Najlepší sprievodca kľúčovými slovami s dlhým chvostom

Pre tých, ktorí sa SEO zaoberajú akokoľvek dlho, nepochybne ste už počuli o rôznych typoch kľúčových slov, ako sú výrazy typu head, long tail a iné typy kľúčových slov.

Ako efektívne sú však kľúčové slová s dlhým chvostom? Naozaj sa oplatí do nich investovať čas alebo by ste mali svoju energiu zamerať inam?

Vyššie miery konverzie znamenajú, že máte možnosť premeniť zákazníka na skutočný predaj. Mať v stratégii zacielenia na kľúčové slová zdravú kombináciu voľnej zhody a viacerých kľúčových slov s dlhým chvostom je vždy skvelý nápad, aby ste svoju stratégiu SEO dokázali pripraviť aj do budúcnosti.

Tieto typy kľúčových slov majú tiež menší objem vyhľadávania, takže nemusia byť úplne hore v zozname objemu vyhľadávania.

Existujú dva hlavné typy dlhých kľúčových slov: presná zhoda (EM) a nepresná zhoda (NEM). Prvý sa presne zhoduje iba s kľúčovým slovom, zatiaľ čo druhý zahŕňa variácie kľúčového slova.

Kľúčové slová NEM zvyčajne dosahujú lepšie výsledky z hľadiska miery prekliknutia (MP), hoci kľúčové slová EM majú tendenciu priťahovať väčšiu návštevnosť. Obe sa navzájom nevylučujú: môžete mať vyššiu MP, aj keď môžete mať menšiu návštevnosť.

To je dôvod, prečo sa oplatí uistiť sa, že váš prieskum zahŕňa životaschopné long tail kľúčové slová vo vašom SEO mixe.

Dlhé kľúčové slová: Čo sú to a ako ich môžete efektívne používať?

Long tail kľúčové slová sú tie frázy, ktoré neobsahujú presné zhody s vaším kľúčovým slovom alebo frázou. Zvyčajne sú dlhšie a menej časté. Cieľom je umiestniť sa vysoko za tieto výrazy, pretože je oveľa ťažšie zaradiť sa.

Dlhé kľúčové slová sú často prehliadané obchodníkmi, ktorí sa príliš zameriavajú na krátkodobé ciele. Tieto kľúčové slová s dlhým chvostom sú známe aj ako kľúčové slová s nízkou konkurenciou.

Existujú dva typy dlhých kľúčových slov: voľná zhoda a frázová zhoda. Kľúčové slová s voľnou zhodou sú slová, ktoré sa vyskytujú v názve, popise a značkách videa. Kľúčové slová s frázovou zhodou sú kombinácie viacerých slov, ktoré spolu súvisia.

Kľúčové slová s frázovou zhodou môžu byť efektívnejšie ako kľúčové slová s voľnou zhodou, pretože majú vyššiu šancu, že sa budú hľadať spolu. Ak napríklad predávate krmivo pre psov, je pravdepodobné, že niekto bude hľadať „krmivo pre psov“ a „najlepšie krmivo pre psov“. Ak použijete kľúčové slovo s frázovou zhodou, ako je toto, získate návštevnosť z oboch vyhľadávaní.

Čítať:  Google používa názov a kotviaci text spolu na odkaze

Ak chcete zvýšiť svoju organickú návštevnosť, mali by ste sa vždy pokúsiť optimalizovať svoje stránky na kľúčové slová s dlhým chvostom. Sú pekným doplnkom širších kľúčových slov s krátkym chvostom, ale nie náhradou.

Prečo sú Long Tail kľúčové slová dôležité pre SEO?

Dlhé kľúčové slová sú pre SEO dôležité, pretože sa zameriavajú na kupujúcich, ktorí sú oveľa bližšie k skutočnému nákupu vášho produktu alebo služby z vášho webu. Zabezpečením zacielenia na tieto konkrétne kľúčové slová vo svojej stratégii vyhľadávania pridáte na svoju stránku cieľ, ktorý vám pomôže nájsť konkrétne typy zákazníkov z návštevnosti vyhľadávania.

Sú dôležité pre SEO, pretože vám môžu pomôcť dosiahnuť špecifickejšiu návštevnosť kupujúcich. Pomôžu vám tiež doplniť vašu stratégiu SEO tým, že sa nezameriate len na výrazy hlavy.

Aj keď sú výrazy v hlavičke dôležité len z dôvodu ich objemu vyhľadávania, na začiatku sa vám tieto výrazy nemusia dať. Je to preto, že konkurencia pre tieto kľúčové slová je veľmi vysoká a je možné, že sa pre ne nakoniec aj tak neumiestníte, hneď na začiatku.

Preto je dôležité mať zdravý mix kľúčových slov: ak sa na začiatku nezhodnete s výrazmi s vyšším objemom, môžete rýchlo získať hodnotenie za dlhý chvost.

Ako premýšľať o Long Tail kľúčových slovách vo vašej SEO stratégii

Štandardné kľúčové slová s veľkým objemom pre akúkoľvek medzeru bude ťažké zaradiť. Kľúčové slová s dlhým chvostom sa však hodnotia o niečo jednoduchšie.

Chcete sa uistiť, že nepreháňate optimalizáciu pre jeden typ kľúčového slova. Môže sa zdať lákavé vynaložiť všetko úsilie na získanie hodnotenia pre konkrétne kľúčové slovo, ale svoje úsilie musíte diverzifikovať do niekoľkých typov kľúčových slov.

Týmto spôsobom, aj keď premeškáte hodnotenie pre jedno konkrétne kľúčové slovo, stále máte dobrú šancu na umiestnenie pre ďalšie kľúčové slovo.

Vyhľadávací dopyt

Ako už bolo spomenuté, dôvod, prečo sú kľúčové slová s dlhým chvostom také, aké sú, je jadrom samotného vyhľadávacieho dopytu. Keď si zvolíte vyhľadávacie frázy s vyšším objemom, idete po ľuďoch, ktorí s najväčšou pravdepodobnosťou skúmajú svoj nákup – dopyty s väčším množstvom informácií.

Hlbšie alebo dlhé vyhľadávanie znamená, že ľudia zdokonaľujú svoje vyhľadávanie, aby sa skutočne ponorili do toho, čo chcú kúpiť.

Prirodzene, tieto vyhľadávania budú mať len nižší objem vyhľadávania, a preto ich v dôsledku toho bude vyhľadávať menej ľudí.

Sú však vysoko kvalifikovanejšie v porovnaní s vyhľadávaniami, ktoré by ste získali z výrazov s väčším objemom vyhľadávania uvedených vyššie.

To znamená, že máte väčšiu šancu na ich konverziu, keď vytvoríte obsah vstupnej stránky prispôsobený týmto vyhľadávacím dopytom.

Mesačné vyhľadávania

Keď sa pozriete na mesačné vyhľadávania podrobnejšie, uvidíte, ako presne to súvisí s ľuďmi, ktorí môžu hľadať váš produkt alebo službu.

Kľúčová fráza s jedným alebo dvoma slovami, ktorá má viac ako 100 000 vyhľadávaní za mesiac v objeme vyhľadávania, by mohla byť skvelým kandidátom na hlavný výraz.

Čítať:  Ako merať mieru zapojenia sociálnych médií: Kompletný sprievodca

Hlavný výraz je kľúčové slovo v hornej časti lievika, kde ľudia s najväčšou pravdepodobnosťou začnú svoj proces vyhľadávania, aby presne zistili, kde sa možno budú musieť ponoriť hlbšie.

Pripomíname, že keď to hľadajúci urobí, nevie o produkte alebo službe. Hľadali by širšie, všestrannejšie kľúčové slovo, pretože 1. možno o ňom mimochodom počuli, 2. počuli o ňom v reklame v televízii a chcú sa o tomto konkrétnom produkte dozvedieť viac.

Keď potom vyhľadajú produkt alebo službu, zadajú iba všeobecný, širší výraz s vyšším objemom vyhľadávania pre danú položku. Potom, keď sa dostanú hlbšie do hľadania, budú ho môcť vylepšiť.

Dávať to všetko dokopy

Teraz, keď už vieme, odkiaľ pochádzajú objemy vyhľadávania pre kľúčové frázy s dlhým chvostom, môžeme začať vytvárať naše vstupné stránky.

Pri vytváraní stránok zobrazených po kliknutí dbajte na to, aby ste zacielili na kľúčové slová a témy, ktoré váš kupujúci s najväčšou pravdepodobnosťou zadá, keď sú na konci zúženia a sú pripravené na nákup.

Obtiažnosť kľúčových slov a ako to súvisí s kľúčovými slovami s dlhým chvostom

Obtiažnosť kľúčového slova je miera toho, aké ťažké (alebo konkurencieschopné) je hodnotenie konkrétnej frázy vo výsledkoch vyhľadávania Google.

Tento faktor obtiažnosti je kombináciou rôznych čísel, ktoré zohľadňujú veci ako autorita stránky, autorita domény a kvalita obsahu.

Obtiažnosť kľúčových slov, keďže súvisí s dlhými kľúčovými slovami, s ktorými by ste normálne pracovali, je veľmi dôležitou súčasťou výskumného procesu.

Problém je v tom, že nemôžete získať rovnaké meranie obtiažnosti kľúčových slov, pokiaľ ide o používanie rôznych nástrojov.

Každý nástroj bude mať pre túto metriku iné číslo.

V skutočnosti, keď sa pokúsite vykonať toto meranie obtiažnosti kľúčových slov, možno zistíte, že tieto nástroje na výskum kľúčových slov môžu byť všade.

Dokonca aj tie najznámejšie SEO nástroje merajú obtiažnosť kľúčových slov rôznym číslom.

Ako fungujú kľúčové slová s dlhým chvostom?

Keď zistíte, na ktoré kľúčové slová s dlhým chvostom sa zacielite, narazíte na niektoré skvelé a potom na niektoré, ktoré nie sú až tak skvelé.

Možno budete chcieť zapojiť tieto výrazy do Google, len aby ste si overili, že skutočne hľadáte nejaké slušné kľúčové slová s dlhým chvostom.

Majte na pamäti, že long tail kľúčové slová by mali mať aj niektoré atribúty nižšej konkurencie, vrátane výsledkov vyhľadávania, ktoré nemajú až tak veľa v spôsobe vyššej konkurencie, silne značkových stránok.

Na druhej strane, populárnejšie kľúčové slová budú mať vysoko nasýtené výsledky s veľmi veľkými značkami, ktoré dominujú každej jednej SERP (stránke s výsledkami vyhľadávacieho nástroja) v tomto výklenku.

Takže má zmysel uistiť sa, že to, čo skúmate, bude skutočne životaschopnou dlhou chvostovou frázou.

Výskum: Ako odhaliť kvalifikované kľúčové slová s dlhým chvostom pre vašu stránku

Používanie nástrojov na výskum kľúčových slov, ako je uvedené v našom článku na túto tému, vám môže skutočne pomôcť určiť konkrétne cieľové kľúčové slová s dlhým chvostom, po ktorých budete chcieť ísť v rámci svojej stratégie SEO.

Čítať:  Ahrefs's Guide to Header Tags

Ako je uvedené vyššie, chcete zistiť, čo obsahujú vaše cieľové výsledky vyhľadávania, aby ste mohli určiť, či je vaše long tail kľúčové slovo životaschopným cieľom.

Môžete napríklad hľadať ľahšie zacielené výsledky (spomenuté vyššie). Poďme sa na to pozrieť trochu hlbšie.

Pokiaľ ide o konkurenčné kľúčové slovo, nie všetky výsledky vyhľadávania sú rovnaké. Nedá sa napríklad povedať, že jeden výsledok vyhľadávania vždy prinesie určité konkurenčné stránky.

Preto je potrebná individuálna analýza vyhľadávania.

Napríklad: ak hľadáte „čo robí SEO?“ Zobrazí sa nasledujúcich päť stránok (v čase písania tohto článku):

 • mailchimp.com
 • mediabistro.com
 • brainstation.io
 • simplilearn.com
 • firsthand.co

Pre „čo je SEO a prečo je dôležité?“ Nasledujúce stránky sa zobrazujú v prvej päťke (v čase písania tohto článku):

 • metricmarketing.com
 • digitalmarketinginstitute.com
 • searchenginejournal.com
 • spoľahlivýsoft.net
 • alteredendeavors.com

Je zrejmé, že Google považuje stránky za reprezentatívne príklady ich špecifického výklenku, a preto ich podľa toho zaraďuje do prvej päťky pre tieto dopyty.

Ale tiež stojí za zmienku, že pre menej konkurencieschopné kľúčové frázy, ako napríklad „seo pre stránky google“, napríklad:

 • granwehr.com
 • smith.ai
 • steegle.com
 • sites.google.com
 • support.google.com

sú stránky, ktoré sa zobrazujú vo výsledkoch.

Keď máte relatívne no-name značky (okrem Google) v priestore SEO, ktoré sa zobrazujú aj vo výsledkoch vyhľadávania spolu s Google, je to tiež znak toho, že máte čo do činenia s menej konkurencieschopným SERP a mohlo by to byť niečo, čo by ste mohli potenciálne hodnosť pre.

Použitie kombinácie vášho obľúbeného nástroja pre kľúčové slová a komplexnej analýzy SERP vám môže pomôcť presne určiť, na ktoré dlhé kľúčové slová by ste sa mali zacieliť a prečo.

Len si dávajte pozor, že nie každý nástroj pre kľúčové slová je vytvorený rovnako, pokiaľ ide o to, ako vykazuje tieto typy čísel.

Rôzne typy kľúčových slov

Za zmienku tiež stojí, že v tomto duchu existuje niekoľko rôznych typov kľúčových slov. Pozrime sa na rôzne typy a ako zapadajú do celkovej paradigmy kľúčových slov s dlhým chvostom:

Všeobecný výraz: Toto je akékoľvek kľúčové slovo, ktoré sa pri odkazovaní na vašu značku, produkt alebo službu považuje skôr za „prikrývku“. Napríklad v prípade nehnuteľností by „domy“ bolo skôr všeobecným kľúčovým slovom. V prípade technológie by bol „počítač“ skôr všeobecným kľúčovým slovom.

Kľúčové slová hlavy: Toto sú krátke kľúčové frázy, ktoré sú na vrchole vášho nákupného lievika. Tieto kľúčové slová sú tie, ktoré ľudia používajú vždy, keď začínajú svoj výskum akéhokoľvek typu produktu alebo služby. Zvyčajne majú značný objem vyhľadávania, ale majú aj značnú konkurenciu, takže je oveľa ťažšie ich umiestňovať.

Základné kľúčové slová: Aj keď sa to môže zdať rovnaké ako výrazy v hlavičke, nie sú nevyhnutne rovnaké. Počiatočné kľúčové slová sú kľúčové slová, ktoré používate, keď začínate s prieskumom kľúčových slov, aby ste získali širší prehľad o svojom celkovom trhu. Potom sa ponoríte hlbšie do výskumu kľúčových slov z vašich počiatočných kľúčových slov.

Čítať:  Advokátska kancelária SEO | 2024 Sprievodca hodnotením SEO pre právnikov

Podmienky pre dlhý chvost: Ako už bolo spomenuté, tieto majú nižší objem vyhľadávania, ľahšie sa hodnotia a majú vyššiu pravdepodobnosť konverzií. Keď zákazníci používajú tieto kľúčové slová, sú oveľa ďalej v nákupnom procese a oveľa pravdepodobnejšie, že od vás nakúpia.

Relevantné kľúčové slová: Tieto typy kľúčových slov zahŕňajú akékoľvek kľúčové slovo, ktoré je relevantné vo vašom článku. Napríklad „nástroj kľúčových slov“ by bolo relevantným kľúčovým slovom pre tento konkrétny článok.

Konkurenčné kľúčové slová: Keď je kľúčové slovo vysoko konkurenčné, považuje sa za náročné na získanie hodnotenia. Toto sú kľúčové slová, podľa ktorých sa stránka nakoniec umiestni, keď dosiahnu dostatočnú autoritu a kvalitu, na ktorú spoločnosť Google príslušne odmení.

Kľúčové slová pre peniaze: Kedykoľvek niekto odkazuje na „peňažné kľúčové slovo“, pokiaľ ide o ich webovú stránku, hovorí o kľúčových slovách, ktoré prinášajú najväčšiu návštevnosť, hodnotenia a pravdepodobnosť zárobku. Stojí za zmienku, pretože sú veľmi dôležité pre osobu, ktorá o nich hovorí, a mali by byť zahrnuté do vašej celkovej stratégie.

Presné kľúčové slová: Tieto typy kľúčových slov sú podstatne špecifickejšie a „presnejšie“, keď hovoríme o tom, na čo by ste mohli chcieť zacieliť. Napríklad: „Počítač Mac Pro s 28-jadrovým procesorom a 96 GB RAM“ by sa považovalo za presné kľúčové slovo. Tieto kľúčové slová nemusia mať konkurenciu v závislosti od vášho výklenku, pretože ľudia nie vždy premýšľajú o ich zacielení. Toto by mohol byť menej konkurencieschopný a viac long tail spôsob, ako získať počiatočné hodnotenie.

Kľúčové slová otázky: Ako už názov napovedá, ide o kľúčové slová, ktoré sa vo výsledkoch vyhľadávania zobrazujú v časti „Ľudia sa tiež pýtajú“. Všetky tieto otázky sú tie, ktoré prichádzajú vo forme otázky. Napríklad “Prečo je SEO dôležité?” Tie by sa tiež dali považovať za dlhý chvost, ale s jedným dôležitým rozdielom: sú formulované vo forme otázky. Mnohé z týchto kľúčových slov však majú rovnaké spoločné atribúty ako kľúčové slová typu long tail.

Správny výskum kľúčových slov s dlhým chvostom sa môže z dlhodobého hľadiska veľmi vyplatiť

Keď budete pokračovať vo výskume kľúčových slov a objavíte najdôležitejšie kľúčové slová, ktoré sú vhodné pre váš marketingový mix, môžete sa dozvedieť, že ste našli významné diamanty v surovom stave. Môžete tiež nájsť určité príležitosti, ktoré predtým neexistovali.

To je dôvod, prečo je hlbší výskum kľúčových slov taký dôležitý: môžete nájsť skvelé príležitosti, ako skutočne rozvinúť svoju stratégiu SEO, ďaleko nad rámec toho, čo bolo možné predtým.

So správnou kombináciou kľúčových slov s dlhým reťazcom, kľúčových slov pre peniaze, kľúčových slov s krátkym reťazcom a iných typov kľúčových slov, ktoré zvyšujú návštevnosť, môžete byť aj vy skvelým zdrojom pre každého, kto hľadá váš konkrétny produkt alebo službu.

Ako plánujete integrovať long tail kľúčové slová do vašej SEO stratégie?

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE