Môžete vidieť, kto vás nahlásil na Instagrame

“Môžete vidieť, kto vás nahlásil na Instagram?” je veľmi častá otázka medzi používateľmi Instagramu.

Instagram je celosvetová platforma, ktorá spája ľudí v rôznych regiónoch a umožňuje im navzájom zdieľať obsah. Zatiaľ čo väčšina z toho je zábavná a produktívna, platforma sa nevyhnutne stáva obeťou necenzurovaného a zavádzajúceho obsahu.

Na ochranu komunity svojich používateľov a zabránenie tomu, aby sa takéto príspevky dostali k širšiemu publiku, má Instagram súbor pravidiel, ktoré musia používatelia dodržiavať. Aj keď sú algoritmy aplikácie navrhnuté tak, aby zisťovali akékoľvek porušenia týchto zmluvných podmienok, Instagram zaviedol funkciu „Nahlásiť“, ktorú môžu ľudia využiť v prípade, že niektorý z kódov chýba.

Aj keď je táto funkcia mimoriadne užitočná pri vytváraní bezpečného prostredia, niekedy sa cieľom stanú nevinní používatelia. Vždy sa môžete držať pravidiel a stále dostanete akčný blok alebo varovanie. V takom prípade je najlepšie vec vyriešiť s osobou, ktorá vás zbytočne nahlási. Ale ako by ste vedeli, kto to urobil?

Aby sme sa na vec pozreli hlbšie, uzavreli sme tento článok. Obsahuje všetky informácie, ktoré môžete potrebovať, a ďalšie.

Takže bez ďalšieho odkladu začnime!

Prečo by vás niekto nahlásil na Instagrame?

Ak iný používateľ zistí, že váš účet alebo obsah, ktorý ste zverejnili, je urážlivý alebo nevhodný, má oprávnenie nahlásiť to Instagramu. Tento nástroj je možné použiť vždy, keď si všimnete akékoľvek nevhodné komentáre, nevyžiadané príspevky, falošné správy, násilie a dokonca aj falošné účty.

Čítať:  Ako zistiť, kto si vás nepridal späť na Snapchat

Odoslanie hlásenia na Instagram však nevyhnutne neznamená, že daná osoba bude okamžite stiahnutá z platformy. Tím podpory skontroluje pravdivosť vášho nároku a podľa toho bude konať. Potom, v závislosti od intenzity porušenia podmienok, môže byť účet pozastavený alebo nakoniec zrušený z platformy.

Ak ste, žiaľ, zverejnili niečo nezákonné alebo znepokojujúce pre divákov, budete upozornení, že príspevok bude stiahnutý. Používateľ, ktorý vás nahlásil, dostane aj upozornenie na následky.

Nevhodné komentáre alebo vyhrážky v sekcii komentárov sú tiež niečo, čomu by ste sa mali vyhnúť. Po dokázaní viny sa na obrazovke zobrazí vyskakovacie okno so správou o zablokovaní vždy, keď zanecháte komentár pod akýmkoľvek príspevkom. Tento zákaz je dočasný a zvyčajne trvá maximálne 24 až 48 hodín.

Niekedy môžu ľudia dokonca nahlásiť celý váš účet, čo bude mať za následok dočasné zablokovanie vášho účtu. Medzitým sa predstavitelia spoločnosti budú na vec hlbšie zaoberať a vyriešia ju najlepším možným spôsobom. V závažných prípadoch môže byť váš účet natrvalo odstránený.

Vidíte, kto vás nahlásil na Instagrame?

Predstavte si, že by ste sa riadili všetkými pokynmi spoločnosti a nikdy ste sa nezapojili do žiadnych urážlivých aktivít alebo zlého správania na stránke. Napriek tomu vám bolo vydané varovanie alebo vám bola pozastavená činnosť z nešpecifikovaných dôvodov.

S najväčšou pravdepodobnosťou je za tým hlásenie používateľa. Rastie nával zvedavosti, prečo by niekto podnikol takéto kroky, ako aj to, čo spôsobilo, že Instagram zakázal váš účet. Ako odpoveď by ste chceli vedieť, kto vás nahlásil a prečo.

Z dôvodu ochrany osobných údajov zostávajú správy Instagramu anonymné, aj keď sa nahlásený účet stiahne z platformy. Spoločnosť dbá na to, aby nikdy nezverejnila informácie o odosielateľovi správy, pretože vie, že to môže viesť k extrémnym výsledkom v skutočnom živote.

Či je toto pravidlo prospešné, závisí od toho, na ktorej strane situácie sa nachádzate. Preto je pre vás nemožné zistiť, kto nahlásil váš Instagram. Existuje však niekoľko tipov, ktoré môžete dodržiavať a ktoré vám pomôžu oprieť vaše podozrenie o pravdepodobný prípad.

Čítať:  Stiahnite si tieto abstraktné tapety pre váš telefón

Ale predtým, než sa pohneme ďalej, musíte vedieť, že existuje jedna výnimka z pravidla uchovávania identity reportéra. Ak používateľ nahlási účet za porušenie autorských práv alebo krádež duševného vlastníctva. V takom prípade Instagram nebude mať inú možnosť, ako z pochopiteľných dôvodov odhaliť meno osoby spolu s jej e-mailom.

Tipy, ako skontrolovať, kto vás nahlásil na Instagrame.

Nasledujúce tipy neidentifikujú skutočného používateľa, ktorý nahlásil váš účet, ale skôr vám pomôžu odhaliť blízke podozrenie, kto to mohol urobiť.

Prvým spôsobom, ako vystopovať osobu, ktorá nahlásila váš príspevok alebo účet, je skontrolovať všetky komentáre pod vaším posledným príspevkom. Mali by ste sa zamerať na akékoľvek urážlivé vyhlásenia alebo ostrú kritiku, ktoré mohli človeka priviesť k takémuto konaniu.

Takto môžete nielen identifikovať osobu, ktorá podala sťažnosť spoločnosti, ale aj dôvod jej vzniku. Aby ste to mali jednoduchšie, postupujte podľa pokynov krok za krokom nižšie:

 1. Ak chcete začať, buď spustite Instagram aplikáciu v telefóne alebo prejdite na Oficiálna prihlasovacia stránka Instagramu z vášho počítača.
 2. Potom sa pomocou svojich poverení prihláste do svojho účtu.
 3. Potom klepnite na svoje miniatúra profilu nachádza sa v pravom dolnom rohu telefónu a v pravom hornom rohu webovej verzie.
 4. Keď tam budete, prejdite do svojho nedávny príspevok a klepnite na ikona komentára otvorte sekciu komentárov.
 5. Nakoniec skontrolujte všetky komentáre uverejnené pod vaším obrázkom alebo videom.

2. Začiarknite políčko Súkromné ​​správy.

Ďalej musíte prejsť na svoje priame správy a skontrolovať, či sa vám niektorý používateľ nevyhrážal alebo neprejavil svoju nechuť k vášmu obsahu prostredníctvom negatívnych správ. Postupujte podľa nasledujúcich krokov:

 1. Najprv otvorte Instagram aplikáciu a prihláste sa do svojho účtu.
 2. Spustite svoj DM z Domov stránku klepnutím na ikona messenger v pravom hornom rohu obrazovky.
 3. Ak si všimnete nezvyčajný rozhovor, otvorte ho a prezrite si niektoré z nedávno vymenených správ.
 4. Tiež klepnite na Žiadosti oddiele. Toto je miesto, kde pristanú všetky správy, keď používateľa nesledujete. Klepnutím na chaty ich môžete skontrolovať.

3. Skontrolujte zoznam sledovateľov.

Kontrola všetkých vašich sledovateľov môže byť pomerne náročná úloha, najmä pre používateľov, ktorí majú pridaných veľa ľudí. Svoje úsilie však môžete skrátiť tak, že sa pozriete na blízkych priateľov alebo rodinných príslušníkov, ktorí vás mohli nedávno prestať sledovať.

Čítať:  Prijíma Walgreens Venmo?[Answered]

Mali by ste sa zamyslieť aj nad tým, že ľudia, ktorí vás nahlásili, vás môžu zároveň zablokovať. Takže vinník, ktorý by vás nahlásil, sa vôbec nemusí objaviť v zozname sledovateľov.

Ak chcete získať tieto informácie, postupujte takto:

 1. Ako vždy sa prihláste do svojho Instagram po spustení aplikácie. Prípadne sa môžete prihlásiť na web Instagram z Oficiálna stránka Instagramu.
 2. Potom prejdite do svojho profilu tab.
 3. Klepnite na Nasledovníci otvorte zoznam a skontrolujte ho.
 4. Ak máte podozrenie, že vás používateľ nesleduje, vyhľadajte ho pomocou vyhľadávacieho panela v hornej časti.
 5. Pre ďalšie vyšetrovanie vyhľadajte daného používateľa z Preskúmajte vyhľadávací panel karty. Ak sa účet nezobrazí ani tam, je pravdepodobné, že vás po odoslaní hlásenia zablokovali. To zvyšuje pravdepodobnosť, že sú skutočným podozrivým, ktorého ste hľadali.

Ak ste si istí, že ste zistili skutočnú osobu za správou vášho účtu, môžete sa k nej obrátiť a problém vyriešiť racionálnou diskusiou, pokiaľ vás, samozrejme, používateľ nezablokoval.

Čo by ste mali robiť, ak bol váš účet na Instagrame nahlásený?

Ak bol váš účet alebo aktivita na Instagrame nahlásená a následne zablokovaná z spravodlivých dôvodov, nezostáva vám nič iné, ako trpezlivo čakať na zrušenie zákazu. Zvyčajne to môže trvať od niekoľkých hodín do mesiaca.

Je však pochopiteľné, že ste mohli neúmyselne porušiť podmienky a pokyny platformy. V takom prípade by ste si to mali vziať ako ponaučenie a snažiť sa v budúcnosti nerobiť rovnaké chyby ako teraz, existuje vyššia šanca, že o svoj účet prídete.

Ak si však myslíte, že ste pravidlá dodržali a správa je len omylom, môžete dajte vedieť Instagramu že prijali extrémne opatrenia bez primeraného prešetrenia záležitosti. Úrady sa postarajú o to, aby vám poskytli všetku podporu pri získavaní vášho príspevku alebo účtu späť.

Čítať:  Prelomenie bariér: Ako inovatívne služby premosťujú medzery v spoločnosti

Často kladené otázky (FAQ):

Ako dlho trvá, kým Instagram posúdi správu?

Po odoslaní správy na Instagram tím preskúma pravosť sťažnosti. Vo všeobecnosti im kontrola rozhodnutia trvá približne 24 hodín.

Zostanem v anonymite, ak niekoho nahlásim na Instagrame?

Instagram sa stará o vaše osobné údaje a v takýchto citlivých prípadoch ich nezverejňuje. Používateľom, ktorých nahlásite, teda neprezradí vašu identitu. Výnimkou je prípad, keď nahlásite používateľovi porušenie autorských práv alebo krádež vášho duševného vlastníctva.

Môže sa účet Instagram odstrániť po prijatí viacerých správ?

Odoslanie značného počtu hlásení voči jednému používateľovi nezlepšuje pravdepodobnosť, že Instagram podnikne proti danej osobe rázne opatrenia, ale do istej miery urýchľuje proces kontroly. Ak však poskytnete dostatok dôkazov, Instagram určite vymaže nahlásený účet, aby vytvoril bezpečnejšie prostredie pre svoju komunitu.

Ako nahlásiť účet na Instagrame?

Ak chcete nahlásiť používateľa Instagramu, jednoducho prejdite na jeho profil a nájdite tri bodky v pravom hornom rohu obrazovky. Klepnite naň a narazíte na viacero možností. Vyberte položku Správa a potom klepnite na položku Nahlásiť účet. Teraz vyberte dôvod, prečo chcete nahlásiť profil. Na obrazovke sa zobrazí správa „Ďakujem“, ktorá označuje, že Instagram prijal vašu správu.

Zbalenie: Môžete vidieť, kto vás nahlásil na Instagrame

A tým sa dostávame na koniec nášho sprievodcu. V tomto sa zaoberáme výlučne otázkami súvisiacimi s prehľadmi Instagramu, ako napríklad „Vidíte, kto vás nahlásil na Instagrame“? Keďže Instagram si je vedomý bezpečnosti svojich používateľov, všetky hlásenia sa odosielajú anonymne.

Môžete však hádať používateľa, ktorý mohol nahlásiť váš profil, na základe toho, čo sme spomenuli vyššie. Ak máte ďalšie tipy pre našich čitateľov, pridajte ich do sekcie komentárov nižšie.

Ak sa chcete dozvedieť viac o súvisiacich témach, tu je niekoľko užitočných odkazov:

Prečo mi Instagram nedá lajkovať príspevky?

Odstraňuje Instagram neaktívne účty

Nezabudnite si uložiť favtechie do záložiek, aby ste zostali informovaní o pravidelnom uverejnenom obsahu.

Dajte nám vedieť, či sa vám príspevok páčil. Len tak sa môžeme zlepšiť.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE