Najklasickejšie memy všetkých čias

Mnoho ľudí miluje dobrý meme a možno ich nájsť všade. Ale klasický mém je niečo, s čím sa celý svet oboznámi a bude ohlasovaný po celé desaťročia. Memy sú skvelým spôsobom, ako šíriť správy, humor, názory a ďalšie. Ktoré sú však tie najobľúbenejšie, keďže existujú memy za viac ako dve desaťročia?

Nižšie sú uvedené niektoré z klasických mémov, ktoré väčšina ľudí používajúcich internet dokáže identifikovať. Hoci niektorí môžu byť ešte starší ako niektorí čitatelia tohto článku, stále ich môžu poznať.

Čo je meme?

Zatiaľ čo slovo „meme“ prvýkrát vytvoril Richard Dawkins na opis prenášaných myšlienok, súčasný význam tohto slova nie je príliš vzdialený tomu, čo Dawkins zamýšľal. Ľudia vytvárajú a šíria mémy, aby im odovzdali koncepty vo forme textu, obrázkov a videí.

Tento zoznam klasických mémov prichádza vo všetkých týchto formách. Memy nemusia byť vtipné, aby zapôsobili, pretože niektoré memy sa používajú ironicky alebo na vyjadrenie emócií. Technicky sa za meme považujú aj slogany.

S týmto stručným vysvetlením z cesty, začnime so zoznamom. Nebojte sa, všetky mémy tu sú bezpečné pre prácu (alebo aspoň dostatočne bezpečné).

Trollface

Trollface je typická komická postava rage, ktorá je súčasťou rodiny reakčných obrázkov, ktoré sú populárne od roku 2008. Ako reprezentácia internetových trollov alebo ľudí, ktorí zámerne frustrujú alebo hnevajú ostatných online, Trollface nikdy skutočne neodišiel.

Carlos Ramirez, alebo Whynne, ako bol známy na DeviantART, nakreslil Trollface pomocou Microsoft Paint. Komiks nahral 19. septembra 2008. Odvtedy sa používatelia 4chan rozhodli, že Trollface je vhodnou reprezentáciou internetového trolla, čo viedlo k univerzálnemu prijatiu tejto postavy.

Samotný Trollface je základom ešte viacerých mémov. Od inšpiratívneho Trololololu (rôzne hláskovanie) až po kombináciu s Doge a ďalšími, je nemožné poprieť, ako veľmi tento obraz formoval humor mnohých generácií.

Dat Boi

Meme Dat Boi vznikol ako upravený obrázok mladého chlapca, no okolo roku 2016 sa z neho vyvinula nekvalitná zelená žaba jazdiaca na jednokolke. Sprevádzali by ho titulky ako „Here come dat boi!“ a “Oh s*** wddup!” Možno to nie je najobľúbenejší meme, ale jeho použitie je stále prítomné v roku 2022.

Dat Boi sa najčastejšie vyskytuje ako obrázky s pridanými ďalšími efektmi, ale najznámejším príkladom mému je a hudobné video. Napriek tomu, že je zle vyrobený, jeho kúzlo by chytilo za srdce používateľov internetu, ktorí neskôr vytvorili ešte viac videí. VANTAGE by uvoľnil a vaporwave remix z Dat Boi, čo bolo zvláštne upokojujúce.

Dnes sa memy Dat Boi občas vynoria na internete a stačí jediná zmienka, aby sa mi priniesli spomienky na túto klasiku.

Memes Keanu Reevesa

Keanu Reeves sa preslávil hraním vo filmoch „Matrix“ a „John Wick“. Bol však zdrojom najmenej piatich samostatných mémov. Tu sa dotkneme niektorých z nich.

Čítať:  Google opäť hovorí: Nezaručujeme indexovanie všetkého na všetkých webových stránkach

Možno ste už pred mnohými rokmi videli mémy Conspiracy Keanu, ktoré sa používali v spojení so šialenými teóriami a zvláštnymi nápadmi. Tento meme použil ako obrázok veľmi mladého Reevesa.

Snímka obrazovky Reevesa, ktorý nabíja zbraň ako John Wick, je tiež prekvapivým mémom. Často to sprevádzalo scenáre, v ktorých sa násilie považovalo za ďalší postup.

Reeves by sa objavil vo videohre Cyberpunk 2077 ako Johnny Silverhand a mnohé obrázky z hry by skončili ako memy. Tie sa používali skôr ako referencie než veselé obrázky, no boli celkom fenoménom.

Odnožou memu Cyberpunk 2077 bol meme Mini Keanu Reeves. Používateľ Twitteru s rukoväťou @JT_0907 upravil stojaci obrázok Reevesa, takže vyzeral ako nízka osoba. Tento mém bol celkom komický a okamžite získal široké uznanie.

Zatiaľ čo herec dostáva chválu za svoju prízemnú osobnosť a zdravé činy, jeho filmové postavy majú dosť často meme potenciál. Nie je prekvapujúce, že dnes z neho vznikajú nové memy.

Darudeho piesočná búrka

Videá YouTube často obsahujú hudbu na pozadí, aby sa predišlo tomu, že budú vnímané ako nudné. Nie každý tvorca by však uviedol hudbu, ktorú vo videu použil. To podnietilo ostatných používateľov, aby pridali komentáre a pýtali sa na názov piesne.

Typické vlákno komentárov by začínalo „Názov skladby?“ a končí tým, že viacerí ľudia hovoria „Darude Piesočná búrka“ zmiešané so skutočným názvom skladby.

Trollovia by týmto používateľom odpovedali „Sandstorm“ od Darude, fínskeho elektronického hudobníka. Iní začali hrať pieseň na flautách a trúbkach, čím pomaly poháňali meme k sláve.

Samotný Darude meme prijal a dokonca ho hral na hráčskych konferenciách. Dnes už o meme budú vedieť aj mladší používatelia internetu.

Mrzutá mačka

Tardar Sauce, väčšina známa ako Grumpy Cat, bola zdrojom mnohých reakčných obrázkov tejto prirodzene nevrlo vyzerajúcej mačky. Bola predmetom miliónov úprav a makier, ktoré vyjadrovali myšlienku, že ju nebavila a niekedy potešila „zlá karma“ iných.

Grumpy Cat by sa používal na sťažovanie sa na tých, ktorí sa zabávajú alebo sú nespokojní s niečím svetským. Nakoniec jej majitelia uverejnili viac obrázkov a videí mačiek, aby uspokojili masy.

Tardar Sauce, skutočná mačka zomrela 17. mája 2019 v dôsledku infekcie močových ciest. So svojou rodinou bola až do konca.

Hoci inšpirácia pre Grumpy Cat odišla z ríše života, umenie a mémy sa naďalej vytvárajú a šíria. Možno by bolo vhodné vyhlásiť Grumpy Cat naozaj nie je mŕtvy a v skutočnosti stále plodí nové mémy.

Ice Bucket Challenge

Ice Bucket Challenge môže spočiatku znieť hlúpo, ale meme vznikol kvôli ALS, chorobe známej v USA ako Lou Gehrigova choroba, ktorá postihla Dr. Stephena Hawkinga. Pravidlá sa mierne líšili, ale hlavnou myšlienkou bolo, že človek buď naleje, alebo nech si niekto naleje na hlavu vedro ľadovej vody alebo daruje 100 dolárov Nadácii ALS. Odhliadnuc od tvrdení o slacktivizme, bol celkom populárny.

Čítať:  Ako ukladať videá v SnapChat

Celebrity ako Rachel Maddow, Jack Black a mnohí ďalší by ho nasledovali. Meme zvýšilo povedomie o ALS a zvýšilo dary pre ALS Foundation. Organizácia oznámila, že v roku 2014 získala viac ako 31 miliónov dolárov, čo je 30-násobok sumy prijatej v roku 2013.

Ice Bucket Challenge teraz nie je populárna. Napriek tomu sa každý, kto je dostatočne starý na to, aby si to pamätal, zasmial pri spomienke na niekedy prekvapené reakcie niektorých účastníkov.

Šaty

To, čo mala byť nevinná otázka, ktorá sa pýtala používateľov Tumblr na farbu konkrétnych šiat, sa stala zvláštnym memom. Mnoho ľudí tvrdilo, že to bolo biele a zlaté, iní však prisahali, že to bolo čierno-modré. Začala sa vojna na Twitteri a iných platformách sociálnych médií.

Tento kus oblečenia splodil hashtag, debaty a vedecké experimenty. Pôvodná farba však bola čierna a modrá. Dôvodom boli svetelné efekty, ktoré zmenili vnímanie používateľov.

The Dress sa občas objaví na internete, najmä na Twitteri. Samotné šaty boli predmetom ďalších mémov a reakčných obrázkov.

Mimozemšťania

The History Channel v priebehu rokov vysielal informatívne dokumenty a relácie, ale jeden dokument bol zvečnený ako meme. V relácii „Ancient Aliens“ sa Giorgio A. Tsoukalos pokúsil presvedčiť divákov o starovekej teórii astronautov. Inými slovami, starovekí ľudia sa stretli s mimozemšťanmi a učili sa od nich.

Konkrétna snímka obrazovky a zábery, na ktorých Tsoukalos robí gesto, sú teraz najlepším spôsobom, ako niečo nazvať konšpiračnou teóriou. Pôvodný titulok bol “Neviem, preto mimozemšťania.”

Ako jedno z najpopulárnejších obrázkových makier by meme vošlo do histórie a naďalej by sa objavovalo sporadicky.

Nyan Cat

Ľudia, ktorí boli v roku 2011 dosť starí na používanie internetu, sa mohli stretnúť s mačkou Nyan. Túto 8-bitovú mačku s telom Pop-Tart a dúhovou stopou nakreslil Chris Torres. Urobil tak počas dobročinnej akcie, no meme sa do centra pozornosti dostalo až po a video kombinujúci GIF mačky a pieseň s názvom „Nyanyanyanyanyanyanya! “ bolo nahrané.

Táto naprogramovaná skladba v podaní utauloidnej umelkyne Momo Momone v kombinácii s rozkošnou mačkou získala v čase písania viac ako 200 miliónov zhliadnutí. Medzitým iní používatelia pritiahli ďalšie mačky, aby sa prichytili k tomuto novému mému.

Samotný Nyan Cat bol začlenený do mnohých diel tvorcov obsahu a dokonca aj reklám. Objavil by sa aj v hrách a webových stránkach vytvorených fanúšikmi.

Internet je posadnutý roztomilými zvieratkami, či už fiktívnymi, skutočnými, alebo kombináciou oboch. Meme Nyan Cat žije dodnes, aj keď už nie tak populárne ako predtým.

Úspešné dieťa

Úspešné dieťa, nazývané aj „Nenávidím hrady z piesku“, je starý obrázok svojho syna Sammyho od Laney Grinerovej. Je na pláži a robí päsťovú pumpu, ktorá má často titulok „Úspech“, „Nenávidím hrady z piesku“ alebo „Ima F*** You Up“.

Obrázok Success Kid sa neskôr rozšíri a bude obsahovať viac titulkov. Mnohé z nich sa týkali toho, že chlapec bol v nevýhode alebo sa len tak prechádzal, ale všetko by dobre dopadlo. Napríklad v jednom meme videl na zemi nikel, ale v skutočnosti to bol dolár.

Čítať:  Ako uložiť TikTok Live (Uložte niekomu živé video TikTok)

Aj keď je Sammy Griner už dospelý, starý obrázok z roku 2007 sa stále objavuje na internete.

Poradenstvo Zvieratá

Poradenské zvieratá sú skupinou obrázkových makier, ktoré obsahujú jedno alebo viac zvierat plus popis. Niekedy majú ľudí, zúrivé komické postavy alebo dokonca iné fiktívne postavy. Môžete nájsť príklady mačiek, velociraptorov a ďalších.

Success Kid je súčasťou rodiny Advice Animals, ale teší sa aj inej úrovni slávy ako väčšina jeho bratov. Rada Zvieracie mémy majú tendenciu byť mierne náučné, ale nie je to nevyhnutné. Niektoré sú úplne nezmyselné, snažia sa znieť hlboko, ale zámerne nedosahujú tento cieľ.

Rady Na internete sa často objavujú zvieratá a postupom času sa do rodiny pridávajú ďalšie tvory.

Ran Ru

Reťazec rýchleho občerstvenia McDonald's sa nachádza prakticky v každej krajine sveta vrátane Japonska. Začiatkom roku 2000 sa objavila séria japonských reklám s názvom Ronald Rumors, v ktorých sa maskot rýchleho občerstvenia pýtal na seba. Kým boli zamerané na deti, svet sa chystal zistiť, akí svojrázni sú japonskí tvorcovia mémov.

Ronald by v týchto reklamách zapózoval a povedal „Ran Ru“. Používatelia japonskej stránky na zdieľanie videa Nico Douga by remixovali Ronalda McDonalda s rôznymi médiami. Súťaž popularity však vyhrala zmes Ronalda McDonalda a piesne „UN Owen Was Her“.

Táto pieseň z hier Touhou zmiešaná s podivnými hlasmi Ronalda McDonalda by čoskoro získala trakciu. Od svojho vzniku v roku 2007 video nazbieralo milióny videní. Pôvodné video NND je preč, ale YouTube znovu nahrať stále existuje.

Mnoho divákov považovalo video za zábavné, no pre menšinu to bolo znepokojujúce. Komunita Touhou to bezvýhradne prijala a meme stále zaujíma dôležité miesto v tradícii virálnych videí.

Disaster Girl

Dave Roth nebol pripravený na to, čo by inšpirovala usmievavá tvár jeho dcéry Zoe, keď ju odfotil s horiacim domom v pozadí. Obrázok nahral na Zooomr 2. januára 2007, ale v novembri toho istého roku by mal získať status meme.

Zoein úsmev sa javí ako zlý, hoci pravdepodobne nemala v úmysle, aby to tak bolo. Internet si myslel, že sa zdá, že za požiarom stojí ona, a memy sa začali šíriť. Používatelia upravovali jej tvár na rôzne katastrofy, prírodné alebo umelé. Výsledok bol legendárny.

Hoci je Zoe Roth teraz mladá žena, jej tvár spred viac ako 15 rokov možno stále nájsť na sociálnych sieťach po celom svete.

Numa Numa

Moldavská popová skupina O-Zone vydala pieseň s názvom „Dragostea din tei“ v roku 2003. Stala sa pomerne populárnou v Európe a Japonsku. Pieseň sa tešila popularite predtým, ako existoval meme „Numa Numa“, ale to, čo prišlo neskôr, bolo jedno z prvých vírusových videí.

Gary Brolsma z New Jersey vystúpil a nahral synchronizáciu pier piesne, v ktorej tancoval na stoličke. V roku 2004 ho odovzdal na webovú stránku Newgrounds, ktorá je známa obsahom flashových animácií vytvorených používateľmi. Iní neskôr odovzdali video na YouTube.

Čítať:  Ako sledovať všetkých na vláknach po preskočení

Video „Numa Numa“ nazbieralo viac ako miliardu zhliadnutí, takže ak by ste spomenuli slová „Numa Numa“ každému, kto sa narodil pred 90. rokmi, pravdepodobne by vedel, o čom hovoríte.

Nokia 3310

Telefón Nokia 3310 bol uvedený na trh v roku 2000 ako každodenné mobilné zariadenie. Predtým sa mobilné telefóny vyrábali ako mini tanky. Zariadenia boli také veľké, že mohli zostať funkčné, aj keď ich spadnete na zem alebo nimi do niečoho narazíte.

Internet sa rozhodol zaviesť to do extrému a udelil modelu Nokia 3310 nemožné kvality. Ľudia by tvrdili, že Nokia použila fiktívny prvok tzv. Nokia na výrobu týchto telefónov. Objavili sa aj memy, ktoré ukazovali, že Nokia 3310 pri páde ničí podlahu, a nie samotný telefón.

Doge

Japonská sučka Shiba Inu Kabosu je rozkošným spoločníkom japonskej učiteľky v materskej škole Atsuko Sato. V roku 2010, keď Sato odfotila Kabosu a nahrala ho na svoj blog, rýchlo sa z neho stal meme známy ako „Doge“. Zatiaľ čo Kabosu nie je jediný dóž, ona je prvá.

Doge je nesprávne napísané slovo „pes“ a memy Doge sú zvyčajne slávnym obrázkom Kabosu a jej nezvyčajným pohľadom. Text pre Doge memy je zvyčajne vo fonte Comic Sans a meme puristi zvyčajne trvajú na jeho používaní a na žiadnom inom.

Pôvodné memy Doge nemusia byť v roku 2022 také populárne ako kedysi, ale deriváty určite áno. Kabosuova podobizeň splodila ako Ironic Doge Memes a Buff Doge. Napriek tomu Doge viedol k vzostupu Cheems v roku 2019.

Cheems je tiež Shiba Inu a zvyčajne sa o ňom hovorí, že má rád „cheemsburgery“, čo je nesprávne napísané cheeseburgery. Je dôležité poznamenať, že Shiba Inu za Cheemsom sa volá Balltze, ktorý žije v Hong Kongu so svojou majiteľkou Kathy.

Star Wars Kid

Kanadský tínedžer Ghyslain Raza držal v rukách retriever golfovej loptičky a rozhodol sa napodobniť Dartha Maula z Hviezdnych vojen a krútil palicou ako svetelný meč. Kým v roku 2002 nahrával 8mm film, zabudol si pásku priniesť domov. Jeho priatelia ho nakoniec nahrali do Kazaa v roku 2003. Odvtedy ľudia do videa pridávali zvuky svetelného meča a špeciálne efekty. Video Star Wars Kid zostáva skutočnou klasikou dodnes.

DNA Duše

Ako hovorí Monsoon z Metal Gear Rising: Revengeance, mémy sú DNA duše. Odvolával sa na klasický Dawkinsov príklad mému, no čoskoro sa ním sám stal. Tento citát sa často používa, keď sa ľudia stretnú s vynikajúcim mémom, ktorý ich pobaví.

Moderný humor

Mémy dnes patria medzi najrozšírenejšie formy komunikácie a prenikli do mnohých aspektov každodenného života. Môžete ich nájsť v politike, na úrade alebo jednoducho surfovaním na internete. Aj keď existuje veľa skvelých, niektoré sa vyvyšujú nad ostatné a stávajú sa klasikou.

Aké sú vaše obľúbené memy všetkých čias? Aké ďalšie mémy si zaslúžia byť na tomto zozname? Dajte nám vedieť v sekcii komentárov nižšie.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE