Mint Mobile vs Cricket Wireless: Čo je pre vás lepšie?

Edgar Cervantes / Android Authority

Veľkí mobilní operátori majú čo ponúknuť, ale niekedy je lepšie vrátiť sa k základom a ísť s predplatenou tarifou. Najlepšie ponuky obvykle pochádzajú od dopravcov MVNO. Tieto majú tendenciu poskytovať menej zvončekov a píšťaliek, ale tiež stoja výrazne menej. Dnes porovnáme dvoch z najobľúbenejších rozpočtových operátorov v tomto porovnaní Mint Mobile vs Cricket Wireless.

Pozrieme sa na ceny, plány, pokrytie, výber telefónu a ďalšie. Poďme do toho a pozrime sa, ktorá stávka je najlepšia pre vaše konkrétne potreby.

Mint Mobile vs Cricket Wireless: Ceny a plány

Edgar Cervantes / Android Authority

Pokiaľ sa pozeráte na Mint Mobile a Cricket Wireless, môžeme predpokladať, že sa snažíte nájsť dobrú ponuku. Našťastie obaja majú skvelé možnosti. Ich ponuka však prináša určité rozdiely.

Než sa pustíme do ponuky, je dôležité si uvedomiť, že všetky tieto plány prichádzajú s neobmedzeným volaním a textovými správami. Navyše takmer všetky tieto plány v podstate prichádzajú s neobmedzenými dátami. Možnosti s dátovým limitom vám umožnia prechádzať aj potom, čo prekročíte stanovený limit. Budete iba obmedzení na nižšie rýchlosti dát.

Mobilné tarify Mint Cricket Wireless plány

Obmedzené dátové tarify

Mint Mobile plány 5 GB:
75 dolárov na tri mesiace
120 dolárov na šesť mesiacov
180 $ na jeden rok

15 GB:
105 dolárov za tri mesiace
150 dolárov na šesť mesiacov
240 $ na jeden rok

20 GB:
135 dolárov za tri mesiace
210 dolárov za šesť mesiacov
300 dolárov na jeden rok

Cricket Wireless plány 5 GB:
30 dolárov za mesiac

10 GB:
40 dolárov za mesiac
35 $ ​​mesačne s automatickou platbou
70 $ mesačne za dve linky
90 $ mesačne za tri linky
110 $ mesačne za štyri linky
130 $ mesačne za päť liniek

Neobmedzené dátové tarify

Mobilné tarify Mint

Neobmedzený:
120 dolárov za tri mesiace
210 dolárov za šesť mesiacov
360 $ na jeden rok

Cricket Wireless plány Neobmedzený plán:
55 dolárov za mesiac
50 $ s automatickou platbou
360 dolárov ročne
80 $ mesačne za dve linky
90 $ mesačne za tri linky
100 $ mesačne za štyri linky
125 $ mesačne za päť liniek

Neobmedzená tarifa + 15 GB Mobile Hotspot:
60 dolárov za mesiac
55 $ mesačne s automatickou platbou
90 $ mesačne za dve linky
110 $ mesačne za tri linky
130 $ mesačne za štyri linky
160 $ ​​mesačne za päť liniek

Čítať:  Ako maximalizovať mieru zapojenia pre e-mailové a sociálne mediálne kampane

Existujú úvodné ponuky?

Mint Mobile aj Cricket Wireless majú svoje vlastné spôsoby, ako vás nalákať na prechod na ne, ale jedná sa o rôzne typy ponúk.

Cricket Wireless má veľa zliav na smartfóny, ktoré vyžadujú prenos vášho čísla od konkurencie. Pretože AT&T vlastní Cricket, nebude to fungovať, pokiaľ prichádzate z AT&T. Ponuky zariadenia môžu byť veľmi šťavnaté, ak ich môžete využiť, a mnoho z týchto telefónov je v skutočnosti zadarmo, ak týmto procesom prejdete.

Mint Mobile používa iný prístup, aby bol prechod naň lákavejší. Namiesto zlacňovania zariadenie vám poskytuje obrovskú zľavu na prvé tri mesiace služby. Plány uvedené v tabuľke budú stáť 45 USD za prvé tri mesiace pri 5GB pláne, 60 USD za prvé tri mesiace pri 15GB pláne, 75 USD za prvé tri mesiace pri 25GB pláne a 90 USD za prvé tri mesiace pri Unlimited plán. Okrem toho aktuálne ponúka ďalšie tri mesiace zadarmo, keď sa zaregistrujete. Takže v podstate platíte za prvých šesť mesiacov v týchto cenových bodoch.

Nezabudnite, že ceny sa vrátia k normálu po prvých šiestich mesiacoch, kedy sa plán obnoví. Ide o vynikajúcu ponuku, pokiaľ uvažujete o prechode a prevzatí vlastného zariadenia.

Dátové limity

Robert Triggs / Android Authority

Ako sme uviedli vyššie, plány s pridelením dát sa spomalia, keď dosiahnu dohodnuté hranice. Ale čo neobmedzené plány?

Mint Mobile má pre svoj neobmedzený plán zásadu spravodlivého využitia 40 GB. Potom sa rýchlosť zníži. Cricket Wireless je zhovievavejší s obmedzením rýchlosti dát. Predplatitelia predchádzajúceho neobmedzeného plánu boli spomalení iba vtedy, ak prekročili 22 GB a sieť bola preťažená. To znamená, že by ste mohli používať dáta preč, ak ste neboli v preplnenej oblasti.

Čítať:  Mylné predstavy WordPress: Potrebujete vlastný dizajn WordPress?

Throttling sa stal jedným z kriketových rozdielov medzi dvoma plánmi Unlimited. Základný plán Unlimited môže spomaliť vaše rýchlosti, pokiaľ je sieť preťažená, a teraz tu nie je žiadna zmienka o 22GB soft cap. To by mohla byť zlá správa, pretože kriket vás môže obmedziť, aj keď nepoužívate mnoho dát.

Užívatelia s veľkým objemom dát však ocenia výhody tarify Neobmedzený + 15 GB Mobile Hotspot. Cricket Wireless prísne špecifikuje, že tento plán prichádza s „neobmedzenými vysokorýchlostnými dátami, ktoré sa nespomalia na základe vášho využitia dát“. To je veľmi elegantné a na trhu vlastne vzácne.

Čo je cenovo dostupnejšie?

Edgar Cervantes / Android Authority

Bez ohľadu na to, ktorý plán získate, Mint Mobile má výhodu, pokiaľ ide o ceny. Aspoň ak dostanete jeden riadok.

Základný 5GB plán Mint stojí 15–25 USD v závislosti od toho, na koľko mesiacov platíte vopred. To priamo konkuruje 5GB plánu Cricket, ktorý stojí 30 $. Mint už neponúka 10GB tarifu. Kriket poskytuje túto možnosť za 40 USD, ale pomocou funkcie Auto Pay ju možno znížiť na 35 USD.

Plán Mint's Unlimited je tiež veľmi podobný plánu Cricket's a práve vtedy sa začínajú prejavovať zásadné rozdiely. Plán Mint's Unlimited stojí ekvivalent mesačných 30 – 40 USD. Medzitým si Cricket účtuje 55 USD alebo 50 USD s automatickou platbou. To znamená, že aj najdrahšia ponuka Mint Unlimited je o 10$ lacnejšia ako alternatíva Cricket.

Cricket Wireless je oveľa lacnejšie ako Mint Mobile, ak potrebujete viac liniek.

Plán Mint's Unlimited má tiež 10 GB dát v hotspote, za ktoré si Cricket účtuje príplatok. Teda pokiaľ neupgradujete na tarifu Cricket Wireless 'Unlimited + 15 GB Mobile Hotspot, v ktorom Mint Mobile vlastne nemá konkurenciu. Namiesto plánu vyššej triedy ponúka Mint so svojím plánom 20 GB niečo uprostred.

Mint Mobile je však technicky lacnejší iba v prípade, že máte jednu alebo dve linky. Tí, ktorí majú viac riadkov, budú ťažiť z viacriadkových zliav spoločnosti Cricket, ktoré sú pomerne značné. Nehovoriac o tom, že Mint neponúka žiadne zľavy na rodinné plány a tvrdí, že už šetríte veľa peňazí.

Čítať:  Stratégie hackovania rastu pre elektronický obchod

Povedzme napríklad, že chcete štyri riadky v neobmedzenom pláne. Na Mint Mobile by to zodpovedalo 120$ mesačne. S Cricket Wireless by vás rovnaká rodinná tarifa stála 100 USD a nemuseli by ste predplácať žiadne budúce mesiace.

Ďalšie funkcie a výhody

Edgar Cervantes / Android Authority

Cena samozrejme nie je všetko, aj keď je to zásadný faktor. Pravdou je, že sme všetci ochotní zaplatiť viac, ak sa domnievame, že služba stojí za to, a preto si myslíme, že ďalšie funkcie a výhody sú dôležité.

Mint Mobile neponúka žiadne skutočné doplnky. Ide o jednoduchý nosič bez rolničiek a píšťaliek, ktorý je navrhnutý tak, aby vám ušetril čo najviac peňazí. Vynechali všetky výhody. Kriket je však v tomto ohľade trochu ako väčší nosič.

Pokiaľ bežne navštevujete naše susedné krajiny, určite dáte prednosť Cricket Wireless. Všetky kriketové plány, okrem 5GB, ponúkajú bezplatný roaming v Mexiku a Kanade a tiež volanie do uvedených krajín. Na druhú stranu Mint Mobile ponúka zadarmo volanie iba do Mexika a Kanady; roaming stojí navyše.

Ak ste fanúšikom HBO Max, Cricket Wireless zahŕňa aj bezplatné predplatné s podporou reklám so svojim tarifom Unlimited + 15 GB Mobile Hotspot. To je úhľadná výhoda, ktorú u týchto MVNO nosičov často neuvidíte. Rovnaký plán má aj 150 GB cloudového úložiska, ale je to prostredníctvom myPhotoVault, čo je aplikácia Cricket a nie je jedným z najlepších riešení cloudového úložiska.

Mint Mobile vs Cricket Wireless: Pokrytie

Kris Carlon / Android Authority

Na čo je dobrá cena alebo vynikajúci výber funkcií, keď je pokrytie vo vašej oblasti zlé? Preto je dôležité skontrolovať, ktorú sieť používa váš operátor MVNO na poskytovanie svojich služieb.

Mint Mobile je poháňaný sieťou T-Mobile. Pretože AT&T vlastní Cricket Wireless, je to sieť, z ktorej Cricket priváža. Vaša oblasť a zariadenie ovplyvnia výkon vašich dát a signálu, ale celkovo je známe, že AT&T má väčšie pokrytie. To si rýchlo všimnete, ak sa pozriete na Mint Mobile a Kriketové bezdrôtové mapy pokrytie.

Rozdiel v pokrytí vás však nemusí ovplyvniť. A u oboch operátorov získate podporu 4G LTE aj 5G. Väčšina obyvateľov mesta si vystačí s oboma sieťami.

Mint Mobile vs Cricket Wireless: Výber telefónu

Robert Triggs / Android Authority

Čítať:  Zníženie RTO (Return to Origin) v elektronickom obchode

Výber Cricket Wireless nie je nutne zlý, ale je menej rozsiahly. Ani výber telefónov nie je tak žiaduce. Existuje niekoľko populárnych telefónov, ako je rad iPhone 15, Samsung Galaxy S23 FE a iPhone SE. Všetky ostatné možnosti sú buď staršie, alebo nie tak vyhľadávané.

To znamená, že Cricket Wireless je oveľa štedrejší so svojimi zľavami na zariadení. Mint Mobile obvykle neponúka ponuky na smartphony. S kriketom sú telefóny zadarmo alebo výrazne zľavnené veľmi bežné.

Môžem si priniesť vlastný telefón?

Robert Triggs / Android Authority

Trojica fotoaparátov Galaxy A34 5G

Na ktorékoľvek z týchto MVNO si určite môžete priniesť svoje vlastné zariadenie. Musíte sa iba uistiť, že sú kompatibilné s príslušnými sieťami. Obaja Mint Mobile a Bezdrôtový kriket mať nástroje na kontrolu kompatibility.

Ak potrebujete pomoc so získaním nového zariadenia, nezabudnite sa pozrieť na náš zoznam najlepších odomknutých telefónov.

Ktorý dopravca je pre vás ten pravý?

Ak je cena vaším hlavným rozhodujúcim faktorom, ktorý je najlepší operátor v dileme Mint Mobile vs Cricket Wireless, bude závisieť od vašich potrebách. Presnejšie povedané, záleží na tom, či sa budete prihlasovať na viacero radov alebo nie.

Mint Mobile nezlacňuje linky a všetky jej ponuky sú rovnaké alebo cenovo dostupnejšie ako Cricket's. Cenový rozdiel bude ešte výraznejší, pokiaľ s Mint Mobile platíte na viac mesiacov dopredu. Na druhú stranu, zľavy môžu byť značné, akonáhle začnete pridávať ďalšie riadky do účtu Cricket Wireless.

Pokiaľ ide o pokrytie a výkon, sieť AT&T je známa tým, že je všeobecne lepšia ako sieť T-Mobile. To znamená, že môžete mať lepšie pripojenie, ak použijete Cricket Wireless. Vaše skúsenosti sa však môžu líšiť v závislosti od vašej oblasti, vášho zariadenia, preťaženia a ďalších faktorov. Najlepšie je opýtať sa v okolí, kde sa nachádzate, aby ste zistili, ktorá sieť je lepšia.

Tí, ktorí hľadajú plnší plán s ďalšími výhodami a funkciami, by sa tiež mohli chcieť pozrieť ďalej na to, čo Cricket Wireless ponúka. Bezplatný roaming v Mexiku a Kanade bude pre mnohých z vás skvelým doplnkom, nehovoriac o prípadnom bezplatnom predplatnom HBO Max.

Komentáre

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE