Môžete použiť Magento ako CMS?

Moderné systémy na správu obsahu sú často vnímané ako systémy slúžiace na jeden z dvoch účelov – buď prevádzkovanie blogu alebo webovej stránky elektronického obchodu. Ale to je bežná mylná predstava.

Magento CMS je dobre známy ako výkonné riešenie na vybudovanie jedinečného výkladu a správu online obchodov akejkoľvek veľkosti a zložitosti. Čo je často prehliadané, sú ďalšie výhody Magento, ktoré zahŕňajú jeho možnosti správy obsahu. V tomto návode Magento CMS sa dozviete, ako používať Magento ako CMS a prečo môže byť Magento tou najlepšou platformou na budovanie silnej online prítomnosti.

Môžete použiť Magento ako CMS?

Magento CMS, ktorý poháňa viac ako dvestotisíc webových stránok po celom svete, si udržiava svoje miesto medzi desiatkou najpopulárnejších redakčných systémov. Pokiaľ ide o budovanie a správu online obchodov a trhovísk, platforma elektronického obchodu Magento je prvoradá. WordPress, ďalší populárny CMS, spolu s doplnkom WooCommerce, je pravdepodobne jediným open source softvérom pre elektronický obchod, ktorý sa používa častejšie.

Používanie Magenta ako CMS vs. Magento pre elektronický obchod

Magento bolo navrhnuté tak, aby spĺňalo požiadavky elektronického obchodu. To zahŕňa okrem mnohých ďalších funkcií vytváranie a správu katalógu produktov, spracovanie objednávok a ukladanie informácií o zákazníkoch. Okrem toho je Magento CMS známy ako platforma elektronického obchodu s otvoreným zdrojom, ktorá umožňuje takmer nekonečné prispôsobenie.

Pomocou rôznych rozšírení a vlastných modulov môžete vytvoriť skutočne jedinečný obchod a integrovať rôzne služby vrátane platobných brán a analytických nástrojov. Sila Magento CMS je však spojená s jeho komplexnosťou, pretože na realizáciu vašich nápadov by ste často potrebovali najať vývojára alebo dokonca celý tím.

Nástroj na tvorbu stránok Magento

S predstavením Magento Commerce 2.3 bol svet konečne schopný vidieť riešenie správy obsahu drag and drop pridané k funkciám vstavanej platformy. Používatelia Magento Open Source mohli využiť novú funkcionalitu Page Builder len o tri roky neskôr, keď ju Adobe konečne zahrnula do Magento 2.4.3 a novších verzií.

Čítať:  Najlepšie náramky Fitbit Versa 2, ktoré si môžete kúpiť

Napriek skutočnosti, že pred predstavením oficiálneho riešenia Magento CMS existovalo množstvo rozšírení na tvorbu stránok, vydanie Magento Open Source 2.4.3 bolo obrovským krokom k úplnej úprave stránok a v konečnom dôsledku k používaniu Magento ako plnohodnotného CMS riešenia.

Získajte plne spravovaný hosting Magento

Zrýchlite potenciál svojho obchodu bez únavnej údržby

Magento 1 a Magento 2

Magento CMS má dlhú históriu a platforma elektronického obchodu prešla mnohými zmenami, aby sa stala tým, čo dnes poznáme ako Magento 2. Magento 1, ktorý stále používajú tisíce majiteľov obchodov, doslúžil v roku 2020. Magento 1 používateľom odporúčame prejsť na Magento 2, ktorý neustále rastie a vyvíja sa. Alebo môžete použiť riešenie ako Safe Harbor od Hostinger, aby ste zostali na Magento 1.

Hoci Magento 2 možno považovať za nástupcu Magenta 1, tieto dve platformy sú úplne odlišné, čo spôsobilo, že migrácia z jednej platformy na druhú bola pomerne komplikovaným procesom. Funkcionalita správy obsahu poskytovaná Magento 1 je extrémne obmedzená a od konca životnosti pre ňu neboli vydané žiadne veľké aktualizácie. Magento 2 je jediná možnosť, ktorú by ste mali zvážiť pre Magento CMS.

Magento ako CMS pre SEO

Funkcie Magento CMS ďaleko presahujú možnosti vysokého prispôsobenia, ktoré z neho robia robustnú platformu elektronického obchodu. Magento je mimoriadne priateľský k SEO, čo zabezpečujú dva hlavné faktory — jeho rýchlosť a množstvo pokročilých SEO optimalizácií vrátane. Funkcie Magento CMS zahŕňajú vylepšenú štruktúru adries URL, mapy stránok, meta popisy a značky a hodnotenie produktov vo všetkých hlavných vyhľadávačoch vrátane Google.

Výkon webových stránok a rýchlosť načítania stránky sa tiež stali jedným z hlavných faktorov hodnotenia. Vďaka početným aktualizáciám vydaným s každou novou verziou Magento CMS boli akékoľvek oneskorenia pri poskytovaní obsahu koncovému používateľovi takmer eliminované, ak neexistujú žiadne obmedzenia uložené poskytovateľom hostingu.

Rýchle spracovanie dopytov je hlavným problémom všetkých platforiem elektronického obchodu. Magento CMS to zabezpečuje pomocou Elasticsearch ako svojho hlavného vyhľadávacieho nástroja. Elasticsearch do značnej miery prekonáva MySQL/MariaDB na webových stránkach elektronického obchodu, pričom poskytuje bleskovú rýchlosť a dokonalú relevantnosť výsledkov vyhľadávania.

Ako používať Magento ako CMS

S bezkonkurenčným výkonom, efektívnym SEO a rozsiahlym zoznamom tém a rozšírení optimalizovaných pre obsah môže byť Magento CMS dokonalým riešením pre správu obsahu aj úlohy elektronického obchodu. S uvedením verzie 2.4.3 sa Magento stalo ešte atraktívnejšou možnosťou pre všetkých majiteľov firiem.

Magento CMS navyše ponúka vynikajúce možnosti na vytváranie responzívnych webových stránok. Obsah prispôsobený požiadavkám každého návštevníka v závislosti od vlastností zariadenia a osobných preferencií môže výrazne zvýšiť zapojenie obsahu a vybudovať lojalitu k značke.

Čítať:  Tu je dôvod, prečo váš AirTag pípa a ako to zastaviť

Prvky obsahu Magento

Od verzie 2.4.3 každé stiahnutie Magento CMS ponúka zoznam funkcií pre správu obsahu, ktoré zahŕňajú CMS stránky, bloky a widgety. Prvky obsahu dostupné v Magento CMS Page Builder sú veľmi podobné tým, ktoré obsahujú iné systémy na správu obsahu ako súčasť ich vstavaných funkcií editorov obsahu.

Ponuka správy obsahu je dostupná z hlavnej stránky ovládacieho panela Magento CMS. Poďme sa pozrieť na to, na čo je možné použiť jednotlivé prvky obsahu.

Používanie stránok Magento ako CMS vs. Magento pre elektronický obchod

Stránky sú ústrednou súčasťou funkcií správy obsahu Magento. Stránky Magento CMS vám umožňujú vytvárať obsah webových stránok pridaním základných prvkov dizajnu, ako sú text, obrázky, bloky, widgety a odkazy. Stránky Magento CMS ponúkajú všetky potrebné funkcie na prevádzkovanie stránky elektronického obchodu a vytváranie obsahu blogu.

Keď vytvoríte ďalší obsah, v tabuľke stránok sa objavia nové stránky spolu s ich názvom, jedinečným ID a adresou. Každé nové stiahnutie Magento CMS bude mať predvolene vytvorených niekoľko stránok, ktoré zahŕňajú predvolenú domovskú stránku, vlastnú chybovú stránku, ak sa požadovaný obsah nedá nájsť, a stránky s popisom zásad ochrany osobných údajov.

Pri pridávaní novej stránky vás Magento CMS požiada o poskytnutie jej názvu a popisu, ako aj niektorých ďalších informácií.

Výberom môžete prejsť priamo na úpravu obsahu Upraviť pomocou Tvorcu stránok na karte Obsah.

Magento CMS Page Builder ponúka vysoko intuitívny dizajn, takže budete môcť vytvoriť akýkoľvek druh webového obsahu v priebehu niekoľkých minút, aj keď ste nikdy predtým nepoužili žiadny editor obsahu drag and drop.

Statické bloky pre obsah

Spolu s novými prvkami obsahu, ktoré sú jedinečné pre každú webovú stránku, môžete vytvoriť statické bloky a umiestniť ich na rôzne webové stránky. Ako už názov napovedá, statické bloky sú prvky obsahu, ktoré môžu prezentovať určité informácie, ktoré zostávajú nezmenené.

Stránka blokov poskytuje veľmi podobnú funkcionalitu ako Magento CMS na vytváranie a správu webových stránok. Po uložení nového statického bloku po jeho vytvorení pomocou nástroja Page Builder ho môžete pridať kdekoľvek na webovú lokalitu.

Magento widgety

Magento widgety sú podobné statickým blokom, ale je tu jeden hlavný rozdiel – widgety sú zástupné symboly pre dynamický obsah. Miniaplikácie Magento CMS ponúkajú dokonalý spôsob, ako pridať dynamický obsah v reálnom čase na vašu webovú stránku, aby ste zvýšili angažovanosť a prispôsobili používateľskú skúsenosť.

Čítať:  5, čo by ste mali vedieť predtým, ako sa stanete webovým vývojárom na voľnej nohe

Môžete si vytvoriť vlastné widgety, ktoré však budú vyžadovať určité kódovanie, alebo si vybrať jeden z predvolených typov widgetov, ktoré Magento CMs ponúka. Naposledy zobrazené produkty, Katalógový zoznam produktov a Objednávky a vrátenie sú najčastejšie používané widgety, ktoré vám umožňujú zvýšiť predaj vytvorením atraktívnejšieho zážitku z nakupovania.

Alternatívy k Magento ako CMS

Aj so všetkými výhodami, ktoré Magento CMS ponúka, nie je vždy ideálnym riešením pre každý biznis. Výber redakčného systému je veľmi dôležitým krokom pri budovaní vašej online prítomnosti a je potrebné vziať do úvahy všetky faktory a špecifické požiadavky.

Musíme priznať, že natívne schopnosti CMS Magento nemusia byť také pokročilé ako funkcie iných popredných systémov na správu obsahu. V tejto časti tutoriálu Hostinger Magento CMS preskúmame, aké alternatívy môžete zvážiť a ako ich môžete integrovať s Magento, aby ste využili rozšírené možnosti a vytvorili bezproblémovú používateľskú skúsenosť.

Prepojenie Magento s iným CMS

Jednou z najpozoruhodnejších funkcií Magento CMS je, že ho môžete ľahko integrovať s iným systémom na správu obsahu. Hlavným dôvodom, prečo spoločnosť Adobe umožňuje takéto integrácie, je práve to, že Magento 2 a ďalšie populárne platformy CMS sa často navzájom dopĺňajú, nie súperia medzi sebou.

Namiesto toho, aby ste si museli vyberať medzi týmito dvoma, môžete využiť robustné možnosti elektronického obchodu Magento a funkcie správy obsahu iného CMS, ako je WordPress alebo Drupal. Najjednoduchší spôsob, ako integrovať Magento CMS s inou platformou, je použiť jedno z mnohých rozšírení.

Magento vs. WordPress

WordPress je jedným z hlavných aspektov platformy pre akýkoľvek typ podnikania. WordPress, ktorý poháňa približne 40 % celého internetu, slúži rôznym potrebám majiteľov firiem kombináciou funkcií CMS a elektronického obchodu. Zameranie WordPress na frontend a jednoduchosť použitia z neho robí príťažlivú voľbu pre mnohých. WooCommerce, ktorý môže byť niekedy označovaný ako samostatná platforma elektronického obchodu, je v skutočnosti skôr doplnkom pre budovanie a správu internetového obchodu.

Poďme sa pozrieť na to, čo odlišuje tieto dve populárne platformy a prečo pri porovnaní týchto dvoch nie sú žiadni víťazi a porazení.

Kritériá WordPress Magento
Obsahový management Editor blokov WordPress poskytuje rozsiahle funkcie pre úplné úpravy stránok. Zatiaľ čo Magento CMS Page Builder môže byť zatienený možnosťami, ktoré ponúka WordPress Block Editor, stále ho možno považovať za pomerne výkonné a pohodlné riešenie pre správu obsahu.
Elektronický obchod WooCommerce, doplnok WordPress pre elektronický obchod, premieňa CMS na plnohodnotnú platformu na vytváranie internetových obchodov a trhovísk. Magento je robustné riešenie elektronického obchodu, ktoré využíva pokročilé technológie a v konečnom dôsledku poskytuje oveľa výkonnejšie riešenia na prevádzkovanie internetového obchodu.
Jednoduchosť použitia WordPress je super priateľský pre začiatočníkov a vo veľkej väčšine prípadov nevyžaduje žiadne kódovacie zručnosti na vytvorenie webovej stránky. Magento nie je najlepšou platformou pre začiatočníkov, pretože rozhranie príkazového riadku sa používa na vykonávanie veľkého počtu úloh správy webových stránok. Na využitie všetkých možností prispôsobenia Magento CMS sú potrebné znalosti kódovania.
Čítať:  Quillbot vs Grammarly vs Wordtune

Magento vs. Joomla

Pôvodne vytvorená ako platforma na vytváranie portálových webových stránok, Joomla sa stala redakčným systémom schopným prevádzkovať webové stránky takmer akéhokoľvek druhu. Zatiaľ čo Joomla môže byť lepším riešením pre menšie podniky, Magento zostáva platformou voľby pre budovanie sofistikovaných výkladov a prevádzkovanie veľkých a komplexných online obchodov.

Kritériá Joomla Magento
Obsahový management Joomla ponúka niekoľko editorov obsahu s rôznymi funkciami. Správa obsahu je celkovo podobná tomu, čo ponúka Magento. Magento Page Builder ponúka pomerne rozsiahly zoznam funkcií na vytváranie obsahu drag and drop.
Elektronický obchod Môžete použiť množstvo rozšírení elektronického obchodu, ktoré vám pomôžu vybudovať internetový obchod. V skutočnosti však Joomla nie je najlepším riešením pre elektronický obchod. Magento necháva Joomlu ďaleko za sebou, pokiaľ ide o elektronický obchod, tým, že ponúka širokú škálu funkcií a pokročilé možnosti prispôsobenia.
Jednoduchosť použitia Joomla stojí niekde uprostred medzi nimi v porovnaní s WordPress a Magento. Magento je oveľa zložitejšie ako väčšina ostatných redakčných systémov vrátane Joomly.

Zrátané a podčiarknuté: používanie Magento ako CMS

Dôležitosť organického obsahu pre zvýšenie angažovanosti a budovanie povedomia o značke nemožno preceňovať, najmä v elektronickom obchode. Ako výkonná platforma elektronického obchodu Magento prešlo za posledných niekoľko rokov dramatickými zmenami, ktoré mu umožnili stať sa jedným z popredných systémov na správu obsahu pre online podnikanie.

Môžete teda použiť Magento ako CMS? Rozhodne! Vysoké možnosti prispôsobenia v kombinácii s rozsiahlym zoznamom možností pre správu obsahu umožnili Magentu splniť rôznorodé potreby majiteľov firiem.

Hostinger je hrdý na to, že poháňa tisíce webových stránok bežiacich na platforme Magento, čím zaisťuje, že malé a veľké podniky zostanú online bez ohľadu na čokoľvek. Vybudujte a rozšírte svoju online prítomnosť odomknutím výkonu platformy elektronického obchodu s otvoreným zdrojovým kódom s hostingovými plánmi Magento spravovanými Hostinger.

Pozrite si naše plány, ako začať už dnes.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE