Možný odkaz ako spam Aktualizácia algoritmu Google 23. 7. – 24. 7. 2024

Cez víkend približne 23. 7. – 24. 7. 2021 prebehla ďalšia nepotvrdená aktualizácia algoritmu Google.

Rozhovory v odvetví sú vyššie, čo naznačuje výrazné kolísanie hodnotenia a návštevnosti.

Je možné, že táto aktualizácia súvisí s mäkkou chybou 404, ako uviedli iní, ale je pravdepodobnejšie, že táto aktualizácia súvisí s aktualizáciou odkazového spamu, o ktorej sa odvolával Google a oznámili na svojom blogu.

Barry Schwartz poukázal že to s najväčšou pravdepodobnosťou súvisí s touto aktualizáciou odkazového spamu:

„Aktualizácia: Google dnes oznámil a aktualizácia spamu odkazu sa uvoľňuje počas nasledujúcich dvoch týždňov. Chcel som povedať, že klebetenie bolo viditeľnejšie v oblastiach s väčším počtom čiernych klobúkov, ale možno to nesúvisí, keďže nižšie uvedená aktualizácia bola v piatok a sobotu a Google povedal, že dnes, v pondelok, je nová aktualizácia.“

Nasleduje diskusia o odvetví cez víkend o hod WebmasterWorld:

ichthyous napísal o 16:52 dňa 24. júla 2021:
Obrovský pokles návštevnosti v prvej polovici včerajšieho dňa…USA, Veľká Británia a Kanada. Druhá polovica dňa sa vrátila do normálu. Dnes došlo k veľkému oživeniu troch najvyšších hodnotiacich výrazov a normálnej návštevnosti USA, CA, AU, ale Spojené kráľovstvo kleslo o 68 %. Všímam si aktualizácie takmer každý piatok, pričom návštevnosť v Spojenom kráľovstve cez víkendy mizne a dochádza k veľkému poklesu „priamej“ premávky. Návštevnosť mojej domovskej stránky tiež pravidelne na pol dňa záhadne mizne. Toto sú všetky typy obmedzovania návštevnosti, ale v súčasnosti existuje oveľa viac videí a iných typov informačných kanálov, takže ak nie ste medzi tromi najlepšími, dostanete sa v podstate na koniec stránky alebo stránky dva.

Čítať:  Google hovorí pre konkurenčné oblasti Zistite, ako skutočne urobiť svoj obsah jedinečným

Vo všeobecnosti je moja návštevnosť teraz taká nízka, ako keď som v roku 2003 spustil svoju webovú stránku. Objem je menej ako polovičný v porovnaní s rokom 2019. Väčšinu z toho tvorí Google, ale tiež si myslím, že toto leto ľudia nemíňajú na materiálny tovar. ale pri vystupovaní, cestovaní, jedení atď.

superclown2 napísal o 9:50 25. júla 2021
Zdá sa, že Google robí príliš veľa, príliš skoro a robí to neuveriteľne. Napríklad dnes ráno v mojej vertikále finančného widgetu v Spojenom kráľovstve pre populárny hľadaný výraz:

Celú obrazovku môjho stolného monitora nevyhnutne zaberajú štyri reklamy. Je to fér, je to ich stránka. Potom je však najvyšším priestorom pre mnohé vyhľadávacie výrazy finančného widgetu lišta „nájsť výsledky na“: na tom trvala Európa, keď naposledy udelila spoločnosti Google pokutu vo výške niekoľkých miliárd eur a mala by obsahovať alternatívne adresáre, no na prvom mieste je takmer vždy prevzaté určitou pridruženou webovou stránkou. Prečo je tam táto stránka, netuším, ale vyzerá to ako jasné porušenie pokynov EÚ – náhodou niet pochýb.

Ďalej sú to tri lokálne výsledky. Prvý, ktorý som skontroloval, je spojený s doménou, ktorá je na predaj. Podľa archive.org to nikdy nebola miestna firma a do septembra 2019 bola aj tak offline.

Druhým bola heuréka, skutočný miestny podnik.

Tretia bola opäť skutočná miestna firma, ktorá predávala miniaplikáciu, ale úplne inú ako tú, ktorú som uviedol vo svojom hľadanom výraze.

Ďalším, samozrejme, bol Ľudia sa tiež pýtajú. Väčšina z najlepších odpovedí pochádzala buď z amerických stránok (inými slovami, prinajlepšom zbytočných, v najhoršom prípade zavádzajúcich) a tie, ktoré neboli, pochádzali skôr zo stránok „Úradu“ ako od špecialistov. Pár uviedol nesprávne informácie; nie že by informácie na stránkach boli nesprávne, ale zobrazený úryvok bol zavádzajúci, pokiaľ si návštevník neprečítal celý text na danej lokalite.

Čítať:  Ako opraviť „Nedávno ste vytvorili príliš veľa stránok. Skúste to znova neskôr.“ na Facebooku

Google s PAA koketuje s nebezpečenstvom. V Spojenom kráľovstve a v celej Európe (neviem o Amerike) je nezákonné ponúkať finančné poradenstvo, pokiaľ na to nemáte oficiálne oprávnenie. Poskytovanie všeobecných rád na otázky ako „Ktorý finančný nástroj je najlacnejší“ alebo „Aký je najlepší spôsob, ako si kúpiť finančný nástroj“ je nebezpečné, pretože situácia každého jednotlivca je odlišná. Ak by to urobila spoločnosť oprávnená FCA, čelila by prísnym sankciám, občianskoprávnej žalobe zo strany každého, kto prišiel o peniaze v dôsledku prijatia tejto rady, a strate oprávnenia vykonávať prax.

Hľadal som v registri FCA a spoločnosť Google nie je, pokiaľ je mi známe, zaregistrovaná na Úrade finančného správania Spojeného kráľovstva, a tak nemôže, podľa môjho najlepšieho vedomia, odpovedať na mnohé otázky v PAA okrem tých najvšeobecnejších podmienky. Napriek tomu dávajú priame odpovede, ale tie, ktoré som doteraz videl, sa týkajú amerických podnikov, nie britských. Či je to legálne alebo nie, je otázka, na ktorú by lepšie vedel odpovedať právnik.

Suma sumárum: dobre, to už nechám na iných.

RedBar napísal o 14:06 dňa 25. júla 2021:
Napriek tomu dávajú priame odpovede, ale tie, ktoré som doteraz videl, sa týkajú amerických podnikov, nie britských.

Áno, odpovede PAA pre moje odvetvie môžu byť nielen extrémne zavádzajúce, ale aj veľmi nepresné.

Väčšina odpovedí PAA, ktoré som videl, bola stiahnutá z maloobchodných webových stránok v USA, veľmi málo veľkoobchodníkov alebo výrobcov má do 10 % technických špecifikácií, ktoré mám, plus tieto informácie väčšinou zrejme našiel tvorca webových stránok, pretože sa stále objavujú rovnaké nepresnosti na mieste za miestom.

Čítať:  Ako napísať SEO titulky, ktoré si Google zamiluje

Vždy, keď vidím tieto nepresnosti, jemne upozorním vlastníka stránky na ich nepresné informácie, väčšinou sa to zmení, no niektorí majitelia stránok v USA ma nazvali viac ako „klamárom“, vždy ustúpia, keď im dokážem opak.

Takže áno, IMHO, G sa necháva dokorán otvoreným prípadným akciám v Spojenom kráľovstve, ale všetci vieme, že „peniaze hovoria“ a nechceli by sme, aby nás videli rozrušovať monopol, však?

superclown2 napísal o 6:38 26. júla 2021:
Nepamätám si, kedy som to mohol naposledy povedať, ale dnes ráno som si všimol jednoznačné zlepšenie výsledkov Google s menším zameraním na veľkú značku a lepšou relevantnosťou. Vydrží to?

BushyTop napísal o 7:12 26. júla 2021:
@superclown2 kde sídliš?

superclown2 napísal o 7:20 dňa 26. júla 2021:
@BushyTop Som vo Veľkej Británii

BushyTop napísal o 7:33 26. júla 2021:
@superclown2 divné… Kiežby som mohol povedať, že vidím to isté.

ichthyous napísal o 12:51 dňa 26. júla 2021:
Vidím stabilné zotavovanie top-3 a top-10 výrazov, aj keď väčšinou nízkoobjemových výrazov, vrátil som sa na prvé miesto pre niektoré veľmi dôležité výrazy, ktoré zvyšujú návštevnosť a konverziu. Tiež zaznamenávam menšiu návštevnosť zo sprostredkovania z Pinterestu, takže Pinterest sa už možno nezobrazuje pri každom vyhľadávaní. Prial by som si, aby sa Google zbavil viacerých záznamov pre tú istú stránku v top 10 výsledkoch…je smiešne mať dve stránky z tej istej stránky, samozrejme, pokiaľ to nie je z mojej vlastnej stránky 😉

Čítať:  Čo je to SEO Slug & Ako ho optimalizovať pre Google?

Martin Ice Web napísal o 13:10 dňa 26. júla 2021:
veľmi, veľmi zlý víkend. predaj z návštevnosti z vyhľadávania klesol ako kameň, zatiaľ čo predaj na Amazone opäť vzrástol.

@ichthyous, nejde len o viacero záznamov, ale aj o 5-krát rovnaký popis, dokonca aj o rovnakú štruktúru stránok, pretože tieto obchody len berú štruktúru stránok a údaje od výrobcov a tvoria hlúpy obchod. Zdá sa, že google miluje duplicitný obsah na viacerých stránkach.

MayankParmar napísal o 14:00 dňa 26. júla 2021:
Indexovanie Správ Google je pre mňa oneskorené o niekoľko hodín. Má niekto rovnaký problém? Začalo to včera.

Znie to ako pekná korelácia v tejto aktualizácii algoritmu Google

Zatiaľ to vyzerá ako pekná korelácia medzi centrálnym blogovým príspevkom správcu webu Google a aktualizáciou algoritmu, ktorá bola práve vydaná.

Aj keď to nie je úplne presvedčivé, existuje významná korelácia. Ako však môže potvrdiť väčšina odborníkov v oblasti SEO, korelácia nie je vždy príčinná súvislosť.

Bude zaujímavé sledovať, ako táto aktualizácia naďalej ovplyvní SEO profesionálov na celom svete.

V každom prípade budeme pokračovať v monitorovaní a podávaní správ o najnovších dôležitých aktualizáciách algoritmov.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE