Možná aktualizácia algoritmu Google 2. apríla 2024

Priemyselné klábosenie je momentálne na vzostupe. V skutočnosti sme zaznamenali nárast obáv webmasterov o zásahy do algoritmov, ktoré ich stránky zaznamenali vo výsledkoch vyhľadávania. To môže poukazovať na možnú aktualizáciu algoritmu Google.

Tu je prehľad najnovších diskusií na tému od r Svet správcov webu:

yollo03 1. apríla 2021 o 18:02
Niečo sa určite zmenilo, rovnako ako všetky predchádzajúce aktualizácie, niektorým to prospeje a iným nie. O pár dní budem vedieť, kam to smeruje, bol som medzi tými, ktorí z toho nemali úžitok. Všimol som si, že stránky, ktoré „spĺňajú podmienky“ pre kľúčové prvky webu, sú nestabilné, neustále stúpajú a klesajú.

ichthyous o 18:05 dňa 1. apríla 2021
Obrovská strata návštevnosti v USA a Spojenom kráľovstve… 15. marca začala okolo 25 % a teraz je to takmer 50 % strata návštevnosti pre obe krajiny. Kanada a Austrália boli tiež dole od 15. do včera…dnes sú hore. Premávka v Európe nikdy veľmi neklesla a dnes výrazne stúpa, najmä v Nemecku.

ichthyous o 18:05 dňa 1. apríla 2021
Veľký pokles som videl 13. februára, potom znova 15. marca. Za posledné 3 mesiace som stratil 1/3 z mojich troch najlepších hodnotení, väčšinu z toho od 13. februára. Len tie isté veľké podnikové stránky sa teraz hodnotia znova a znova.

yollo03 1. apríla 2021 o 19:45
V konzole bola chyba, ktorú opravili. Keď som včera spustil živý test na ľubovoľných adresách URL, stránka bola testovaná na počítači a nie na smartfóne. Dnes to bolo opravené. Môžem len predpokladať, že všetko, čo urobili, bolo urobené s algoritmami smartfónov. Takže možno časť (podľa môjho názoru malá) aktualizácie súvisí s hlavnými webovými zásadami.

Čítať:  Možná aktualizácia algoritmu Google dnes 20.5.2024

christianz 1. apríla 2021 o 18:42
Zníženie o ~4 – 5 % v porovnaní s predchádzajúcim štvrtkom. Nie sľubný začiatok apríla.

webdev29 1. apríla 2021 o 20:35
pôsobivých +150 % konverzie do 29., potom obrovská strata návštevnosti od 30. marca (-30 % návštevnosť). nikdy som nezaznamenal taký pokles, keďže elektronický obchod, ktorý sledujem, je online (2013), dúfam, že to opravia, to je zjavne príliš nezvyčajné na to, aby to bolo jednoduché ladenie algoritmov od GG.

Označené 2. apríla 2021 o 11:20
Pre tých, ktorí si myslia, že ide o problém Core Vitals, nie je. Sledujem niekoľko webových stránok a majú strašné skóre, no stále rastú každým dňom. Opäť som si všimol, že uverejňujú aspoň raz za deň (alebo dvakrát) a typ článkov je buď „Ako niečo urobiť“, alebo návod na niečo. Zdá sa však, že ťažké stránky s množstvom grafov a obrázkov (z iných webových stránok vrátane mojej vlastnej) sú zatĺkané, takže si nie som úplne istý, čo má Google v pláne (pochybujem, že to niekto vie).

ichthyous 2. apríla 2021 o 13:56
Začínam deň -75% v USA a -59% v Spojenom kráľovstve v porovnaní s bežným piatkom…toto nie je jednoduchý pokles kvôli sviatku. Už 13. februára som mal prudký pokles, ktorý sa nikdy nezlepšil, a potom druhý prudký pokles 15. marca, po ktorom nasledoval zrýchlený denný pokles. Od poklesu 13. februára som stratil 1/3 z mojich troch najlepších volebných období, väčšinou nahradených veľmi veľkými konkurentmi v oblasti ecomm, ale nie výlučne.

Čítať:  Júlová základná aktualizácia Google práve sprístupňujeme

RedBar 2. apríla 2021 o 15:24
Vo štvrtok som mal 63% slabú návštevnosť asi do 22:00 britského času a potom sa prepínač prehodil a doteraz som mal normálnu návštevnosť na všetkých stránkach a už na 61% A nie je to zvláštne, nízka návštevnosť = nízky spam, vyššia návštevnosť = viac spamu… Som jediný?

Ďalšia nepotvrdená aktualizácia

Toto je ďalšia nepotvrdená aktualizácia algoritmu Google a ešte sa musia vyjadriť k iným nedávnym aktualizáciám, ku ktorým došlo v priebehu marca.

Budeme aj naďalej sledovať trendy a budeme vás informovať o ďalšom vývoji.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE