolovanie v účtoch a náhodne konkrétnych príspevkoch.

Nech je ich dôvod akýkoľvek, v každom prípade je to v poriadku.

Dôležité však je, že teraz poznáte tie správne tipy a triky, vďaka ktorým bude ich zážitok zo sociálnych médií oveľa príjemnejší a budete držať krok so stále rastúcou konkurenciou vo vašom odvetví v roku 2020.

Kľúčová dierka je nástroj na sledovanie konverzácií v reálnom čase, ktorý poskytuje analýzy sociálnych médií a sledovanie hashtagov pre Twitter, Facebook, Instagram a ďalšie platformy. Začnite zadarmo.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE