Miestny vývoj WordPress s Valetom

Rovnako ako WordPress má špecifické nástroje, ako je VVV, ktoré sú prispôsobené vývoju stránok WordPress lokálne, širšia komunita PHP má podobné nástroje. Dnes sa pozrieme na Valet, čo je nástroj, ktorý je špecifický na hosťovanie Laravel projektov pre miestny rozvoj.

Zatiaľ čo Valet bol vydaný tímom Laravel, je navrhnutý tak, aby podporoval WordPress hneď po vybalení, spolu s ďalšími CMS ako Craft a Statamic.

Poďme sa pozrieť na to, ako spustiť web WordPress na Valet.

Príprava na inštaláciu služby Valet

Ak ste už predtým používali nástroje ako XAMPP alebo MAMP, bude to trochu iné, pretože predtým, ako spustíme Valet, potrebujeme nainštalovať ďalšie nástroje založené na termináloch.

Najprv musíme nainštalovať Homebrew. Homebrew je správca balíkov pre terminály macOS alebo príkazový riadok Linuxu. Budeme to potrebovať na inštaláciu balíkov, ktoré budú tvoriť Valet. Ak sa vám to zdá skľučujúce začať, nebojte sa. Existuje len niekoľko základných príkazov, ktoré musíme spustiť.

Ak chcete nainštalovať Homebrew, použite príkaz nižšie.

/bin/bash -c “$(curl -fsSL https://raw.githubusercontent.com/Homebrew/install/HEAD/install.sh)”

Budete privítaní niekoľkými výzvami na nastavenie Homebrew. Všetky sú veľmi jasné, takže ich jednoducho nasledujte a bude to pre vás nastavené.

Predtým, ako budeme pokračovať, musíme sa uistiť, že máme najnovšie definície balíkov pre Homebrew. Aby sme to dosiahli, musíme ho aktualizovať pomocou nižšie uvedených príkazov.

Čítať:  Ako zobraziť najnovšie komentáre na bočnom paneli WordPress

variť doktor

To zaisťuje, že v Homebrew nie je potrebné nič opravovať. Ak je všetko v poriadku, môžete aktualizovať Homebrew.

aktualizácia varenia

Ak váš systém nenájde Homebrew v $PATH, môžete ho pridať pomocou tohto príkazu. export PATH=”/usr/local/bin:$PATH” Ak máte iné chyby, pozrite si sprievodcu riešením problémov Homebrew

Ďalej si nainštalujte PHP 7.4 cez Homebrew pomocou príkazu nižšie.

brew install [email protected]

Ako dlho to bude trvať, závisí čiastočne od vášho internetového pripojenia, pretože Homebrew si musí stiahnuť PHP. Po stiahnutí Homebrew nastaví PHP 7.4 na vašom systéme.

Nakoniec sa musíme uistiť, že Composer je nainštalovaný v našom systéme. Tieto pokyny nájdete v mojom predchádzajúcom príspevku na Composer alebo sa pozrite na oficiálna dokumentácia o inštalácii Composer.

Inštalácia služby Valet

Teraz, keď máme všetko nastavené, je čas nainštalovať Valet cez Composer pomocou príkazu nižšie.

skladateľ globálne vyžadovať laravel/komorník

Ak sa zobrazia chyby, je možné, že si budete musieť stiahnuť nejaké ďalšie závislosti. Ak áno, spustite príkaz uvedený vyššie pomocou –with-all-dependencies, aby ste sa uistili, že sa stiahnu.

Teraz, keď máme Valet stiahnutý, musíme ho nastaviť. Spustite nasledujúci príkaz v termináli. Pred spustením tohto príkazu by ste mali byť vyzvaní na zadanie hesla.

inštalácia komorníka

Teraz máme Valet nainštalovaný, takže môžeme prejsť k nastaveniu stránky WordPress.

Ako nainštalovať WordPress v službe Valet

Existujú dva základné príkazy, ktoré potrebujete vedieť, aby ste Valet mohli efektívne používať.

  • park: používa sa na pridanie adresára do služby Valet. Ak by ste vytvorili priečinok s názvom ~/valet-sites, použili by ste príkaz park na pridanie celého priečinka ako miesta, ktoré by sa stránkam mohlo minúť.
  • odkaz: toto vám umožňuje pridať jeden priečinok lokality do služby Valet namiesto celého adresára, v ktorom by ste spúšťali rôzne lokality.
Čítať:  Prechod na nového hostiteľa WordPress

Teraz musíme stiahnite si WordPress aby sme ho mohli použiť na vytvorenie lokality založenej na službe Valet, na ktorej budeme pracovať. Rozbaľte stiahnutý súbor a premenujte ho na komorníka-nexcess. Potom sa v termináli presuňte do nášho nového adresára pomocou cd valet-nexcess a potom napíšte odkaz valet na prepojenie tohto adresára s obsluhou, aby ste ho mohli použiť na hosťovanie WordPress.

Teraz by ste mali mať možnosť navštíviť stránku valet-nexcess.test a zobraziť inštalačná obrazovka WordPress.

Predtým, ako prejdete nastavením WordPress, musíme nainštalovať databázovú vrstvu, pretože s ňou Valet neprichádza. MySQL môžeme nainštalovať cez Homebrew s nasledujúcim príkazom.

brew install mysql

Po nainštalovaní MySQL ho musíme spustiť.

spustenie servera mysql

Na zastavenie MySQL by ste použili mysql.server stop

Teraz sa môžete pripojiť k databáze Valet pomocou svojho obľúbeného lokálneho databázového nástroja a vytvoriť novú databázu.

Potom jednoducho dokončite inštaláciu WordPress a začnite pracovať na svojom novom webe.

Pokiaľ ide o testovanie jednotiek s Valetom, máte šťastie, pretože som už napísal návod, ako nastaviť testovanie jednotiek pre WordPress pomocou Valet. Je to pomerne jednoduché pomocou niekoľkých príkazov terminálu.

Pre zachytenie e-mailov sa vrátime k MailHog, ktorý sa dá ľahko nainštalovať cez Homebrew. Pláže WP má vynikajúci návod, ako získať toto nastavenie pre vaše vývojové prostredie.

Aj keď nie je príliš ťažké nastaviť službu Valet pre vaše projekty WordPress, zistil som, že výkon chýba. Napriek rozhovorom s mnohými ďalšími vývojármi som nikdy nedokázal prísť na to, prečo mám problémy s výkonom, ktoré oni nevidia napriek tomu, že lokálne spúšťam obrovské stránky na vývoj.

Čítať:  UI/UX WordPress Tipy a heuristika pre vývojárov

Tiež som zistil, že musím asi každý mesiac upravovať nastavenia služby Valet, pretože to z nejakého dôvodu prestalo fungovať. Pre mňa má Valet veľa sily, ale vyžaduje príliš veľa správy na to, aby som ho každý deň používal ako svoje miestne vývojové prostredie.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE