Mýty o blogovaní, ktoré vás nikam nedostanú

O blogovaní je veľa mylných predstáv. Tieto mylné predstavy môžu byť nebezpečnejšie.

Existuje veľa blogerov, ktorí tvrdia, že ich blogy fungujú hladko. Hovoria, že sa už nemusia o nič starať. A zrejme hovoria pravdu.

Ale nič také ako hladký blog neexistuje. Na ceste sú vždy výzvy. Dobrou správou je, že tieto výzvy nie sú neprekonateľné. V skutočnosti sú súčasťou zábavy.

V príspevku by ste nikdy nemali prekročiť 500 slov

Mýtus, že kratšie je lepšie, bol vyvrátený. V skutočnosti niektoré štúdie naznačujú, že dlhší obsah získava viac zdieľaní a komentárov. Štúdia vykonaná spoločnosťou BuzzSumo zistila, že priemerný článok zdieľaný na Facebooku získal 2 400 hodnotení Páči sa mi, zatiaľ čo články, ktoré obsahovali 5 000 alebo viac slov, dostali 4 500 Páči sa mi. Ďalšia štúdia ukázala, že číslo jedna v návštevnosti blogov je zdieľanie, po ktorom nasledujú stránky sociálnych médií ako Twitter, Facebook a Pinterest. Preto dáva zmysel, že najlepším spôsobom, ako rozšíriť svoje publikum, je poskytnúť im hodnotu.

Okrem rozšírenia publika vám môže dlhý obsah pomôcť zlepšiť pozíciu vo vyhľadávačoch. Ak publikujete veľa krátkych diel, budete sa chcieť uistiť, že každý diel je jedinečný a dobre napísaný. To zabráni tomu, aby sa vaša stránka stala „spamovou“, a umožníte spoločnosti Google vidieť, že pridávate hodnotu do životov svojich čitateľov.

Všetky blogové príspevky musia byť dlhé

Každý vášnivý čitateľ má rád dobrý, dlhý blogový príspevok. Ale čo tie časy, keď chcete napísať niečo rýchle a jednoduché? Alebo možno práve začínate a neviete, ako veci predĺžiť. Tu je niekoľko tipov na sfunkčnenie krátkych príspevkov.

Prvá vec, ktorú si treba zapamätať, je, že každý obsah musí mať jeden cieľ. Ak ste tak ešte neurobili, teraz je skvelý čas začať premýšľať o tom, čo chcete každým článkom dosiahnuť. Chcete napríklad informovať čitateľov o určitej téme? Chcete ich zabaviť? Snažíš sa im niečo predať? Keď budete mať jasnú predstavu, budete vedieť prísť na to, ako čo najlepšie splniť svoje ciele.

Ďalej sa zamyslite nad tým, čo robí dobrý dlhý blogový príspevok v porovnaní s kratším. Dobrý dlhý príspevok zvyčajne obsahuje viac informácií. Okrem toho bude výroba často vyžadovať viac úsilia. To nie je nevyhnutne zlá vec; záleží len na type obsahu, ktorý vytvárate. Ak píšete o konkrétnom produkte, možno budete musieť stráviť viac času jeho skúmaním a rozprávaním o jeho vlastnostiach. Na druhej strane, ak píšete o širokej téme ako „Ako zarobiť peniaze online“, pravdepodobne nebudete potrebovať veľa výskumu. Namiesto toho sa zameriate na popis príslušných krokov a uvádzanie príkladov.

Nakoniec majte na pamäti, že dĺžka sa nerovná kvalite. Na krátkom príspevku nie je nič zlé – ak sa urobí správne. Aj keď je pravda, že väčšina ľudí uprednostňuje dlhšie články, je dôležité si uvedomiť, že každý číta inak. Niektorí ľudia radi čítajú veľa textu, zatiaľ čo pre iných je ťažké prečítať niečo viac ako 500 slov. Takže namiesto toho, aby ste sa zamerali na konkrétny počet slov, zamerajte sa na kvalitu. Ak píšete dobre a poskytujete užitočné informácie, pritiahnete čitateľov bez ohľadu na to, či má váš príspevok 2500 slov alebo 50.

Čítať:  Neexistujú žiadne pokyny, ako vyvážiť indexové prehľadávanie medzi obnoveným indexovým prehľadávaním a indexovým prehľadávaním na základe objavenia

Blogovanie si vyžaduje vynikajúce písanie

Blogovanie je dnes jedným z najpopulárnejších spôsobov, ako zarobiť peniaze online. V skutočnosti existuje viac ako 2 milióny blogov. A hoci si mnohí ľudia začínajú myslieť, že na úspech musia písať ako Stephen King, nie je to pravda. Existuje veľa blogerov, ktorí robia banku každý deň bez toho, aby boli profesionálnymi spisovateľmi. Ako to teda robia? No, tu je niekoľko tipov, ktoré vám pomôžu.

1. Píšte o témach, ktoré máte radi

Možno si myslíte, že musíte písať o veciach, ktoré vás nezaujímajú. Ale to nemusí byť nevyhnutne pravda. Písanie o veciach, ktoré vás zaujímajú, neznamená, že na tom nikdy nezarobíte. Vždy ma napríklad fascinovala história. Tak som o tom písal na svojom blogu. Bol som pre to nadšený, pretože som sa rád učil o minulosti. Ale ja som sa nesnažil nikomu nič predať. Mojím cieľom bolo jednoducho naučiť sa niečo nové. Ak si chceš blogovaním zarobiť, nemusíš písať o veciach, ktoré ťa nezaujímajú. Mohli by ste písať o varení, záhradníctve, cestovaní, móde, politike, hudbe atď. Čokoľvek vás zaujíma, je pravdepodobné, že aj niekto iný.

2. Nájdite výklenok

Ak chcete zarobiť peniaze blogovaním, nájsť si miesto je kľúčové. Špecializovaný marketing je miesto, kde sa blogeri oddeľujú od ostatných. Keď nájdete tému, ktorá vás zaujíma, môžete okolo nej ľahko vybudovať autoritu. To vám pomôže prilákať čitateľov, ktorí hľadajú informácie o konkrétnej téme. Keď si vytvoríte dostatočnú návštevnosť, môžete svoju stránku speňažiť prostredníctvom pridružených programov, reklamy a dokonca aj priameho predaja produktov.

3. Vytvorte originálny obsah

Najlepší spôsob, ako vyniknúť medzi stovkami tisícok iných blogerov, je poskytnúť svojmu publiku jedinečnú hodnotu. Ľudia nebudú čítať stále to isté. Nevrátia sa, pokiaľ im nedáte niečo špeciálne. Aby ste to dosiahli, musíte produkovať kvalitný obsah. Netrápte sa tým, či je alebo nie je dokonalý. Len pokračujte vo vydávaní vysokokvalitného obsahu a nakoniec začnete priťahovať pozornosť.

Na jeden blogový príspevok nemáte čo povedať

Blogové príspevky sú ako knihy; nechcete si ju prečítať bez toho, aby ste vedeli, čo sa vám autor snaží povedať. Mnohí spisovatelia však bojujú, pretože nevedia, ako začať. Myslia si, že musia prísť s nejakým skvelým nápadom, ale často to nie je pravda.

Pravdou je, že väčšina z nás už má čo povedať o akejkoľvek téme, ktorú si vyberieme. Len sa nás nepýtali. Tak prečo sa nespýtať niekoho iného? Požiadať ostatných, aby vám pomohli nájsť nápady pre váš ďalší blogový príspevok, je skvelý spôsob, ako získať veľa inšpirácie. V skutočnosti je kladenie otázok osvedčenou metódou na generovanie ton nápadov.

Takže tu je náš tip: Keď sa cítite zaseknutý, pošlite otázku niekoľkým priateľom a členom rodiny. Nerobte si starosti s tým, či sú to odborníci – len sa uistite, že sú ochotní poskytnúť vám úprimnú spätnú väzbu. Potom použite ich odpovede na rozprúdenie konverzácie.

Teraz sa pozrime na ďalší bežný problém: spisovateľský blok. Stáva sa to vtedy, keď sa vám zdá, že jednoducho nemôžete nič dostať na papier. Ak ste vyskúšali všetko možné, vrátane brainstormingu, bádania, úprav, prepisovania a dokonca aj odkladania, možno stále máte problémy.

Tu je niečo, čo môžete vyskúšať: Napíšte si tri veci, ktoré máte na svojej práci najradšej. Teraz si napíšte tri veci, ktoré na svojej práci najviac neznášate. čo si všimneš? Ako sa jednotlivé sady porovnávajú? Vidíte vzory medzi týmito dvoma zoznamami?

Ak ste naozaj zaskočení, zvážte rozhovor s priateľom alebo kolegom. Je pravdepodobné, že zažili podobné problémy. A je pravdepodobné, že vám poradia.

Musíte sa sústrediť len na jeden výklenok

O blogovaní nejakým spôsobom píšeme už viac ako 10 rokov. A niečo vám povieme: Neexistuje žiadny „správny spôsob“, ako to urobiť.

Existuje mnoho rôznych spôsobov, ako začať blog. Niektorí ľudia chcú písať o všetkom. Iní sa radšej držia jednej témy. Iní chcú pokryť viacero tém.

Čítať:  70 štatistík Instagramu, ktoré musíte poznať v roku 2024

Existuje však jedna všeobecná mylná predstava, ktorú často počujeme: Musíte sa zamerať iba na jeden výklenok. Ak uvažujete v tomto duchu, zamyslite sa znova.

Ak sa rozhodnete ísť cestou zamerania sa len na jeden výklenok, uistite sa, že to robíte, pretože to naozaj chcete. V opačnom prípade sa môže stať, že strávite príliš veľa času prácou na niečom, čo vás nezaujíma.

A ak to už robíte, môžete tiež pokračovať a pridať ďalšie miesto.

Uvidíte, že sa budete viac baviť a budete môcť rýchlejšie dosahovať svoje ciele, ak svoje úsilie spestríte na blogy, kde to má zmysel.

Vyhnite sa silne konkurenčným výklenkom

Blogovanie je jednou z vecí, kde ľudia predpokladajú, že keď niečo robí niekto iný, nesmie to fungovať. A keďže žijeme vo svete, kde chce každý zarábať peniaze online, myslia si, že ak iná osoba zarába peniaze v určitom výklenku, znamená to, že v tomto výklenku nezarába nikto iný.

Čo sa však stane, keď sa pozriete na čísla? Ak vidíte, že existuje veľa stránok s vysokou návštevnosťou, ktoré súťažia o rovnaké kľúčové slová, nemusí to nevyhnutne znamenať, že sa negeneruje dostatočná návštevnosť. V skutočnosti, ak hľadáte ziskový blogový výklenok, je pravdepodobné, že už existujú etablovaní blogeri, ktorí v tomto priestore zarábajú peniaze.

Ak chcete vedieť, koľko konkurentov nájdete v konkrétnom výklenku, použite nástroj Semrush Keyword Magic a skontrolujte počet vyhľadávaní za mesiac pre každé kľúčové slovo. To vám dá lepšiu predstavu o tom, či je výklenok príliš nasýtený alebo nie.

Na založenie blogu musíte minúť veľa peňazí

Kedysi sa blogovanie považovalo za luxusný tovar vyhradený pre tých, ktorí si to mohli dovoliť. Teraz si však každý môže založiť blog zadarmo. Neexistujú žiadne mesačné poplatky, žiadne náklady na hardvér, žiadne softvérové ​​licencie a nie sú potrebné žiadne technické znalosti. Všetko, čo skutočne potrebujete, je počítač, prístup na internet a trochu kreativity.

Hlavná vec, ktorá bráni ľuďom založiť si blog, je strach: „Bojím sa, že moje písanie nebude dosť dobré,“ „Bojím sa, že urobím chyby“, „Bojím sa, že stratím záujem .“ Tieto obavy sú úplne neopodstatnené. Ak už, opak je pravdou. Blog vám poskytuje kreatívny priestor, kde môžete písať o tom, čo vás baví, bez toho, aby ste sa museli báť, že dostanete zaplatené. A keďže neexistujú žiadne pravidlá ani obmedzenia, môžete voľne experimentovať a skúšať rôzne štýly a žánre.

Ak sa rozhodnete pokračovať a zakúpiť si veci, ako sú témy a doplnky, môžete ich kedykoľvek zmeniť. Takže aj keď sa rozhodnete použiť tému a doplnok, ktorý pre vás nie je ideálny, môžete jednoducho prejsť na inú tému alebo doplnok, keď nájdete ten, ktorý vám vyhovuje lepšie.

Nemusíte kupovať všetko, čo vidíte na iných blogoch. V skutočnosti veľa blogerov používa na hosťovanie svojich stránok samotný WordPress. Pridávajú len niekoľko ďalších funkcií, ako sú vlastné domény a certifikáty SSL. Niektorí blogeri dokonca sami spravujú celú svoju stránku pomocou webového prehliadača.

Prečo teda platiť stovky dolárov za názov domény, hosting, šablónu a množstvo doplnkov, keď si môžete WordPress jednoducho nainštalovať sami zadarmo?

Musíte byť extrovert

Takže ste boli na platformách sociálnych médií a videli ste aspoň pár blogerov, ktorí sa dokázali premeniť na úspešnú značku, však? Ich krmivá sú dokonale premyslené a vždy sa chvália, aké sú skvelé. Zdá sa, že majú pocit, že práve vyhrali v lotérii.

Ale čo ak vám to všetko NIE JE príjemné? Môžete si ešte založiť úspešný blog, ak ste totálny introvert? Pravdou je, že áno, môžete! Je úplne možné byť introvertným blogerom. Áno, čítate správne. Introvertný bloger. A existuje mnoho spôsobov, ako to urobiť.

Ak chcete začať úspešný blog, nemusíte sa nevyhnutne stať spoločenským motýľom. V skutočnosti niektorí ľudia hovoria, že by ste sa nemali snažiť byť niečím iným, len sebou samým. Žijeme však vo svete, kde každý chce byť niečím iný. Každý chce byť niekým iným, ale nikto si nikdy nenajde čas na to, aby skutočne zistil, kým chce byť.

Čítať:  13 spôsobov, ako opraviť webové upozornenia WhatsApp, ktoré nefungujú v systéme Windows 10, 11

To je pravdepodobne dôvod, prečo vidíme, že toľko blogov začína každý deň. Ľudia chcú byť niekým iným. Niekto lepší. Niekto väčší. Známejší. Bohatší. Viac…dostanete obrázok. Na to, aby ste boli blogerom, však toto všetko nepotrebujete. Môžete byť jedným, ako introvert, extrovert alebo čokoľvek medzi tým.

Blogovanie nemá žiadny vplyv na skutočné podnikanie

V dnešnej digitálnej dobe sme zaplavení informáciami. A hoci niektoré z nich môžu byť užitočné, väčšina z nich nie je. V skutočnosti podľa Hubspotu iba 10 % ľudí skutočne číta blogy. Prečo ich teda ďalej píšeme? Pretože fungujú.

Podľa Hubspot, podniky musia publikovať čo najviac optimalizovaného obsahu, aby maximalizovali organickú návštevnosť. Pre veľké blogy to môže znamenať 4-5 krát týždenne, čo zahŕňa nové a aktualizované príspevky. Firmy, ktoré blogujú viac, získajú oveľa väčšiu návštevnosť ako tie, ktoré neblogujú.

To dáva zmysel, pretože keď niekto zadá kľúčové slovo do vyhľadávacieho panela, chce nájsť niečo konkrétne. Nehľadajú len tak niečo. Stále však existuje veľa ľudí, ktorí zadávajú kľúčové slová bez toho, aby presne vedeli, čo hľadajú. Ak by ste napríklad napísali „ako zarobiť peniaze online“, pravdepodobne by ste neskončili na svojom obľúbenom blogu. Ale ak ste zadali ‘tipy na blogovanie’, mohli by ste sa veľmi dobre dostať na jeden z vašich obľúbených blogov.

Aký veľký rozdiel teda robí blogovanie? Povedzme, že začnete písať blogový príspevok každý týždeň. Mesačne publikujete tri príspevky a každý z nich sa zdieľa 50-krát. Teraz máte k dispozícii stály prúd kvalifikovaných potenciálnych zákazníkov. V priebehu šiestich mesiacov je to 180 potenciálnych zákazníkov. Čo sa nemusí zdať veľa, ale ak to porovnáte s množstvom potenciálnych zákazníkov generovaných vašimi konkurentmi, ktorí neblogujú, je to významné.

Ak zvýšite svoje blogovacie aktivity 5-10 krát za mesiac, môžete dokonca zdvojnásobiť počet potenciálnych zákazníkov. prečo? Pretože keď niekto hľadá produkt alebo službu, zvyčajne hľadá recenzie a odporúčania. Keď prídu na vašu stránku, vedia, že dostávajú kvalitný obsah. V dôsledku toho sa cítia pohodlne prekliknutím na vašu stránku.

Blogovanie je len hobby

Blogovanie prešlo v priebehu času niekoľkými zmenami. Spočiatku ľudia používali blogy na písanie o svojom osobnom živote. Teraz však ľudia píšu blogy z rôznych dôvodov. Používajú blogy na vyjadrenie sa, predaj produktov, budovanie značiek a dokonca aj zarábanie peňazí. V skutočnosti sú podľa Forbesu na svete približne 2 miliardy aktívnych blogerov.

Počet blogerov v priebehu rokov nesmierne vzrástol. A vzhľadom na jeho fenomenálny rast a rozsiahly dosah sa zdá, že je pripravený prekonať iné kanály sociálnych médií, ako sú Facebook a Twitter. Dnes sa blogovanie stalo silným nástrojom marketingu.

Podľa HubSpot, približne 40 % spotrebiteľov dôveruje odporúčaniam od priateľov a rodiny. Na druhej strane takmer 90 % zákazníkov dôveruje recenziám a hodnoteniam zverejneným na internetových stránkach. Vďaka tomu je blogovanie veľmi efektívnym spôsobom propagácie vášho produktu.

Okrem toho väčšina spoločností začína ako malé startupy. Preto majú tendenciu hľadať spôsoby, ako zvýšiť svoju zákaznícku základňu a zvýšiť svoje príjmy. Jednou z takýchto stratégií je propagácia svojich produktov prostredníctvom blogov. Koniec koncov, blog je skvelé miesto na nájdenie potenciálnych kupcov.

Ale ako premeniť koníček na ziskový podnik? Pri zakladaní blogu musíte mať na pamäti veľa vecí. Tu je niekoľko tipov, ako začať:

1. Svoj výklenok si vyberte opatrne

Ak chcete na svojom blogu zarobiť peniaze, musíte si pozorne vybrať miesto. Ak sa napríklad rozhodnete písať o móde, môžete prísť o peniaze, pretože trh je už nasýtený. Pred výberom svojho výklenku si premyslite, čo vás zaujíma a čo viete najlepšie. Môžete skúsiť preskúmať obľúbené miesta a zistiť, o akých témach ľudia hovoria.

2. Vytvorte si publikum

Keď si prvýkrát založíte blog, nebudete mať žiadnych sledovateľov. Ak chcete zvýšiť návštevnosť svojho webu, musíte si vybudovať publikum. Najjednoduchší spôsob, ako to urobiť, je vytvoriť zoznam adries. Môžete tiež požiadať svojich existujúcich čitateľov, aby sa prihlásili na odber vášho e-mailového spravodaja. Ak máte veľkú sledovanosť, môžete im ponúknuť aj špeciálne ponuky a zľavy.

Čítať:  Ako získať spätné odkazy .Edu pre váš web

3. Vytvorte obsah

Po vybudovaní publika by ste mali začať vytvárať obsah. Začnite krátkymi článkami. Tie vám pomôžu rýchlo získať trakciu. Keď sa uchytíte, môžete prejsť na dlhšie kúsky.

4. Propagujte svoju stránku

Po zverejnení obsahu ho musíte propagovať. Môžete to urobiť zdieľaním na sociálnych sieťach, ako sú Facebook a Twitter. Môžete tiež uverejňovať odkazy na svoje webové stránky na fórach súvisiacich s vašou špecializáciou. Nakoniec môžete svoje príspevky inzerovať v Google Adwords.

5. Speňažte svoj blog

Svoj blog môžete speňažiť pomocou pridružených programov. Affiliate programy vám umožňujú odkazovať na konkrétne produkty a služby na Amazon, eBay a ďalších webových stránkach.

Vždy, keď si niekto po návšteve vašej stránky niečo kúpi, dostanete províziu.

6. Optimalizujte svoj web

Na optimalizáciu webu potrebujete SEO (optimalizáciu pre vyhľadávače). SEO pomáha vyhľadávačom lepšie porozumieť vašim stránkam. Zlepšuje vaše hodnotenie a zvyšuje vaše šance, že vás nájdu potenciálni zákazníci.

7. Používajte sociálne médiá

Marketing na sociálnych sieťach je ďalším spôsobom propagácie vašej stránky. Na oslovenie širšieho publika môžete použiť Facebook, Twitter, LinkedIn, Pinterest a YouTube.

8. Pridajte hodnotu

Vaším cieľom nie je len zarobiť peniaze, ale pridať hodnotu svojim čitateľom. Keď poskytnete užitočné informácie alebo zdieľate zaujímavé príbehy, budete môcť prilákať nových návštevníkov.

9. Buďte dôslední

Pri budovaní úspešného blogu je kľúčom dôslednosť. Každý deň musíte publikovať aspoň jeden článok. Ak vynecháte jeden deň, vaši čitatelia môžu stratiť záujem.

10. Nevzdávajte sa

Založenie blogu si vyžaduje čas a úsilie. Keď si však vytvoríte dobrú sledovanosť, môžete na svojom blogu ľahko zarobiť peniaze. Nezabudnite, že kľúčová je konzistencia.

Blogovanie je mŕtve

Nie naozaj. Existuje však niekoľko vecí, ktoré by ste o blogovaní mali vedieť.

S príchodom videoobsahu – najmä živých streamov – by si mnohí ľudia mohli myslieť, že blogovanie je mŕtve. Veria, že blogy už nie sú relevantné. Koniec koncov, každý teraz používa kanály sociálnych médií ako Facebook, Twitter, LinkedIn a Instagram na spojenie so zákazníkmi. A väčšina spoločností používa videá YouTube na svoju propagáciu. Tak prečo sa trápiť písaním?

Problém s týmto spôsobom myslenia je, že sociálne médiá sa považujú za rozšírenie vášho blogovacieho úsilia – nie za náhradu.

Preto má blogovanie stále veľkú hodnotu. V skutočnosti to môže byť dokonca najlepší spôsob, ako sa propagovať online. Tu je dôvod:

Blogovanie nie je niečo, čo môžu zamestnávať iba korporácie. Blog si dnes môže založiť každý. Na to nepotrebujete pracovať pre veľkú korporáciu. Môžete si ho spustiť na WordPress.com alebo ho hostiť samostatne. Existuje veľa bezplatných tém.

Štúdia Hubspot odhalil že firmy, ktoré blogujú, generujú o 67 percent viac potenciálnych zákazníkov ako tie, ktoré neblogujú. Blogy totiž poskytujú množstvo informácií. Keď niekto hľadá produkt alebo službu, chce si prečítať recenzie, zistiť, čo o tom hovoria ostatní, a naučiť sa, ako si vybrať ten správny produkt. Ak spoločnosť takéto informácie neponúka, riskuje stratu potenciálnych zákazníkov.

Takže áno, blogovanie je stále živé a napreduje a v dohľadnej dobe nezomrie.

Nepadnite do pasce mýtov o blogovaní

Pretože ak tak urobíte, môžete veľmi dobre spadnúť do chýb, ktoré môžu nenapraviteľne poškodiť online prítomnosť vašej stránky.

Od nedostatočného blogovania až po písanie príspevkov, ktoré nedávajú zmysel, spadnúť do pasce týchto mýtov nie je niečo, čo by ste chceli robiť od začiatku.

Uvedomením si týchto mýtov však môžete zabrániť tomu, aby sa z vašej strany stávali drahé chyby skôr, ako sa stanú problémom.

Svet blogovania je zábavný a vzrušujúci a dodržiavaním niekoľkých osvedčených postupov môžete byť na ceste k úspechu v blogovaní aj vy.

Kedy plánuješ založiť svoj nový blog?

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE