Najlepšie alternatívy Apple Watch pre rok 2024

Nové Apple Watch Series 9 a Apple Watch Ultra 2 vychádzajú z predchádzajúcej generácie, ale poskytujú viac ako dosť zaujímavých nových funkcií, ktoré používateľa zaujmú. Ale čo keď sa tieto zmeny nebudú páčiť? No, k dispozícii je veľa alternatív Apple Watch. Nižšie nájdete najlepšie možnosti.

Nákup správnej alternatívy Apple Watch

Hneď na začiatku by sme mali zdôrazniť, že neexistuje žiadna čistá náhrada za Apple Watch. Nositeľné zariadenia Apple budú prirodzene vašou najlepšou voľbou, ak vlastníte iPhone. Garmin, Samsung a Fitbit poskytujú množstvo výhod pre sledovanie kondície a zdravia.

V tomto ohľade je potrebné rozlišovať v rebríčku Apple Watch. Apple Watch Series 9 ponúka oproti Apple Watch SE niekoľko výhod pre sledovanie zdravia, vrátane monitorovania krvného kyslíka, inteligentného EKG, odolnejšej konštrukcie a nového teplotného senzora, ktorý poskytuje intuitívnejšie sledovanie cyklu. To znamená, že SE je oveľa lacnejšie. Pri nákupe jedného z nich by ste mali zvážiť túto cenovú štruktúru a sady funkcií hodiniek, najmä alternatívy.

V hre je tiež rad Apple Watch Ultra, ktorý prináša oveľa väčšiu batériu, odolný titánový plášť a množstvo ďalších funkcií, ktoré ocenia dobrodružnejší a športovejší používatelia. Prichádza aj s najvyššou cenou, akú sme kedy videli spojenú s Apple Watch.

Pozoruhodné je, že ak vlastníte telefón s Androidom, ale vážne uvažujete o prechode do ekosystému Apple, aby ste získali výhody Apple Watch, nižšie uvedené alternatívy by mali poskytnúť nejaké podnety na zamyslenie. Všetky nižšie uvedené hodinky budú fungovať s telefónmi Android; Apple Watch vôbec nefungujú s telefónmi Android.

Čo by ste teda mali hľadať v alternatíve Apple Watch? Vzhľadom na to, aký všestranný je teraz rad Apple Watch, možno uvažujete o niekoľkých premenných.

 • Ak uvažujete o alternatívnych bežeckých hodinkách, hľadajte nositeľné zariadenie so vstavaným GPS, presným sledovaním krokov a funkciami, ako je monitorovanie SpO2 a maximálne údaje o VO2. Apple Watch postrádajú dôležité dáta pre obnovu pre tých, ktorí berú svoj tréning vážne.
 • Spoločníci v posilňovni tieto funkcie nevyhnutne nepotrebujú, ale môžete mať prospech zo zariadení s multišportovým sledovaním. Väčšina nižšie uvedených zariadení by vás v tomto ohľade mala pokrývať.
 • Hľadáte módne oblečenie? Úprimne povedané, ktorékoľvek z nižšie uvedených zariadení by na vašom zápästí vyzeralo skvele.
 • A konečne, Apple Watch môžu byť vašou najlepšou voľbou, ak hľadáte čisté chytré hodinky s množstvom funkcií na zariadení. Mimo záhradu obohnanú múrom Apple vám hodinky Wear OS 3 poskytnú podporu aplikácie, po ktorej túžite, ale budete obmedzení na smartfón s Androidom.

Je toho veľa, čo treba zvážiť, pomôžte nám teda s niektorými z nižšie uvedených tipov.

Najlepšie alternatívy Apple Watch

Kaitlyn Cimino / Android Authority

Alternatívy Apple Watch Series 9 a Ultra 2

 • The Samsung Galaxy Watch 5 Pro sú najlepšou alternatívou Apple Watch Series 9 a Ultra 2 pre užívateľov telefónov Android. Druhá generácia hodiniek Wear OS 3 vylepšuje svojho predchodcu oveľa väčšou batériou, robustnejšou tvárou a novým snímačom teploty pokožky.
 • Garmin Venu 3s sú najlepšou alternatívou Apple Watch Series 9 a Ultra 2 pre fitness a užívateľov iPhone. Je viac zameraný na zdravie ako jeho náprotivok Samsung a podporuje aj mobilné telefóny Apple.
 • The Fitbit Versa 3 sú cenovo najdostupnejšou alternatívou k Apple Watch Series 9 a Ultra 2. Pokiaľ nehľadáte pokročilé zdravotné funkcie radu Apple Watch, ale zaujímate sa o špičkovú podporu sledovania fyzickej kondície, Versa 3 je dobrý výkrik.
Čítať:  Zvýšte návštevnosť svojej stránky WordPress pomocou technického SEO

Alternatívy Apple Watch SE (2022).

 • Vanilka Samsung Galaxy Watch 6 je tiež najlepšou alternatívou Apple Watch SE pre užívateľov Androidu. Nový 40mm model má o niečo väčší displej ako jeho predchodca.
 • The Garmin Venu Sq 2 je najlepšou alternatívou Garmin k Watch SE a najlepšou alternatívou pre užívateľov iPhone. Jedná sa o viac fitness zamerané nositeľné zariadenie pre aktívnych užívateľov, ktoré má lepšiu výdrž batérie.
 • Fitbit Charge 6 sú najlepšou dostupnou alternatívou Apple Watch SE. Nemusí to byť múdre hodinky ako také, ale je to schopný, drobný fitness tracker ideálny pre aktívnych užívateľov s obmedzeným rozpočtom.

Najmä pokiaľ uvažujete o nákupe starších Apple Watch Series 8 alebo Apple Watch Ultra, veríme, že tieto alternatívy vás tiež oslovia.

Samsung Galaxy Watch 5 Pre: Najlepšia alternatíva Apple Watch Series 9 a UItra 2 pre užívateľov Androidu

Samsung Galaxy Watch 5 Pro

Samsung Galaxy Watch 5 Pro

Výdrž batérie až 2 dni • Pokročilý sledovač spánku • Rýchle nabíjanie

Víťazí prvé dobrodružné hodinky Samsung

Galaxy Watch 5 Pro stavia na základni Galaxy Watch 5 s oveľa odolnejším telom a ponúka aj niekoľko nástrojov pre sledovanie zdravia a kondície, väčšiu batériu a lepší navigačný systém. Všetky tieto vylepšenia vytvárajú skvelé všestranné múdre hodinky, či už ste v zasadacej miestnosti alebo na cestách.

Samsung Galaxy Watch 5 Pro stavia na pevných základoch, ktoré položil jeho predchodca, a sú najlepšími hodinkami Wear OS, ktoré si môžete práve teraz kúpiť. Samsung sa zdanlivo sústredil skôr na štiepanie a tucks ako na operáciu otvoreného srdca. To znamená, že môžete očakávať mnoho rovnakých funkcií ako na Galaxy Watch 4.

Zaujímavé je, že špecifikácia Pro by naznačovala, že ide skôr o súpera radu Apple Watch Ultra. Malo by však tiež získať kupca série 9.

Na rozdiel od vanilkových Galaxy Watch 5 má Pre niekoľko vylepšení, vrátane väčšej 590mAh batérie. To mu dáva veľkú výdrž v porovnaní s jeho predchodcom, radom 9, a väčšou batériou Ultra 2. Obsahuje tiež titánové telo s robustnejšou šošovkou potiahnutou zafírom. Pokiaľ ide o sledovanie zdravia, získate nový snímač teploty pokožky pre zlepšenie sledovania zdravia pri menštruácii a funkcie špecifické pre vonkajšie použitie, ako je podpora máp GPX a Track Back pre stratených turistov.

Tieto nadšencov stoja niečo – značné náklady. Sada funkcií Pre vás vráti späť viac ako Apple Watch Series 9. A rovnako ako odchádzajúci rad, ani rad Galaxy Watch 5 nepodporuje iPhony. To znamená, že zostáva lacnejšie ako Ultra 2.

Ak chcete chytré hodinky Samsung kompatibilné s iPhonom, budete sa musieť uspokojiť s Galaxy Watch 3, ktoré samy o sebe zostávajú kompetentnými a schopnými šikovnými hodinkami. Galaxy Watch 4 by sme tiež odporučili tým, ktorí chcú chytré hodinky s Wear OS, ale nechcú zarobiť peniaze.

Kaitlyn Cimino / Android Authority

Klady

 • Odolná, prémiová konštrukcia a spona D
 • Vylepšená výdrž batérie a rýchlejšie nabíjanie
 • Nové funkcie pre pešiu turistiku a navigáciu
 • Spoľahlivé sledovanie tepovej frekvencie
 • Solídna presnosť GPS
Čítať:  DreamHost sa zúčastňuje partnerskej konferencie TES...

Nevýhody

 • Už žiadna otočná luneta
 • Zdieľanie súborov GPX sa nevzťahuje na behy
 • Drahý

Garmin Venu 3: Najlepšia alternatíva Apple Watch Series 9 a Ultra 2 pre užívateľov iPhone

Garmin Venu 3

Garmin Venu 3

Vysoko presné GPS a snímače srdcového tepu • Automatická detekcia zdriemnutia a koučovania spánku • Výdrž batérie až 14 dní

Presnosť a šikovnosť.

Garmin Venu 3 a Venu 3S sa zameriavajú na poskytovanie personalizovaných dát o vašom zdraví a kondícii s niektorými z najpokročilejších funkcií Garmin sledovanie tela. Funkcia Body Battery vás informuje o úrovniach vašej aktivity a nové sledovanie spánku zahŕňa detekciu zdriemnutia.

Najnovšie múdre hodinky Garmin mali čo robiť, aby zvrhli Venu 2 Plus, a pravdepodobne to robia. Venu 3 je teraz k dispozícii v dvoch veľkostiach a prenáša nové funkcie Venu 2 Plus, vrátane podpory hlasového asistenta, podpory EKG a podpory volania na zápästie. Súčasťou balíčka sú aj nové softvérové ​​funkcie, vrátane automatickej detekcie zdriemnutia a denného zhrnutia. Ten poskytuje každé ráno šikovný všeobecný výhľad na fitness. Docela užitočné.

Zariadenia Garmin sú tiež lepšie alternatívy Apple ako Samsung a Fitbit. Jednak ho možno bez problémov používať s iPhonom a jeho kompletná sada funkcií je k dispozícii aj v obmurovanej záhrade.

Pokiaľ máte Apple Watch Ultra 2 úrovne hotovosti a túžite po odolnejších špičkových hodinkách, zvážte použitie extrémnejších športových a outdoorových Garmin Epix Pro.

Kaitlyn Cimino / Android Authority

Klady

 • Vysoko presné GPS a snímače srdcového tepu
 • Automatická detekcia spánku a koučovanie spánku
 • Telefónny hovor na zariadenie a podpora hlasového asistenta
 • Výdrž batérie až 14 dní
 • Väčší displej

Nevýhody

 • Drahé v porovnaní s konkurenciou
 • Žiadny LTE model

Fitbit Versa 3: Najlepšia Fitbit alternatíva k Apple Watch Series 9

Fitbit Versa 3

Fitbit Versa 3

Slušná výdrž batérie • Presné sledovanie zdravia • Vstavaná GPS

Chytré hodinky Fitbit za najlepšiu cenu

Fitbit Versa 3 ponúka všetky múdre funkcie, ktoré by ste od šikovných hodiniek strednej triedy mohli chcieť, vrátane podpory Google Assistant, hlasových odpovedí a spoľahlivého sledovania zdravia. Je to efektívne Fitbit Sense bez drahších špecializovaných senzorov.

Za zmienku tiež stojí relatívne cenovo dostupný vstup do šikovných hodiniek Fitbit. Hoci boli Versa 3 uvedené na trh v roku 2020, zostávajú životaschopnými šikovnými hodinkami zameranými na zdravie. V skutočnosti sa v jeho prospech počíta jeho vek, pretože sa často ocitá na zoznamoch ponúk. Iste, nie je to Fitbit s najpokročilejším radom senzorov – tento rozdiel patrí Fitbit Sense a Sense 2 – ale pokrýva všetky potrebné základy. Obsahuje podporu Google Assistant a Amazon Alexa, podporu streamovania hudby a integrovanú GPS. Stratíte podporu Apple Pay, ale získate Fitbit Pay.

Versa 3 postráda vynikajúce funkcie sledovania a senzory ako kompromis za nižšiu cenu. Na rozdiel od dua Sense a radu 9 postráda snímač EKG. Sprievodná aplikácia Fitbit je oveľa menej pôsobivá ako aplikácia Apple.

Je pozoruhodné, že Fitbit Versa 4 má tenšie, ľahšie telo a aktualizovaný softvér, ale neodporúčame ho oproti jeho predchodcovi kvôli jeho zbaveniu kľúčových šikovných funkcií.

Kaitlyn Cimino / Android Authority

Versa 3

Klady

 • Slušná výdrž batérie
 • Docela presné sledovanie zdravia
 • Vstavaná GPS
 • Podpora Google Assistant a Alexa
 • Reproduktor s podporou telefónnych hovorov
 • Dobrá cena

Nevýhody

 • Veľmi malá knižnica aplikácií
 • Palubná hudba obmedzená na dve služby
 • Kapacitné tlačidlo nie je ideálne
 • Patentovaný nabíjací kábel

Samsung Galaxy Watch 6 (40 mm): Najlepšia alternatíva Apple Watch SE pre užívateľov Androidu

Samsung Galaxy Watch 6

Samsung Galaxy Watch 6

Väčší, jasnejší AMOLED displej • Zážitok zo softvéru Snappy Wear OS 4 • Športová, ale vkusná estetika

Čítať:  Najlepšie ruské pracovné zošity na rýchle učenie sa ruštiny - Tech

Väčšie a lepšie.

Samsung Galaxy Watch 6 prináša to najlepšie z Wear OS 4 a funkcií chytrých hodiniek Samsung. Veľký displej a úplná aplikácia Samsung Wallet robia z Watch 6 výkonné samostatné zariadenie, zatiaľ čo integrácia s telefónmi Samsung robí z Watch 6 cennú súčasť vášho ekosystému Galaxy.

Štandardné Galaxy Watch 6 sú tentoraz o niečo drahšie, ale majú o niečo väčšiu batériu a displej ako jeho predchodca. 40mm model je najlepšou alternatívou Apple Watch SE pre užívateľov Androidu a ponúka skvelú všestrannú sadu funkcií. Sú to lepšie fitness hodinky a výdrž batérie je porovnateľná s menšími nositeľnými zariadeniami Apple.

Galaxy Watch 6 postrádajú oproti svojmu predchodcovi výrazné upgrady, takže model Galaxy Watch 5 40 mm je oveľa lacnejšou alternatívou, ak máte obmedzený rozpočet.

Kaitlyn Cimino / Android Authority

Klady

 • Elegantný dizajn a konštrukčné materiály
 • Dodáva sa s Wear OS 4
 • Jasný, živý AMOLED displej
 • Robustný a svižný softvérový zážitok

Nevýhody

 • Iba drobné upgrady oproti Watch 5
 • Nedokonalé údaje o tepovej frekvencii
 • Sklamaná výdrž batérie
 • Niektoré funkcie fungujú iba s telefónmi Samsung

Garmin Venu Sq 2: Najlepšia alternatíva Apple Watch SE pre užívateľov iPhone

Garmin Venu Sq 2

Garmin Venu Sq 2

Aktualizovaný snímač tepovej frekvencie • Dáta na stiahnutie • Jasný a farebný displej

Jasnejší displej spĺňa novšie senzory

Chytré hodinky Venu Sq 2 majú jasnejší displej nasadený na ich teraz obvyklé štvorcové telo. Môže sa pochváliť rozsiahlym radom zdravotných analýz, od Garmin Body Battery až po podrobné sledovanie spánku. Zhromaždené dáta je možné stiahnuť a ponúka funkcie prepojenia s externými zachytávačmi.

Zdá sa, že Garmin Venu Sq 2 je účelovo postavený pre rad Apple Watch SE. Obsahuje štvorcovú AMOLED obrazovku, ktorá je ľahko čitateľná a vyniká medzi mnohými kruhovými zariadeniami na trhu. Zahŕňa tiež vynikajúcu výdrž batérie, ktorá vydrží až 11 dní na jedno nabitie.

Jeho skutočným tromfom je jeho sada pre sledovanie zdravia. Venu Sq 2 obsahuje presnú vstavanú GPS s vylepšenou presnosťou srdcovej frekvencie a užitočným sledovaním spánku. Zahŕňa tiež metriky Garmin na sledovanie stresu, spoľahlivé merania Body Battery a užitočnú funkciu Health Snapshot.

Pre tieto výhody budete musieť vymeniť niekoľko šikovných funkcií. Ešte nepríjemnejšie je, že pokiaľ chcete podporu hudby na palube, budete si musieť priplatiť za edíciu Music.

Kaitlyn Cimino / Android Authority

Klady

 • Jasný, farebný AMOLED displej
 • Veľmi pôsobivá výdrž batérie
 • Vylepšená presnosť srdcovej frekvencie
 • Presná GPS
 • Užitočné sledovanie spánku
 • Praktická funkcia Health Snapshot

Nevýhody

 • Drahšie ako jeho predchodca
 • Žiadny výškomer
 • Ukladanie hudby je spoplatnené
 • Obmedzené funkcie šikovných hodiniek
 • Žiadne zvukové upozornenia

Fitbit Charge 6: Najlepšia lacná alternatíva Apple Watch SE

Fitbit Charge 6

Fitbit Charge 6

Užitočné fyzické tlačidlo • Aktualizovaný snímač tepovej frekvencie • Všetky športové režimy teraz v zariadení

Fitbit Charge 6 je v roku 2024 špičkovým fitness trackerom spoločnosti

Pokiaľ ide o fitness trackerov, Fitbit Charge 6 je teraz najlepším produktom v portfóliu spoločnosti. Ak chcete získať niečo lepšie, musíte prejsť na Sense 2, čo je skôr ako múdre hodinky. Charge 6 má plnofarebný displej, 40 cvičebných režimov a najpokročilejší merač srdcového tepu, ktorý Fitbit ponúka.

Charge 6 je ochutnávkou vecí pochádzajúcich od Fitbit. Je to elegantný fitness tracker vo forme Charge 5, ale v niekoľkých ohľadoch vylepšuje svojho predchodcu.

Aj keď prenáša všetky funkcie Charge 5, teraz získate aj viac cvičení, ovládanie YouTube Music, podrobnú navigáciu v Mapách Google a podporu Peňaženky Google. Je pozoruhodné, že tí, ktorí navštevujú verejné telocvične, môžu zariadenie používať aj na zdieľanie údajov o srdcovom tepe.

Čítať:  Ako spustiť webovú stránku s radom oblečenia pre vašu značku

Je dôležité poznamenať, že rad Charge nikdy nemal byť šikovnými hodinkami; preto je jeho sada funkcií chytrých hodiniek v porovnaní s Apple Watch SE prísne obmedzená. Napriek tomu je lacnejšie, lepší fitness spoločník a dá sa povedať atraktívnejšie.

Kaitlyn Cimino / Android Authority

Klady

 • Kompaktný tvarový faktor
 • Skvelá hodnota
 • Týždenná výdrž batérie
 • Veľa cvičebných režimov
 • Celodenné sledovanie SpO2

Nevýhody

 • Obmedzené funkcie šikovných hodiniek

Čestné uznanie

Rita El Khoury / Android Authority

To je všetko pre náš zoznam najlepších alternatív Apple Watch, ale je to len zlomok toho, čo je vonku. Čestné uznanie chceme tiež udeliť nasledujúcim šikovným hodinkám:

 • Google Pixel Watch 2 (349,99 $ na Amazone): Druhé chytré hodinky Google odrážajú zmeny modernejšou čipovou sadou, funkciami pre sledovanie wellness a zdravia a prepracovanejším dizajnom.
 • Garmin Forerunner 255 (304,99 $ na Amazone): Ako čisto bežecké hodinky dosahujú Forerunner 255 dokonalú rovnováhu medzi funkciami a cenou. Je o niečo lacnejšia ako Series 9 a poskytne oveľa lepší tréningový zážitok ako všetky modely Apple Watch. Pokiaľ chcete jasnú a krásnu OLED obrazovku na svojich bežeckých hodinkách, zvážte Forerunner 265. Budete však potrebovať 100 dolárov na ruku.
 • Garmin vivoactive 4 (234,75 $ na Amazone): Ak nepotrebujete obrazovky AMOLED radu Venu, vivoactive 4 poskytuje mnoho základných fitness funkcií za oveľa nižšiu cenu s lepšou výdržou batérie. Teraz, keď vivoactive 5 (299,99 $ na Amazone) je k dispozícii, starší model je ešte lacnejšou alternatívou pre potenciálnych záujemcov o SE.
 • Withings ScanWatch (299 dolárov na Amazone): ScanWatch dosahuje na scéne sledovanie zdravia srdca výrazne nad svojou hmotnosťou. Obsahuje EKG, výdrž batérie takmer mesiac a vynikajúce sledovanie spánku. Jeho malá digitálna obrazovka skrytá za analógovými ozdobami však obmedzuje potenciál šikovných hodiniek.
 • Fitbit Charge 5 (134 dolárov na Amazone): Ak hľadáte najlacnejšie riešenie EKG pre vaše zápästie, nehľadajte nič iné ako Charge 5. Opasok tiež prináša jasnú AMOLED obrazovku a elektrodermálne funkcie pre sledovanie stresu.
 • Xiaomi Mi Band 7 (46 dolárov na Amazone): Všadeprítomná zostava Mi Band je ťažké zľaviť, ak je hlavným záujmom rozpočet. Nový Mi Band 7 prináša niekoľko vylepšení oproti odchádzajúcemu modelu, vrátane nového zamerania na serióznych trénerov, väčšiu obrazovku a väčšiu batériu. Tieto vylepšenia však tiež prichádzajú s mierne vyššou cenou.

Najčastejšie otázky a odpovede ohľadom Apple Watch

Môžem používať Apple Watch s inými zariadeniami Apple?

Apple Watch sa spárujú iba s iPhonom, ale Apple Fitness Plus môžete používať prostredníctvom iPadu alebo Apple TV spolu s hodinkami.

Môžem používať Samsung Galaxy Watch 6 s iPhonom?

Nie. Rad Samsung Galaxy Watch 6 nepodporuje telefóny iPhone. Ak uvažujete o hodinkách Wear OS, ktoré fungujú s iPhonom, zvážte rad Fossil Gen 6.

Môžem používať Apple Watch s telefónom Android? Kedy Apple vydal Apple Watch Series 9?

Apple oznámil Apple Watch Series 9 a Ultra 2 v septembri 2024. Apple Watch SE (2022) boli oznámené o rok skôr.

Kedy Apple oznámi Apple Watch Series 9?

Na základe informácií z predchádzajúcich rokov Apple pravdepodobne oznámi Apple Watch Series 9 v septembri 2024.

Mám si kúpiť Apple Watch Series 8 alebo Series 9?

Apple Watch Series 9 je prakticky rovnaké zariadenie, ale obsahuje užitočné upgrady, ako sú výpočty Siri na palube a nové gesto dvojitého kliknutia. Ak ste v ekosystéme nováčikom, odporúčame Apple Watch Series 9.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE