Myslite vo veľkom s podnikateľským zmýšľaním, aj keď ste malí

Pandémia v roku 2020 navždy zmenila online nakupovanie. Prechod na elektronický obchod nastal posilnená o päť rokova malé podniky sa snažia prispôsobiť.

Aj keď počúvame o úspešných podnikoch, ktoré sa rýchlo preorientovali na elektronický obchod, nezabúdajme na tie, ktoré zostali v prachu.

Štúdie ukazujú, že 90 % začínajúcich spoločností elektronického obchodu zlyhá počas prvých 120 dní. Hlavný dôvod? Nedostatok stratégie elektronického obchodu.

Pre začínajúcich podnikateľov nestačí, aby boli zbehlí na internete. Koniec koncov, každý sa môže naučiť, ako optimalizovať svoje webové stránky na rýchlosť. Ak chcete prevádzkovať, rásť a budovať svoje podnikanie v oblasti elektronického obchodu tak, aby vydržalo, potrebujete podnikateľské myslenie.

V tejto príručke sa pozrieme na:

 • Úspešné stratégie elektronického obchodu.
 • Charakteristiky obchodného myslenia.
 • Ako si vybudovať podnikateľské myslenie.

Stratégia elektronického obchodu

 1. Zamerajte sa na zákazníka.
 2. Optimalizujte zážitok z nakupovania.
 3. Využite údaje na zvýšenie predaja.

Stratégia elektronického obchodu č. 1: Zamerajte sa na zákazníka

Najúspešnejší podnikatelia často hovoria o prinášanie hodnoty zákazníkovi.

Spoločnosti zamerané na zákazníka namiesto toho, aby sa zamerali na výnosy alebo produkty, zohľadňujú predovšetkým potreby svojich zákazníkov. Je to zrejmé z ich vynikajúceho zákazníckeho servisu a súdržnej spotrebiteľskej skúsenosti na každom kroku cesty kupujúceho.

Čítať:  Ako reštartovať Chromebook, keď je zamrznutý?

Miléniový favorit Lesklejšie našla úspech vytváraním produktov, ktoré si zákazníci želali. Spoločnosť si vybudovala lojálnych sledovateľov a zákaznícku základňu výlučne prostredníctvom svojej webovej stránky elektronického obchodu a účtov sociálnych médií.

Prijatím stratégie zameranej na zákazníka získate a konkurenčná výhoda oproti iným elektronickým obchodom. Zvyšuje to lojalitu zákazníkov, z čoho nakoniec profituje aj vaša spodná línia.

Stratégia elektronického obchodu č. 2: Optimalizujte zážitok z nakupovania

Ak chcete predávať viac produktov, musíte nakupovať čo najhladšie. Niekoľko spôsobov, ako zlepšiť zážitok z nakupovania:

 • Zabezpečte, aby bol váš web rýchly, dostupný a responzívny pre mobilné zariadenia.
 • Uľahčite si proces platby tým, že nebudete od kupujúcich vyžadovať vytvorenie účtu, uložíte informácie o dodaní a platbe a použijete polia formulára a automatické vypĺňanie.
 • Ponúknite rôzne spôsoby platby a rýchle doručenie.

Stratégia elektronického obchodu č. 3: Využite údaje na zvýšenie predaja

V súčasnosti možno údaje dostupné pre platformy elektronického obchodu použiť na zvýšenie a krížový predaj prostredníctvom opätovného zacielenia a prispôsobených odporúčaní.

Personalizácia elektronického obchodu a retargeting viac konverziípredaj a výnosy a zároveň obohacujú interakcie zákazníkov s vaším internetovým obchodom.

Amazon je známy tým, že ponúka množstvo odporúčaní. Spoločnosť používa údaje na analýzu správania zákazníkov (napríklad predchádzajúce nákupy a frekvenciu nákupov) na segmentáciu podobných zákazníkov a efektívne odporúčanie produktov.

Myslenie vo veľkom: Charakteristika obchodného myslenia

Vyššie uvedené stratégie elektronického obchodu nebudú znamenať nič bez podnikateľského zmýšľania.

Obchodné myslenie umožňuje úspešným podnikateľom vidieť dlhodobý celkový obraz a prispôsobiť sa rýchlo sa meniacej povahe elektronického obchodu.

Čítať:  8 najlepších dizajnových doplnkov pre WordPress v roku 2024

Cesta každého majiteľa firmy je jedinečná, no najlepší podnikatelia často zdieľajú špecifický súbor zručností, ktorý zahŕňa nasledujúce charakteristiky:

 • Inovačné. Ašpirujúci podnikatelia s obchodným myslením premýšľajú o najjednoduchších spôsoboch riešenia problémov, ktorých výsledkom je zlepšenie procesov alebo vytváranie nových produktov. Väčšina ľudí si nikdy nemyslela, že budeme mať samoriadiace autá alebo že budeme mať možnosť byť vesmírnymi turistami, ale Elon Musk to dokázal vďaka Tesla a SpaceX.
 • Odolný. Pri rozbiehaní startupov sa chybám nevyhneme, no tí najlepší podnikatelia sa odrazia od neúspechu a poučia sa zo svojich chýb. Zakladateľ Alibaba Jack Ma bol desaťkrát odmietnutý z Harvardu a 30-krát odmietnutý z práce, kým s ním dosiahol úspech Alibabanajväčšia webová stránka elektronického obchodu v Číne.

Ako rozvíjať podnikateľské myslenie

Rozvíjať podnikateľské myslenie, keď nemáte predchádzajúce skúsenosti, môže byť skľučujúce alebo odrádzajúce.

Dobrá správa?

Môžete zdokonaliť tieto podnikateľské zručnosti potrebné na začatie vlastného podnikania:

 • Poskytovať hodnotu ostatným. Každý môže predávať veci online, ale podnikateľský úspech možno nájsť pri zlepšovaní života iných ľudí. Keď sa sústredíte na druhých, vidíte ich potreby jasnejšie.
 • Rozhodujúca je prax. Podnikatelia sa musia neustále rýchlo rozhodovať s dostupnými údajmi v danom čase. Precvičte si kritické myslenie pozeraním sa na problémy z rôznych uhlov pohľadu.
 • Zostaňte zvedaví. Pokračujte v hľadaní nových skúseností a študujte to, čo nepoznáte. Absolvujte kurzy podnikania a navštevujte webináre. Učte sa od mentorov a pedagógov.
Čítať:  5 tipov na napísanie popisu produktu, ktorý konvertuje

Záverečné myšlienky: Použitie obchodného myslenia pre víťaznú stratégiu elektronického obchodu

Každý môže vytvoriť startup, ale bez jasnej stratégie elektronického obchodu nie je úspech zaručený.

Majitelia firiem s podnikateľským zmýšľaním rozpoznajú príležitosti a odrazia sa od neúspechov. Od svojich konkurentov sa odlišujú tým, že sa zameriavajú na vytváranie hodnoty a využitie dostupnej technológie.

Ak ste inovátor, ktorý chce začať nový podnik, nechajte Hostinger spravovať vašu webovú stránku firmy. Vytvorte si webovú stránku za pár minút pomocou našich plánov hostenia elektronického obchodu alebo sa zaregistrujte na plne spravovaný hosting WooCommerce od Hostinger.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE