Môžete si prezerať staré snímky na Snapchate? Ako získať prístup k strateným médiám Snapchat

Celý obchodný model Snapchatu je založený na myšlienke, že môžete priateľom posielať fotografie, ktoré v priebehu niekoľkých sekúnd zmiznú. Pokiaľ sa spomínaný priateľ nerozhodne urobiť snímku obrazovky a uložiť snímku obrazovky, táto snímka je stratená v éteri, navždy preč, kaput. Princíp má vyvolať rozmar, hlúposť a určitú nerozvážnosť používateľov Snapchatu. Je to tiež jediná vec, ktorá robí Snapchat iným, ako napríklad odfotením a napísaním SMS priateľom. Nie je teda divu, že Snapchat nemá žiadne komentáre k nedávnym tvrdeniam, že ich snímky nie sú také prchavé, ako sa inzeruje.

Môžete si prezerať staré snímky na Snapchate?  Ako získať prístup k strateným médiám Snapchat

Ako Snapchat odstraňuje snímky?

V prvom rade, aby ste pochopili, ako je možné tieto snímky obnoviť, musíte najprv vedieť, čo sa vlastne deje, keď ich Snapchat „odstráni“. Každá snímka má príponu súboru s názvom .NOMEDIA, ktorá zabraňuje uloženiu snímky do telefónu používateľa. Neberie však do úvahy malú vec zvanú metadáta.

Metaúdaje sú v podstate údaje o údajoch. Inými slovami, ak sú dátami skutočný obrázok, metadáta obsahujú informácie o tomto obrázku, napríklad kedy bol odoslaný, komu bol odoslaný a názov súboru. Prístupom k týmto metadátam možno budete môcť znova vytvoriť obrázky, ktoré mali byť navždy preč.

Zadajte Decipher Forensics

Decipher Forensics, výskumné centrum so sídlom v Utahu, vykonalo štúdiu pomocou softvéru AccessData, aby sa pokúsilo zistiť, či dokážu obnoviť snímky. Upozornenie spojlera: mohli. Softvér im umožnil prístup k metaúdajom o snímkach. Potom zmenili názvy súborov, ku ktorým sa pristupuje týmto spôsobom, odstránením prípony .NOMEDIA. Pritom mali prístup k pôvodnému obrázku.

Čítať:  Opravte, že TikTok neukladá obľúbené videá

„Túto príponu súboru možno odstrániť tak jednoducho, ako premenovanie súboru v systéme Windows,“ hovorí výskumník Richard Hickman. Avšak vedieť, ako nájsť metadáta, môže byť trochu zložité.

Obnova Snapchats a Snapchat dát z iPhone

V súčasnosti existuje množstvo softvéru, bezplatného (napríklad UltData) aj plateného, ​​ktorý vám umožňuje obnoviť nedávno odstránené údaje z vášho iPhone. Kroky na obnovenie údajov, a teda aj stratených médií Snapchat, sú nasledovné:

Pripojte svoj iPhone k aplikácii, ktorá sa používa na obnovenie údajov. To možno vykonať fyzicky pripojením vášho iPhone k prenosnému počítaču alebo stolnému počítaču pomocou kábla USB. Dá sa to dosiahnuť aj prístupom k zálohe iCloud v softvéri na obnovu dát (UPOZORNENIE: Vyhnite sa phishingovým podvodom tým, že sa ubezpečíte, že používate legitímny softvér na obnovu dát.)

Po pripojení zariadenia k softvéru môžete stratené médiá obnoviť. Ak sú zobrazené údaje, ale nie sú viditeľné žiadne obrázky ani videá, je pravdepodobné, že médium je stále uložené ako typ súboru .NOMEDIA. Ak to chcete vyriešiť, jednoducho premenujte súbor a zmeňte typ súboru, ako bolo uvedené vyššie.

Obnova Snapchats a Snapchat dát z Androidu

Prístup k odstráneným Snapchatom na zariadení s Androidom je trochu iný ako na iPhone; Používatelia systému Android majú miernu výhodu v prístupe k údajom, ktoré zostanú po odoslaní a odstránení Snapchatu. Je to také jednoduché, ako prejsť do priečinka vyrovnávacej pamäte telefónu a nájsť v ňom priečinok špecifický pre Snapchat.

Čítať:  Ako niekoho odblokovať na Snapchate

Môžete to urobiť spustením niekoľkých aplikácií (napríklad Dumpster, čo je bezplatná aplikácia na obnovu dát v obchode Google Play) na vašom zariadení so systémom Android. Dumpster je veľmi užívateľsky prívetivý; po inštalácii jednoducho obnovte a nechajte ho naskenovať váš telefón, aby sa obnovili stratené alebo „odstránené“ údaje. Možno budete musieť exportovať údaje a zmeniť typ súboru z .NOMEDIA na čitateľný súbor.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE