Možnosti kanála elektronického obchodu pre malé firmy

Každý malý podnik je jedinečný a v najlepších časoch čelí jedinečným výzvam. Keď prechádzate dnešnými výzvami a skúmate možnosti na zabezpečenie predaja s minimálnym prerušením, teraz môže byť čas zvážiť presunutie svojej firmy online. Pridanie kanála elektronického obchodu do vašej existujúcej kamennej predajne umožní zákazníkom ďalší, bezpečnejší spôsob nakupovania.

Dane, platobné brány, doprava a zodpovednosť za produkty sú len niektoré z oblastí, ktoré je potrebné preskúmať, keď sa rozšírite z tehál na kliknutia.

Keďže vaša firma je (pravdepodobne) už zaregistrovaná, váš web elektronického obchodu s rovnakým názvom a vlastníkom by mal spadať pod rovnaký právny úkryt. Ďalšie problémy, ktoré je potrebné odškrtnúť v zozname:

 • Vytvorte a dodržiavajte pravidlá dopravy a vrátenia
 • Označte si logo a symbol vašej spoločnosti
 • Uistite sa, že na zverejnený obsah stránok sa nevzťahujú autorské práva

Samozrejme, nemôžete venovať dostatočnú pozornosť záležitostiam ochrany osobných údajov spotrebiteľov. Štandardná sada Zmluvných podmienok by mala pokrývať prevažnú väčšinu transakcií vášho webu.

Najmenej obľúbený zo všetkých, ako firma s fyzickou prítomnosťou, nazývaná tiež nexus, (a každý štát to definuje inak) je veľká väčšina produktov zdaniteľná a musíte vyberať dane z predaja.

Čítať:  7 stratégií digitálneho marketingu pre váš B2B branding Toolkit

Vytvorenie podnikateľského plánu a rozpočtu

Vo všeobecnosti sa váš rozpočet bude riadiť objemom predaja, ktorý plánujete vo svojom obchodnom pláne elektronického obchodu. A ako pri tradičných podnikateľských plánoch, budete chcieť pochopiť a využiť svoju konkurenčnú výhodu, identifikovať cieľových zákazníkov a vytvoriť digitálny marketingový plán, ktorý môže okrem iných nástrojov zahŕňať náklady spojené s e-mailovými kampaňami, obsahom sociálnych médií a produkciou videa. (Informácie o platforme lokality a hostiteľovi sú v samostatnej časti.)

Stránky elektronického obchodu nemusia stáť ruku a nohu. Môžete si najať freelancera alebo si vytvoriť vlastnú WooCommerce stránku za 5 000 dolárov. Ak máte jednoduchý obchod, malo by to byť skvelým východiskovým bodom. Čím viac inventára však umiestnite online, tým viac funkcií, funkcií a zabezpečenia bude vaša stránka vyžadovať.

Výber platformy a hostiteľa (dôležité!)

Platforma vášho internetového obchodu je ako motor vášho auta a v ideálnom prípade by ste nikdy nemali otvárať kapotu. To znamená, že každá platforma prichádza s krivkou učenia a môže byť zábavné vidieť, aké nástroje majú najväčší zmysel na prezentáciu vašich produktov alebo služieb.

Platformu WordPress – open source a systém na správu obsahu softvéru (CMS) – využíva približne 30 % z 10 miliónov najlepších webových stránok alebo viac ako 60 miliónov stránok na celom svete.

Jeho všadeprítomnosť má svoj dôvod. Neoddeliteľnou súčasťou vašej platformy je hostiteľ vašej stránky, ktorého výber by mal zahŕňať komplexnú analýzu poskytovateľa služieb a dostupných výhod. Faktory úspechu zahŕňajú:

 • Spoľahlivosť servera
 • Skóre dostupnosti
 • Zákaznícky servis
 • Zabezpečenie (certifikáty SSL)
 • Dostupnosť záloh stránok
 • Náklady na registráciu a údržbu
 • Obmedzenia účtu (náš plán WooCommerce najnižšej úrovne dokáže spracovať 500 objednávok za hodinu)
 • a možnosti elektronického obchodu a e-mailu
Čítať:  Ako vytvoriť Sprievodcu štýlom obsahu značky – Webinár

Ak už vaša firma má webovú stránku, WooCommerce môže byť dobrou voľbou, pretože rozširujete online predaj.

Sledovanie zásob, plnenie produktov a dodávka

Vedieť, čo predať, môže byť problém. Mnohé kamenné obchody, ktoré expandujú na elektronický obchod, začínajú tým, že spočiatku obmedzujú online inventár na svojich 10 alebo 20 najlepších položiek, a odtiaľ rastú, keď získavajú pohodlie pri sledovaní predaja a ako stránka získava nových zákazníkov.

Nezabudnite, že pre každú položku budete chcieť zahrnúť informácie o produkte, ako je cena, veľkosť, výber farieb, pravidlá vrátenia a podrobnosti o doručení. V celom maloobchodnom spektre čoraz viac prevládajú prísne prepravné a doručovacie protokoly.

Okrem plánovania logistiky, ako vybaviť nové objednávky potenciálne odkiaľkoľvek, môžete zákazníkov uistiť, že váš obchod prijal univerzálne opatrenia, pokiaľ ide o správu zásob, balenie a prepravu.

Marketing & SEO – Ako vás zákazníci nájdu?

Mohli by sme zdieľať stránky a stránky o digitálnom marketingu a optimalizácii pre vyhľadávače (SEO). Pointa je, že webové stránky musia spĺňať špecifické požiadavky stanovené vyhľadávačmi, ako je Google. To je dôvod, prečo je stratégia SEO kritická.

SEO trendy budú informovať o obsahu vašej stránky a zabezpečia, že zákazníci uvidia váš obchod vo výsledkoch vyhľadávačov. V rámci týchto trendov by popisy produktov a služieb mali obsahovať prirodzené a identifikovateľné kľúčové slová, ktoré budú prehľadávače vyhľadávacích nástrojov hľadať, aby pripojili potenciálnych kupujúcich k vašej stránke. Je tiež dôležité, aby boli názvy stránok a meta popisy jedinečné pre každú stránku.

Čítať:  Metriky elektronického obchodu: 13 najlepších kľúčových ukazovateľov výkonu na sledovanie

Aj keď sa bezpečnosť môže zdať pre SEO irelevantná, môže mať vplyv na skúsenosti zákazníka: zdanlivo nebezpečná (alebo „nezabezpečená“) webová stránka privedie návštevníkov stránky k východu. Hlasové vyhľadávanie, mobilné zariadenia, video, čas zotrvania, čas načítania a dĺžka vysokokvalitného obsahu prispievajú k tomu, ako ľudia nájdu vaše stránky a ako s nimi interagujú.

Zapojenie zákazníka uprostred „sociálneho dištancovania“.

Váš nový internetový obchod môže byť vybudovaný pomocou rôznych a kreatívnych nástrojov na udržanie vašich kontaktov so zákazníkmi zvyknutými chodiť do vašich dverí – a na kultiváciu nových zákazníkov.

Videá, sociálne médiá, blogy a stretnutia virtuálnej komunity tu môžu byť účinné. Nezabúdajte však, že takéto funkcie zvýšia náklady na výstavbu a údržbu vašej lokality.

Stimuly na návrat zákazníkov do vašej fyzickej polohy

Nech už náš nový normál vyzerá akokoľvek, väčšina z nás sa teší na fyzický návrat do nášho obľúbeného butiku, na trh alebo do reštaurácie. Dovtedy možno budete chcieť motivovať zákazníkov:

 • Kupóny s návratom na nákupy v obchode alebo zľavy
 • Špeciálna udalosť v obchode „Dátum TBD“.
 • Nový vernostný program v obchode
 • Darčekové poukážky (online alebo osobne)

Záver

Ak ste odložili preskúmanie svojich možností online, teraz je čas konať, aby ste rozšírili svoju predajnú stopu a zabezpečili kontinuitu značky.

StoreBuilder by Hostinger, postavený na platforme, ktorej dôverujú odborníci, vám umožňuje využívať všetky výhody nášho spravovaného WordPressu a WooCommerce bez zložitosti.

Čítať:  Prvý tablet Revvl od T-Mobile to predviedol s lacnými kartami Amazon a Samsung

Nemáte skúsenosti s kódovaním? Žiaden problém. Nie je dôvod začínať od nuly alebo sa cítiť zavalený prázdnou obrazovkou. Stačí odpovedať na niekoľko otázok a za pár minút budete mať svoj vlastný internetový obchod s intuitívnou domovskou stránkou s jednoduchou navigáciou, ktorá je optimalizovaná na premenu vašich návštevníkov na zákazníkov. Skontrolovať to!

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE