Môžete hrať Baldur's Gate 3 na Steam Decku?

Oliver Cragg / Android Authority

Baldur's Gate 3 vzal svet útokom, keď sa konečne dostal do plnej verzie a dosiahol vrchol viac ako 800 000 súbežných hráčov na Steame. Hra je takmer všeobecne milovaná kritikmi aj hráčmi, ale nie každý chce sedieť pri počítači stovky hodín, aby dokončil príbeh. To je miesto, kde prichádzajú na rad handheldy ako Steam Deck.

Takže môžete hrať Baldur's Gate 3 na Steam Decku? Tu je to, čo potrebujete vedieť.

RÝCHLA ODPOVEĎ

Baldur's Gate 3 je Steam Deck overený a plne hrateľný, ale výkon v hre je trochu obmedzený. Kým nebude pridaná podpora FSR2, sú snímkové frekvencie obmedzené na 30-40 fps s optimálnym nastavením a batéria sa vybije za 90 minút alebo menej.

Môžete hrať Baldur's Gate 3 na Steam Decku?

Oliver Cragg / Android Authority

Baldur's Gate 3 bol sužovaný pádmi a zlým výkonom na Steam Decku pri spustení, ale v čase písania je teraz plne Steam Deck Verified. Chyby boli opravené a inštancie hry vyžadujúce virtuálnu klávesnicu pre zadávanie textu boli zmenené tak, aby fungovali so vstupmi ovládača.

To, že hra funguje, však neznamená, že funguje dobre. Predvolené nastavenie uvidí hru chug spolu s framerates v teens. Aj pri optimálnom nastavení by ste mali stále počítať s priemerom okolo 30 snímok za sekundu. Tiež rýchlo vybije batériu, obvykle za približne 90 minút alebo menej.

Čítať:  10 najlepších alternatív Plánovače kľúčových slov Google, ktoré môžete vyskúšať v roku 2024

Baldur's Gate 3 je teraz na oveľa lepšom mieste, ako tomu bolo pri uvedení na trh, a veci sa zlepšia iba s podporou FSR2.

Ďalším problémom je samotná veľkosť herných súborov. Plná inštalácia zaberie asi 120 GB miesta, čo je už viac ako vnútorné úložisko najlacnejšieho Steam Decku. Dokonca aj s drahšími Steam Decks s 256 GB alebo 512 GB budete pravdepodobne chcieť nainštalovať Baldur's Gate 3 na microSD kartu.

Jedným zo spôsobov, ako to obísť, je hrať hru na cloudovej hernej službe, ako je GeForce Now. GeForce Now nie je oficiálne podporovaná na Steam Decku, ale stále k nej môžete pristupovať tak, že si nainštalujete Chrome a preskočíte pár obručami, aby ste povolili podporu ovládača v Chrome. Tu je rýchly sprievodca ako to urobiť.

GeForce Now nie je lacná, ale umožní vám hrať Baldur's Gate 3 s maximálnym nastavením na vašom Steam Decku pri maximálnej podporovanej rýchlosti 60 snímok za sekundu. Umožní vám tiež prevádzkovať deck s oveľa nižším výkonom, čím sa výrazne predĺži životnosť batérie nad rámec toho, čo je možné pri hraní hry lokálne.

Ďalšou možnosťou je počkať, až bude podpora FSR 2 pridaná do Baldur's Gate 3 neskôr v roku 2024. To by malo výrazne zlepšiť výkon, ale hneď ako bude pripravený, budeme musieť vykonať ďalšie testovanie.

Optimálne nastavenie Baldur's Gate 3 Steam Deck

Oliver Cragg / Android Authority

Čítať:  Fotoaparát iPhone bliká? Tu je návod, ako to môžete skúsiť opraviť

Predvolené nastavenie pre Baldur's Gate 3 je pre Steam Deck trochu veľa, takže odporúčame niekoľko vylepšení. Tu sú optimálne nastavenia pre Baldur's Gate 3 na Steam Decku:

  • Rozlíšenie: 1280×800
  • Kvalita modelu: Nízka
  • Kvalita textúry: stredná
  • Filtrovanie textúr: Trilineárne
  • Kvalita tieňa: Nízka
  • Kvalita hmly: Nízka
  • AMD FSR 1.0: Ultra kvalita
  • Ďalšie nastavenia grafiky: Ultra ekvivalent

Tieto nastavenia vám poskytnú približne 30–40 snímok za sekundu, v závislosti od oblasti hry, v ktorej sa nachádzate. Ak zaznamenávate časté poklesy snímkovej frekvencie alebo zadrhávania v rušných oblastiach, ako je titulný Baldur's Gate, skúste vypnúť Dynamic crowds a prepnúť FSR na Vyrovnaný.

Ďalšie často kladené otázky

Ako dlho vydrží batéria Steam Deck pri hraní Baldur's Gate 3?

Pri optimálnom nastavení vydrží Steam Deck pri hraní Baldur's Gate 3 75-90 minút.

Koľko fps dostane Baldur's Gate 3 na Steam Deck.

S optimálnym nastavením má Baldur's Gate 3 na Steam Decku asi 30-40 snímok za sekundu, čo v oblastiach s vysokou prevádzkou, ako je mesto, klesá nižšie.

Koľko miesta zaberie Baldur's Gate 3 na Steam Decku?

Baldur's Gate 3 zaberá asi 120 GB úložiska.

Komentáre

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE