Najlepší poskytovatelia 5G internetu pre domácnosť: oplatí sa prejsť na 5G internet?

Kris Carlon / Android Authority

Hoci je 5G často spájané so smartfónmi, skutočný rozsah technológie ide oveľa ďalej a potenciálne ovplyvňuje VR, AR, IoT a dokonca aj domáci prístup k internetu. Poskytovatelia 5G domáceho internetu sú stále pomerne neobvyklí. Videli sme dvaja z troch veľkých amerických nosičov skočiť do ringu. Je tu jeden nezávislý hráč a tiež menší dopravca. V tejto príručke vás prevedieme najlepšími plánmi domáceho internetu 5G, ktoré vám pomôžu rozhodnúť, či je internet 5G tým správnym krokom.

Čo je 5g domáci internet a mali by ste to zvážiť?

Ako ste pravdepodobne usúdili z názvu, 5G domáci internet spolieha na technológiu bezdrôtovej siete 5G. Predstavuje 5. generáciu a je nástupcom existujúceho štandardu 4G LTE. Ponúka vyššiu rýchlosť, nižšiu latenciu a výrazne väčšie možnosti šírky pásma. V prípade záujmu máme hlbšieho sprievodcu, kde sa dozviete viac o rozdieloch medzi LTE a 5G.

5G domáci internet vyžaduje jednoduchý prijímač, ktorý sa pripája k bezdrôtovej sieti 5G. V mieste mimo router a prijímač nie sú zapojené žiadne káblové pripojenia. To je na rozdiel od tradičných možností internetu cez kábel, vlákno alebo DSL. To uľahčuje pripojenie a pohyb. Bohužiaľ, aspoň vo svojej súčasnej kapacite, 5G internet má tendenciu mať celkom nízky dosah, takže je bežnejšie v mestách a ďalších oblastiach s vyšším počtom obyvateľov.

Internet 5G je nakoniec schopný podobných rýchlostí a výkonu ako niektoré tradičné plány káblového internetu. Len si uvedomte, že jeho najväčšou slabinou bude zatiaľ konzistencia a dostupnosť. Napriek tomu je to bezproblémový spôsob, ako sa dostať online, a ak ste už predplatiteľom Verizon, US Cellular alebo T-Mobile, existujú významné zľavy.

Čítať:  Čo je NAJLEPŠÍ nástroj na písanie AI? Sprout Social vs Jasper vs Copy.ai

Ak ste dúfali, že vám poskytne možnosť vidieckeho alebo vzdialeného prístupu, oveľa lepšie sa pozriete na Starlink – satelitnú službu, ktorá funguje podobne, ale je dostupná aj vo vzdialenejších regiónoch.

Najlepšie plány 5G domáceho internetu

Práve teraz sú v Spojených štátoch iba traja pozoruhodní 5G fixní bezdrôtoví operátori: T-Mobile, Verizon a Starry. Prvé dve sú zo služieb najrozšírenejšie, ale zatiaľ je domáci 5G internet väčšinou obmedzený na väčšie mestá. Tu je rýchly rozpis cien, rýchlosti, latencie a ďalších kľúčových podrobností:

T-Mobile domáci internet 5G Verizon Home Internet 5G Hviezdna 5G US Cellular

Náklady

T-Mobile domáci internet 5G

30 $ pre predplatiteľov Go5G/Magenta
50 $ pre neodberateľov

Verizon Home Internet 5G

25–35 USD pre predplatiteľov telefónu
50–70 USD pre neodberateľov

Hviezdna 5G

50-80 $

US Cellular

50 $ (vyžaduje tarifa pre mobilné telefóny v USA)

Rýchlosť

T-Mobile domáci internet 5G Verizon Home Internet 5G

85-300 Mbps

Hviezdna 5G

Plus: 200 Mbps
Pre: 500 Mbps
Gigabit: 1 Gbps

US Cellular

80-300 Mbps

Dátový uzáver

T-Mobile domáci internet 5G Verizon Home Internet 5G

Žiadny

Hviezdna 5G US Cellular

Žiadny

Latencia

T-Mobile domáci internet 5G

24-40 ms

Verizon Home Internet 5G

10-35 ms

Hviezdna 5G

15 – 40 ms

US Cellular

15 – 40 ms

Domáci internet T-Mobile 5G

Kris Carlon / Android Authority

Domáci internet T-Mobile 5G bude stáť iba 30 USD pre predplatiteľov tarify Go5G alebo Magenta alebo 50 USD pre tých, ktorí nemajú telefónnu službu T-Mobile. To je celkom podobné cenám spoločnosti Verizon, aj keď je to o niečo lacnejšie ako drahší plán Verizon. Verizon samozrejme zahŕňa nejaké výhody a výhody, ale T-Mobile nie.

Poďme sa baviť o rýchlosti. Vlastné podmienky T-Mobile naznačujú: „To znamená, že váš domáci ISP bude mať prioritu pred telefónnou službou T-Mobile, čo nie je ideálne pre tých, ktorí potrebujú trvalo vysokú rýchlosť pre prácu z domu alebo iné prípady použitia, ako je hranie hier. Ak vás zaujíma, aký rýchly je domáci internet T-Mobile 5G, odpoveď bude určite záležať, ale T-Mobile tvrdí, že obvykle dostanete okolo 72-245 Mbps.

Čítať:  Ako pridať FAQ pre produkty WooCommerce do vášho online obchodu

Opäť bude záležať na tom, ako veľmi je 5G sieť preťažená. Na základe môjho vlastného výskumu (ktorý pozostával z naraziť na Reddit rovnako ako keď sa spýtate jedného kamaráta, o ktorom viem, že to má), je pravdepodobnejšie, že uvidíte rýchlosti v rozsahu 40-180 Mb/s, najmä počas špičiek.

Ak existujú lacnejšie tradičné poskytovatelia internetových služieb a nevadí vám dodatočné nastavenia, pravdepodobne nájdete lepšiu ponuku. Napriek tomu, ak ste predplatiteľom T-Mobile, je to lacný spôsob, ako získať internetové služby, najmä ak máte nárok na program cenovo dostupného pripojenia vlády USA, ktorý vám môže získať 30 $ z vášho účtu, ak sa kvalifikujete pre jeho pokyny pre nízke príjmy .

Verizon 5G domáci internet

Edgar Cervantes / Android Authority

Napriek tomu, že typická MO pre Big Red je najdrahšia, Verizon 5G Home Internet je v skutočnosti celkom dostupný. Za základný plán zaplatíte iba 25 USD alebo za možnosť Home Plus 35 USD. Samozrejme to platí iba v prípade, že máte paušálnu tarifu Verizon. V opačnom prípade vás to vyjde na 50 USD, respektíve 70 USD.

Najväčší rozdiel medzi týmito dvoma plánmi je v tom, že ten druhý uzamkne vašu cenu na tri roky oproti dvom rokom pri základnom pláne. Poskytuje vám aj niekoľko výhod navyše. To zahŕňa darčekovú kartu Verizon v hodnote 100 USD a váš výber buď bezplatného zvukového panelu VerizonStream TV Soundbar, alebo zľavy 400 USD na VerizonStream TV Soundbar Pro. Nechcete soundbar? Je tu tiež možnosť získať darčekovú kartu v hodnote 200 USD od Home Depot. Tí, ktorí sa zaregistrujú k základnej službe, stále získajú darčekovú kartu Verizon v hodnote 50 USD. Oba plány zahŕňajú bezplatný router Wi-Fi 6.

Čítať:  Recenzia ProfilePress: Zjednodušte registráciu používateľa...

Zatiaľ čo Verizon konkrétne nespomína vyššie rýchlosti pre Plus, je pravdepodobné, že uprednostňuje týchto zákazníkov pred základným plánom. Aký rýchly je teda domáci internet Verizon 5g? Očakáva sa, že rýchlosti budú v rozsahu 85-300 Mbps v závislosti od prevádzky. Z môjho neoficiálneho výskumu je Verizon oveľa bližšie ako T-Mobile na to, aby sa skutočne držal týchto rýchlostí, s typickými rýchlosťami 100–250 Mb/s.

Pokiaľ vám záleží na rýchlosti, Verizon je lepšie riešenie a oveľa porovnateľnejšie s možnosťami káblového internetu ako T-Mobile.

Hviezdnatý

Starry je nezávislý pevný bezdrôtový operátor, ktorý využíva vlastnú technológiu mmWave 5G a ponúka rôzne plány v rozmedzí od 50 do 80 USD. Najväčšou nevýhodou je, že má obmedzenú dostupnosť: Boston, Denver, Los Angeles, New York City, Washington, DC a Columbus, Ohio. V závislosti na tom, kde v týchto mestách žijete, nemusíte mať nárok na najrýchlejšie plány, ale stále by ste mali vidieť rýchlosti podobné možnostiam 5G T-Mobile a Verizon.

Plán Starry's Plus tvrdí, že uvidíte rýchlosti okolo 200 Mbps na sťahovanie oproti 500 Mbps pre plán Pro. Najobmedzenejšiu dostupnosť nájdete pri gigabitovom pláne, ale ak sa naň kvalifikujete, získate až 1 Gb/s za pouhých 80 USD. Na základe môjho výskumu bude konzistencia skutočne závisieť od dennej doby. Obvykle uvidíte rýchlosť aspoň 75–100 Mb/si v špičkách, ale váš počet kilometrov sa bude líšiť v závislosti od mesta, v ktorom žijete, a od zvoleného plánu.

Čítať:  Začať obchod s tričkami z domu

US Cellular

Rovnako ako Starry bude mať US Cellular dosť obmedzenú dostupnosť. Dopravca je väčšinou známy tým, že obsluhuje Stredozápad a vybrané vidiecke vrecká po celej krajine. Dobrou správou je, že ak máte službu US Cellular, môže v skutočnosti fungovať s 5G, aj keď žijete mimo hraníc mesta. Ďalšie podrobnosti nájdete na mape ich dostupnosti.

Cena za US Cellular je v skutočnosti v porovnaní s ostatnými celkom vysoká, na 50 USD s požadovaným plánom pre americký mobilný telefón. Sľubuje rýchlosti okolo 80-300Mbps. Pre tých, ktorí žijú mimo hraníc mesta a majú obmedzené možnosti káblového pripojenia, by to mohlo byť pre vás to pravé, pokiaľ žijete v krytej časti Stredozápadu.

FAQ

Ako rýchly je domáci internet 5G?

Zatiaľ čo rýchlosti sa budú líšiť, väčšina pevných bezdrôtových sietí 5G ponúka maximálne rýchlosti v rozsahu 245–300 Mb/sa minimá počas špičiek by sa len zriedka mala zhoršiť ako rozsah 50 Mb/s.

Je 5G domáci internet dobrý?

Áno, aj keď to naozaj záleží na vašej definícii dobra. V súčasnej dobe je k dispozícii v obmedzených lokalitách, ale rýchlosti sú zvyčajne lepšie alebo podobné káblovému internetu. Vo väčšine prípadov zistíte, že káblové ISP ponúkajú konzistentnejšie rýchlosti, aj keď nie nutne vyššie. 5G domáci internet Verizon je najpriaznivejší v porovnaní s káblovým internetom, zatiaľ čo Gigabitový plán Starry je schopný trochu konkurovať vláknu.

Je Verizon 5g Home Internet dobrý?

Áno absolútne! Jeho sieť mmWave je momentálne najrýchlejšia a pokiaľ je k dispozícii, zistíte, že môže ľahko konkurovať mnohým káblovým ISP. Vláknina to však stále prekoná.

Kde je Verizon 5g Home Internet k dispozícii?

Existujú desiatky miest, vrátane Houstonu, Atlanty, Chicaga, Dallase, Denveru, Memphise, Omahy, St Louis, San Jose, San Francisca a mnohých ďalších. Úplný zoznam: pozrite sa na Verizon.

Komentáre

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE